Konu Başlıkları: 68.Haftanın Misafiri jükekam
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28 Nisan 2010, 22:54   Mesaj No:27

jükekam

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:jükekam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 916
Üyelik T.: 14 Mart 2008
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart RE: 68.Haftanın Misafiri jükekam

Alıntı:
Ecrin Üyemizden Alıntı

1-Bana bir ineğin emzirme içgüdüsünü, bir tavuğun yumurtlayabilme içgüdüsünü farkındayım çok ormantik oldum nasıl ifade edebilirsin.?
ilk soruya baktımda gerçektende çok ormantik bir soru ve bu sorunun muhatapı benmiyim veya bu soruyla sen neyi anlamak istiyorsun.. şimdi bu soruyla şunu mu anlamam gerekiyor.. sonuç itibariyle insan olarak ne kadar şey bilebileceğim belidir. ilkokulu bile binbir zorlukla okumuş biri olarak.. bu soruyu ifade edemeyebilirim. burdan şu sonucamı varacağız. tesadüflerle açıklanamayacağı bunlar allahın varlığının birer kanıtıdır. evet düz mantıkla bakarsak haklısın. ama şimdi şöyle bir şeyde var. daha tekerleği bile bulmamış bir insana cep telefonu ver de bunu tanrı yaratı o insan cep telefonunuda açıklayamaz çünkü ona gelmeden önce daha tekerleği bulacak ateşi bulacak elektriği bulacak vs vs ve o cep telefonunu bulana kadar onun tanrı tarafından yaratıldığına inanacaktır...yani bugün ben bunu açıklayamayabilirim belki bilimde açıklayamayacak ama bu tanrının varlığına kesin bir kanıt değildir.. en azından benim için. şimdi bende sana şöyle bir şey sorsam senin soruna benzeyecektir. şimdi madem herşeyi tanrı yaratı herşeyi tanrı yaratığına göre tanrıdan öncesi hiçbirşey yoktur o zaman tanrı nasıl var oldu ortada madde yoksa yaratma gücünü neyden aldı, maddesiz nasıl düşündü ve neyden var oldu.... sen benim sorumu ne kadr açıklayabilirsen bende senin sorunu o kadar açıklayabilirim..