Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Dua Bölümü

Konu Kimliği: Konu Sahibi Seher Yeli,Açılış Tarihi:  29 Mayıs 2008 (17:46), Konuya Son Cevap : 31 Ocak 2023 (08:50). Konuya 2 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 29 Mayıs 2008, 17:46   Mesaj No:1
Medineweb Paylaşımcı Üyesi
Durumu:Seher Yeli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 778
Üyelik T.: 03 Şubat 2008
Arkadaşları:0
Konular: 138
Beğenildi:14
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Yağmurları Yüregime Yağdır Allahım.....

Yağmurları Yüregime Yağdır Allahım.....

Sağnak yağmurun altinda bir kuş uçuyordu... Bir kuş gri bulutlarin arasindan, çakan şimseğin gürültüsünden sıyrılıp kaçmak istiyordu... Yağmurdan, soğuktan, rüzgardan kaçmak.... Yuvasına dönmek, yavrularına dönmek istiyordu belkide...
Kaçmak istedigine göre biryerlerde onu bekleyen umudu vardi...

Sağnak yagmurun altinda yüreğim uçuyordu... Ben yağmurdan uzaklaşmak icin açmamıştım kanatlarımı... Yağmur damlalarının her birine dokunabilmek... Her birinin kalbiyle hasret giderebilmek icin çırpınıyordum....

Sırılsıklam olmak istiyordum... Kaç zaman olmustu diyarına uğramayalı?... Kirlerden arınmak istiyordum yeniden... Yağmur siddetlendikçe yüreğim hafifliyordu... Meğer ne kadar özlemişim yağmurun yüreğime dolmasını ... Meğer ne kadar ağırlaşmış, ne kadar sıkıntı içinde sancılanmış yüreğim... Bedenimin neden bu kadar yorgun olduğunu anladim sonunda... Meğer yüreğim yaniyormuş... Ben ise işin gücün yorgunluğundan bahsediyormuşum...

Sağnak yağmurun altında yüreğim uçuyordu... Ben kaçmak istemiyorum... Biryerlerde umut beklemiyordu beni... Yağmurun altında yüreğim baştan başa umuttu... Ben umuttum... ve dedimki; " Ey herşeyi yoktan var eden Rabbim, gökdeki yıldızlar adedince, yerdeki kum taneleri adedince, yağan yağmur damlaları adedince sana Hamdolsun... Sana şükürler olsun... Peygamber Efendimize (s.a.v), O'nun ehline ve ashabına ve bütün peygamberlere selam olsun... Allah'ım; ne olur günahlarımızı bağışla, bize merhamet et, bize mağfiret et, üzerimize rahmetini yağdır, bize bütün hayır ve rahmet kapılarını aç... Bizi Sensiz birakma Allah'ım, bizi sevginsiz bırakma, Allah'ım; annemizin, babamızın, kardeşlerimizin, arkadaslarımızın ve ümmeti Muhammed'in günahlarını bağışla, bize hidayet, takva iffet ve gönül zenginliği nasip et... Bizi Senin yolundan, Senin hak yolundan ayirma... (aminnn)

Kılınmayı bekleyen vakit namazından

daha önemli değildir!!

Konu Sahibi Seher Yeli 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
20 kuruş (Bir İmamın İmtihanı) Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler maşuk 3 2592 18 Nisan 2009 13:08
pc leşmiş insanlar Serbest Kürsü Seher Yeli 0 1851 17 Nisan 2009 16:34
İmanın tadına varmak için… Adap-Edep-Ahlak Seher Yeli 0 1923 15 Nisan 2009 19:45
Tüm kötülüklerden Allah’a sığınmanın sırları! Adap-Edep-Ahlak İLAHİ AŞK 1 1905 15 Nisan 2009 19:43
Allah’la aramızı nasıl düzeltiriz? Adap-Edep-Ahlak Kara Kartal 5 2088 15 Nisan 2009 19:37

Alt 29 Mayıs 2008, 22:25   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:KEVİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1676
Üyelik T.: 05 Mayıs 2008
Arkadaşları:0
Konular: 70
Beğenildi:4
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cvp: Yağmurları Yüregime Yağdır Allahım.....

şiirsel ve çok duygu yüklü.
yağmurlu bir akşam üstü sokak lambalarının gölgesinden geçerken düşünülecek bir yazı. eline sağlık hocam
Alt 31 Ocak 2023, 08:50   Mesaj No:3
Medineweb EDİTÖRÜ
su damlası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: su damlası isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 13055
Üyelik T.: 18 Aralık 2010
Arkadaşları:18
Memleket:sivas
Konular: 695
Beğenildi:8128
Beğendi:9305
Takdirleri:25516
Takdir Et:

Muhammed'in günahlarını bağışla, bize hidayet, takva iffet ve gönül zenginliği nasip et... Bizi Senin yolundan, Senin hak yolundan ayirma... (Aminnn)

"Bir yαrım αklın kuyusundα öbür yαrım αşkın kuytusundα...
Cennet ve cehennem αrαsındα.Ucu sırαttαn geçen bir uçurum kenαrındα...
Â'râftα.....
Ârâfın dα αrαsındα...Ar ve αf yαrαsındα..."

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: