Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KADIN AİLE ÇOCUK.::. > Kadın-Aile-Çocuk > Çocuk Ve Gençlik Eğitimi

Konu Kimliği: Konu Sahibi Mihrinaz,Açılış Tarihi:  24 Ekim 2023 (16:45), Konuya Son Cevap : 06 Kasım 2023 (12:46). Konuya 3 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı4Kez Beğenildi
  • 1 Beğenilen Mihrinaz
  • 1 Beğenilen Mihrinaz
  • 1 Beğenilen Esma_Nur
  • 1 Beğenilen Mihrinaz
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 24 Ekim 2023, 16:45   Mesaj No:1
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11848
Beğendi:8990
Takdirleri:26311
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Gençlerin Yeni Deliliği Kanlı Para

Gençlerin Yeni Deliliği Kanlı Para

Son günlerde sosyal medyanın da gündeminde olan kanlı para oyunu okullarda tehlike saçıyor. Kanlı para oyunu nedir, zararları nelerdir soruları gündemde yer alan haberlerle öne çıkan konulardan oldu. Son dönemde gençler arasında giderek popülerleşen kanlı para oyunu okullarda hızla yayılmaya başladı. Öğrenciler arasında madeni parayla oynanan ve ellerin kanamasına sebep olan kanlı para oyunu sosyal medyanın da gündemine taşındı. Kanlı para nedir? sorusu da bu bağlamda merak edilmeye başlandı. Oyun bazı okullarda yasaklanmaya başladı ancak öğrenciler gizlice oynamaya devam ediyor. Peki, Kanlı para yasaklandı mı? Uzmanlardan kanlı para ile ilgili uyarı geldi!

Okullarda popülerleşen kanlı para oyunu dehşet saçıyor. Cilt üzerinde ciddi kanamalara ve yaralara neden olan kanlı para oyunu madeni para ile oynanıyor. Oynanan oyunda kaybeden tarafından eklemlerine madeni para ile sert şekilde cezalandırılan bu kanlı para oyunu velileri endişelendirmeye başladı.

Sosyal medyada trend olan ve okullarda oynanan kanlı para akımı tehlike saçıyor. Madeni para ile oynanan kanlı para oyununda cezalandırma sistemi sebebiyle ellerde ve parmaklarda kanamalar meydana geliyor. Öğrenciler oyunun daha da kanlı olması için madeni paraların etrafına bıçakla kesikler oluşturuyor. Oyun bazı okullarda yasaklanmaya başladı ancak öğrenciler gizlice oynamayı sürdürüyor.

Madeni para ile oynanan kanlı para oyunu paranın havaya atılıp elin ters kısmıyla tutulmasına dayanıyor. Atılan hava parmakların havasında sıkıştırıldıktan sonra “kanlı para” denilerek masaya 3 kere sert yumruk vuruluyor. Oyunu oynayan kişiler parayı düşürdüğü taktirde ise cezalandırılıyor. Parayı düşüren kişi elini yumruk yaparak masaya dik olarak koyuyor ve karşısındaki kişi parayı eklem yerlerine vurmaya başlıyor. Bu vuruşlarla birlikte elde kızarmalar, kanamalar ve kesikler olabiliyor. Oyun, kaybeden kişinin elinden kan akana kadar devam ediyor.

Esma_Nur beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konu Sahibi Mihrinaz 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Dört Entrikacı mı Dört Dahi mi? Duhatul Arab İslam/Dinler/Mezhepler Kara Kartal 1 82 09 Nisan 2024 00:40
Fakire Makarna Sadakası Medineweb.net Videolar Kara Kartal 1 68 08 Nisan 2024 17:02
Başörtülü Bacıma Ters Kelepçe İslami Haberler Mihrinaz 1 52 08 Nisan 2024 03:17
Merhemet Duyğusu Sende Yoxdursa Şiirler ve Şairler Mihrinaz 0 76 05 Nisan 2024 15:20
Gazze Perdenin Yırtıldığı Yer Makale ve Köşe Yazıları Mihrinaz 0 70 01 Nisan 2024 03:25

Alt 24 Ekim 2023, 16:50   Mesaj No:2
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

KANAMADAN CEZA BİTİRİLMİYOR

Oyun madeni paranın havaya atılmasıyla başlıyor. Elin ters tarafıyla tutulan para, parmakların arasına alarak sıkıştırılıyor. Para sabit tutulduktan sonra "kanlı para" denilerek 3 kere sert bir şekilde masaya vuruluyor. Masaya vurma esnasında para düşerse ceza sistemi devreye giriyor. Ceza ise şöyle: El yumruk yapılarak masaya dik şekilde koyuluyor ve karşı taraf parayı hızla eklem yerlerine fırlatıyor. Paranın geliş şiddetine göre elde kızarmalar, kanamalar yaşanıyor. Sosyal medyada oyunun taktikleri yayılırken bazı öğrenciler oyunun daha da kanlı olması için madeni paraların etrafına bıçakla kesikler oluşturuyor. Eklem bölgeleri kanamadan ceza bitmiyor.

Hocamız bugün böyle bir konudan bahsetti. Daha ne kadar şaşırabilirim demeye kalmıyor. Sınıfta kızlar elleri yara bere içinde imiş. Yeni akımla birbirlerini kesip doğramaları eksikti olmuş. Çocuklarınızın elleri yara içindeyse takibini yapın. Mutlaka konuşun. Birbirlerine zarar verme üzerine kurulu bir oyun olabilir mi?
Esma_Nur beğendi.

Alt 24 Ekim 2023, 17:29   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4533
Beğendi:6131
Takdirleri:24126
Takdir Et:

Allahım her gelen nesil bir öncekini aratır oldu! Kalıcı hasarlar bırakabilir çok tehlikeli çocuk 20 li yaşlara geldiğinde bu oyun yüzünden arıza kalmışsa ebeyni suçlayacak ben çocukdum sen neden durdurmadın diye:( ben böyle bir durumla karşılaşsa idim onun üzerinde bırakacağı hasarı anltırdım. Anlamadımı? Şöyle bir tartaklardım ileride bana tşk eder eminim
Mihrinaz beğendi.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 06 Kasım 2023, 12:46   Mesaj No:4
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Çocuklarınızda farkettiyseniz sevgili ebeveynler yapmanız gereken;

ÖNCELİKLE ÇOCUĞUNUZUN PSİKOLOJİSİ.. BAKIN BU ÇOK ÖNEMLİ. ONUNLA PSİKOLOJİSİNİ BOZMADAN, TRAVMA ETKİSİ YAPMADAN, ONU GERMEDEN VE ÖFEKLENDİRMEDEN GÖNLÜNÜ YAPARAK doğru bir iletişim dili kurmalısınız.

NASİL MI? ŞÖYLEKİ;

Uzat ellerini.. Ne bunlar? Siz aptalmisiniz? Ben ellerine vursam şiddet, sen ellerini kanatarak oynayınca oyunmu oluyor? Sizin akranlariniz yaşam savaşı veriyor dünyanın dört bir tarafında. Tablet içi savaş oyunları, oyun içi yara bere ölüm değil bizzat ölüyor, yararlanıyorlar. Bana bak aklını başına al birbirinize zarar veren oyun olmaz. O oyun değil bile isteye can yakmak. (Sen arkadaşlarını uyaracaksin, dinlemeselerde yanlış olduğunu söyleyeceksin. Bu senin görevin. Sonra;

(SESİ VE İFADENİZİ YUMUŞATIN) Şimdi psikolojini bozmadan şunun söylemek isterim canım evladım (ŞİMD SESİ İ ÜÇ OKTAV YUKARI ÇIKARIP, GÖZLERİ DIŞARI FIRLATIN, VEEE;;;

Bir daha bu elleri çizik içinde görürsem üzerine tuz basarım oyun daha zevkli hâl alır..(

SES DÜŞÜRÜN; UMARIM ANLAŞILMIŞTIR CANIM EVLADIM.

.....Hebele höbele hak hug hıhıhı söz vallaha söz, fışşık fışşık.
Esma_Nur beğendi.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)