Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Dua Bölümü

Konu Kimliği: Konu Sahibi su damlası,Açılış Tarihi:  09 Ekim 2011 (12:07), Konuya Son Cevap : 31 Temmuz 2012 (23:39). Konuya 19 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 31 Temmuz 2012, 12:47   Mesaj No:11
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: Selamün Kavlem Mir Rabbir Rahim’’ Ayetini Okuma Fazileti..

Alıntı:
su damlası Üyemizden Alıntı Mesajı göster
1. ‘‘’selamün kavlem mir rabbir rahim’’ ayetinin devamlı okunması insanın allah’ın izni ile her kötülükten korunmasına vesile olur.
2. ‘‘’selamün kavlem mir rabbir rahim’’ ayeti yemek yerken okunursa yenen yemek cennet yemeği olur.
3. ‘‘’selamün kavlem mir rabbir rahim’’ ayetini devamlı okuyana allahü teala selam verir.
4. ‘‘’selamün kavlem mir rabbir rahim’’ ayetinin devamlı okunması teslim-i ruhun imanla olmasına sebeb olur.
5. ‘‘’selamün kavlem mir rabbir rahim’’ ayetinin devamlı okunması insanın cennet hayatına hazırlanmasına neden olacağı gibi dünyada iken cennet hayatı yaşamasına vesile olur.
6. ‘‘’selamün kavlem mir rabbir rahim’’ ayetini devamlı okuyanlar çağrılır her kapısından cennetin.
7. ‘‘’selamün kavlem mir rabbir rahim’’ ayetinin devamlı okunması insanın emrine dünyanın girmesine vesile olur.
8. ‘‘’selamün kavlem mir rabbir rahim’’ ayetinin devamlı okunması insanın esmaül hüsnanın sırlarına vakıf olmasına vesile olur.
9. ‘‘’selamün kavlem mir rabbir rahim’’ ayetinin devamlı okunması insanın hatim sevabı almasına vesile olur.
10. ‘‘’selamün kavlem mir rabbir rahim’’ ayetinin devamlı okunması insanın allah ve dostlarının hıfzı himmetine vesile olur.
11. ‘‘’selamün kavlem mir rabbir rahim’’ ayetinin devamlı okuyan, insan-ı kamil olma yolundadır.
12. ‘‘’selamün kavlem mir rabbir rahim’’ ayetini okumaya devam edenin mükafatını idraktan akıl aciz kalır.yani sevap allah’ın rahmeti kadar sonsuzdur.
13. ‘‘’selamün kavlem mir rabbir rahim’’ ayetinin devamlı okunması insanın allah’ın dostları arasına katılmasına vesile olur.
14. ‘‘’selamün kavlem mir rabbir rahim’’ ayetinin her okunması cennete bir ağaç dikilmesine vesile olur.
15. ‘‘’selamün kavlem mir rabbir rahim’’ ayetinin devamlı okunması cennet diyarında okuyan için köşk yapılmasına vesile olur.
16. ‘‘’selamün kavlem mir rabbir rahim’’ ayetinin devamlı okunması insanın ruhunun doymasına ve huzurlu olmasına vesile olur.
17. ‘‘’selamün kavlem mir rabbir rahim’’ ayetinin devamlı okunması insanın sıkıntılarının yok olmasına vesile olur.
18. ‘‘’selamün kavlem mir rabbir rahim’’ ayetinin devamlı okunması insanın sahibi ilimi edeb olmasına vesile olur.
19. ‘‘’selamün kavlem mir rabbir rahim’’ ayetinin devamlı okunması insanın hatip olmasına vesile olur.
20. ‘‘’selamün kavlem mir rabbir rahim’’ ayetinin devamlı okunması insanın sırrı eşyaya vakıf olmasına vesile olur.
21. ‘‘’selamün kavlem mir rabbir rahim’’ ayetinin devamlı okunması hastanın şifa bulmasına vesile olur.
22. ‘‘’selamün kavlem mir rabbir rahim’’ ayetinin devamlı okunması insann cennet ehli olmasına vesile olur.
23. ‘‘’selamün kavlem mir rabbir rahim’’ ayetinin devamlı okunması insanın cehennemden kurtulmasına vesile olur.
bu paylaşımınızın kaynağı nedir...
Alt 31 Temmuz 2012, 13:13   Mesaj No:12
Medineweb Sadık Üyesi
dua dilencisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:dua dilencisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6969
Üyelik T.: 10 Şubat 2009
Arkadaşları:32
Konular: 28
Beğenildi:102
Beğendi:27
Takdirleri:690
Takdir Et:

Kuranı Kerimde bir ayet ...Kişi samimiyetle okusa ne kaybeder ? Her okuduğumuz ayeti anlamını okuyup düşünüp tekrarlamamızın ne gibi ters etkisi olabilir ? Kesin kaynağını yazsa su bacım mualif olanlar çıkacaktır Sitede bir memur seçmek istiyorum artık tüm yazılanların kaynak memuru olacak ....ücret artı sigorta yol yemek muhsin hocaya ait
Alt 31 Temmuz 2012, 14:12   Mesaj No:13
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

Alıntı:
dua dilencisi Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Kuranı Kerimde bir ayet ...Kişi samimiyetle okusa ne kaybeder ? Her okuduğumuz ayeti anlamını okuyup düşünüp tekrarlamamızın ne gibi ters etkisi olabilir ? Kesin kaynağını yazsa su bacım mualif olanlar çıkacaktır Sitede bir memur seçmek istiyorum artık tüm yazılanların kaynak memuru olacak ....ücret artı sigorta yol yemek muhsin hocaya ait
Alt 31 Temmuz 2012, 14:47   Mesaj No:14
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
dua dilencisi Üyemizden Alıntı Mesajı göster
kuranı kerimin bi ayetinin anlamını düşünerek okuyup hayatına taşımak tabiki doğru ,güzel ve takdirliktir,yanlış olan kuranın bi ayetini alıp,Allahın belirtmediği ve rasulunun uygulamasında olmadığı halde, AYETE TÜRLÜ TÜRLÜ İŞLER VE MUKAFATLAR YÜKLEMEK,İŞTE BUNDAN DOLAYI SAKINCALI DIR....Allahın hakkında hiç bir delil indirmedği hususlarda,Allah adına mukafatlar icat etmek sakıncalı dır....yukardaki paylaşımda aynen böyle bi ürünün tezahurüdür varsa DELİLİNİ verin o zaman,daha kaynak belirtmekten aciz bi yaklaşım ve uslubun içinden çıkamıyorsunuz maalesf...
Alt 31 Temmuz 2012, 16:08   Mesaj No:15
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11848
Beğendi:8990
Takdirleri:26311
Takdir Et:

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster
kuranı kerimin bi ayetinin anlamını düşünerek okuyup hayatına taşımak tabiki doğru ,güzel ve takdirliktir,yanlış olan kuranın bi ayetini alıp,Allahın belirtmediği ve rasulunun uygulamasında olmadığı halde, AYETE TÜRLÜ TÜRLÜ İŞLER VE MUKAFATLAR YÜKLEMEK,İŞTE BUNDAN DOLAYI SAKINCALI DIR....Allahın hakkında hiç bir delil indirmedği hususlarda,Allah adına mukafatlar icat etmek sakıncalı dır....yukardaki paylaşımda aynen böyle bi ürünün tezahurüdür varsa DELİLİNİ verin o zaman,daha kaynak belirtmekten aciz bi yaklaşım ve uslubun içinden çıkamıyorsunuz maalesf...

selamün kavlem mir rabbir rahiiiim
Alt 31 Temmuz 2012, 16:31   Mesaj No:16
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

inşaallah.ve bütün müslümanlara selamun kavlem mir rabbir rahim.manası yasin 58..Onlara merhametli Rabb'in söylediği selam vardır..
Alt 31 Temmuz 2012, 18:46   Mesaj No:17
Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:

-Bey sana çay getirdim.
-Ben onu içmem!!
-Niye bey mis gibi taze çay!
-bunun çay olduğuna Kurandan delilin varmı?
-Ne diyon bey,Ne delili annemler babamlar buna çay demiş ,ben de çay dedim.
-İşte sen ataların dinindensin.Ben buna Kurandan delil olmadan içmem.
-Subhanallah,en sonunda bu da oldu ...

