Konu Başlıkları: Görünen yerler müstesna
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30 Nisan 2010, 18:11   Mesaj No:8

Abdulhamit 1

Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:Abdulhamit 1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 11167
Üyelik T.: 09 Aralık 2009
Arkadaşları:2
Konular: 17
Beğenildi:1
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Re: Görünen yerler müstesna

Alıntı:
Abdulhamit 1 Üyemizden Alıntı
Alıntı:
Abdulhamit 1 Üyemizden Alıntı
GÖRÜNEN YERLER MÜSTESNA

Çünkü Nur 31 de geçen ayette Kadının GÖRÜNEN YERLER MÜSTESNA SÖZCÜĞÜNDEN ANLATILMAK İSTENEN AÇIK DEĞİLDİR. AYETİ HER OKUYAN KENDİNE GÖRE FARKLI YORUM YAPABİLİR ve

Yorumlar birbirinden farklı olunca da bu ayet anlaşılmaz ve uygulanamaz da.

Demek istediğim o ki, Peygamberimizin hadis ve sünnetleri olmasaydı. Ayetin uygulanması pek o kadar kolay olmayacaktı
Önceki söylediklerimle çelişkiye düşmek istemiyorum Ne demiştim ? Kuran açık mı ? Evet açık . Net ve kolay anlaşılır mı ? Evet

Kuran kendini tefsir eder mi ? Evet

O halde !..........?

BEN BURADA BİR MESAJ VERİYORUM. AMA BU MESAJI ANLAYAN KİMSE ÇIKMADI SANIRIM.

Söylediklerim net ve açık. Hem de çok net ve açık

Çünkü Nur 31 de geçen ayette Kadının GÖRÜNEN YERLER MÜSTESNA SÖZCÜĞÜNDEN ANLATILMAK İSTENEN AÇIK DEĞİLDİR. AYETİ HER OKUYAN KENDİNE GÖRE FARKLI YORUM YAPABİLİR ve

Yorumlar birbirinden farklı olunca da bu ayet anlaşılmaz ve uygulanamaz da
.

Demek istediğim o ki, Peygamberimizin hadis ve sünnetleri olmasaydı. Ayetin uygulanması pek o kadar kolay olmayacaktı

Hangi kısımları görünecek hangi kısımlar görünmeyecek ? İşte peygamber efendimizin kendisine verilen hikmet ile kuranı açıklayacı vasfı buradadır. Ayeti anlar anlatır izah eder ve uygular.

"Kim Resule itaat ederse Allah'a itaat etmiş olur" (Nisâ, 4/80) buyurulur.

NE DEMİŞTİM.

Kuran açık mı ? Evet açık . Net ve kolay anlaşılır mı ? Evet

Kuran kendini tefsir eder mi ? Evet

EVET KURAN KENDİNİ TEFSİR EDER. VE PEYGAMBERDE BU TEFSİR İLE AYETİ UYGULAR.

Ancak Kuranın tefsirini peygamberden başkası daha iyi bilemez. Kuranı tefsir etmek için ilim sahibi olmak gerekir o da yetmez hikmet sahibi olmak gerekir.

Kuran açık ve net. Ancak bu açıklık ve netlik her okuyana göre değilidir. Kuranı anlamanın yöntem ve metodları vardır. Bu yöntem ve motodlar uygulanırsa işte o zaman bu kuranın anlaşılması kolay olur.

ŞİMDİ ÖRNEĞİME GELECEĞİM.

Müslümanlığı yeni kabul etmiş bir bayana hiçbir hadis ve sünnet bilgisi vermeyelim. NUR 31 ayetini okutalım ve daha sonra da ne anladın diyelim. Bu ayeti okudun o halde gereğini yap diyelim.

BAKIN KONUNUN BAŞLIĞI GÖRÜNEN YERLER MÜSTESNA İDİ. İŞTE GÖRÜNEN YERLER MÜSTESNA SÖZCÜĞÜNE TAKILIR DA KALIR.

Şimdi ben size kuranın tefsirden de örnek vermek istiyorum

GÖRÜNEN YERLER MÜSTESNAyı kuran açıklar mı ? Evet açıklar ? Peki hangi ayetle açıklar ?

Hangi kısımlar görünür veya görünmez kuran bunu da açıklar.

ayetlerle Yazacağiım