Konu Başlıkları: 68.Haftanın Misafiri jükekam
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28 Nisan 2010, 23:07   Mesaj No:29

jükekam

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:jükekam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 916
Üyelik T.: 14 Mart 2008
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart RE: 68.Haftanın Misafiri jükekam

Alıntı:
Ecrin Üyemizden Alıntı
2-Nazım okudum Hikmetini göremedim demişti bi abimiz sen gördün mü gördünse ne gördün
ikinci soruya gelelim.. şimdi nazımı şiirinden arındırıp insan olarak değerlendirirsek inan belki senden çok ben eleştiririm.. ama soru bu değil evet o arkadaşı okudum adını ve yazısını tam hatırlamıyorum ama sorun nazım hikmete değil yazıyı yazan arkadaşta.. şimdi nazım tanrıya inanmayan bir insandır şiirileriyle dünya görüşünü aşkı kavgayı hasreti ve memleketini yazmıştır.. çoğu şairin yaptığı gibi haliyle illa bir şiirde hikmet arıyorsan. bunu sırf adında hikmet olan nazımda arayacağına bunu bulabileceğin dindar şairlerde ara hikmeti onlarda bul nazımın böyle bir derdi yoktur ama amaç zaten belidir burda çamur at izi kalsın ve o yazıyı okuyan arkadaşlarada şu mesaj veriliyor bırakın ne okuyorsunuz nazım hikmeti gidin başka şeyler okuyun bunlar size cenneti kazandırmaz.... bana gelelimben şiirde hikmet aramadım okuduğum şairlerden sadece biriydi nazım insan olarak şiirlerinde çok şey buldum evet hiçbiri cenneti kazandırmıyordu ama zaten nazım hikmete allah yolunda bir mücahit veya ermiş değildi...