Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Dua Bölümü

Konu Kimliği: Konu Sahibi Medine-web,Açılış Tarihi:  12 Nisan 2013 (11:27), Konuya Son Cevap : 12 Nisan 2013 (19:44). Konuya 6 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 12 Nisan 2013, 11:27   Mesaj No:1
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1171
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Dua

Dua

DUA
Allahım!!!Bana afiyet ver, beni affeyle
Allahım!!! Benim zulüm ve küfrümü affet”
Allahım!!!İman, yakîn, fehm ve ilmimi artır.
Allahım!!!Beni nefsimin cimriliğinden koru! “
Allahım!!!Ben, kendine zulmedenlerden oldum.”
Allahım!!! Bize sarsılmayan bir iman nasib eyle ya rabb…”
Allahım!!! Hata eder veya unutursak bizi sorumlu tutma.
Allahım!!! Beni cennete fazlını, minnetin ve kereminle koy.
Allahım!!! zülüm ve nankörlükden bizleri uzak tut ya rabb..
Allahım!!!Bana iman, yakîn, sağlık, afiyet ve iyi bir niyet ver
Allahım!!!Kalbin paramparça olmasından sana sığınıyorum.
Allahım!!! Güç yetiremiyeceğimiz şeylerle bizi yükümlü tutma.
Allahım!!! Sen bir vezîre, bir yardımcıya da asla muhtaç değilsin
Allahım!!!Sana kavuşmayı bana sevdir. Ben sana kavuşmak isterim
Allahım!!!Ahiret ve dünyada beni affet. Beni muttaki imamlardan kıl.
Allahım!!!Günahlarımdan vazgeç. Beni eksiklerimde özürlü say” derdi.
Allahım!!! Bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır yük yükleme.
Allahım!!! Açık-gizli bütün işleri gören ve bilen yalnız ve yalnız Sen’sin!
Allahım!!! Beni kendine, meleklerine, rasûllerine ve salih kullarına sevdir.
Allahım!!! “Kesilmeyen bir gözün aydınlığını istiyorum” ziyadesi de vardır.
Allahım!! İçinde hayır olan her şeyin zorunu değil, kolayını senden isterim.”
Allahım!!! Ümmet-i Muhammed ’i benim günahım yüzünden helak etme![206]
Allahım!!! Beni, seni, meleklerini, rasûllerini ve salih kullarını sevenlerden eyle
Allahım!!!! Bana cennet yolunu kolaylaştır ve beni cehennem yolundan uzaklaştır.
Allahım!!!Senden başka ilâh yok. Seni her türlü kusur ve eksiklerden tenzih ederim.
Allahım!!!Bizi affet. Kusurlarımızı bağışla. Bize merhamet et. Sensin bizim mevlâmız…”
Allahım!!!! Canımı ebrarlar arasında al. Beni şerliler arasında bırakma” diye dua ederdi.
Allahım!!! Beni kanaat sahibi eyle. Bana verdiğin rızkı bereketli kıl. Geride bıraktığını koru.
Allahım!!!Bizi kıtlıkla helak etme. Bizden belayı kaldır” diyor ve bu kelimeleri tekrarlıyordu.
Allahım!!! Bana vermiş olduğun faziletin hürmetiyle senden istiyorum. Beni cennetine koy.
Allahım!!! Amelimi salih kıl. Yalnızca senin için kıl ve amelimde başkası için hisse bırakma
Allahım!!!Senden hayır, fetih, yardım, bereket, bol rızık, aydınlık, temizlik ve hidayet dilerim.
Allahım!!!Beni kötü bir amelle deneme ki, kötü bir kişi olarak tanınmayayım” diye dua ederdi.
Allahım! Orada ne diyeceğimi lisanıma Sen yerleştir Acı mıdır kabirdeki halim, bilemem nedir?
Allahım! Dağlar cesametinde olsa da günahlarım Affın ondan da büyüktür, bağışlanma umarım.
Allahım! Azabınla cezalandırsan da beni bin sene Rahmetinden ümidim kesilmeyecek bir an bile.
Allahım! Hâl-i pürmelâlimi, aczimi görür ve bilirsin Gizli gizli yakarışlarımı da sadece Sen işitirsin.
Allahım!!!Çünkü sen dilediğini siler, dilediğini yerinde bırakırsın. Ümmü’l-Kitap senin katındadır.
Allahım!!! Bana yolunda şehitlik mertebesi ver ve bana Peygamber’inin şehrinde ölmeyi nasip et”
Allahım!!!Günahlarım sana zarar vermez. Bana merhamet etsen sende bir eksiklik meydana gelmez”
Allahım! Hatalarım pek büyük ve çok olsalar da Hiç şüphesiz Sen’in affın onlardan daha büyüktür.
Allahım!!!O köyün şerrinden ve orada bulunanların şerrinden sana sığınıyorum” diye dua ederdi.
Allahım!!!Sana hamdediyorum, Sen’in dinine saldıran Kureyşlilere karşı Sen’den yardım istiyorum”
Allahım! Takva talebinde ifrata girmişsem şayet İşte huzurundayım, tevbe ediyorum, günahımı affet!
Allahım! Cahillik edip günahlara dalmış olsam da “Kulumun korkmasına gerek yok”, nidası kulağımda.
Allahım! Ümitsizlik vadilerine düşmeme izin verme Lütfuna ihtiyacım sonsuzdur, kalbimi de kaydırma!
Allahım! Şayet kovarsan beni ya da haybete uğrarsam O zaman ne yaparım, hangi kapıya gidebilirim!?
Allahım! Beni Sen yarattın; sığınağımdır rahmetin Bollukta da, darlıkta da en büyük ümidimdir şefkatin.
Allahım! Dileğimi yerine getireceğin ümidindeyim Şu perişan halime bak; yaptıklarımdan bin pişmanım.
Allahım!!Beni İslâm’a hidayet etmişken beni ondan, onu da benden ayırma, ta ki müslüman olarak öleyim
Allahım! Hamd Sanadır, ululuk tahtının Sultanı Sen’sin Bereketi dilediğine verir, dilediğine de vermezsin.
Allahım! Bağışlayıcılığının lezzetini duyur gönlüme Evlâd ü iyalin, malın-mülkün fayda vermediği günde.
Allahım! Tutmazsan elimden, zayi olur giderim ben Fakat koruyup kollarsan, kaymaz ayaklarım yerinden.
Allahım! Sadece muhsinleri affedersen eğer Sen Hevasına yenik düşmüş mücrimleri bulunur mu affeden!?
Allahım! Kulların hep Sen’in bol rahmetini ümid ederler Ve Cennet bahçelerinde ebediyyen kalmayı dilerler.
Allahım! Hazreti Ahmed ü Mahmud’un dini üzere sabit kıl, Gönlüme de, inabe, takva, taat ve hudû hisleri sal.
Allahım! Kulların ellerini açıp Sana dua ettiği müddetçe Sen de Kainatın İftihar Tablosu Efendimiz’e salât eyle!
Allahım! Sürçmelerimi görmezden gel, günahlarımı sil Bin pişmanım yaptıklarımdan, kalbimdeki yangındır delil.
Allahım! Kulunu affedersen eğer, affınla kurtuluşu bulur Yok eğer affetmezsen, sayısız günahlarıyla helak olur.
Allahım! Lütfunu hatırlayınca bütün korkularım diniyor Günahlarım zihnime hücum edince, gözlerim yaş akıtıyor.
Allahım! Bir bîçareyim, rahmetini ve fazlını gözlüyorum Sen’in ihsan kapından başka bir kapıyı çalacak da değilim.
Allahım!!!Bizi nimetine razı olarak nimetini öğüp sana zikredenlerden eyle ve nimetini bizim üzerimize tamamlat.
Allahım! Dergahından uzaklaştırılır ya da iltifat görmezsem Kimin affını umabilir ve kimden şefaat bekleyebilirim!?
Allahım! Azabından, gazabından, ikabından, Sen koru! Huzurunda kulluk tasmasıyla duran bu boynu bükük kulu!
Allahım! Rahmeti Sonsuz Allahım! Kulunu mahrum etme Etme de, O mahlukatın en hayırlısının şefaatine nail eyle.
Allahım! Habibin Hazreti Muhammed Mustafa hürmetine Ve O Nebiler Serveri’ne ittiba eden salih kulların hürmetine.
Allahım! Seven gönül gecelerde uyumaz, dua eder, yalvarır Gafillerin yaptığı tek şeyse, kulağı üzerine yatıp uyumaktır.
Allahım! Sen öyle yüce bir sultansın ki, dergahında kapıcı bulunmaz; zaten Sen’in de öyle bir kapıcıya ihtiyacın yoktur.
Allahım!!!Sana hamdetmeyi bana nasip et ve bana şeref ihsan et. Şeref ancak çalışmakla olur. Çalışmak da mal ile olur.
Allahım!!!Eğer beni şekavet ehlinden yazmış isen, merhametinle benim ismimi oradan sil, beni saadet ehlinin arasına yaz
Allahım! Reca hislerim coşunca kurtulacağım zannediyorum Günahlarımı düşündüğümde de kendimi çok levmediyorum.
Allahım!!! Sen Kur’ân’ında “Beni çağırınız. Size icabet edeyim” (Gafir: 40/60) buyurmaktasın. Sen vaadine muhalefet etmezsin.
Allahım!!!Bu çarşının hayrından ve ehlinin hayrından senden istiyorum. Çarşının ve ehlinin şerrinden sana sığınıyorum” derdi
Allahım!!!Senden gökler ve yerleri aydınlatan yüzünün nuruyla, beni korumanı, himâyen ve gölgenin altında yaşatmanı istiyorum.
Allahım!!!Ben korkuyorum, beni koru. Azabından beni muhafaza eyle. Senin fazlına muhtaç bir dilenciyim. Bana fazlından rızık ver.
Allahım!!!Eğer beni saaddette yazmışsan orada beni sabit kıl. Eğer beni şekavette yazmışsan, beni sil ve beni saidler listesine yaz.
Allahım!!! Allah'ım! Bana değiştiremeyeceğim şeyler çin sabır, değiştirebileceğim şeyler için cesaret ver.Ve ikisi arasındaki farkı ayırt
Allahım!!! Beni ebrarlarla beraber öldür. Beni şerlilerin içerisine koyma. Ateşin azabından beni koru. Hayırlı insanlara beni ilhak eyle.
Allahım!!! Herkesi kapsayıcı ve vermiş olduğun nimetinle senden istiyorum. Beni belalandırdığın belanın hürmetiyle senden istiyorum.
Allahım!!! Ömrümün hayırlısı ömrünün sonu, amelimin hayırlısı, sonraki amellerim ve günlerimin hayırlısı, sana kavuşacağım gün olsun.”
Allahım!!!Kardeşim Abdullah b. Revaha’ya benim amelimden onu utandıracak bir şeyi arzetmemden sana sığınıyorum” diye dua ederdi.
Allahım!!!Beni gafil bir şekilde yakalamandan, gaflet içerisinde bırakmandan ve gafillerden kılmandan sana sığınıyorum” diye dua ederdi
Allahım!!! Aramızı ıslah eyle, bizi İslâm’ın yollarına hidayet eyle. Bizi zulmetten nura çıkar. Açık ve gizli bütün kötülükleri bizden uzaklaştır.
Allahım!!!Geri dönmeyen bir iman, bitmeyen bir nimet ve huld cennetinin en yüksek derecelerinde Peygamberine arkadaş olmayı istiyorum”
Allahım!!!Gözler uyudu, yıldızlar battı. Sen dirisin ve bütün kainatı idare edensin. Ev Allah’ım! Cenneti arayışım ağır, ateşten kaçışım zayıftır.
Allahım!!! Allahım!!! “Allah’ın en sevdiği dua, kulun şöyle demesidir:– Allahım!Ümmet-i Muhammedin hepsine, merhametinle muamele eyle.”
Allahım!!! Katından bana bir vaâdda bulun ki, kıyamet günü va’dine dayanayım. Kesinlikle sen va’dine muhalefet etmezsin” diye dua ederdi.
Allahım!!!Dinin ile, sana ve peygamberine itaat etmekle beni koru. Ey Allah’ım! Beni hadlerinden, cezalarından, yasakladıklarından uzaklaştır.
Allahım!!!Bahşettiğin rızkı bana nasib eyle. Gidereceğin zarardan, kaldıracağın beladan ve önlediğin fitneden en fazla korunan kimselerden eyle.
Allahım!!! Yerküre Sen’in izzetinden yayılıp dürülmüştür; Güneş ve Kamer de, arzı ve gökleri aydınlattıkları ışıklarını Sen’in nurundan almışlardır.
Allahım!!! Hiç ayrılmadan Sen’in dergahının önünde bekleyenler ve ısrarla el açıp yalvaranlar, başka değil Sen’den sadece lütuf ve ihsan görürler.
Allahım!!! “Her şeyde nimetin tamamını senden istiyorum. Razı olacağın ve razı olduktan sonra da bunlara karşılık sana şükretmeyi senden istiyorum.
Allahım!!! İşimin sonunda hayr olan nesneyi senden istiyorum. Yarab! Hayırdan bana vereceğin, rızan ve minnet cennetlerinde yüce mertebeler olsun.”
Allahım!!! Sen’den başka bir rabb olmadığını ve Sen’in el açıp yalvarılacak yegane ma’bûd olduğunu bütün kâinat değişik lisanlarla haykırıp durmaktadır.
Allahım!!!Bu senin kulundur ve iki kulunun da evladıdır. Sana misafir gelmiştir. Sen de en güzel, en hayırlı konuk sahibisin. Onun kabrini genişlet, günahını affet.
Allahım!!!Beni, sabahlarda taksim ettiğin her hayırda nasibi en büyük olan kullarından eyle. Bana hidayet bulacağım bir nur ihsan et. Dağıttığın rahmeti bana nasib eyle.
Allahım!!! Beni bir rekat namaz kılmış veya bir kere secde etmiş bir kimsenin eliyle öldürtme ki, kıyamet gününde o bir rekat namazla ve tek secde ile benimle tartışmasın
Allahım!!! “Belanın meşakkatinden, şekavetin varlığından, düşmanların sevinmesinden sana sığınıyorum. Hapisten, kayda vurulmaktan, kamçılanmaktan sana sığınıyorum”
Allahım!!!Hz. Muhammed ’in en büyük şefaatini kabul eyle. Onun yüce derecesini yücelt. Onu ahiret ve dünyada isteğine nail et. İbrahim’e ve Musa’ya verdiğin gibi ona da ver”