Not:bu replikte yer alan kişilerin bu sitede yer alan kişilerle hiç bir alakası yoktur.Kimseye cevap hakkı doğmamıştır.

Alt 31 Temmuz 2012, 21:13   Mesaj No:18
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Kuran merkezli bi müslümanın,sorgulaması kesinlikle yukardaki gibi değildir.İslam dininin putperestliği yerden yere vurması ve atalarının geleneğini din zannedenleride yerden yere vurmasının sebebi SORGULAMADAN YOKSUN,SÜRÜLEŞMEKTEN DOLAYIDIR...

Allah kuranı mübinde kendi dinini dahi sorgulatıp kuran içinde bi yolculuğa çıkartırken,insanların kendi heva ve heveslerinin ürünü olan menkıbeleriyle güya Allahın istediği sorgulamanın yanlış olduğunu düşünmek bile acizliktir...

Kısacası müslüman ,gerekçeli konuşur ,yazar ve karşısındakindende gerekçesini isteyendir...

not.bu sadece kurani bi hayat sürdürmeye çalışan her kişiye bi nebzede olsa basiret olması içindir...
Alt 31 Temmuz 2012, 21:27   Mesaj No:19
Medineweb Sadık Üyesi
MusabBinumeyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:MusabBinumeyr isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13855
Üyelik T.: 22 Mayıs 2011
Arkadaşları:3
Konular: 254
Beğenildi:50
Beğendi:0
Takdirleri:160
Takdir Et:

Allah-u Teâlâ bizlere bu konuda da yüce Kur’an’ın da ayetleriyle yol gösteriyor:
“Bilmediğin şeyin ardına düşme! Zira kulak, göz ve kalp bunların hepsi de ondan sorguyaçekilecektir.”
İsra 36
Bilmediğimiz şeyleri toplum içinde küçük düşmemek için biliyorum deyip yanlış şeylere insanları davet etmemeliyiz. İnsanların helakı bu yüzdendir.
Yumuşak davranmalıyız:

Allah (Azze ve Celle), Musa (Aleyhisselam)’a Firavuna dahi yumuşak söz söylemesini ermediyor.
Ta-Ha 43-44
Sabretmek:
Öfkeyle kalkan zararla oturur. Bir insanı kaybetmek kolay kazanmak ise çok zordur. Öfke şeytandandır.
Alt 31 Temmuz 2012, 23:39   Mesaj No:20
Medineweb Sadık Üyesi
dua dilencisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:dua dilencisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6969
Üyelik T.: 10 Şubat 2009
Arkadaşları:32
Konular: 28
Beğenildi:102
Beğendi:27
Takdirleri:690
Takdir Et:

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster
inşaallah.ve bütün müslümanlara selamun kavlem mir rabbir rahim.manası yasin 58..Onlara merhametli Rabb'in söylediği selam vardır..
Diğer yorumuna yorum yazmıycam yorum yazsamda arkası gelecek ...Allah c.c. razı olsun işte bu....Bazen konular yada ayetler sanki hakim savcı büyük bir mahkeme birde suçlu bu konuma geliyor .Neyin delilini istiyorsunuz ?.Okunan ayetler kim ne derse desin kul ve Allah c.c. arasında benim bir sıkıntım vardır bu ayeti tekrarlarım bütün samimiyetimle benim kalbimden geçeni Allah c.c. bilir neye ihtiyacım olduğunu da ve ben belki tekrarladığım bu ayetle rahatlıyorum ..Delil istemek garip, kalbimi çıkarıp yada ruhumu çıkarıp ne kadar huzur bulduğunu göstermek gibi bir şansım yok buna da mecbur değilim.Ve hala hayret ediyorum siz ayetler hakkında ne kadar kesin yazıyorsunuz insan bazen şüpheye düşüyor acaba yanlış mı yapıyorum diye .Ayete türlü türlü işlev ve anlam yüklemek kimsenin haddine değil ama belkide sizin ısrarla delil istemeleriniz bu ayetleri aşkla şevkle okuyan insanlara mani olabilir bunu da göz önünde bulundurunuz ..

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)