Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07 Ağustos 2010, 21:13   Mesaj No:54

kurtmehmet

Medineweb Sadık Üyesi
kurtmehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kurtmehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5446
Üyelik T.: 30 Kasım 2008
Arkadaşları:2
Konular: 73
Beğenildi:19
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı Mesajı göster
ona saygılı olmamızı ve onu dinlememizi emreder. Allah gönderdiği elçisine uyulmasını kendisine uyulmakla eş değer tutmuştur.
H.G

bu saygıyı nasıl anlıyalım sayın gümüştabak?
onun tartışılmaz müfesir olduğu konusunda hemfikir iken,Onu atlayıp bana göre kuran şunu demek istiyor ne kadar tutarlı ?
Onun eğittiği yüzlerce ashabı kiramın ortak kararını askıya alıp, bildiğimizi okumak ne kadar tutarlı ?
Ondan Ve ashabı kiramdan sonra gelen 1400 yıllık tatbikatı atlayıp,ben bilirim ben anlarım demek ne kadar tutarlı ?
"kuran ilimlerine vakıf olmadan,isabet etse dahi ,kuranı kendi kafasına göre tefsir eden küfre düşer" sahih tartışılmaz hadisi göz ardı etmek,meallerle,arapçasız girişmek ne kadar tutarlı ?
alimlere,ilme vakıf olan kişilere zararınız olmaz elbette.ama islami eğitimlerini sanal alemden alanların kafasını çarpık düşüncelerle bulandırmak ne kadar tutarlı ?
örnek mi istersiniz?
kadın imam neden olmasın?
kıblemiz kabemidir ?
ramazan orucu 10 günmüdür?
kurana abdestsiz dokunulurmu?
Resulullahsız islam mümkün mü ?
vs vs vs...

sadece kuran sloğanıyla Resulullah devre dışı olmazmı ?
Resulullaha iman ederiz şeksiz şüphesiz.ama hadislerinde uydurma vardır tezini ileri sürerken,ifrat tefrite riayet etmeksizin,insanları hadislerden toptan soğutmanın vebalini düşündük mü?
amacımız insanları hidayete getirmek vesile olmakmı,hidayette olan insanları saptırmakmı ?
düşüncelerinize bir insan olarak saygı duymakla birlikte,Resulullahsız bir islami red ediyorum.Ve Rabbim şahit olsun ki aynı dinde değilim.
saygılar...

SAYIN HALUK GÜMÜŞTABAK HOCAM BU SORULARA NE DERSİNİZ SİZE SORULAN SORULAR ASKIDA KALMASIN LÜTFEN