Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Ekim 2010, 23:21   Mesaj No:22

BEDİİ HAMİT

Medineweb Paylaşımcı Üyesi
Durumu:BEDİİ HAMİT isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 12750
Üyelik T.: 19 Eylül 2010
Arkadaşları:0
Konular: 20
Beğenildi:4
Beğendi:0
Takdirleri:60
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Bedii Hamit kardeşim,
doğrusunu isterseniz,haniflerden duymak alışkanlığı ile alışkınız ama sizden beklenmeyen bir durum.ne demek muteber dediğiniz kaynaklar bunlar mı?
eleştiri dozumuzu ayarlıyamıyoruz,soya soya ,eleştire eleştire elimizde kuran tek kaldı.oda koruma altında olduğu için zarar veremiyoruz şükür.
PEK DEĞERLİ ABDULMELİK KARDEŞİM,

Eleştri dozumuzu nasıl ayarlıyamıyoruz ? Bu söz direk bana hitap eder.

Benim muteber kaynak dediğim en başta Allah kelamı , peygamberin sünnet ve hadislerdir. Başkası varsa siz söyleyin.

Sizin kaynak gösterip peygamberler tarihi, ibni kesir kıssasına göre söylediğiniz olayı, Kurtubi bir başka kaynakla kurana uygun nakletmiştir.

Alıntı:
BEDİİ HAMİT
En Muteber kaynak kabul ettiğim kurana göre böylesi asla söz konusu değildir ve olamaz da. Peki İmam kurtubinin kaynağı ne idi ve onun kaynağı muteber değil miydi ? Ki farklı bir kaynağı var. Evlilik aynı anda olmamıştır diye

Kurtubî bu konuda şunları kaydeder:
Daha sonra Leyâ vefat edince, Hz. Ya`kub onun kız kardeşi Râhil ile evlendi
Yazım daha bitmedi. Verdiğiniz örnekler ( İçyağı-deve vs ) konu ile ilgi örnekler değildi.Yazıma muhalefetiniz varsa ayrıca neden karşı olduğunuzu da belirtiniz ki hakikate yardımcı olalım.

Alıntı:
insanların ilk dönemde zarureten kardeşleri ile evlenmesi zorunlu idi?
Evet belki anlarım da zarurretten olduğunu da

Ya Yakup ( as ) iki kız kardeşle aynı anda evli olduğunu anlayamam ve anlayamadım da ( Bunun neresinde var böyle bir zaruret)