Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20 Temmuz 2010, 19:12   Mesaj No:17

Abdulhamit 1

Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:Abdulhamit 1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 11167
Üyelik T.: 09 Aralık 2009
Arkadaşları:2
Konular: 17
Beğenildi:1
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
Değerli arkadaşım bakın ne güzel yazmışsınız işte bende bunu söylüyorum zaten.
(okuma yazmayı bildiği anlamı kesinlikle çıkarılamaz, okuma yazmayı bilmediği de çıkarılamaz. YANİ NE OKUMA YAZMASI VARDIR DA DENİLEBİLİR NE DE YOKTUR DA.)
Kelime oyununlarıyla sizinle baş çıkmam mümkün değil Haluk Bey kardeşim, ben bu sözlerimi sizin hatalı mealden yaptığınız alıntı üzerine yapmıştım. Bu meala göre tabii ki böyle bir anlam çıkar.

Alıntı:
ŞİMDİ DE AYETİN SON DERECE AÇIK VE NET ANLAMINA BAKALIM TABİİ Kİ DOĞRU BİR MEALLE.)

Size sormak isterim kimin mealine göre? Kimin meali doğru?

HALBUKİ BEN SİZE AYETİN ARAPÇA ORJİNALİNİ VERMİŞTİM, İNCELERSİNİZ VE MEALLERİ KARŞILAŞTIRIRSINIZ DİYE, HİÇ KİMSENİN MEALİNE BAKIP VE BAĞLI KALMADAN ORJİNALİNDEN ÇEVİRİ YAPMANIZ İÇİN

Alıntı:
Hatırlatırım siz bana bir ayetten yola çıkarak sonuca ulaşamayız demiştiniz, gerçekten çok da doğruydu. Çünkü bir bilgi açıkça verilmemiş ise onun detayını kur’anın başka yerlerinde aramalı ve doğrulamalıyız, bunu söyleyen Rabbimdir

AYET AÇIK VE NET DEĞİL İSE YANİ MÜCMEL İSE ELBETTE YUKARIDAKİ SÖZLERİMİ KURAN ONAYLAR.

AYETLERE BAKTIĞIMIZDA BİLHASSA ANKEBUT 48 AYETİ SON DERECE AÇIK VE NETTİR.

Ayet mücmel ayet değil ki, bir başka ayet tarafından açıklansın veya bir başka ayetin açık ve net anlamına bakılsın. Kuranda bazı ayetler var ki, tam açık ve net değil. İşte biz buna mücmel ayet diyoruz. Mücmel ayeti tefsir eden muhakkak açık ve net bir veya birkaç ayet vardır.