Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > Tebessüm-Mizah Alanı > Fıkralar-Hikayeler

Konu Kimliği: Konu Sahibi KalbinNûru,Açılış Tarihi:  16Haziran 2007 (19:34), Konuya Son Cevap : 02 Aralık 2023 (22:57). Konuya 215 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı64Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 14 Nisan 2013, 20:33   Mesaj No:51
Durumu:ahmetmeydani isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27144
Üyelik T.: 08 Nisan 2013
Arkadaşları:0
Memleket:Diyarbakır Ama Adana'dayım
Konular: 45
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: GüNüN FıKrAsI :) :)

Temel aynalı sigaralığından bir tane sigara çıkarmış o anda gözü aynaya takılmış
- Ula Dursun ha bu aynadaki adam baa tanıdık geliy
demiş.
Dursun aynayı temelden almış şöyle bir bakmış
- Ula salak tabi tanıdık gelir bu benim .....
Alt 14 Nisan 2013, 20:35   Mesaj No:52
Takdir Et:

Adam karısının kedisinden o kadar nefret ediyormuş ki, ne yapıp yapıp ondan kurtulmanın yollarını düşünüyormuş.. Sonunda bir sabah kediyi arabaya attığı gibi evlerinin 20 blok ötesinde bir sokağa götürmüş, onu orda bırakıp doğru işe gitmiş... Aynı akşam işten eve gelmiş bir bakmış kedi evin bahçesinde karısıyla oynuyor, kadın neşe içinde:
-"Ayy bütün gün onu aradım" demiş.. "Ama akşam üstü bir baktım gelivermiş, evin yolunu nasıl da bulurmuş benim akıllı kedim".
Adam tabi çok bozulmuş ama belli etmemiş.. Ertesi sabah yine kediyi arabasına atmış, bu sefer evin 40 blok ötesinde bir sokağa götürüp bırakmış yine işe gitmiş, akşam işten eve gelmiş bir de ne görsün kedi salonda yine karısıyla yerlerde yuvarlanıyor.. Ertesi gün adam kediyi 60 blok öteye bırakmış, akşam gelmiş yine kedi evde.. Sonraki gün 70 blok öteye bırakmış, akşam kedi yine evde.. Adam artık ertesi sabah kediyi arabaya koymuş, 90 blok öteye gitmiş.. Oradan köprü yoluna girmiş, ilk çıkıştan sağa dönmüş, oradan tekrar sağa dönmüş, gitmiş gitmiş, bir 20 blok daha uzağa gitmiş, sola dönmüş, biraz daha gitmiş, ve kediyi orda arabadan atmış..
Saatler sonra evin telefonu çalmış, adam karısını arıyor:
-"Hayatım, kedi orda mı?"
-"Evet.. neden sordun?"
-"Şunu telefona bir çağırsana... kayboldum..!"
Alt 18 Nisan 2013, 11:39   Mesaj No:53
Takdir Et:

Karı koca birlikte tatile çıkarlar. Gittikleri
yerde kamp kurarlar. Tatillerinin dördüncü
gününün akşamı güzel bir yemek yiyip
uykuya dalarlar.
Birkaç saat sonra kadın uyanır ve kocasını
da uyandırır. Adam uyku sersemidir güzel
bir rüyadan uyandırıldığı için de biraz
kızgındır.
“Ne oldu? Ne istiyorsun?” diye sorar.
“Yukarıya bak ve bana ne gördüğünü
söyle.
Adam gökyüzüne bakar ve cevap verir:
“Bunun için mi uyandırdın beni?. Baktım
işte. Bir sürü yıldız görüyorum, ışıl ışıl
parlayan milyonlarca yıldız.”
Karısı tekrar sorar:
“Peki, bu sana neyi gösteriyor?”
Artık iyice uykusu kaçan adam biraz
düşünür ve cevap verir:
“Teolojik olarak Tanrının kudretini ve
kendi acizliğimizi görüyorum. Felsefi
olarak, evrenin sonsuzluğunu ve onun
karşısındaki önemsizliğimizi görüyorum.
Astronomik olarak galaksilerin, yıldızların,
gezegenlerin varlığını görüyorum.
Yıldızların konumuna bakarak saatin 3
olduğunu, meteorolojik olarak da bugün
havanın çok güzel olacağını görüyorum.
Niye sordun bunu bana? Sana neyi
gösteriyor?”
“Çadırımızı çalmışlar…”

Alt 22 Nisan 2013, 17:53   Mesaj No:54
Medineweb EDİTÖRÜ
su damlası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: su damlası isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 13055
Üyelik T.: 18 Aralık 2010
Arkadaşları:18
Memleket:sivas
Konular: 696
Beğenildi:8197
Beğendi:9419
Takdirleri:26389
Takdir Et:

3 Ile 2 Kaç Eder? (( zeki cocuk ))

okulun birine mufettis gelmis cocuklara soru soruyor ve onlarin bilgilerini olcuyor bu vesile ile ogrencilerden birine isaret ederek bana soylermisin 3 ile 2 kac eder cocuk müfettisie donerek soruyu hangi sekilde sordugunuza bagli diyor mufettis anlamadim nasil yani diyor

cocuk "efendim bakin"

3 ten 2 yi cikarirsak =1 kalir bu ALLAHIN bir oldugu demektir cunki esi ve benzeri yoktur.1 ALLAH demektir
3 ile 2 yi toplarsaniz=5 eder buda islamin sarti bes demektir
3 ile 2 yi carparsaniz=6 eder buda imanin sartidir
3ile 2 yi ard arda siralarsak=32 eder buda 32 farzdir..

"Bir yαrım αklın kuyusundα öbür yαrım αşkın kuytusundα...
Cennet ve cehennem αrαsındα.Ucu sırαttαn geçen bir uçurum kenαrındα...
Â'râftα.....
Ârâfın dα αrαsındα...Ar ve αf yαrαsındα..."
Alt 22 Nisan 2013, 21:25   Mesaj No:55
Medineweb Aktif Üyesi
güll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:güll isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 22954
Üyelik T.: 14 Aralık 2012
Arkadaşları:11
Konular: 0
Beğenildi:2
Beğendi:4
Takdir Et:

Alıntı:
su damlası Üyemizden Alıntı Mesajı göster
3 Ile 2 Kaç Eder? (( zeki cocuk ))

okulun birine mufettis gelmis cocuklara soru soruyor ve onlarin bilgilerini olcuyor bu vesile ile ogrencilerden birine isaret ederek bana soylermisin 3 ile 2 kac eder cocuk müfettisie donerek soruyu hangi sekilde sordugunuza bagli diyor mufettis anlamadim nasil yani diyor

cocuk "efendim bakin"

3 ten 2 yi cikarirsak =1 kalir bu ALLAHIN bir oldugu demektir cunki esi ve benzeri yoktur.1 ALLAH demektir
3 ile 2 yi toplarsaniz=5 eder buda islamin sarti bes demektir
3 ile 2 yi carparsaniz=6 eder buda imanin sartidir
3ile 2 yi ard arda siralarsak=32 eder buda 32 farzdir..

Alt 26 Nisan 2013, 00:17   Mesaj No:56
Takdir Et:

bide beni düşün

Hasta,doktora bir türlü derdini anlatamıyordu:
-Doktor Bey niye anlamak istemiyorsunuz?Size bademciklerimin şiştiğini söylüyorum.Soyunmama ne gerek var?
Doktor sinirli bir şekilde cevap vermiş:
-Lütfen işime karışmayın ve ne dersem onu yapın.Pravanın arkasına geçin ve soyunmaya başlayın.
Adam ''Ya sabır''çekip paravanın arkasına geçmiş ve soyunmaya başlamış.Birde bakmış ki yanında yarı çıplak bir adam daha var.Adama dönerek:
-Anlamadım gitti,doktora bademciklerim şişti dedim,tutturdu ille de soyun diye.
Öteki adam gülmüş:
Sen asıl beni düşün,demiş.Ben buraya elektrik parasını tahsile gelmiştim.
Alt 26 Nisan 2013, 15:30   Mesaj No:57
Takdir Et:

kınalı ali

Üstteğmen Kemal cepheye yeni gelen askerleri kontrol ediyor bir taraftan da onlarla laflıyordu nerelisin gibi sorular soruyordu. Bir ara saçının ortası sararmış bir çocuk gördü. Merakla adın ne senin evladım' der . Gocuk 'Ali' diye cevap verir. Nerelisin? der. Ali Tokat Zilede'nim der. Peki evladım bu kafanın hali ne?' Ali 'anam cepheye gelirken kına yaktı komutanım der. Neden? der komutan. Ali 'bilmiyorum komutanım' der: Peki gidebilirsin Kınalı Ali' der. O günden sonra herkes ona Kınalı Ali der. Herkes kafasındaki kınayla dalga geçer. Kısa sürede cana yakın ve cesur tavırlarıyla tüm arkadaşlarının sevgisini kazanır. Bir gün ailesine mektup yazmak ister. Ali'nin okuma yazması da yoktur arkadaşlarından yardım ister ve hep beraber başlarlar yazmaya. Ali soyler arkadaşları yazar 'sevgili anne babacım ellerinizden operim ben burda çok iyiyim beni merak etmeyin' diye başlar. Kız kardeşini kendinden bir küçük erkek kardeşini sorar köyündekilerin burnunda tüttüğünü yazdırır. Kendilerini merak etmemesini kendileri var oldukça düşmanın bir adım bile ilerleyemeyeceğini yazdırır. Gururla mektubu bitirir neden sonra aklına gelir ve yazının sonuna anasına NOT düşer: Ali nin kendisinden hemen sonra askere gelicek bir kardeşi daha vardır. 'Anacağım kafama kına yaktın burda komutanlarım ve arkadaşlarım benle hep dalga geçtiler sakın kardeşim Ahmet'e de yakma onla da dalga geçmesinler der, ellerinden öptüm' diye bitirir. Aradan zaman geçer. Ingilizler kati netice almak için tüm güçleriyle Gelibolu'ya yüklenirler. Bu cepheyi savunan erlerimiz teker teker şehit düşmüşlerdi. Bunlara takviye olarak giden yedek kuvvetlerde yeterli olmamış onların sayılarıda epey azalmıştı gelibolu düşmek üzereydi kınalı Ali'nin komutanı da olayı görüp yerinde duramıyordu. Kendisinin bölüğü henüz sıcak temasa hazır değildi. Onlar yeni gelmişti onları insan bedeninin süngü ve mermilerle orak gibi biçildiği bu yere dua ediyordu. Komutanların bu düşünceli hali gören ve durumun vehametini bilen Kınalı Ali ve arkadasları komutanlarına yalvar yakar oraya gitmek istediklerini söylerler. Komutanları onları ölüme gönderdiğini bile bile çaresiz gönderir. Kınalı Ali'nin bölüğünden kimse sağ kalmaz hepsi şehit olmuştur. Aradan zaman geçer. Kınalı Ali'nin ailesine yazdığı mektubun cevabı gelir. Komutanları buruk ve gözleri dolu dolu mektubu açıp okumaya karar verirler. (bu mektubun asli Çanakkale müzesinde sergilenmektedir) Babası anlatır. Ali' nin. 'Oğlum Ali nasılsın iyimisin gözlerinden öperim selam ederim dedikten sonra öküzü sattık paranın yarısını sana yarısınıda cepheye gidecek kardeşine veriyoruz şimdi öküzün yerine tarlayı ben sürüyorum zaten artık zahireye de fazla ihtiyacımız olmadığı için yorulmuyorum da siz sakın bizi merak etmeyin bizi düşünmeyin der, köyü akrabalarını anlatır ve mektubu bitirir Ali ananın da sana diyeceği bir şey var' Anasını anlatır: ' oğlum Ali yazmıssın ki kafamdaki kınayla dalga geçtiler kardeşime de yakma demissin kardesine de yaktım komutanlarına ve arkadaslarına söyle senle dalga geçmesinler bizde 3 seye kina yakarlar 1
- Gelinlik kıza gitsin ailesine çocuklarına kurban olsun diye 2
-Kurbanlık koç a ALLAHA kurban olsun diye 3
- Askere giden yiğitlerimize vatana kurban olsun diye..... gözlerinden öper selam ederim ALLAHA emanet olun' Mektubu okuyan Ali'nin komutanı ve diğerleri hıçkıra hıçkıra ağlamaktadırlar...
Alt 27 Nisan 2013, 16:09   Mesaj No:58
Takdir Et:

Trafik Polisi ve Temel

Temel, kahveden çıkınca kapının önünde bir saatlik bir gecikme için park cezası yazan trafik polisiyle burun buruna gelmiş.
“Yazma şu cezayı memur bey” demiş…
Polis onu hiç umursamadan cezayı yazmaya devam edince onun bir “İşgüzar” olduğunu söylemiş…
Polis Temel'e şöyle bir bakıp, “Aşınmış lastikler” için ikinci bir ceza makbuzunu yazmaya başlamış…
Temel, ne kadar ceza yazarsa yazsın, ona vız geleceğini söyleyince polis ilk iki ceza makbuzunu arabanın sileceği altına sıkıştırıp üçüncü makbuza başlamış…
Bu sürtüşme 20 dakika kadar sürmüş, polis ceza üzerine ceza yazmış…
Temel hiç oralı olmamış…
Yürümüş, karşı kaldırımda park ettiği arabasına binip, sürmüş gitmiş.
Alt 27 Nisan 2013, 16:10   Mesaj No:59
Takdir Et:

Trabzon'da bir grup laz çok ağaç kesebilmek için Amerika'dan motorlu testere getirtmeye karar vermişler. Gerekli bağlantılar kurulduktan sonra para ödenmiş ve birkaç tane elektrikli testere alınmış. Garanti kağıdında da günde en az 500 tane ağaç keseceği belirtiliyormuş. Her neyse, bizimkiler koyulmuşlar ise. Aksam olduğunda en fazla ağaç kesen Temelmiş ve sadece 50 tane ağaç kesebilmiş. Doğal olarak herkes şaşırmış. Bir sonraki gün, Temel zorlayarak sayıyı 100'e çıkarmış. Daha sonraki gün akşam Temel yerinden kalkamaz hale gelmiş ama sadece 150 tane ağaç kesebilmiş. Artık bizimkiler Amerika'dan bir yetkili çağırmaya karar vermişler. Yetkili gelmiş ve birlikte ormana gitmişler. Amerikalı motorun ipini çekip çalıştırmış ve çıkan ses üzerine bizimkiler hep bir ağızdan:

- Uyy o ne daa ?
Alt 27 Nisan 2013, 16:11   Mesaj No:60
Takdir Et:

Evden habersiz denize gidip eğlenen çocuklardan biri boğulma tehlikesi atlatır. Neyse ki etrafta başkaları da vardır, yetişip çocuğu kurtarırlar. Kendine gelince ilk cümlesi:

-Eğer poğulup da ölseydum var ya, akşam babam tayaktan öldururdu beni!

Konuyu Toplam 4 Kişi okuyor. (0 Üye ve 4 Misafir)