Medineweb Forum/Huzur Adresi

Medineweb Forum/Huzur Adresi (https://www.forum.medineweb.net/)
-   Duyurular/Öneriler/Şikayetler (https://www.forum.medineweb.net/110-duyurular-oneriler-sikayetler)
-   -   site yöneticisine duyurulur... (https://www.forum.medineweb.net/duyurular-oneriler-sikayetler/18166-site-yoneticisine-duyurulur.html)

Vuslat Zamanı 30 Ekim 2010 16:56

Yönetici odasında duruyor,
Not yazılmış Admin değerlendirdikten sonra Genel'de gözükecekmiş...

Medine-web 30 Ekim 2010 21:48

özel alan foruma taşınamaz.fazilet,durhele adlı uyelerimizin mesajları özele girdiğinden silinmiştır.konu foruma iade edilmiştir.
not:lütfen kurallara uyalım.

MescidiAksa 30 Ekim 2010 21:53

abi o konuyu kapatsanız daha iyi olmazmı?

iki üç gün sonra yine tartışma konusu olur

nacizane fikrim...

Selam ve Dua ile....

Medine-web 30 Ekim 2010 21:55

iki kardeşimizde iyi niyetli idi.ikisininde üzüntüsüne katılıyorum ve hemfikirim.
ama kurallara uymak zorundayız.burası üye ve ziyaretçilerimize açık bir alan..özeller paylaşılmaz.
kurallara uyulması ricasıyla...

MescidiAksa 30 Ekim 2010 22:03

Alıntı:

Abdulmelik Üyemizden Alıntı (Mesaj 100848)
iki kardeşimizde iyi niyetli idi.ikisininde üzüntüsüne katılıyorum ve hemfikirim.
ama kurallara uymak zorundayız.burası üye ve ziyaretçilerimize açık bir alan..özeller paylaşılmaz.
kurallara uyulması ricasıyla...

anlaşıldı abi EYVALLAHkrl*

FECR 15 Mart 2012 12:52

Cevap: site yöneticisine duyurulur...

Alıntı:

F*E*R*D*İ Üyemizden Alıntı (Mesaj 164659)
sayın yönetim.
mesajlarım kırpılıyor,sansürleniyor yada siliniyor.muhtemelen buraya son girişim olacaktır.
selamlar.

Mesajların habersiz silinmesi ya da sansürlenmesi hoş olmaz. Açıkça küfür, hakaret , edebe aykırı olmamak şartıyla.

Yönetimin bu konuda Ferdi'nin hassasiyetini dikkati alması lazım. Ferdi Medineweb'in en eski üyelerinden birisidir.

İnceSızı 15 Mart 2012 12:57

En son olayda özrümüzü iletip telafi etmeye çalışmıştık ama...
Selam bizden...

Esma_Nur 15 Mart 2012 12:57

Alıntı:

sayın yönetim.
mesajlarım kırpılıyor,sansürleniyor yada siliniyor.muhtemelen buraya son girişim olacaktır.
selamlar.

Yiğenim dün akşam misafir bölümüne yazdığın mesaj tmm'men yanlışlık sonucu silinmişdir. Yani bir yanlış anlaşılma olmuş.Tekrar yayınladık... mesajı kırpmaya gelince forumda gereksiz tartışmalara yol açmaması açısından ayıklanmışdır. Biz senin tarzını biliyoruz. Ama bilmeyenlerde var. SON girişim fln ne demek... Sen bizim bir tanecik yiğenimizsin seni sürekli burda görmek isteriz. :)

bilinmez 15 Mart 2012 13:22

Alıntı:

sayın yönetim.
selamlar.

DİNO,nereye gidiyon,daha seninle karpuz kesecez..:)

seni tc de sansürleyebilecek bikişi tek olabilir oda MUHSİN HOCA dır..Sende buna alışmışsın zaten..

