Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Gündem/ Manşetler

Konu Kimliği: Konu Sahibi Kara Kartal,Açılış Tarihi:  10 Mayıs 2022 (23:54), Konuya Son Cevap : 13 Mayıs 2022 (12:35). Konuya 9 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı11Kez Beğenildi
  • 1 Beğenilen Kara Kartal
  • 2 Beğenilen Mihrinaz
  • 2 Beğenilen Esma_Nur
  • 2 Beğenilen Mihrinaz
  • 1 Beğenilen Mihrinaz
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 10 Mayıs 2022, 23:54   Mesaj No:1
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:1
Konular: 412
Beğenildi:3136
Beğendi:3591
Takdirleri:25542
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cumhurbaşkanı konuştu ev fiyatları uçtu

Cumhurbaşkanı konuştu ev fiyatları uçtu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından düzenlediği basın toplantısında konut satışlarını artırmak amacıyla belirledikleri 3 ayrı paketten oluşan yeni teşvik programlarını açıkladı.

Erdoğan, 3 kredi paketini hizmete sokacaklarını ve 0,89 ile 0,99 faizle finansman sağlayacaklarını söyledi.

ERDOĞAN KONUŞTU, FİYATLAR FIRLADI
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamasının ardından, internetteki konut fiyatlarında anında artış yaşandı. Bazı ev fiyatlarının neredeyse iki katına çıktığı görüldü.

AKP'li Şamil Tayyar, "Kararın mürekkebi kurumadan, üzerine güneş doğmadan konut fiyatları artmaya başladı. Hangi ara bu kadar vicdansız olduk?" ifadelerini kullandı.
Mihrinaz beğendi.

Konu Sahibi Kara Kartal 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Zorlu, Limak vs bunlarda boykot edilmeli İslami Haberler Kara Kartal 0 37 21 Mart 2024 18:26
Bazen sosyal medya iyi bişey Kişisel Gelişim ve Psikoloji Kara Kartal 2 65 18 Mart 2024 22:23
İnsanlara küstü dağlara yerleşti Yaşam/Kültür/Sanat Kara Kartal 3 44 18 Mart 2024 19:33
Mescidi Aksanin etrafindaki dikenli telleri... Gündem/ Manşetler Kara Kartal 0 26 18 Mart 2024 16:46
Umut'tan umudu kesmeyen hakim Hafta'nın Konusu Kara Kartal 0 39 13 Mart 2024 13:01

Alt 10 Mayıs 2022, 23:57   Mesaj No:2
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Ev almayı düşünürseniz işte 3lü paket

1. paket:

İlk kez konut alacaklara, 2 milyon liraya kadar değere sahip birinci el satın almalar için, 10 yıla kadar vadeli ve aylık yüzde 0,99 faizle kredi verilecek.

2. paket:

Birinci ve ikinci el konutları kapsıyor.

Konut değerinin en az yarısı 1 Nisan 2022 tarihinden önce açılmış döviz tevdiat hesaplarının bozdurulması veya fiziki altınların Merkez Bankası'na satılarak karşılanması şartı ile alınacak konutlar için bu paketten yararlanılabilecek.

Konut değeri 2 milyon lira ile sınırlı bu paket, 10 yıla kadar vadeli ve aylık yüzde 0,89 faizli konut kredisi içeriyor.

Erdoğan, bu paketin bir amacının da "döviz ve altın varlıklarının Türk Lirası'na dönüşümünü teşvik etmek" olarak açıkladı.

3. paket:

İnşaat sektörüne yönelik olacak.

Erdoğan, "Mayıs başı itibarıyla yüzde 40'ı tamamlanmış ve asgari yüzde 50'si satılmamış inşaat projelerinin tamamlanabilmesi için 20 milyar liralık kaynak ayrıldığını" açıkladı.

Bir yıl boyunca konut fiyatlarını internet sitelerinde duyurdukları fiyatta sabit tutma taahhüdü veren firmalar, belli rakama kadar ve 36 ay vadeyle bu finansmandan yararlanabilecek.

Küçük ölçekli müteahhitlere şehir içindeki küçük parsellere konut yapabilmeleri için metrekaresini belli fiyatın üzerinde satamamaları şartıyla uygun maliyetli kredi kullandırılabilecek.

Bu tür alanların rezerv konut alanı ilanı yoluyla çeşitli vergilerden istisna olmasını temin ederek, maliyetlerin düşürülmesi yoluna da gidilecek. Rezerv alanlarda yapılan ve uygun maliyetli krediyle desteklenen konutlar da 5 yıl süreyle satış tahdidine tabi olacak.

Kentsel dönüşüm çalışmalarına destek verilecek. Ada düzeyinde sadece hak sahiplerine yönelik uygun maliyetli kredilerle kentsel dönüşüm projeleri hızlandırılacak.

Düşük gelir grubundaki vatandaşları ev sahibi yapmaya yönelik sosyal konut projeleri için TOKİ'ye 30 milyar liralık finans sağlanacak.
Mihrinaz beğendi.
Alt 11 Mayıs 2022, 00:05   Mesaj No:3
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Eyyy 1 milyonluk 2 milyonluk ev alanlar siz kimlersiniz? Valla kötü bi niyetim yok. 3+1 hayali kuran belki emeklilikte hadi kredi koyarız diyen vatandaşına bu hayalide çok gördün. 3+1 evler 1 milyondan başlıyor. Alan kim nasıl bi duygu öle evlerde oturmak? Sana ne derseniz anlarım
Mihrinaz beğendi.
Alt 11 Mayıs 2022, 13:19   Mesaj No:4
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11774
Beğendi:8954
Takdirleri:26191
Takdir Et:

Ben bilmem keke Evi olan satmaya kalksa bu fiyat zaten. 300 bin 500 bine ev yok
Benim kafa rahat " kirasını verdikten sonra bütün evler benim" Kiracı geldim kiracı giderim ne yani bu zamana kadar alamadığim ev için milyonlar verip alamıyorum diye dövüneyimmi?
Yalnız Emlakçı, mütahit üyemiz varsa Doğu-güney Ukrayna hattında bu fiyatlara ev varsa bize haber etsin

Yaşanan ekonomik krizmi ahlaki krizmi bilemiyorum.

Dediğin gibi önceden insanların birikim yapıp ev alabilme ümitleri vardı. Köküne dinamit döşediler. Şimdi ağzımız açık telaffuz edilen rakamları seyrediyoruz.
CB ne zaman ağzını açsa dolar fırliyordu. Aylardır dolar aynı yerde zamlar ise durmak bilmeden devam etti. Dolar artıyor, bütün dünya enflasyonla mücadele ediyor dendi. Dolar durdu zamlar durmadı. Sonra şükürsüzsünüz dedi sayın CB. Konut konusunda konuşmuş bu işten kazancı olanlara müjde dağıtmış.Bu kadar.

Oturduğum evin, enflasyona bağlı yıllık kira artışını bekleyip ev sahibinin ağzından çıkacak uçuk fiyata kendimizi hazırlıyoruz. Bu fiyatları veren oldultan sonra, ev sahibimin yerinde olsam satarimÖyle böyle bir yıl öncesinden, 6 ay òncesinden hatta 3 ay öncesinden ev, araba her ne aldiysaniz kârdasınız. Alamayanlar canını sıkmasın. Çekirdek çitleyip izlesin.

