Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Anket'ler-Röportaj'lar

Konu Kimliği: Konu Sahibi Mihrinaz,Açılış Tarihi:  13 Şubat 2022 (16:32), Konuya Son Cevap : 14 Şubat 2022 (14:58). Konuya 3 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı3Kez Beğenildi
  • 1 Beğenilen Mihrinaz
  • 2 Beğenilen Medine-web
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 13 Şubat 2022, 16:32   Mesaj No:1
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11774
Beğendi:8955
Takdirleri:26191
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Bir Çürük İpliğe Hülya Dizmişiz

Bir Çürük İpliğe Hülya Dizmişiz

KARAR Yazarları Elif Çakır ve Yıldıray Oğur'un konuğu olan Yazar Mustafa İslamoğlu, Türkiye'de İslami hareketin geldiği noktaya değindi. İslamoğlu konuşması sırasında duygusal anlar yaşayarak, ''En çok pişman olduğum şey bir dönemimi İslamcı olarak geçirmek, 84 milyonun sırtını sıvazlasak hüngür hüngür ağlarız. Bir çürük ipliğe hülya dizmişiz'' ifadelerini kullandı.

AK Parti iktidarının 20 yıldır iktidarda olmasının dindar kesim için aydınlanması, kendisiyle yüzleşmesi açısından önemli olduğuna vurgu yapan İslamoğlu, ''Ben çok faydalı olduğunu düşünüyorum ne olmamamız ve ne yapmamamız gerektiği öğrendik, içimizdeki canavarı gördük. Çok yararlı oldu manzarayı gördük, içimizde saklı olan dışımıza çıktı. Şu geldiğim noktaya nasıl gelirdim yoksa, kendime inandırdığım bir yalandı bu. Yalanı görmüş olmamız bile kazanımdır. Bunun maliyeti çok ağır ve daha da ağırlaşacak çünkü daha dibi görmedik daha. Akli fren sistemleri iflas etmiştir. Bu trenin imdat freni yok maalesef üzüyorum ama yok.'' ifadelerini kullandı.

Gençler arasında deizmin yaygınlaşması normal ve olumlu bir gelişme olarak gördüğünü belirten İslamoğlu, ''Zira ondan evvel inanıyormuş gibi yapma olayı felaketti. Hiçbir şeyi inancı yok aslında ne kitabı, ne dini, ne imanı ama Allah'ı da, dini de, imanı da her şeye çaya çorbaya sıkan bir tip düşünün bu kime yarar. Dolayısıyla bu bir kazanım, sorgulayan bir akıl en büyük kazanımdır. Gerçek acıtıcı olsa da iyidir. Gerçeği görmüş olmanın bedeli varsa bu bedeli ödeyelim derim. Ağırsa olsun, çünkü sonsuza kadar uyuyamayız. Uyku ne kadar derinse uyandırmanın sarsıntısı da o kadar büyük olmalı. Şuanda bir şok durumu yaşıyoruz'' dedi.

Konuşması sırasında duygusal anlar yaşayan İslamoğlu sözlerine şunları ekledi:

''Ben kendi adıma tövbe etmeye çalışıyorum. Benim tövbe etmem tabi fiili oluyor. Dün hata ettiğimiz noktaları tespit ediyorum, kendimi sorguluyorum, fikirlerimin kölesi değilim efendisiyim. Yanlış olanları düzelttiğim, yanlış olduğuna inandığım an onu doğrudan her araçla ulaştırabileceğim herkese ulaştırıyorum. Bu benim tövbem, tövbe böyledir. En çok pişman olduğum şey bir dönemimi İslamcı olarak geçirmek. Bu 70-80-90'lı dönemler, çünkü ben kökten geliyorum. Milli Türk Talebe Birliği, Akıncılar gibi. Türkiye'nin düşünce dünyasına hatırı sayılır katkılarda bulunmuş bir dostla dertleştik. O da dokunsan ağlayacak gibiydi bende öyleydim. Gerçi 84 milyonun sırtını sıvazlasak hüngür hüngür ağlarız. Kulağına eğilip ''Bir çürük ipliğe hülya dizmişiz'' dedim. Kişi sınanmadığı günahın masumudur."
Medine-web beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konu Sahibi Mihrinaz 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Duyulmayan Çığlık...Va Mutasımah Muhtelif Konular Mihrinaz 0 40 25 Mart 2024 14:21
Rabia Sessizliği Gündem/ Manşetler Mihrinaz 0 68 08 Mart 2024 10:32
ABD Sahtekarlığın Kitabını Yazdı İslami Haberler Esma_Nur 2 100 06 Mart 2024 23:24
Ömer Seyfettin 140 Yaşında Kitaplar/Kütüphane Mihrinaz 2 64 06 Mart 2024 17:43
İnsan Hayatta İken Çocuklarından Birine Malını... İlmihal Bölümü Mihrinaz 0 70 06 Mart 2024 15:30

Alt 13 Şubat 2022, 18:23   Mesaj No:2
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1160
Beğendi:330
Takdirleri:7457
Takdir Et:

Değerli abim ve dost olduğumuza inandığım hocam,

Sizinle yollarımızın kesişmesi 96'li yıllarına dayanır...imamlar ve sultanlar, yürek devleti, Yahudileşme temayulu,200 saatlik görüntülü tefsir dersleri, ve Kürt sorununa İslami çözüm tebliğinle cezaevi yılları, en son hasani basrinin kader risalesinin şerhi ile uydurulan dine indirdiğiniz benzersiz darbelere hayranlığımız....

bazen sivri ve yersiz zamansız katılamadığım görüşlerinle birlikte size sevgi ve muhabbetim Allah içindir...Mehmet hoca (okuyan) ile aynı safta oluşuna sevinmekle birlikte taslaman konusunda agresif oluyorum size.)

Konuya gelince size kesinlikle katılıyorum. Hülyanızda ipliğinizde umudunuz da hayalkırıklığı ile sonuçlanması harami süslümanlar hariç tüm Müslümanların canını yaktı...ama ders oldu ve anlaşıldı ki vahy ile yetiştirmediğiniz kitleler bir iğneyı bekleyen balondan ibarettir.
Esma_Nur ve Mihrinaz beğendiler.

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 14 Şubat 2022, 01:56   Mesaj No:3
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:1
Konular: 412
Beğenildi:3136
Beğendi:3591
Takdirleri:25542
Takdir Et:

Tanımam etmem. Hakkinda yapılan reddiyelrr, linclerle duydum bu insanın adını. Uzak durulacak biri demekki dedim. Troller ve Zübbeli Tayfası saldırısının dozunu artırıp adamın delikanlı cesur çıkışlarını gördükçe adammiş dedim. Derslerini takip etmiyorum ama kendisini takip ediyorum. Her twiti bir ders. Bir hakikat. Kendini her anlamda geliştiridkçe gelişirmiş. Araştırmış. Aktariyor. Diğerlerinin daha bir faydası yok. Adam bilgiye akla değer veriyor uyanın diyor var gucüyle ortaçağ karanlığı yaşadığımız şu zamanda. Engizisyon mahkemeleri kuruldu. Trol ve güce tapan alimlerin emriyle hakikat bilgi gerçek alim kıyımı yapıldığı zamanlar. Ellerine gecirseler asacaklar. Allah kendisine güç kuvvet versin. Hiçbir kanala çıkmasına izin verilmiyormuş. Cesaretine yürekliligine hayran kalmamak elde değil. Adamsın
Alt 14 Şubat 2022, 14:58   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4494
Beğendi:6074
Takdirleri:23787
Takdir Et:

Kulağına eğilip ''Bir çürük ipliğe hülya dizmişiz'' dedim. Kişi sınanmadığı günahın masumudur."

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:

Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.kaabalive.net Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.medineweb.net Yeni Sayfa 1
.::.Bir Ayet-Kerime .::. .::.Bir Hadis-i Şerif .::. .::.Bir Vecize .::.

Medineweb Sosyal Medya Gruplarımız:  Medineweb  Medineweb  Medineweb  Medineweb Medineweb     

www.alemdarhost.com sunucularını Kullanıyoruz.