Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23 Nisan 2010, 16:32   Mesaj No:25

Abdulhamit 1

Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:Abdulhamit 1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 11167
Üyelik T.: 09 Aralık 2009
Arkadaşları:2
Konular: 17
Beğenildi:1
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart RE: MİRAÇ OLAYINA KUR'AN ONAY VERİYORMU?

Alıntı:
Değerli arkadaşım ben şu sözü asla söylemedim, hatta ima bile etmedim. (Siz ise kuran bunu virgülüne kadar detayına kadar açıklamalıydı, açıklasın öyle iman edeyim diyorsunuz.) Çünkü kur’an bilmemiz gerektiği kadarını söyler bizlere
Zaten bilmemiz kadarı ile söylüyor. Ama siz öyle ima ediyordunuz ki detay detay neden yok diye hep karşı çıkıyorsunuz.

Alıntı:
Eğer miraç gerçek olsaydı rabbim İsra 1. ayetin sonunda şu kelimeyi kullanırdı.( oradan da Miraca çıkmıştır) bu bilgi bana yeter
İsra 1 da kullanmamış ama Necm 13-18 ayetlerinde kullanmış bu bilgi size yetmiyor mu ? Sidret-ül Münteha'nın ve Meva cennetinin neresi olduğu hakkında olayı bizzat yakınen yaşayan ve gören peygamberimiz tarafından izah edilmiştir.

Gökyüzündeki Meva cenneti ilk yaratılan insan Adem ve havvanın misafir edildiği cennet olabilir. Olması da büyük bir ihtimaldir. Diye düşünüyorum

Alıntı:
Kur’anın indirilişini ve Cebrail in peygamberimizi yakinen görmesini anlatan ayetlerde geçen (Siz gördüğü (şey) üzerinde onunla hala tartışacak mısınız?) sözlerinden yola çıkararak anlatılan ve hadisler yoluyla gelen tüm detaylara hiç kuşku duymadan inanmak doğrumudur? Burada söylenen söz üzerine ayetin anlattığı yani Cebrail i yakından görmesine karşı çıkanların inanmayanlardan söz edildiği açıkca anlaşılmasına rağmen, gördüğü başka şeylerde vardır diyerek, bunu günümüze kadar gelen hadislerin tamamını bakın işte miraç ta gördüklerini anlattığı için inanmıyorlar, demek kur’ana uyuyor mu?
ELBETTE UYAR. TEKRAR VEREYİM AYETİ BAKIN

NECM-18- O gerçekten Rabb'inin bazı büyük ayetlerini gördü.

NECM-12- Siz şimdi gözü ile gördükleri hakkında O'nunla tartışmaya mı girişiyorsunuz?

Alıntı:
Ayetlerden anlaşılan gördüğü yalnız Cebrail in cemalidir zaten buda her şeye değer bir mucizedir.
[size=large]Gördüğü yalnız Cebrail mi ?[/size]

İŞTE YANILGINIZ BURADA.

Net ve açık olan ayeti görememişsiniz
.

NECM-18- [size=large]O gerçekten Rabb'inin bazı büyük ayetlerini gö[/size]rdü.

NECM 12 AYETİ NECM 18 İLE DE BAĞLANTILI.

Çünkü Cebraili ikinci defa nerede gördüğünü açıklayan ayet Necm 18 ile son bulmuştur. Görülen yalnız Cebrail değil ki, Bazı büyük ayetler ( Yani pek büyük mucizeler ) de görülmüştür.
[/size]

Alıntı:
Değerli arkadaşım size yazımda bir soru sorarak samimi düşüncenizi öğrenmek istemiştim, tekrar sormak istiyorum, elbette cevap vermek zorunda değilsiniz.

(Yazımı okuduysanız miracın oluşu konusunda anlattığım olayda, Yüceler yücesi Rabbim sizce elçisine 50 vakit namaz emreder mi? Daha sonrada yine elçisinin Rahmanla pazarlık sonucu beş vakte indirdiğine siz inanıyor musunuz, bunu kalben ve çok samimi olarak soruyorum size
Bu sorunuzu cevaplamıştım sanırım ama açık değildi bakın ne demiştim

Alıntı:
Abdulhamit 1:
Söyledikleri hadisler ortada. Eğer zıtlığı varsa ( Söylememiş olduğunu söylemiş gibi aktarılmışsa ) bunu da kuran ayıklar.
Madem ki düşüncemi öğrenmek cevabımı istiyorsunuz. Ben Bu hadise (Rahmanla pazarlık sonucu beş vakte indirdiğine )

İNANMIYORUM. Ama bu demek değil ki miraç olayı yoktur ve olmamıştır. Olmuştur. Hem peygamberin , hem kuranın bildirdiği kadarıyla hem de aklen de inanıyorum