Medine-web 15 Mart 2012 15:41

Alıntı:

sayın yönetim.
selamlar.

tahtası eksik ferdi,senin mesajların kırpılmaz,silinmez,sansörlenmez diye bir kaide yoktur.forum kurallarına uyan hiç bir mesaja mudahale edilmez.ciddi konulara ciddi,espiri konularda ise espirinizi yaparsınız.ama konuları sullandırmak,konuyu unutup muhatabınızı hedef almak doğru değildir,saygısızlıktır,haksızlıktır...
çocuklaşmanın anlamı yok,haksızlık/kuralsızlık yapan babam bile olsa gereken yapılır.mesaj içeriğinde küfür/hakaret/kuralsızlık varsa tabii ki editlenecektir.tekrarı halinde üstü çizgili olunacaktır.bunu defalarca gördün bizzat.son cezan biteli 2 hafta olmadı değilmi?
fikrine mudahale etmeyız,ne düşünürsen düşün,yazarsan yaz,ama kurallara uymak zorundasın.
son girişim olacak demişsin.
inşaallah :)

talibetün 15 Mart 2012 18:25

ferdi herhalde benim mülakata dair açtığım konuda bir mesaj atmışsın ve mesaj baş edit tarafından değiştirilmiş
ben senin geçmi şe dair çoğu yazını okudum gerçekten samimi olduğunu görüyorum ve asla sana kırılmam çünkü kinayeli değil üslubun açık net ve pervasız ayrıca dini inanç noktalarda çoğu zaman hemfikiriz seni aramızda görmekten mutluluk duyarım şu ana kadar internette gördüğüm en yürekli ve en dobra kişi sensin seni kaybetmek istemeyiz:)

Fatımaİslamoğlu 15 Mart 2012 18:54

Alıntı:

talibetün Üyemizden Alıntı (Mesaj 164701)
ferdi herhalde benim mülakata dair açtığım konuda bir mesaj atmışsın ve mesaj baş edit tarafından değiştirilmiş
ben senin geçmi şe dair çoğu yazını okudum gerçekten samimi olduğunu görüyorum ve asla sana kırılmam çünkü kinayeli değil üslubun açık net ve pervasız ayrıca dini inanç noktalarda çoğu zaman hemfikiriz seni aramızda görmekten mutluluk duyarım şu ana kadar internette gördüğüm en yürekli ve en dobra kişi sensin seni kaybetmek istemeyiz:)

evde de öyle sayın editör :) alim samimi dürüst dobra ama kırıcı ve patavatsız........
biz alıştık sizde alışma taklidi yapıngülümseyen000

talibetün 15 Mart 2012 19:49

:)

FECR 30 Kasım 2012 09:57

Bu sıralar yabancı nicklerle üye olunduğu görülüyor. Siteye virüs atabilirler.
Üye olunurken basit bir soruya cevap verme bölümü koyun, o zaman üye olamazlar. Mesela;
Bizi yaratan kimdir? diye sorun cevap veremiyecekleri için üye olamazlar. Site yöneticileri de onların üyeliklerini ya da İngilizce olarak attıkları linkleri ya da yazıları silmekle uğraşmazlar

İnceSızı 30 Kasım 2012 10:58

Yanlışım yoksa böyle bi soru war zaten hocam. Muhsin hocaya bu sayfayı hatırlatalım baksın inş. Geçenki olayda bende wirüs sandım çewirince baktık gereksiz adamın reklamlarına. Ama herzaman bu kadar şanslı olmayabiliriz.

Medine-web 30 Kasım 2012 17:55

Alıntı:

FECR Üyemizden Alıntı (Mesaj 204062)
Bu sıralar yabancı nicklerle üye olunduğu görülüyor. Siteye virüs atabilirler.
Üye olunurken basit bir soruya cevap verme bölümü koyun, o zaman üye olamazlar. Mesela;
Bizi yaratan kimdir? diye sorun cevap veremiyecekleri için üye olamazlar. Site yöneticileri de onların üyeliklerini ya da İngilizce olarak attıkları linkleri ya da yazıları silmekle uğraşmazlar

gerekli önlem alınmış virus olamaz,canı sıkılan tahtası eksik biri olabilir..

Medine-web 01 Aralık 2012 09:28

bu tür kayıtlı 123 tane üye sistemden kalıcı silinmiştir...

FECR 01 Aralık 2012 12:35

Sorun halledilmemiş herhalde:)
Hala üye oluyorlar, İngilizce yazı atıyorlar.

