Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Bunları Biliyor muydunuz?

Konu Kimliği: Konu Sahibi Seyit_Onbaşı,Açılış Tarihi:  16 Eylül 2022 (15:07), Konuya Son Cevap : 16 Eylül 2022 (15:07). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 16 Eylül 2022, 15:07   Mesaj No:1
Medineweb Üyesi
Seyit_Onbaşı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Seyit_Onbaşı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 62659
Üyelik T.: 07 Ağustos 2022
Arkadaşları:0
Memleket:Balıkesir
Konular: 50
Beğenildi:2
Beğendi:17
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Türk Taksi Şöförü İsveç’te Kahraman Oldu

Türk Taksi Şöförü İsveç’te Kahraman Oldu

TÜRK TAKSİ ŞOFÖRÜ İSVEÇ'TE KAHRAMAN OLDU

İsveç'te yaşamını taksi şöförlüğü yaparak sürdüren Türk vatandaşı Ömer Temel, havalimanına bıraktığı müşterisinin cüzdanını ve kartlarını evde unuttuğunu fark edince kendi kartını verdi. Bu cömertliği karşısında İsveç halkı onu kahraman yaptı.
Taksici, kahraman ilan edildi!

Türk vatandaşı olan Ömer Temel, havalimanın götürmek için aracına aldığı müşterisinin kartını ve cüzdanını evinde unuttuğunu öğrenince kendi kartını vererek cömertlik sergiledi. Bu davranışı tüm İsveç medyasının dikkatini çekti. Ülkenin en büyük gazetesi olan Dagens Nyheter olayı manşet haber yaptı. Sosyal medya paylaşımlarında da kahraman ilan edilen taksici, "Türk milleti iyiliksever millettir, bizim milletimiz için bu tür iyilikler normal karşılanıyor. Ama İsveç gibi ülkelerde anormal karşılandı." şeklinde konuştu.
Yolcu şaşkınlık geçirdi!

Olayın İsveç medyasında bu kadar büyük yer almasına şaşıran Temel, yaşadığı olay hakkında şu şekil konuştu:
"Perşembe günü sabah 06.00 civarı Christer Östlund isimli müşteriyi havalimanına götürmek için evinden aldım." Varış noktasına yaklaştığımızda müşteri panikledi, cüzdanını ve banka kartını evde unuttuğunu dile getirdi. İki günlüğüne yurt dışı gezisi varmış. Ben de ücreti sonra ödeyebileceğini dile getirdim ve gittiği ülkede mağdur olmaması adına banka kartımı vermeyi teklif ettim. Teklif onun için oldukça şaşırtıcıydı. Tekrar tekrar bunu gerçekten yapıp yapmadığımı sordu. Her müşterime bunu yapıp yapmadığımı sordu.
Bu yaptığını kimse yapmaz!

Olayın ardından telefon geldiğini ve havalimanına yolcusunu karşılamaya gittiğini söyleyen taksi şöförü Temel, yolcusunun hala şaşkınlıklar içerisinde olduğunu dile getirdi. "Beni gördüğünde bu iyiliği ona İsveçlilerin bile yapmadığını söyledi. Ben de ona biz Türkler için gayet olağan yardımlaşma olduğunu dile getirerek konuyu kapatmaya çalıştım."
Parayı Almadım!

Olayın ardından kendisine 30 Bin Kron teklif edildiğini söyleyen Temel, gezileri esnasında 4 bin kron harcama yaptıklarını ancak verdikleri bu yüksek teklifi kabul etmediğini söyledi.

Konu Sahibi Seyit_Onbaşı 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Yüreğime Selam Söyle - Güldeste Gönülden Dökülen Nağmeler Seyit_Onbaşı 0 259 16 Eylül 2022 15:10
Bir Kadın Serbest Kürsü Seyit_Onbaşı 0 183 16 Eylül 2022 15:09
Metin Sertoğlu Oğlu Erdim'e Kavuştu Bunları Biliyor muydunuz? Seyit_Onbaşı 0 205 16 Eylül 2022 15:08
Türk Taksi Şöförü İsveç’te Kahraman Oldu Bunları Biliyor muydunuz? Seyit_Onbaşı 0 190 16 Eylül 2022 15:07
Bir Kadın - Necip Fazıl Kısakürek Gönülden Dökülen Nağmeler Seyit_Onbaşı 0 197 16 Eylül 2022 15:03

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)