Allahım!!! Gözlerimizi, kulaklarımızı, kalplerimizi, işlerimizi ve çoluk çocuğumuzu bize mübarek kıl. Tevbemizi kabul et. Kesinlikle sen çokça tevbe kabul edensin ve rahimsin.
Allahım!!!Yaşım ilerledi, kuvvetim zayıfladı, yardımcılarım yeryüzüne yayıldı. Sana karşı bir kusur işlememiş ve kulluğumu ihmal etmemişken beni huzuruna al” diyerek dua etti
Allahım!!! Ben bir dua edeceğim, siz de amin deyin” dedi ve şöyle dua etti: Allah’ım! Benim mizacım serttir, beni yumuşat. Ben cimriyim, beni cömert kil. Ben zayıfım, bana güç ver
Allahım!!! Göklerin gölgelendirdiği nesnelerin Rabbi! Şeytanların ve şeytanların saptırdığı kimselerin rabbi! Bu köyün hayırlısını ve oradaki nesnelerin hayırlısını senden istiyorum.
Allahım!!!Senden ailem ile kölelerimi besleyebilecek kadar zenginlik istiyorum. Herhangi bir akrabamın akrabalık hakkını eda edemediğim için bana beddua etmesinden sana sığınıyorum”
Allahım!!!Sen ‘Lâ havle velâ kuvvete illâ billah” kenzinin tek sahibisin; Sen’in her şeye gücün yeter. Habîbin HzMuhammed hürmetine, ehl-i beyti hürmetine bizi de umduklarımıza nâil eyle!..
Allahım!!! Ey temiz gönülleri her zaman lütuflarıyla sevindiren, hayatını takva yörüngeli sürdüren gönül erlerinin korkularını izale eden ve kullarının ihtiyaçlarını gönderen Sultanlar Sultanı“
Allahım!!!Kaza ve kaderine razı olmayı, ölümden sonraki hayatın serinliğini, senin veçhine bakmanın lezzetini, zarar vermeksizin, fitneye kapılmaksızın, sapıtmaksızın seninle konuşmanın şevkini senden istiyorum.
Allahım!!!sen bize afiyet ver
Allahım!!! sen bizi doğru yola ilet
Allahım!!!Her şeyi kuşatan ilminden
Allahım!!! sen bizi doğru olana yönelt.
Allahım!!!☆҉.Âhir ve âkıbetimi hayr eyle
Allahım!!!Her şeyi kaplayan azametinden
Allahım!!!Her şeyi kaplayan rahmetinden
Allahım!!!Her şeye gücü yeten kuvvetinden
Allahım!!!☆҉.her işimizin sonunu güzel eyle
Allahım!!!☆҉Ehl-i islâma selâmet ihsân eyle!
Allahım!!!☆҉.Sıhhat, afiyet ve güzel ahlâk ver!
Allahım!!! Bir lahza dahi bana bırakma beni!
Allahım!!!҉.☆ Cennetini ve Cemalini ihsan eyle
Allahım!!!sen bizi hayırlı insanlarla karşılaştır
Allahım!!!҉.☆҉.Ya RABBİ dualarımızı kabul eyle
Allahım!!!Nimetleri değiştiren hatalarımızı affet
Allahım!!!҉.☆҉.helâl ve hayırlı rızklar ihsân eyle!
Allahım!!!Sana hakkıyla kul, olmayı nasibeyle.
Allahım!!! İmam-ı Rabbani hazretlerinin duası
Allahım!!! Bize Kur’ân’ın inâyetiyle âfiyet ver!
Allahım!!! Ne olur, ne olur bırakma beni bana!
Allahım!!! Sen bana yetersin, yetmem ben bana.
Allahım!!! Bilmediğimi bildir, görmediğimi göster!
Allahım!!! Benliğimin yaktığı ateşte yakma beni!
Allahım!!! Bize Kur’ân’ın hidâyetiyle hidâyet ver!
Allahım!!! Yâ Rabbenâ! Kalblerimizi tertemiz eyle!
Allahım!!! Kur’ân’ın fazîletiyle derecelerimizi yükselt!
Allahım!!! Düşmanlarımızın cümlesini darmadağın et!
Allahım!!! Kibirli , haset çıkaran insanlardan uzak tut.
Allahım!!!҉.☆҉.Kusurlarımızı ört, korkulardan emin eyle
Allahım!!!Önünde her şeyin boyun eğdiği kudretinden
Allahım!!! Beni nefsime kul etme, kul et nefsimi Sana!
Allahım!!!Duaların kabulünü engelleyen Belalar getiren
Allahım!!! Canana can, cana canan, kalbe ferman ver!
Allahım!!! kabede edeceğimiz bütün duaları kabul eyle"
Allahım!!!҉.☆҉.Kaza ve kaderine rıza gösterenlerden eyle!
Allahım!!!҉.☆҉.Bildiğimiz-bilmediğimiz bütün iyilikleri ver,
Allahım!!! Ve kâfirler gürûhuna karşı bizlere yardım eyle!
Allahım!!! Ey Rabbimiz! Duâmı kabul buyur.amin konusu
Allahım!!!Karşısında hiçbir şeyin duramadığı izzetinden
Allahım!!!ve bütün iyiliklere ulaştıran bir delil ve imam kıl.
Allahım!!!Rahmetinle, merhametinle duâlarımızı kabul eyle!
Allahım!!! kalbimizden sevgini, dilimizden ismini eksik etme
Allahım!!! Ey lütuf, cömertlik ve iyilik sâhibi olan Rabbimiz!
Allahım!!! Kur’ân’ın tilâveti hürmetine kötü amellerimizi ört!
Allahım!!! Sen “OL” deyince olur, olmaz “OL” demezsen.
Allahım!!! Hem Kur’ân’ın şefâatiyle bizi Cennete idhâl eyle!
Allahım!!!҉.☆҉.bütün din kardeşlerime hayırlı ömür nasip eyle
Allahım!!!Borçlarımızı en kısa zamanda edâ etmeyi nasîb eyle!
Allahım!!! Ey dilediğini en doğru yola hidâyet eden Rabbimiz!
Allahım!!!Her şeyi aydınlatan nurundan İstiyor ve bekliyoruz
Allahım!!!Ey Nur, Ey Kuddüs, Ey ilklerin ilki ve sonların sonu
Allahım!!!Rabbim, İsmet perdesini yırtan günahlarımızı affet
Allahım!!! Gönlüme huzur,gözlerime nur, dizime derman ver!
Allahım!!! Sen bildirmezsen bilemem, göremem göstermezsen
Allahım!!!Annelerimizi bağışla. Dinimiz; ve dünyamızı ıslah eyle.
Allahım !!! Şu an kimin nerede bir sıkıntısı varsa, Sen onu gider..
Allahım!!!Bizleri ''MAHŞER GÜNÜ ''Yüz çevirdiklerinden eyleme.
Allahım!!! Kur’ân-ı Azîmü’ş-şân hürmetine ayaklarımıza sebât ver!
Allahım!!!҉.☆҉.dünya sıkıntılarından ve ahiret azabından bizi koru!
Allahım !!! Sevdiklerimi Sen de sev ve onlara baki huzur ve neşe ver…
Allahım!!! Ayıblarımızı gizle! Hastalarımıza âcil şifâlar ihsan buyur!
Allahım!!! Hem bizleri Kur’ân’ın kerâmetiyle her türlü ateşten kurtar!
Allahım!!! Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği seyleri yükleme!
Allahü teâlâ, size selamet versin! Her kusurdan, sıkıntıdan korusun!
Allahım!!! Ey Rabbimiz! Unutur, ya da yanilirsak bizi sorumlu tutma!
Allahım !!! İman ve ahlakın en güzelini yerleştir o sevdiğin yüreklere..
Allahım!!! ellerim, uzattım sana!Sen bana yetersin, yetmem ben bana!
Allahım!!!İşlediğimız bütün günahları ve yaptığımız bütün hataları affet.
Allahım !!! Şu an kimin nerede çaresiz bir derdi varsa, Sen ona çare ol..
Allahım!!! arkadaşlarımızdan vefât etmiş olanların ruhlarını şad eyle yabb..
Allahım !!! Şu an kim nerede acıdan inlemekteyse, Sen ona rahmetinle yetiş..
Allahım!!!Ey Rahman ve Rahim bütün ümmet-i Muhammed’e merhamet eyle.
Allahım!!!Bizi Kur’an’ın ziynetiyle ziynetlendir. Kur’an’ın keremiyle bize ikram et.
Allahım!!!Ey büyük lütuf ve ihsan sahibi! Kur’an’ın tilavetiyle günahlarımızı bağışla.
Allahü teâlâ hepimizi Muhammed aleyhisselamın nurlu caddesinde bulundursun!.
Allahım!!! Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediGin gibi aGir yük yükleme
Allahım!!! Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediGin gibi aGir yük yükleme.
Allahü teâlâ kalbinize selamet versin! Göğsünüzü genişletsin! Nefsinizi temizlesin!
Hak teâlâ, hepimize İslamiyet yolunda yürümek ihsan eylesin. Kendisine esir eylesin!
Allahım!!!MAHŞER GÜNÜNDE Beraat Edip Yüzü GüLeN KuLLarındaN EyLe BizLeri
Allahım!!!Kur’an’ı Kerim hürmetine" onların günahlarını bağışla. Kabirlerini nurlandır.
Allahım!!! Efendimiz Hz.Muhammed'e (sallu aleyhi vesellem) hakkıyla ümmet olmayı nasibeyle.
Allahım !!! Sen Sana edeple geleni geri çevirmezsin, dualarımızı salihlerin duası eyle..(Amin..!)
Allahım!!!BizLeri Her Yerde Haddini BiLeN ,GönüL AynasıNı SiLeN , KuLLarındaN EyLe BizLeri ...
Allahım!!! Kalbi temiz ve en önemlisi de içinde ALLAH korkusu olanlarla beraber eyle RABBİM ...
Allahım!!! Hesâbın görüleceği kıyâmet gününde beni, annemi-babamı ve tüm mü'minleri bağışla
Allahım!!!Ey duaları kabul eden merhametlilerin en merhametlisi Rabbimiz ! Dualarımızı kabul eyle.
Allahım!!! “Yalnız sana ibadet eder ve yalnız Senden yardım dileriz.” Bizi doğru yola ilet Allah'ım!
Allahım!!! Bizi affet, bizi baGisla, bize aci! Sen bizim Mevlâmizsin. Kâfirler topluluGuna karsi bize yardim et.
Allahım!!! bize hem bu dünyada hem de ahirette dirlik ve huzur ve iyi bir kul olmayı nasip eyle YA RABBİ !
Allahım!!! Alemlerin Rabbi olan Allah’a hamd; Resul-i Zişan Efendimize, âl ve ashabına salat ve selam olsun.
Allahım!!!Ey merhametlilerin en merhametlisi! Bizleri affeyle, lütfün ve kereminle günahlarımızı mağfiret eyle.
Allahü teâlâ, kendini aramak arzusunu artırsın. Ona kavuşmağa mani olan şeylerden sakınmak nasib eylesin!
Allahım!!! Ey Rabbimiz, bize dünyada iyilik ver, ahirette de iyilik ver ve bizi ateş azabından koru! (Bakara–201)
Allahım!!!AZGINLIKLARINDA BOGULUP DURANLARDAN , SENİN YÜZ ÇEVİRDİKLERİNDEN EYLEME BİZLERİ!
Allahım!!! Beni ve neslimden (gelenleri) de namazı gereği gibi kılanlardan eyle. Ey Rabbimiz! Duâmı kabul buyur
Allahım!!!Elhamdülillahi Rabbil’âlemîn. Essalâtü vesselâmü alâ resûlinâ Muhammedin ve Âlihî ve Sahbihî ecma'în
Allahım!!! Senden başka ilâh yok ki, bize imdad etsin. Elaman elaman!. Bizi azap ateşinden ve cehennemden kurtar
Allahü teâlâ, Peygamberlerin en üstünü hürmeti için, din düşmanlarına karşı olan mücadelenizde yardımcınız olsun!
Allahım!!! « [ Affet ALLAH ım Affet... ] | Rabbenâ âtina fid'dünyâ haseneten ve fil'âhireti haseneten ve kınâ azâbennâr »
Allahım!!! Âilemizi, mallarımızı ve memleketlerimizi her türlü âfetlerden, hastalıklardan ve belâlardan muhâfaza buyur!
Allahım!!! Hem O’nun, nebî ve resûl kardeşlerinin ruhlarına salât ü selâm ile ayrı ayrı hediye eyledik, vâsıl eyle yâ Rabbi!
Allahım!!!ölmeden önce tövbeyi, ölüm anında saadeti, ahirette cennetini, cennetinde cemalini görmeyi nasip et bizlere..!AMIN
Allahım!!!Yüce Kuran’ın ve alemlere rahmet olarak ,gönderdiğin peygamberin hürmetine bizleri hakikate ve doğru yola ulaştır.
Allahım!!!Bütün İslam coğrafyasını her türlü belalardan ve musibetlerden muhafaza eyle. islam düşmanlarını kahru perişan eyle.
Allahım!!! Bir kısım yüzlerin ağarıp bir kısmının karardığı o dehşetli mahşer gününde, bizleri yüzü ağaran bahtiyarlardan eyle!
Allahım!!! Allah'ım Hakkı Hak bilip Hakk'a ittiba eden, bâtılı bâtıl bilip bâtıldan ictinâb eden kullarından eyle.”
Allahım!!!Bizleri Kur’an’ın hidayetiyle hidayet eyle. Bizleri kuranın kerametiyle ateşten koru. Kuranın lütfuyla derecelerimiz; yükselt.
Allahım!!!Allah'ım bize güç, kuvvet ver.! Şeytanın ve nefsimizin hilelerinden, tuzaklarından bizi koru. Ayağımızı rızan üzere sabit kıl!...
Allahım!!! Ana babalarımıza, ecdâdımıza ve bi’l-cümle geçmişlerimize merhamet buyur! Onları affet! Dînimizi ve dünyamızı ıslâh eyle!
Allahım!!!İslam’ın nurunu söndürmek isteyen kafir ve münafıklara fırsat verme. Kafir, münafık ve zalimleri Müslümanların başına musallat etme.
Allahım!!!Alemlerin Rabbi Yüce Allah’a hamd, peygamberimiz Hz. Muhammed {s.a.v.)’e aline, ashabına ve tüm inananlara salat ve selam olsun.
Allahım!!!Gazabından Allah'ım, rahmetine, Sana sığınıyoruz..! Yaptıklarımızın ve yapacaklarımızın hesabını vereceğimiz günden, Sana sığınıyoruz.
Allahım!!!Ey bütün ihtiyaçları karşılayan! Ey bütün belâları def‘ eden!her duâya icâbet eden!merhamet edenlerin en merhametlisi olan Rabbimiz!
Allahü teâlâ, sevgili Peygamberi hürmetine, kendinden başkalarına köle olmaktan kurtarsın! Bütün varlığımızla kendisine bağlanmamızı nasib eylesin!
Allahım!!!҉.Yeni günün hâk! Selâmet-i, Hâyr-ı, Bereket-i, Meded-i İnâyet-i Cümle iyilerin yaşadıkları yer ve mekânların üzerine olsun! "İnşâALLAH"...Âmîn
Allahım!!!hasıl olan sevabı bütün geçmişlerimizin, babalarımızın, kardeşlerimizin, çocuklarımızın, akraba ve sevdiklerimizin, dostlarımızın, hocalarımızın
Allahım!!! Kur’an’ın şerefiyle şereflendir. Kur’an’ın şefaatiyle cennete ulaştır. Kur’an’ın hürmetine bizi bütün dünya belalarından ve ahiretin azabından koru.
Allahım!!!Bize eşlerimizden ve çocuklarımızdan gözümüzün aydınlığı olacak insanlar ihsan et ve bizi, Allah'a karşı gelmekten sakınanlara önder yap! (Furkan–74)
Allahım!!! Hem O’nun âl ve evlâdına, vâlidelerimiz olan muhterem zevcelerine, ashâbına, etbâına, mübârek nesillerinin ruhlarına hediye eyledik, vâsıl eyle yâ Rabbi!
Allahım!!! Hem onların cümlesinden râzı ol! Babalarımız, analarımız, erkek ve kız kardeşlerimiz, evlâdlarımız, akrabâlarımız, sevdiklerimizin ruhlarını şad eyle yabb..
Allahü teâlâ, her zaman kendi ile beraber bulundursun! Bir an bile, başkası ile bırakmasın! Kendinden başka şeylerden yüz çevirip, kendisine dönmek nasib eylesin!
Allahım!!!Okumuş olduğumuz Kur’an-ı Kerim’in sevabı ve nurunu önce Efendimiz, Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) in mübarek ruhuna hediye eyledik sen ulaştır.
Allahım!!! Bilgim olmayan şeyi Senden istemekten Sana sığınırım. Ve eğer beni bağışlamazsan ve bana şefkat göstermezsen kaybedenlerden olurum. Hud Suresi Ayet 47
Allahü teâlâ hepimizi laftan kurtarıp, iş yapmak nasib buyursun. İnsanların en iyisi ve hepsinin Peygamberinin hatırı için, amelsiz ilimden, işe yaramayan bilgilerden korusun!
Allahım!!! Kalplerimizi temizle. Ayıplarımızı ört. Hastalarımıza şifa ver. Yüzlerimizi ak et. Derecelerimizi yükselt. Borçlarımıza ödeme kolaylığı nasib et. Babalarımıza merhamet eyle.
Allahım!!! Okunan Kur’ân-ı Kerîm’den hâsıl olan sevâbı, hem onun tilâvetinden hâsıl olan nûru Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed S.A.V.rûhuna hediye eyledik, vâsıl eyle yâ Rabbi!
Allahım!!! Okuduğumuz Kur’an-ı Kerim’i bizden kabul buyur. Şüphesiz ki sen her şeyi işitensin, bilensin. Günahlarımızı bağışla. Çünkü sen tevbeleri, çok kabul edensin, merhametlisin.
Allahım!!! Kuran’ı Kerim’i bizlere lütfun ve kereminle dünyada arkadaş, kabirde yoldaş, kıyamet gününde şefaatçi, sırat üzerinde nur, cennete götüren bir refik, ateşten koruyan bir perde
Allahım!!!Gerek fert ve gerekse toplum olarak senin rızana uygun olarak yaşamayı nasip eyle. Çocuklarımızı hayırlı eyle. Onların birer Kur’an nesli olarak yetişmelerini nasip ve müyesser eyle.
Allahım!!! Diğer peygamberlerin (salat ve selam onların üzerine olsun) ruhlarına, Hz. Peygamber (s.a.v) in aile ve ashabının bütün Müslümanların ruhlarına hediye eyledik sen ulaştır Ya rabbi
Ey iyilik ve ikrami bol olan Kerîm Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin, Senden baska İlah yok ki bize imdat etsin. Emân ver bize, emân diliyoruz. Bizi Cehennemden kurtar..
Allahım!!! Rabim, Bana ve anne babama verdiğin nimete şükretmemi ve razı olacağın yararlı iş yapmamı temin et. Benim için de zürriyetim için de iyiliği devam ettir. Ben sana döndüm. Ve
Dua...Sessiz söz...
Dua...İç’ten sözlük...
Dua...Sesin kıblesi...
Dua...Dudağın haccı...
Dua...Dilin yakarışı..
Dua...Hislerin incisi...
Dua...Ruhun cilası...
Dua...Gönül yangını...
Dua...Nefesin secdesi...
Dua...Dillerin ağlaması...
Dua...Nefsin terbiyesi...
Dua...İnsanlığın acizliği...
Dua...Yüreğin parlaması...
Dua...Avuçların kanaması...
Dua...Boynumuzun borcu...
Dua...Yüreklerin sızlaması...
Dua...Yaşamımızın anlamı...
Dua...Kalbin söze taşınması...
Dua...Avuçların göğe saçılması...
Dua...Bize verilen en büyük ses..
Dua...Sesin yokuş yukarı akışı...
elbette ki ben müslümanlardanım." ( Ahkaf- 15 )
Ey herseyi hakkıyla bilen Alîm
Ey herşeyi ayakta tutan Mukîm
Ey affından başkası istenmeyen!
Ey herşeyi yerli yerinde yapan Hakîm
Ey iyiliğinden başkası beklenmeyen!
Ey varlığının başlangıcı olmayan Kadîm
Ey her şeyin Gerçek Mâbudu olan Allah
Ey saltanatından başka saltanat olmayan!
Ey fazl ve ihsanından başkası umulmayan!
Ey adaletinden başka bir şeyden korkulmayan!
Ey malikiyetinden başka bir şey devam etmeyen!
Ey delilinden başka delil ve rehber bulunmayan!
Ey sonsuz büyüklük ve yücelik sahibi olan Azîm
Ey rahmeti her şeye ulaşan! Ey rahmeti gazabını geçen!
Ey âhirette sadece dostlarına rahmet edecek olan Rahim
Ey yarattıklarına son derece yumuşak muamele eden Halîm
Ey dünyada dost ve düşman ayırt etmeden bütün mahlukatını rızıklandıran Rahman
Ey ilmi her şeyi kuşatan! Sen aczden ve şerikten, kusurdan münezzeh ve mukaddessin.
Allahım!!! Rızâna erdir.
Allahım!!! Duamı kabul eyle!
Allahım!!! "Rabbi zidnî ilma"
Allahım!!! Samimi muhabbet ver.
Allahım!!! bizden râzı ve hoşnut ol!
Allahım!!! Zikredici bir DİL, ihsan et.
Allahım!!! Güzel bir AHLÂK, ihsan et.
Allahım!!! Hayırlı bir ÖMÜR, ihsan et.
Allahım!!! Salih EVLATLAR, ihsan et.
Allahım! Ümmet-i Muhammed’i bağışla,
Allahım!!!(Ey Rabbim! Benim ilmimi artır)
Allahım! Ümmet-i Muhammed’e yardım et,
Allahım!!! Şükredici bir BEDEN, ihsan et.
Allahım!!! Dünya ve ahiret güzelliği ihsan et.
Allahım!!! Üzerimizden nimetlerini eksiltme,
Allahım!!! La ilahe illallah ala muradillah"
Allahım!!! Estağfirullah: Allah’ım beni affet.
Allahım!!! Ellerimizi boş çevirme ya rabbi.
Allahım!!!Afiyet-i ebediyeyi ihsan buyursun.
Allahım!!! bize hakiki dersi ihsan buyursun...
Allahım!!! Dertli Olanlara Devalar , ihsan et.
Allahım! Ümmet-i Muhammed’i muhafaza eyle,
Allahım !!! az verip aratma..Çok verip azdırma..
Allahım!!!her türlü pislikten, puttan bizi koru.
Allahım! Ümmet-i Muhammed’in kusurlarını ört,
Allahım!!! Bizlere,Sarsılmaz bir İMAN, ihsan et.
Allahım! Ümmet-i Muhammed’in kusurlarını ört,
Allahım! Ümmeti Muhammed’e saadetler lütfeyle,
Allahım!!!Nefsimize zulmetmekten alıkoy bizi.
Allahım!!! Borçlu Olanlara Edâlar nasib et ya rab,
Allahım!!! Sıkıntıda Olanlara , Gönül Ferahlığı Ver..
Allahım! Ümmet-i Muhammed’in sıkıntılarını gider,
Allahım!!! Subhane Rabbiyel aliyyül ağlel vehhab "
Allahım!!! Bizleri huzuruna kabul eyle ALLAHIM
Allahım!!! Başkasının önünde beni mahcup etme!
Allahım!!! göğsüme genişlik ver, işimi kolaylaştır!
Allahım!!! bizi muhafaza buyursun ve korusun.
Allahım!!! Bize hakkı hak, bâtılı bâtıl olarak göster!
Allahım!!! Allahim Ilmimize ilim imanimiza iman kat.
Allahım! Ümmet-i Muhammed’e doğru yolu göster,
Allahım! Ümmet-i Muhammed’in hatalarını bağışla,
Allahım! Ümmet-i Muhammed’in ihtiyaçlarını gider,
Allahım!!!Senin adaletine razı olanlardan eyle bizi.
Allahım! Ümmet-i Muhammed’in günahlarını bağışla,
Allahım!!!Şükrümü, zikrimi, rızkımı, rızânda artır.
Allahım!!! Kelâm-ı kadîm'in yüzü suyu hürmetine;
Allahım!!!Ululuğun hakkı için, azametin hakkı için;
Allahım!!! bize acısın, rahmet ve merhamet etsin.
Allahım!!! beni mağfiret et, bana acı, beni kurtar."
Allahım!!! Rahmet kapindan kovma bizi "Ya Rabbi.
Allahım!!! Eûzü besmele'nin yüzü suyu hürmetine;
Allah'ım, bizi hoşnutluktan ve rızâsından ayırmasın.
Allahım!!!Rabb'im hayır ve bereket ihsan buyursun.
Allahım!!!Allah'ım bize acı, merhamet et, Zât'ına çek.
Allahım!!! Tâhâ ve Yâsin-i şerif yüzü suyu hürmetine;
Allahım!!! bize acı, bize rahmet et, bize merhamet et.
Allahım! Ümmet-i Muhammed’in işlerini kolaylaştır,
Allahım! Ümmet-i Muhammed’in işlerini kolaylaştır,
Allahım! Ümmet-i Muhammed’in kabirlerini geniş kıl,
Allahım! Ümmet-i Muhammed’in kalplerini nurlandır,
Allahım!!! Allahım senin rızan için sevenleri ayırma.
Allahım! Ümmet-i Muhammed’in gönüllerini genişlet,
Allahım! Ümmet-i Muhammed’in eksikliklerini gider,
Allahım!!!Adaletinin korkusuyla yumuşat kalplerimizi.
Allahım!!! Ey yüceler yücesi, ey her derde deva, ilahi!
Allahım!!! SANA karşı olan mahcubiyetim bana yeter.
Allahım! Günahlardan ve masiyetlerden sana sığınırım.
Allah’ım, kötü kadınların fitnesinden sana sığınırız.
Allahım!!! gónlumuzde olani hakkimizda hayirli eylesin..
Allahım! Ümmet-i Muhammed’e kolaylıklar ihsan eyle,
Allahım !!!Benim boynumu ateş esâretinden kurtar.)
Allahım!!! kusurumuzu affet, bizi kendine kul kabul et!
Allahım!!! Bize hakikati ve hoşnut olacağın işleri duyur!
Allahım!!!Allah'ım! Bu kapıdan, bu yolundan bizi ayırma!
Allah’ım, günahlarımızı affet ve rızkımıza bereket ver!
Allahım !!! Hayırlar yaz başımıza,İyiler çıkar karşımıza.
Allahım!!! Hayırlar yaz başımıza,İyiler çıkar karşımıza.
Allah’ım bizleri açık ve gizli bütün günahlardan koru!
Allahım!!! Kuran’ı Cehennem ateşine karşı siper eyle,
Allahım!!! Kur'ân'ı bize dünyada dost, kabirde yoldaş,
Allahım!!! Hayırlar yaz başımıza,İyiler çıkar karşımıza.
Allahım!!! Bana zikreden bir dil,Şükreden bir kalp ver.”
Allahım! Ümmet-i Muhammed için hayır kapılarını aç,
Allahım!!!Kuran’ı kıyamette şefaatçi, sırat üzerinde nur,
Allahım! Ümmet-i Muhammed’den lütuflarını esirgeme,
Allahım!!! Bizleri her türlü fenalıktan muhafaza buyur
Allahım!!! , bizleri işinde sebat eden, nimetine şükreden
Allahım !!! Hayırlar yaz başımıza,İyiler çıkar karşımıza.
Allahım !!! Bana zikreden bir dil,Şükreden bir kalp ver.”
Allahım!!! Bedenimize, kulağımıza, gözümüze sıhhat ver!
Allahım!!! Din ve dünya işlerimizi islah eyle Yâ Rabbi!
Allahım !!! Cümlemize Mübarek yerleri görmeyi nasip eder
Allahım !!! Kitabımı sağ elime ver ve hesabımı kolay gör."
Allahım !!!! Ümmet-i Muhammed’in düşmanlarını ıslâh eyle,
Allahım!!! Beni o zalimler topluluğunun içinde tutma.[2]
Allahım!!! bana hikmet ver ve beni salihler arasına kat!
Allahım!!! sinelerini daimî bir sevgiyle doldur! Ya Rabbi!
Allahım!!! Ya Rab sıyanet ve kilâetle bizi de te’yîd buyur...
Allahım!!! bize çok sabır ver, Müslüman olarak canımızı al
Allahım!!! Bize günahlarımızdan temizlenecek sebepler ver..
Allahım!!!Senin adaletinin korkusuyla terbiye et hepimizi.
Allahım !!! Ümmet-i Muhammed’in sevaplarını kat kat arttır,
Allahım !!! nankörlükten ve kabir azabından sana sığınırız.
Allahım !!! ölüm anındaki sıkıntılara karşı bizlere yardım et!
Allahım!!! Güzelliklerle Dolu Bir GÜN Geçirmemizi ihsan et.,
Allahım !!! beni rahmetinle sar, üzerime berekâtından indir."
Allahım!!! Gülü Gülene VER. Kalbini Sevene VER ya yabbim .
Allahım !!! hâlleri değiştiren Rabb’ım, bizleri en iyi hâle çevir!
Allahım !!! bizi çok zikreden ve emrine uyan kullarından eyle!
Allahım!!! bize merhamet et, bize acı ve beratımızı nasip et.
Allahım!!!Bilmediğim tehlikelerden de beni muhafaza buyur!
Allahım!!! Beni bağışla, bana acı, en yüce dosta kavuştur."
Allahım!!! Fâtiha-i şerif ve İhlâs-ı şerif yüzü suyu hürmetine;
Allahım!!! Hiçbir kardeşimi açlıkla imtihan etme, fakir etme!
Allahım!!!Rızâ yolunda, rızâsı için çalıştırdığı kullardan etsin.
Allahım! Zulmetmekten ve zulme uğramaktan sana sığınırım.
Allahım! Beni göz açıp kapayacak kadar bile nefsime bırakma.
Allahım !!! ilmimizi arttır!, Ya Rabbi, ölümü bizlere kolaylaştır!
Allahım! Ümmet-i Muhammed’e kuvvet ver, katından te’yid eyle,
Allahım !!! , ölüm anında, şeytanın galebesinden sana sığınırız.
Allahım !!!, Zulmetmekten ve zulme uğramaktan sana sığınırız.
Allahım!!! ibadetini güzel yapan ve doğru konuşanlardan eyle!
Allahım!!! Gönlümüzü daraltan her şeyden kalbimizi temizle .. !
Allahım! Ümmet-i Muhammed’in günahlarını müsamahanla affet,
Allahım!!! Ey güzel Allah'ım, bize hidâyet et, bizi hidayete erdir.
Allahım! Bana lütfettiğin rızkı bereketli kıl ve beni kanaatkâr eyle.
Allahım!!!Bu yolda Rabb'imiz bize ihlâslı çalışmayı nasip etsin.
Allahım!!!Rızâna nail et, Habib'ine dahil et, âkıbetimizi hayırlı et.
Allahım!!!Allah'ım hoş gelenlerden, hoşlukla gidenlerden etsin.
Allahım!!! rızâsına nail, Habib'ine dahil, âkıbetimizi hayırlı etsin.
Allahım!!!Has bir kul... Nasıl? Senin beğendiğin gibi yap beni.
Allahım!!! lütfu ile gönderdiği, rızâ ile çektiği kullarından etsin.
Allahım!!! Zelil olmaktan ve zillete uğramaktan sana sığınırız!
Allahım!!! dünya sıkıntılarından ve ahiret azabından bizi koru!
Allahım!!! Edep bizlerden… Etme bizi Ya Rabb; Edepsizlerden.
Allahım!!! Ben’i Ben’den al ama Ben’i Sen (c.c) ‘den uzak etme..
Allahım!!! Yuvalarına sağlık, sıhhat, mutluluk nasip eyle Yarabbi.
Allahım!!! Mümin Kardeşlerimizden ,Hasta Olanlara Şifa, ihsan et.
Allahım!!! Küfürden, fakirlikten ve kabir azabından sana sığınırız.
Allahım!!! Beni müslüman olarak öldür ve beni salihlere kavuştur
Allahım!!! kabirlerini cennet bahçesinden bir bahçe eyle Yarabbi
Allahım!!! Üstümüze sabır yağdır ve bizi müslüman olarak öldür
Allahım!!! Gücümüzün yetmeyeceği yükü bize yükleme bizi affet.
Allahım!!! hakkı-hakîkati aç ve bizi bırakma başkalarına muhtaç!
Allahım!!! Kuran’ı Cennette refik, bütün hayırlara delil ve imam kıl.
Allahım !!!bizleri ilimle zengin et, hilmle süsle, takva ile şereflendir!
Allahım !!!bizler fakirlikte de, zenginlikte de tutumlu olmayı nasip et!
Allahım!!!Beni;Bana nasip etmeyeceğin bir şeyin peşine düşürme..
Allahım!!! beni;Bana nasip etmeyeceğin bir şeyin peşine düşürme..
Allahım!!! Ya Hayyu ya Kayyum rahmetinden bizi mahrum etme . .
Allahım!!!Amellerimizin tartıldığı 'mizan'da güzel eyle akibetimizi.
Allahım!!! Bu Günün İçinde ki Şerlerden Sana Sığınıyorum..rabbım
Allahım !!!bizlere öyle bir iman ve yakîn ver ki, sonu küfür olmasın!
Allahım!!!Allah'ım! Bizi rızân mucibince yürüt, bizi bize bırakma.
Allahım!!!Rızâ yolunda hizmet. Senin rızânı kazanacak hizmeti ver.
Allahım!!! Ağlamazdan evvel ağlayın. Gidiyoruz artık, kalacak değiliz.
Allahım!!!Allah'ım bizi güzel yüzle karşıladığı kullarının arasına alsın.
Allahım!!!bizi güzellerle hemhâl etsin de kötülerden muhafaza etsin.
Allahım!!! Mübarek beldelerin, gün ve gecelerin yüzü suyu hürmetine;
Allahım!!! Sevmek Güzel Şeydir. Kıymet Bilene ihsan et. ya yabbim . .
Allahım !!!ürpermeyen kalbden ve doymayan nefisten sana sığınırız.
Allahım!!!Zulmetmekten ve zulme uğramaktan uzak eyle hepimizi..
Allahım! Sıhhat, iffet, emanet, güzel ahlak ve takdire rıza istiyorum.
Allahım! Kıldığım namazımı, eksik ve kusurları ile birlikte kabul eyle.
Allahım! Bedenime, kulağıma, gözüme, bedenime sağlık ve afiyet ver.
Allahım !!!Suyu temizleyici, İslâm'ı da nur kılan Allah'a hamdolsun.
Allahım !!! beni;Bana nasip etmeyeceğin bir şeyin peşine düşürme..
Allahım !!! Mahşer gününde Utanan kullarındanEyleme ya Rabbi!!
Allahım !!! Beni Seninle Meşkul Eylede,Kimse Senden Alıkoymasın ..
Allahım !!! Sıhhat ve afiyette daim eyle.Sevdiklerimizi bize bağışla .
Allahım !!!, bizi dünya zilletinden ve âhiret azabından muhafaza eyle!
Allahım !!! Gönlü Sende Olmayanı,Gönlüme Yar Eyleme ALLAH'ım..
Allahım !!!, bizlere öyle bir şifa ver ki, geride hiç bir hastalık kalmasın!
Allahım!!! Sen Bizden razı”olarak sana kavuşmayı bizlere nasip eyle…
Allahım !!!, her zorluğu bizlere kolaylaştır! Dünya ve âhirette âfiyet ver!
Allahım !!!Ümmet-i Muhammed’e imanla teslim-i ruh etmeyi nasip eyle,
Allahım !!!, bizlere hidayet, takva, tok gözlülük ve zenginlik nasip eyle!
Allahım !!! Senden gayrısına el açtırma senden gayrısına muhtaç etme,
Allahım !!!yaptığımız ve yapmadığımız şeylerin şerrinden sana sığınırız.
Allahım!!! - Rabbim ,Gönlümüzü daraltan her şeyden kalbimizi temizle .. !
Allahım!!! muhterem cemaatimizin her bir adımına biner sevap eyle,
Allahım!!! Bizden bunu kabul et, muhakkak sen, işiten ve bilensin.[4]
Allahım!!! bizi mahrum ve ümitsizliğe yenilmiş bîçarelerden eyleme!
Allahım!!! onun aşkını yüreğime ateşle..Onu Ahiretede bana yar eyle..
Allahım!!!Allah'ım! Ümmet-i Muhammed'e umûmî rahmetle muamele et!
Allahım!!! hayırlı ömür, hayırlı umur, hayırlı ölüm cümlemize nasip etsin.
Allahım!!! Beni ve ailemi kavmimin yapmakta oldukları şeyden kurtar
Allahım!!! Yüce nezdinden göndereceğin bürhanlarla bizi te’yîd buyur..
Allahım!!! Seferimin mesakkatini kolaylasdir ve beni hayrla riziklandir.
Allahım!!! Kur’an’ın şefaatlerine nail eyle, tahsiratlarını affeyle Yarabbi.
Allahım!!! Bizleri kötülükten ve kötülerin şerrinden emin eyle ya Rabbi!
Allahım!!! kalplerine iman, Kur’an, anne, baba sevgisi nasip eyle Yarabbi.
Allahım !!!Cenneti elde edip Cehennemden kurtulmayı Senden istiyoruz.
Allahım !!!, bizleri dostlarınla dost, düşmanlarınla düşman olanlardan eyle!
Allahım!!! Genç kızlarımıza ağzı Kur’an’lı kalbi imanlı hayırlı erkek evlatlar,
Allahım!!! bize dünya ve ahirette iyilik ver, bizi Cehennem azabından koru!
Allahım!!! Bize, bizdekilerden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme.
Allahım!!! biz senden hayirlisini diliyor hayirli olana sükretmeyi nasib buyur.
Allahım!!! Beni mübarek bir yere indir. Sen indirilenlerin en hayırlısısın.[19]

Alıntı..

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.

Konu Sahibi Medine-web 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Mustafa İslamoğlu Sözler Medineweb.net Videolar Mihrinaz 2 203 30 Nisan 2023 15:51
Şirk Hakkında Kuran Ne Diyor? Medineweb.net Videolar Medine-web 0 162 29 Nisan 2023 17:52
DÜNYA KABE'NİN NERESİNDE Hacc-Umre-Kurban Medine-web 0 939 27 Nisan 2020 20:40
T.B.Teknolojileri-2 Vize Konuları Ozet(2017) Temel Bilgi Teknolojileri 2 Medine-web 3 2603 06 Ekim 2017 19:31

Alt 12 Nisan 2013, 11:33   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
MusabBinumeyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:MusabBinumeyr isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13855
Üyelik T.: 22 Mayıs 2011
Arkadaşları:3
Konular: 254
Beğenildi:50
Beğendi:0
Takdirleri:160
Takdir Et:
Standart Cevap: Dua

edilen ve dökülen her bir harfine ve noktasına canı gönülden Aminnn.
Alt 12 Nisan 2013, 11:39   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
makbergülü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:makbergülü isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17068
Üyelik T.: 03 Mart 2012
Arkadaşları:26
Memleket:arz
Konular: 171
Beğenildi:211
Beğendi:27
Takdirleri:246
Takdir Et:

canı gönülden ,aminlerini kabul ettiğin kulların hürmetine dualarımızı kabul eyle mevlam ...aminn

"Allah hiç kimseye taşıyabileceğinden daha fazlasını yüklemez."

|| BAKARA 286. ||

MAZARET insanın kendine söylediği en büyük ''YALAN''dır !! ..

Velhasıl-ı kelâm.
Namaz, duâ, gayret, nâsip. . .
Alt 12 Nisan 2013, 11:40   Mesaj No:4
Medineweb Sadık Üyesi
kurtmehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kurtmehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5446
Üyelik T.: 30 Kasım 2008
Arkadaşları:2
Konular: 73
Beğenildi:19
Takdirleri:10
Takdir Et:

Allah'ım rahmetinden nasibimizi arttır amin amin
hayırlı cumalar
Alt 12 Nisan 2013, 14:16   Mesaj No:5
Medineweb Paylaşımcı Üyesi
ilahiyatçı 1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:ilahiyatçı 1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 24663
Üyelik T.: 07 Ocak 2013
Arkadaşları:10
Konular: 25
Beğenildi:10
Beğendi:3
Takdirleri:10
Takdir Et:

çok güzeldi dualar......

hepsine amin amin amin....
Alt 12 Nisan 2013, 19:05   Mesaj No:6
Medineweb Emekdarı
Medineweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medineweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13301
Üyelik T.: 04 Şubat 2011
Arkadaşları:6
Konular: 926
Beğenildi:339
Takdirleri:62
Takdir Et:

hocam ne uzun bi dua böyle ) amiiiin Allah razı olsun
Alt 12 Nisan 2013, 19:44   Mesaj No:7
Medineweb EDİTÖRÜ
su damlası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: su damlası isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 13055
Üyelik T.: 18 Aralık 2010
Arkadaşları:18
Memleket:sivas
Konular: 696
Beğenildi:8167
Beğendi:9373
Takdirleri:25979
Takdir Et:

Her satırında Amin demek duaları yüreğinde hissetmek ne güzel..
Allah razı olsun hocam yüreğinize sağlık...

Amin Amin....

"Bir yαrım αklın kuyusundα öbür yαrım αşkın kuytusundα...
Cennet ve cehennem αrαsındα.Ucu sırαttαn geçen bir uçurum kenαrındα...
Â'râftα.....
Ârâfın dα αrαsındα...Ar ve αf yαrαsındα..."

Konuyu Toplam 2 Kişi okuyor. (0 Üye ve 2 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:

Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.kaabalive.net Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.medineweb.net Yeni Sayfa 1
.::.Bir Ayet-Kerime .::. .::.Bir Hadis-i Şerif .::. .::.Bir Vecize .::.

Medineweb Sosyal Medya Gruplarımız:  Medineweb  Medineweb  Medineweb  Medineweb Medineweb     

www.alemdarhost.com sunucularını Kullanıyoruz.