Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Ağustos 2010, 21:18   Mesaj No:29

Yitiksevda

Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Alıntı:
Abdulhamit 1 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
AYET ÖLÜMÜN YARISINI MI UYGULAYIN DİYOR ?

HAYDİ O HALDE ÖLÜMÜN YARISINI UYGULAYIN RECİMLE, NASIL UYGULARSINIZ ?

ŞAYET RECM CEZASI OLSAYDI AYET BU ŞEKİLDE Mİ İNERDİ ?
Abdulhamit abimin sorusunu cevapliyim öncelikle Recm Allah Resulü tarafından uygulanmıştır.Yahudi Şeriatı üzere uygulanmıştır Nur Suresi 2 Ayet Zina hükmünde belirleyici ayettir Recm hususunda Hadisler hüküm koyma adına Kuran'ın emri varken hüküm koyamaz.

Kale erağibun ente an aliheti ya ibrahim, leil lem tentehi le ercumenneke vehcurni meliyya.

(Babası "Ey İbrahim, sen benim tanrılarımdan hoşlanmıyor musun?" dedi, "Eğer bu tutumuna bir son vermezsen, seni mutlaka öldüresiye taşa tutarım! Haydi, şimdi bir süre benden uzak dur!"
(MERYEM/46)

Kalu le il lem tentehi ya nuhu le tekunenne minel mercumîn.

(İnanmayanlar "Ey Nuh!" dediler, "Eğer (bu iddialarına) son vermezsen, mutlaka taşlanacaksın!"
(ŞUARA/116)

Abdulhamit abimin cevabı üzere Kur'anda eğer Zinaya Recm cezası uygulanması emri olsa idi o zaman vermiş ayetlerdeki gibi Recm açıkça ifade edilirdi...

Muhsin abi sizin uyarınızı dikkate alarak mesajımı değiştim sadece kimsenin Sahabeye yanlış bakmaması adına yoksa o ismini vermiş olduğum şahıslar hakkında görüşüm nettir lakin kimsenin yanlış anlayışa düşmemesi adına düzelttim ...

Ebda kardeşime teşekkür ederim bizler illa bir fikri dayatmaya çalışmıyoruz hakk ne ise onu anlatmaya çalışıyoruz Recm hususunda çok fazla tartışmaya gerek görmediğimi açıkça beyan ettim hadis inkarcısı değilim ama elemesinide çok iyi bilirim...

-İmam Ali- (a.s)