Eğer yazılar ve yabancı üyeler aynı IP üzerinden geliyorsa, IP adresini engellemek lazım

bilinmez 01 Aralık 2012 13:05

Site yöneticisine....

Abdulmelik abi münazara eddiğim konuların sizlerin geleceğiniz saatlere kadar kapatılma mevzusunu,yapanların lütfen uyarılmasını istiyorum veya siz hangi saatlerde sitede olacaksanız bilelim ona göre konuları açıp münazara edelim,hani her kesin işi gücü ,ve sorumluluklarıda var...

sizin AMİN PUTU konusuna yazdığınıza tam cevabımı yazdım,gönderdim karşıma çıkan konu SİTE YÖNETİCİLERİ GELİNCEYE KADAR KAPATILDI,

ya böyle bi şey yok be abi,bu ne....

FECR 01 Aralık 2012 13:14

Cevap: Site yöneticisine....

Yazılarda hakaret, küfür gibi yazılar olmadıkça sonra konunun kapatılması pek uygun düşmez. Hakaret ve küfürleri ise yöneticiler editler, olur biter.

Esma_Nur 01 Aralık 2012 13:53

Yanlış anlaşılma olmuşdur.Özür diliyoruz. Konu açıldı buyrun devam edebilirsiniz.

bilinmez 01 Aralık 2012 14:25

Teşekkürler abla,

Medine-web 01 Aralık 2012 16:50

ayarladım bekleyelim bakalım..
kapıya bekçi olarak zülküfü koyalım mı :)
amin diyen geçemesin:))

FECR 01 Aralık 2012 16:56

:)

Medine-web 01 Aralık 2012 17:02

konu ve mesajlar;
forum kurallarına(islamın evrensel ahlak edep kurallarına) aykırı olmadığı sürece kapatılamaz silinemez.her üye fikrini sansürsüz hür bi şekilde dile getirme hakkına sahiptir.
görevli editörlerin dikkatine...

bilinmez 01 Aralık 2012 17:07

Alıntı:

Abdulmelik Üyemizden Alıntı (Mesaj 204654)
ayarladım bekleyelim bakalım..
kapıya bekçi olarak zülküfü koyalım mı :)
amin diyen geçemesin:))

Sizide almamam lazım,yoksa torpilli misiniz..:)

muallime 02 Aralık 2012 19:00

Neden **** kelimesi yerine **** çıkıyor,**** fizik yada mehmet akifi yanyana yazamıyoruz,bildiğim kadarıyla kötü bir manası yok ??Doğu islam filozofları konusuna göz atarsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız...

bilinmez 11 Ocak 2013 17:55

Site Yöneticisi Ne...

sayın üyemiz bilinmez foruma üye oldugunuzdan bu yana sürekli alimlere hakaret. osmanlıya hakaret bir senmi doğrusun !!! milletin degerlerine dil uzatmayı bırak herkes çok rhtsız senın bu tutumundan daha önceleri bu konu hakkında çok yazdım tekrar aynı şeyleri yazmak istemem bu şekılde vam edersen forumdan atılıcaksın ! başeditörün bana gönderdiği mesaj...

sayın abim başeditörünüz bana bu mesajı özelden göndermesine bi anlam veremedim lütfen uyarınızı yapın,ben kimseye hakaret etmemişim,varsa bildiğini alıp yazsın ve hiç kimse bana özelden lütfen yazmasın,genelde neye nasıl inanıyor ve savunuyorsanız buyrun yazın çizin,aksi durumlar hiçte ahlaki değildir...

Esma_Nur 11 Ocak 2013 18:18

Cevap: SiTE YÖNETiCiSİ NE...

senın anlayışın bu kdrdır ! senı rencide etmemek adına o mesajı ö.m ile attım. hakaret etmıyorsunda tekfir etmediğin kalmadı .şunuda bilki adminin o mesajı yolladığımdan haberi var. sonuçda buranın yönetimi ondadır ondan habersiz hiç birimiz hareket edemeyiz!!herşeyın bir dabı vardır...osmanlıdan girdin alimlerden çıktın!! forum senın bu tutumundan çok rhtsız!!!herşeyın bir uslübü vardır.kişilerle dyalog kurmayı öğren öncelikle !

bilinmez 11 Ocak 2013 18:25

sayın baş editör sizin için osmanlı bi ölçü olabilir ve banada haftanın misafirliğinde osmanlının durumu soruldu bende inancımın değer yargılarına göre osmanlının islam ile çakışan durumlarını verdim,bu kadarıyla kalması gerekirken,anlayışı ve ölçüsü osmanlı olanların rahatsızlığıda gayet normaldir benim için zaten kişinin yaptığı kurani imanı eğer karşısındaki ölçüye sahip olanları rahatsız etmiyorsa kişi imanını sorgulamalıki doğruya ulaşsın,ama bunlar o kadar kolay şeyler değil tabikii....benim çağrım burda site yöneticisinedir ve takdirde onundur,onun kişiliğinde bi karar çıkacakdır buna eminim,bekelyelim bakalım....

tugra 11 Ocak 2013 18:40

Alıntı:

Esma_Nur Üyemizden Alıntı (Mesaj 218004)
senın anlayışın bu kdrdır ! senı rencide etmemek adına o mesajı ö.m ile attım. hakaret etmıyorsunda tekfir etmediğin kalmadı .şunuda bilki adminin o mesajı yolladığımdan haberi var. sonuçda buranın yönetimi ondadır ondan habersiz hiç birimiz hareket edemeyiz!!herşeyın bir dabı vardır...osmanlıdan girdin alimlerden çıktın!! forum senın bu tutumundan çok rhtsız!!!herşeyın bir uslübü vardır.kişilerle dyalog kurmayı öğren öncelikle !

skrArO*evet000alkış000
Bu üyenin görüşlerini misafir olduğu bölümde okuma fırsatı buldum,Kesinlikle insanlar arasına fitne sokmayı maharet bilen,insanların değer verdiği şahsiyet kurum ve değerlerine hakaret eden,sadece ben bilirim mantığındaki bu vatandaşı uyarmış olmanıza inanın çok sevindim.

bilinmez 11 Ocak 2013 18:49

Alıntı:

tugra Üyemizden Alıntı (Mesaj 218010)
skrArO*evet000alkış000
Bu üyenin görüşlerini misafir olduğu bölümde okuma fırsatı buldum,Kesinlikle insanlar arasına fitne sokmayı maharet bilen,insanların değer verdiği şahsiyet kurum ve değerlerine hakaret eden,sadece ben bilirim mantığındaki bu vatandaşı uyarmış olmanıza inanın çok sevindim.

sayın tuğra siz bu ayeti çok,çok tefekkür edin....

BAKARA SÜRESİ... 170 - Onlara: "Allah'ın indirdiğine uyun." dendiği vakit de: "Yok, atalarımızı neyin üzerinde bulduysak ona uyarız." dediler. Ya ataları bir şeye akıl erdiremez ve doğruyu seçemez idiyseler de mi onlara uyacaklar?

Esma_Nur 11 Ocak 2013 18:56

Tek osmanlı değilki ...3 keredir banlanıpda başka nicklerle gelen kişi olarak senden bilirsinki forumun kurallarından biride
19. Alimler, Hocaefendiler, Tarikatlar, Cemaatler, İslam Tarihindeki Şahsiyetler ve Toplum tarafından değer verilmiş Saygın ve Kariyer sahibi, Siyasi Parti, Oda, Dernek, Kurum, Kuruluş VE Başkanlarını Küçük düşürücü, aşağılayıcı, Karalayacı, tekfir edici,Hakaret türünden Paylaşımlara İZİN verilmez.ve bu kurallara uymayan üye kalıcı siteden uzaklaştırılır.

sırf şu anda yaşamış oldugumuz tartışmayı ''daha öncede senınle defalrca tartıştık'' yaşamamak için sbır ediyorum.gördüğüm kdr ile kimse kuran sünnet dışında olalım demıyor diğer üyeler.ama sen at gözlüğünü taktın !!!milletin kafasını karıştırmakdan başka yaptığın bir şey yok bunu bil!!tartışmanında adabı var . anladığım kdr ile sen nefsini tatmin ediyorsun.Burada ''haşa''kuran ve sünneti inkar edenmi var?

Bir çok kez bu şekılde tartşmalar gündeme geldi eski üyelerimiz bilirler.ufak bir hatırlatma yapayım madem yeri geldi. Biz hiç bir şekilde milliyetçilik güdmeyiz herhangi tarikata mensup değiliz . ''ehli sünnet vel cemaatiz'' elhamdülilllah forumun tek amacı şudur:islâm dini kardeşlik dinidir. Bize Hakk’tan bir nur gelmiştir. Bu nur Kur’an-ı kerim’dir. Bize kardeşliği, dayanışmayı emreder:
“Müminler ancak kardeştirler.” (Hucurat: 10)Müslümanların fırkalara ayrılması, senlik-benlik yüzünden ihtilâf ve tefrikaya düşmeleri, İslâm’ın özüne ve izzetine, şevket ve satvetine halel getirdiği, kardeşlik bağlarını kopardığı, güçlerini parçalayıp zayıf düşürdüğü için şiddetle yasaklanmıştır:
“Allah ve Resul’üne itaat edin, birbirinizle çekişmeyin. Sonra korku ile zaafa düşersiniz ve kuvvetiniz elden gider.” (Enfal: 46)
Bu apaçık emirler karşısında bir müslümanın, bölücülükten şiddetle kaçınması lâzımdır. Tefrikanın, bölücülüğün İslâm’da yeri yoktur.
Bu ayrılıklar nefsimizin hamlığından, olgunlaşamadığımızdan ihlâsa varamadığımızdan ileri geliyor. Bu sebeple ne kadar kayıplara uğradığımızın hiç farkında değiliz.

burda insanlara huzur verme çabasındayız.bir insana defalarca aynı şeyleri söylemekden ben haya ediyorum.şimdiye kdr susmamım sebebide budur...

muhsalih 11 Ocak 2013 18:56

Kafirler ve zamanın puta tapıcıları için gelmiş ayetleri müslüman kardeşleri için kullanmak kıyamet alemetlerinden olsa gerek....

muhsalih 11 Ocak 2013 18:59

Alıntı:

Esma_Nur Üyemizden Alıntı (Mesaj 218017)
Tek osmanlı değilki ...3 keredir banlanıpda başka nicklerle gelen kişi olarak senden bilirsinki forumun kurallarından biride
19. Alimler, Hocaefendiler, Tarikatlar, Cemaatler, İslam Tarihindeki Şahsiyetler ve Toplum tarafından değer verilmiş Saygın ve Kariyer sahibi, Siyasi Parti, Oda, Dernek, Kurum, Kuruluş VE Başkanlarını Küçük düşürücü, aşağılayıcı, Karalayacı, tekfir edici,Hakaret türünden Paylaşımlara İZİN verilmez.ve bu kurallara uymayan üye kalıcı siteden uzaklaştırılır.

sırf şu anda yaşamış oldugumuz tartışmayı ''daha öncede senınle defalrca tartıştık'' yaşamamak için sbır ediyorum.gördüğüm kdr ile kimse kuran sünnet dışında olalım demıyor diğer üyeler.ama sen at gözlüğünü taktın !!!milletin kafasını karıştırmakdan başka yaptığın bir şey yok bunu bil!!tartışmanında adabı var . anladığım kdr ile sen nefsini tatmin ediyorsun.Burada ''haşa''kuran ve sünneti inkar edenmi var?

Bir çok kez bu şekılde tartşmalar gündeme geldi eski üyelerimiz bilirler.ufak bir hatırlatma yapayım madem yeri geldi. Biz hiç bir şekilde milliyetçilik güdmeyiz herhangi tarikata mensup değiliz . ''ehli sünnet vel cemaatiz'' elhamdülilllah forumun tek amacı şudur:islâm dini kardeşlik dinidir. Bize Hakk’tan bir nur gelmiştir. Bu nur Kur’an-ı kerim’dir. Bize kardeşliği, dayanışmayı emreder:
“Müminler ancak kardeştirler.” (Hucurat: 10)Müslümanların fırkalara ayrılması, senlik-benlik yüzünden ihtilâf ve tefrikaya düşmeleri, İslâm’ın özüne ve izzetine, şevket ve satvetine halel getirdiği, kardeşlik bağlarını kopardığı, güçlerini parçalayıp zayıf düşürdüğü için şiddetle yasaklanmıştır:
“Allah ve Resul’üne itaat edin, birbirinizle çekişmeyin. Sonra korku ile zaafa düşersiniz ve kuvvetiniz elden gider.” (Enfal: 46)
Bu apaçık emirler karşısında bir müslümanın, bölücülükten şiddetle kaçınması lâzımdır. Tefrikanın, bölücülüğün İslâm’da yeri yoktur.
Bu ayrılıklar nefsimizin hamlığından, olgunlaşamadığımızdan ihlâsa varamadığımızdan ileri geliyor. Bu sebeple ne kadar kayıplara uğradığımızın hiç farkında değiliz.

burda insanlara huzur verme çabasındayız.bir insana defalarca aynı şeyleri söylemekden ben haya ediyorum.şimdiye kdr susmamım sebebide budur...

Sizin gizli uyarmanızı(ö.m) ortaya dökmesi de çok ayıp olmuş,ahlaka yakışmaz.

bilinmez 11 Ocak 2013 19:03

Alıntı:

Esma_Nur Üyemizden Alıntı (Mesaj 218017)

Benim yaazdıklarımın ve paylaşımlarımın içinde Bİ TANE KURAN VE SÜNNETE UYMAYANI verin o zaman,buyrun...BAKIN ben sitede kuran ve sünnete uymayan her paylaşıma şundan dolayı KURAN VE SÜNNETE UYMUYOR,VE KURAN VE SÜNNETTE BU İŞİN ADI ŞUDUR diye belirtiyorum...osmanlının kuran ve sünnete göre işledikleri KÜFÜR VE ŞİRKİ verirken,veya tarikatlerdeki tasavvuftaki ŞİRKLERİ VERİRKEN,ben mi müşrik,kafir,yalancı,fasık TANIMINI KULLANIYORUM YOKSA BU TANIMLAR KURAN VE SÜNNETİN Mİ,KURAN VE SÜNNETİN TANIMINDA ŞİRK,KÜFÜR,MÜŞRİK TANIMI YOKSA BUYRUN DELİLLENDİRİN ,kuranda ve sünnete olmadığını o zaman bakalım KİM NEFSİNİ ÖNPILANA ÇIKARIYOR,KİM KURAN VE SÜNNETİ GÖRELİM BAKALIM .....Buyrun...

bilinmez 11 Ocak 2013 19:08

sayın MUHSALİH,siz nefsani konuşuyorsun,bi sıkıntısı olan açıkça ortaya konuşur,bu tür mevzularad gizli saklılık ayıptır,bakın burdada ölçümüz aynı değil seninle...

bilinmez 11 Ocak 2013 19:11

Alıntı:

muhsalih Üyemizden Alıntı (Mesaj 218018)
Kafirler ve zamanın puta tapıcıları için gelmiş ayetleri müslüman kardeşleri için kullanmak kıyamet alemetlerinden olsa gerek....

arkadaşım osmanlının şirkleri,küfürlerini hak ölçü bilenlerede hitap eder o ayetler,yoksa kuran 1400 yıl öncede bırakmış olursunuz...

bilinmez 12 Ocak 2013 08:35

Alıntı:

tugra Üyemizden Alıntı (Mesaj 218010)
skrArO*evet000alkış000

Sayin tugra lat menat uzzada kendi toplumunun deger berdigi putuydu ve ebu cehil ve darun nedvede toplumum deger verdigi kurumdu size gore rasulullahin tavrida mi yanlis ozaman

İnceSızı 12 Ocak 2013 08:40

Alıntı:

bilinmez Üyemizden Alıntı (Mesaj 218007)
benim çağrım burda site yöneticisinedir ve takdirde onundur,onun kişiliğinde bi karar çıkacakdır buna eminim,bekelyelim bakalım....

Zamanın behlinde karşılıklı kararlar alınmamışmıydı düşünceli000

Sayın başeditör bana gönderdiğiniz öm leri bende paylaşmayı planlıyorum sıkıntılarımızı çözelim , sizinde verdiğim yanıtları aynı hassiyetle paylaşmanızı bekler Allahtan hayrınızı dilerim :)

SAAT: 09:10

vBulletin® Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306