Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KADIN AİLE ÇOCUK.::. > Kadın-Aile-Çocuk > Evlilik-Nikah Konuları

Konu Kimliği: Konu Sahibi enderhafızım,Açılış Tarihi:  08 Nisan 2013 (19:13), Konuya Son Cevap : 08 Nisan 2013 (19:13). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 08 Nisan 2013, 19:13   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
enderhafızım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:enderhafızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5879
Üyelik T.: 28 Aralık 2008
Arkadaşları:32
Memleket:İst
Konular: 1383
Beğenildi:166
Beğendi:17
Takdirleri:216
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
evtx Bana Evlenme Diyen Teyzem...

Bana Evlenme Diyen Teyzem...

Bana Evlenme Diyen Teyzem...

Bir Havva Diyor ki…

Bana Evlenme Diyen Teyzem… Sen Evli Değil Misin?

Kapı çalınca açmak üzere kapıya yöneldim. Annemin en yakın arkadaşları gelecek bugün.

Annemin en yakın arkadaşları aynı zamanda benimde teyzelerim sayılırlar, hepsiyle aram gayet iyidir, onlarla muhabbet etmek çok keyif verici ve aynı zamanda öğretici, hepsi farklı bir alem…

Sohbet gayet güzel başlamıştı ama hiç beklemediğim bir şeyle karşılaştım. Konu evlilik olunca abartıyor muyum bilmiyorum ama tüm gözleri üzerimde hissediyorum, bekarım ya…

Neyse şaşırdığım nokta şu ki Mehtap Teyze bana:

-Aman sakın evlenme, evlenip ne yapacaksın? dedi.

Şok oldum. ‘Ne demek evlenme? Sen neden evlisin? Eşin bu dediğini duysa üzülür.’ şeklinde cümleler kurup söyledim, tabi bunları içimden dedim. Şunu da dışımdan:

-Peki o zaman sen neden evlisin Mehtap Teyze? Boşanmayı hiç düşündün mü?

Mimiklerini görünce benden bu tip bir soru beklemediğini anladım.

-Aaa olur mu kızım, boşanmak ne demek? Kaç senenin birlikteliği öyle kolayca yıkılır mı? Allah korusun de. Erkek kadını gözetir, kollar, kolları güçlü olsun olmasın sarıp sarmalar. Erkeğin sevgisi bir başkadır, ruhunu okşar insanın. En yakın dost olur kısacası her şeyi olur kadının. Eşimsiz kalsam ne ederim ben? Kim sever beni onun gibi, kim sarar, kim dinler, kim ilgimi kıskanır? Eşin kıskanması bile lezzetli olur kızım. Kimin omzuna yaslarım kafamı, annene yasladığınkiyle bir mi olur sanırsın? Kime danışırım böyle güvenle her şeyimi?

Onu dikkatle dinledim, bana evlenme diyen o, ama bu denli güzel düşüncelere, güzel idraklere sahip olan da o. Düşündüklerimizle söylediklerimizin uyuşmasına özen göstermemiz lazım, konuşmak sanat vesselam.

Peki niçin evlenme diyorsun diyemedim, sadece bu düşüncelerinde haklısın dedim.

Sonra geçen arkadaşlarımla konuştuklarım aklıma geldi. Evlenme, yuva kurma isteği içten gelen bir şey, böyle olmasaydı insanlar evlenmek, nesillerini devam ettirmek ister miydi? Kadın ve erkeğin birbirine ihtiyacı olmasa neden evlensinler değil mi ama? Ve bu birlikteliğe Allah lezzet vermese, devam eder mi onca yuva?

Evlenme konusuna sıcak bakmamak bir nevi fıtri özelliklerin bozulmaya uğraması demek… Arkadaşlarımla vardığımız kanı; (kendi açımızdan) kızlarımızın fabrika ayarlarına geri dönmesi lazım, kızlarımızı fabrika ayarlarına geri döndürmek lazım.

Ve sordum kendime:

Evlenmek istiyor muyum? Evet.

Peki neden?

Erkeğin sevgisine ve sıcaklığına ihtiyaç var.

Neden?

Çocukları çok seviyorum hele şimdilerde daha fazla.

Neden?

İçten gelen his bunlar, yürekten. Yapısal yani fıtri…

Geçenlerde sokakta köpeğine bebeğiymiş gibi ilgi gösterdiğini gördüğüm kadına şimdi soruyorum:

”Çocuğa duyduğun, anneliğe duyduğun özlem mi seni köpek beslemeye, sevmeye iten?”

Büşra Şükran

Konu Sahibi enderhafızım 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
En Pratik Sağlık Bilgileri Pratik / Faydalı Bilgiler enderhafızım 0 68 14 Ekim 2023 13:10
Kur'an Güzel Konuşun Diyor, Konuşuyor... Serbest Kürsü su damlası 3 2308 24 Kasım 2016 14:16
Geeflow - Diriliş (15 Temmuz Darbe Rap Şarkısı) İlahiler/Ezgiler enderhafızım 0 1912 23 Kasım 2016 12:06
Otuz Kuş & Dursun Ali Erzincanlı (Şehit Ömer... İlahiler/Ezgiler Esma_Nur 1 2662 23 Kasım 2016 11:44
15 Temmuz Demokrasi Marşı (İndir) İlahiler/Ezgiler enderhafızım 0 2208 23 Kasım 2016 11:10

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: