Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Ayın Üyesi

Konu Kimliği: Konu Sahibi su damlası,Açılış Tarihi:  01 Ekim 2018 (10:36), Konuya Son Cevap : 16 Eylül 2022 (16:14). Konuya 57 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı116Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 03 Ekim 2018, 14:25   Mesaj No:31
Medineweb Emekdarı
Nebevi Sevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Nebevi Sevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 59388
Üyelik T.: 05 Nisan 2018
Arkadaşları:3
Konular: 327
Beğenildi:1742
Beğendi:1021
Takdirleri:12926
Takdir Et:

Dua edin inşallah öyledir.
Omer asaf kardesde bir kurumun sorumlusu. Ayrica omer asaf medeniyet tomurcuklari cocuk yuvamizdan sorumlu.

Bir seminerimizin linkini versek video halinde yayinlayabilirmisiniz
Alt 03 Ekim 2018, 14:27   Mesaj No:32
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Alt 04 Ekim 2018, 11:20   Mesaj No:33
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

size kahve ikramımız olsun

hocam benim kalıplaşmış ayın misafirine sorum var size de sorayım

hocam kuranda sizi en çok etkileyen yaşamınıza yön veren ayetler var mı varsa paylaşır mısınız

bir de mahzuru yoksa kurumunuz nereye bağlı onu merakımdan öğrenmek istiyorum
Alt 04 Ekim 2018, 11:46   Mesaj No:34
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Allah razı olsun ikramıniz şuan ki yorgunluguma iyi geldi kardeşim.
Bakara :128
“Ey Rabbimiz! Bizi sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibadet usullerimizi göster, tevbemizi kabul et; zira, tevbeleri çokça kabul eden, çok merhametli olan ancak sensin.”

Enfal :2
Mü'minler öyle kimselerdir ki, Allah anıldığı zaman kalpleri ürperir. Kendilerine O'nun ayetleri okunduğunda bu onların imanlarını artırır ve ancak Rabblerine dayanıp güvenirler.

Bakara :286

Rabbimiz! Unutursak veya hataya düşersek bizi sorumlu tutma. Ey Rabbimiz! Bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği işler de yükleme! Bizi affet! Bizi bağışla! Bize acı! Sen bizim mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et!”

Surelerden muminun suresinin ilk 11 ayetleri
Mearic suresi komple
Hele ki mearic suresi yok mu?
Adamın belini kırıyor resmen. Düşünseneyiz en sevdiğiniz yavrunuzu dahi azaptan kurtulmak icin fidye vermeyi dahi isteyeceksin. Can yakan acı haber işte.
Alt 04 Ekim 2018, 11:56   Mesaj No:35
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

En altta bazi şehirlerin linkleri var.
İstanbul'da 50 civarında dernek yaklaşık 10 yurt, öğrenci evleri ve bir cok alanda çalışma var.
Kurumun lideri "Mehmed Güney" ağabey.
12 Eylül öncesi Akıncı derneklerinin genel başkanıydı. C.B. Tayyip Erdoğan da Mehmet abinin yardımcısıydı. Sıkı dostlukları var.
Merkezimiz Eyüp devlet hastanesi karşısında sahilde.

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] kurum resmi sitesinde elimizden geldikçe yazmaya çalışıyoruz.
İlk kökleri Rahmetli Mehmed Zahid Kotku hazretlerine bağlıydı. Hareketin birde gençlik yapılanması var. 'Genç Hareket' üzerinden yapılanmasını gerçekleştiriyor.
Mısır olaylarında Fatih Saraçhane de Ramazan ayi boyunca gecelei dahil program yapılmıştı. Hatırlarsanız tv lerde canlı yayınlanıyordu teravih ve vitr kunut dualari vardı
Alt 05 Ekim 2018, 11:15   Mesaj No:36
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
Ebu Ömer Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Allah razı olsun ikramıniz şuan ki yorgunluguma iyi geldi kardeşim.
Bakara :128
“Ey Rabbimiz! Bizi sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibadet usullerimizi göster, tevbemizi kabul et; zira, tevbeleri çokça kabul eden, çok merhametli olan ancak sensin.”

Enfal :2
Mü'minler öyle kimselerdir ki, Allah anıldığı zaman kalpleri ürperir. Kendilerine O'nun ayetleri okunduğunda bu onların imanlarını artırır ve ancak Rabblerine dayanıp güvenirler.

Bakara :286

Rabbimiz! Unutursak veya hataya düşersek bizi sorumlu tutma. Ey Rabbimiz! Bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği işler de yükleme! Bizi affet! Bizi bağışla! Bize acı! Sen bizim mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et!”

Surelerden muminun suresinin ilk 11 ayetleri
Mearic suresi komple
Hele ki mearic suresi yok mu?
Adamın belini kırıyor resmen. Düşünseneyiz en sevdiğiniz yavrunuzu dahi azaptan kurtulmak icin fidye vermeyi dahi isteyeceksin. Can yakan acı haber işte.

hocam meal okumayı ben de seviyorum ama mearic suresini sizin söylemenizle mealini okuyayım diğer ayetler de çok güzel

çayımız ikramımız olsun

Nebevi Sevda beğendi.
Alt 05 Ekim 2018, 12:13   Mesaj No:37
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Allah razı olsun sizlerden hocam.
Çay icin teşekkür ederim.

Şu soruyu da sorayım diger bölümden yarim kalana devam edeyim. Site yavaş yavaş bağımlılık yapmaya başladı bizde.
Meal hatmi yaparken ayet numaralarının etrafini cizermisiniz? Zorlandigimiz ayetler geldiğinde boynunumuzdan sirtimiza ter dökülür mu?Yada Kur'an kitabımız okumaktan yıprandı mı? Bunu kendimize sürekli soralım.
mehmet akif2 beğendi.
Alt 05 Ekim 2018, 12:45   Mesaj No:38
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Sene 1990 bizler 18 yaşında delikanliyiz. İslam'ı öğreten abilerden ve elimize geçen ne kitap varsa okuyoruz.
Sonra sürekli Ziyaret ettiğimiz bir esnaf vardı. Onun yanında komünist bir işçisi vardı adam Mersin'den buraya yazları para kazanmak için geliyordu. Kendisi öğretmendi. Daha sonra bu adam bizim aramızda ateizmi ve komünizmi anlatmaya çalıştı. Biz ne zaman o esnafı ziyaret etsek bu adamla konuşuyor tartışıyorduk Fakat ne bizim ne de abilerimizin o dönemde ona verecek cevabı yoktu. Çünkü bizler klasik bir İslam anlayışına sahip olup sadece ilmihal ve şahsi ibadetlerimizi yapıyorduk. Kendimizi bu şekilde yetiştiriyorduk. Fakat bu adamın söylemi ve zihinleri bulandirmasi adeta bizi çileden çıkardı ve kendimin ona doğru kaydığını hissettim. O adam Kurtuluş örgütüne bağlıydı. Belirli bir zaman sonra inancım da sarılmalar hissettim ve o adamın sempatizanı oldum. Kurtuluş Örgütü'nü araştırmaya başladım bir türlü inancımla o adamın arasında gelgitler yaşadım. Çok sarsılmıştım. Çünkü ne abilerim cevap verebiliyor adama ne de adama karşı koyacak gücümüz var. Adam kendi davası için eylemlere katılıyor hapislerde yatıyordu ve biz olduğumuz yerde dinimiz için hiçbir şey yapmıyorduk. Kendi imanımdan çok korkmaya başladım acaba Allah'ın varlığı Yüceliği bizlerin durumu islamdaki adalet kavramı devlet kadına bakış sistem her şey kafam allak bullak oldu. Çünkü biz o güne kadar bunları bilmiyorduk bildiğimiz çok fazla bir şey yoktu. Dahası ergen delikanlilardik.
Daha sonra kendimi inzivaya çektim. İslami sorguladım kendimi sorguladım. Yaşantımızi sorguladım o adamı sorguladım çok düşündüm.Geceleri uyuyamaz oldum. Bu sefer ya benim için İslami bir mücadele ya da Allah korusun Kurtuluş örgütüne bağlı bir komünist olacaktım.Sonra epey araştırdım çok kitap okudum sosyalizm, materyalizm, Karl Marx, engels, çegeveran'ın kitaplarını okudum. Daha sonra kendi içlerindeki çelişkileri gördüm. Günlerdir okumaların karşılığında islam ben de daha farklı iklimler oluşturdu. Daha çok İslami araştırdım. Abartısız belki bunun üzerine yüzlerce eser okumuştum. Çok yıpranmıştim o dönemden sonra bir gün bir komünist le daha karşılaştım o komünizme islami anlattım. İslam'da devlet yapısından islam'ın adalet sistemini, kadına bakışını her yönüyle ve onların içine düştükleri çelişkileri onlara anlattım. çünkü onların kendi kitaplarını okumuştum adam çok bilgiliydi fakat karşımda eridiğini gördüm anladım ki biz kendi Dinimizi doğru düzgün bilmiyoruz daha sonra onlardan onlarca gencin hidayetine vesile olduk. Hele ki bu söylediklerim içerisinde öyleleri vardı ki adam dev yoldan hapse girmiş çilesini çekmişti. Kendi Dinimizi sadece kendi içimizde yaşıyoruz dünya bizden ibaret değil. Çevremizde toplumumuzda o kadar çok insan var ki İslamı savunmayan beşeri bir hayat içerisinde kendilerini tanımlayan milyonlarca insan var ve biz bu insanları anlatmadıgimız her gün vebaldeyiz. Allah'ın dinini bu insanlara doğru şekilde ulastiramadigimiz müddetçe bizler de Vebaldeyiz. Bana şunu demeyin sakın. medya var her şey var ellerin altında ulaşabilecekleri her türlü bilgi var Allah bunlara bunların hesabını sorar demeyin dedim ya burada anlatacak o kadar Hikayeler var ki Allah bize kendi dini uğrunda mücadele bilinci versin. zayıflıklarımı ve zaaflarımızı gidersin mücadele azmimizi bilevlesin.
Allahın kulu_ ve nurşen35 beğendiler.
Alt 06 Ekim 2018, 21:29   Mesaj No:39
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

ikramlıklarımızla geldik hocam bize güzel bir menkibe anlatır mısınız
nurşen35 beğendi.
Alt 06 Ekim 2018, 21:55   Mesaj No:40
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Takdiri ilahiye bakın. Siteye giriş yapıp bir video atacaktım akif kardesimiz bir menkibe istemiş. Tevafukun böylesi. Halisane yüreğiniz her daim var olsun kardeşlerim
mehmet akif2 beğendi.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: