Konu Başlıkları: 70.Haftanın Misafiri EVREN ÖNAL
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12 Mayıs 2010, 19:36   Mesaj No:10

evren ÖNAL

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:evren ÖNAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 8801
Üyelik T.: 23Haziran 2009
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart RE: 70.Haftanın Misafiri EVREN ÖNAL

Alıntı:
desocan Üyemizden Alıntı
sayın EVREN ÖNAL
Dünyanın herhangi bir yerinde hiçbir şekilde dinden haberi olmayan insanların ahiretteki durumu nedir? bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum
evet güzel bi soru ben yok diyorum öyle bir topluluğun var olduğuna inanmıyorum. belki vardır desen şayet, çünkü ALLAH c.c.yaratığı herşeye kendisini tanıtırmış ve haber vermiş'tir. peki nasıl desen her hangi bir canlı hatta cansız bir varlık dahi ondan haberdardır ve onun nişanelerini taşımaktadır. eğer bir insan az'da olsa aklı fikri ve beyni varsa onu tanır ve var olduğuna inanır. çünkü herhangi insani bir göç veyahut teknoloji. bir şeyi insan veya en basit canlıyı dahi okadar güzel ve muhteşem yaratamaz ve yapamaz. çünkü ağac'ın ayağına suyu götüren ve o ağaçtan sana harika meyveler veren yer altından harika taamları çıkartan ve en önemlisi insanı pis bi damla sudan yaratan o güzel zatı tanımamak ve bilmemek en büyük acizlik ve ahmaklıktır. yani o dediğin topluluk nerde olursa olsun bu saydığım şeyleri görüyor va yaşıyor anlayacağın onu bilmemek ve tanımamak en büyük ahmaklıktır. ve öbür dönyada artık vay haline o ahmakların?