Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KADIN AİLE ÇOCUK.::. > Kadın-Aile-Çocuk > Çocuk ve Aile Sağlığı

Konu Kimliği: Konu Sahibi Mihrinaz,Açılış Tarihi:  21 Kasım 2020 (23:14), Konuya Son Cevap : 21 Kasım 2020 (23:32). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı2Kez Beğenildi
  • 1 Beğenilen Mihrinaz
  • 1 Beğenilen Mihrinaz
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 21 Kasım 2020, 23:14   Mesaj No:1
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11841
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Şimdi Herkese Saygı Modaya Hani

Şimdi Herkese Saygı Modaya Hani

Selam Kevser Su!.. Nasılsın kuzum?

Bonesiz şal takmaya başladığından beri afiyettesindir inşallah. Nasıl iyi olmayacaksın ki, meğer senin de saç diplerin varmış ya inanılır gibi değil! Bütün dünya olarak bu merakımızı giderdin kendini de ispat etmiş oldun, bi rahatlama gelmiştir tabi sana doğal olarak.

Ha bir de gösterebildiğin ayak bileklerin oranında ilan ettiğin özgürlüğün (!) için gözlerimiz buğulu izliyoruz seni. Allah’ım o nasıl düzene başkaldırıdır, o nasıl geleneğe nanik yapmadır hayranlıkla izliyoruz. Gerçi yürüdükçe kalçalarını da izliyoruz ama başın örtülü olduğu müddetçe sıkıntı yok tabi. Önemli olan saç telleri gerisini sal gitsin…
Neyse, ne diyorduk. Ha marjinallik, evet…

Bu marjinalliğin konusunda çok takdir ediyoruz seni, ancak ben en çok Kabe’nin önünde diz çöktürüp evlenme teklif ettirdiğin Abdulfurkan Can’ı görünce “işte bu yaa işte bu beklenen yeni nesil” demiştim.

Hele camide dua ederken “çok takvalı gibiymişiz, sabah akşam namaz kılıyoruz gibi çek pampa”temalı o düğün fotoğraflarına ayrı hastayım. Nasıl başarıyorsun nasıl ikna ediyorsun bu rezillik pardon güzellik için adamı? Aynı adam sonra ekmeğe zor gidecek biliyorsun değil mi? Hani sonra üzülmece olmasın diye şeaptım.

Allah aşkına doğru söyle toplum olarak şu sorunun da cevabını verirsen bi rahatlama gelecek hepimize. Sakalından akan abdest suyunu şalınla silerken mi yoksa abdest sırası bekleyip kavga ederken mi Kabe manzaralı balayı ya da Kudüs turu olan evlilik yıl dönümü için ikna ettin kocanı?

Âlâ Dergisinin düzenlediği kız partisinde başörtülü kapak güzeli olmak için 250 TL verdiğin söylentisi doğru mu tatlım? Parti iptal edilince üzüntüden “şal nasıl bağlanmalı, tesettür makyajı nasıl olmalı, saç gibi şal bağladım” gibi videolar çekmeye başladığın söylentisi de doğru o zaman?
Bir söylenti daha var hakkında.

Ay dur onu da sormam lazım ya!
Senin için inandığı şeyleri yaşayamayacak kadar korkak, arafta kalacak kadar aklı karışmış, girdiği her ortamın rengine bürünecek kadar bukalemun...

Ezgi Akgül
Esma_Nur beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konu Sahibi Mihrinaz 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Dört Entrikacı mı Dört Dahi mi? Duhatul Arab İslam/Dinler/Mezhepler Kara Kartal 1 81 09 Nisan 2024 00:40
Fakire Makarna Sadakası Medineweb.net Videolar Kara Kartal 1 67 08 Nisan 2024 17:02
Başörtülü Bacıma Ters Kelepçe İslami Haberler Mihrinaz 1 48 08 Nisan 2024 03:17
Merhemet Duyğusu Sende Yoxdursa Şiirler ve Şairler Mihrinaz 0 72 05 Nisan 2024 15:20
Gazze Perdenin Yırtıldığı Yer Makale ve Köşe Yazıları Mihrinaz 0 69 01 Nisan 2024 03:25

Alt 21 Kasım 2020, 23:32   Mesaj No:2
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11841
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Saçlarımı göremezsin ama kaç beden elbise giydiğimi 100 metreden anlayabilirsin.

Saçlarımı göremezsin ama bacak boyum hakkında bir fikrin olabilir bunun için pantolon giyerek sana yardımcı olabilirim, bunun benim açımdan sıkıntısı yok.

Saçlarımı göremezsin çünkü çok günah, ama kalçalarıma bakmanda pek sıkıntı görmüyorum. Sıkıntı görsem bol giyerim zaten lütfen bakarken sen de sıkılma lütfen.

Saçlarımı göremezsin ama tenimin rengini bilmenin hiç sakıncası yok benim için, sırf sana yardımcı olmak için etek boyumu kısalttım bu iyiliğimi de unutma!

Saçımı göremezsin ama düğünlerde karşında dans edebilirim keyifle izleyebilirsin beni. Kırdığım her gerdanda mest olabilirsin ama saçlarım konusunda hassasım. Tek telini görürsen cehennemde yanabilirim.

Günümüz tesettür anlayışı tam da bu boyutlara ulaştı.

Karınca yiyenlerin karınca yiyerek doyup doymadığı mevzusu, insanların ne giydiği ne giyeceği nasıl davranması gerektiğinden daha umurumda inanın.

Benim kamusal konforumu bozmuyorsanız İsterseniz yaprak takıp gezin bana ne!

Ancak hazmedilmeyen doğru öğrenilemeyen her ideoloji her din her konu sadece sizin değil toplumun da başına bela oluyor.

İnandığı gibi yaşamayanların yaşadıklarına inanma eğilimi yüzünden toplumsal kaos oluyor.

Araf'ta yaşayanlar hem kendilerine eziyet ediyor hem de bu dini samimi yaşayan müslümanlara.

Bir karar ver arkadaşım, kimsin sen?
Esma_Nur beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)