Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06Haziran 2010, 18:59   Mesaj No:1

Abdulhamit 1

Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:Abdulhamit 1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 11167
Üyelik T.: 09 Aralık 2009
Arkadaşları:2
Konular: 17
Beğenildi:1
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Israilin yok olması kaçınılmaz bir sondur

Israilin yok olması kaçınılmaz bir sondur

EVET, Tarihinin en bedbaht dönemini yaşayan israilin yok olması kaçınılmaz bir sondur.

Bunu söyleyen ben veya bir başkası değil . Kuran apaçık söylüyor.

ZULME SAPAN ÜLKELERİN SONU

HAC 45: Nice memleketler vardı ki; zulüm yapıyorlarken Biz onları yok ettik. Damları çökmüş duvarları üzerlerine yıkılmıştır...

HAC 48: Halkı zalim olan nice kente önce mühlet tanıdım, sonra yakasına yapıştım. Sonunda bana dönülecektir.

KASAS 59: ... Biz ülkeleri, halkları zulme sapmadıkları sürece yok etmeyiz.
( Zaten biz halkı zalim olan memleketleri helak etmişizdir. )

-“ Biz, Kitap'ta İsrailoğullarına: Sizler, yeryüzünde iki defa fesat çıkaracaksınız ve azgınlık derecesinde bir kibre kapılacaksınız, diye bildirdik.”(İsra 17/4)

İSRA 4. AYETİN FARKLI MEALLERİ DE ŞÖYLEDİR

Kitapta İsrailoğullarına şu hükmü verdik: «Muhakkak siz yer (yüzün) de iki defa bozgunculuk çıkaracaksınız ve oldukça 'kibirli bir yükselişle' muhakkak 'kibirlenip-yükseleceksiniz'

Kitapta, İsrailoğullarına: “Yeryüzünde iki defa bozgunculuk çıkaracaksınız, büyük bir azgınlıkla zorbalık yapacaksınız.” diye bildirmiştik

Biz, Beniisrail'e Kitap'ta şu yolda bir yargıda bulunduk: Siz yeryüzünde muhakkak iki kez bozgun vücuda getireceksiniz ve muhakkak büyük bir kibirle böbürleneceksiniz

Ve İsrailoğullarına kitapta hükmettik ki, muhakkak siz yeryüzünde iki defa fesat çıkaracaksınız ve muhakkak ki, bük bir yükselişle yükseleceksiniz. (serkeşlik yapıp kabaracaksınız).

EVET ÖNCE BU AYETİ AÇIKLAMAYA ÇALIŞALIM, HEM DE GÜNCEL OLARAK İNŞALLAH

Konu Sahibi Abdulhamit 1 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Ebediyet Nuru Ashab-Kiram(r.a) Yitiksevda 2 1853 13 Aralık 2010 17:15
Imanı bozan haller nelerdir, Bilgi Dağarcığı Abdulhamit 1 0 2147 27 Kasım 2010 00:26
Kurban bizden ne istiyor ! Hacc-Umre-Kurban kurtmehmet 1 1899 15 Kasım 2010 15:24
Kuranı anlamama sorunu Kur'ân-ı Kerim Genel Abdulhamit 1 9 2451 27 Ekim 2010 17:01
Namazda övgü ve vücut duruşlarının sırrı Namaz-Abdest-Teyemmüm BEDİİ HAMİT 5 3179 03 Ekim 2010 03:27