Ev bir ihtiyaçtir. Hayal olmasını anlamıyorum ben. Bir şekilde ev sahibi oluruz diye düşünüyordum. Şimdi ise kesinlikle bu paralar biriktirilmez, ödenmez. Hayalim suya düştü dememeniz için dünyalık pahalı döviz endeksli hayalleriniz olmasın Allah can sağlığı huzur sağlıklı ömür versin 2 odalı da olsa birgün alamayan da alır. 2 milyonluk ev alamıyorum deyip şükürsüz vatandaş damgası yemek istemem)))
Devletim faizleri düşürmüş, 10 ay vade felan. Müteahhit gibi banka gibi esnaf gibi çalışıyorlar nazar değmesin. Fırsat üstüne fırsat. Aman şükredelim
Esma_Nur ve Kara Kartal beğendiler.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 11 Mayıs 2022, 18:19   Mesaj No:5
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

En basiti emekli ikramiyesinin üstüne biraz para eklenir ev alınırdı ve bunu herkes yapardı.şimdi ???

5 yıl önce aldığın ev satmaya kalksan 2 milyon. Peki yerine 5 ev alabiliyormusun Hayır. Evinizin arabanızın değeri artmıyor. Alım gücü roket hızıyla düşüyor. Kimse sattığını yerine koyamıyor. Kimse evimin değeri 2 milyon diye sevinmesin. Satsın yerine koyabiliyormu baksın. Arabami 250 binden sattım diyen sevinmesin yerine koyabiliyormu bi baksın. 2 milyonluk eve pesinat yapabiliyormu bir baksın. Gelde akrabaya anlat bunu. Oh oh evimin değeri 2 milyon diye seviniyor.

Abla aman ev sahibin uyanmasın Yaparmı yapar. Biz kiralara bir düzenleme yapılsın fahiş fiyatlar aşağı çekilsin diye beklerken adam bir konuştu ev fiyatları 500 bin birden arttı. Halkına düşman oldular. Bu nasıl iş.
Ha yarın çıkar bankalara talimat verdim ev sahipleriyle görüştüm mütahitlere göz kırptım fiyatlar aşağı çekilecek der gövde gösterisi yaparlar. Ağam eğlenir bizle. Bakalım bu müjdeli paketten kimler yararlanacak bakalim
Esma_Nur beğendi.
Alt 11 Mayıs 2022, 18:25   Mesaj No:6
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4491
Beğendi:6074
Takdirleri:23737
Takdir Et:

Mümkünse reis konuşmasın 😒 ev araba almak hayal değil dediğiniz gibi ihtiyaç lazım değil kredi ile olacaksa olmasın maksat milleti köleleşdirme, aklı olan krediye bulaşmasın bunar ne diyorsa tersini yapmak lazım 😒 krediye öyle alışdırdılarki insanları gerekli gereksiz krediye başvuruyor insanlr öyleki Yurt dışına gidip 15 gün gezip gelmek için kredi çekenlermi dersiniz yaz tatili için kredi çekenmi dersiniz! Allahım akıl ver bu milletin finas dersleri almaya ihtiyacı var para nasıl yönetilir önce bunu öğrenmemiz lazım herkes nir şekilde kazanıyor mesele nasıl kullanacaklar!? Konu taşdı biraz ama iki gündür sinir oldum kredi çekmek kölelikdir şimdiye kadar hamdolsun hiç kullanmadım şimdiden sonrada kullanmam inşallah
Mihrinaz ve Kara Kartal beğendiler.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 12 Mayıs 2022, 00:30   Mesaj No:7
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

Faiz-Kredi o kadar hayatlarimiza sokulduki camide ön safta yer alanlar, domuz etini katiyetle haram kredi için caiz kem küm edip her türlü kullanabiliyorlar.
Aileler "Allah yardım eder ev alın siz "diyorlar. Soruyorsun "şu kadar kredi çektim. Bir maaş krediye gidiyor. Ama Allah yardım ediyor ev aldık". Kardeş evi olmayan da aynı yoldan kredi çekerek gayet güzel alır. Soslamaya gerek yok. Varsa alın yoksa almayın bu kadar
Esma_Nur ve Kara Kartal beğendiler.

Alt 12 Mayıs 2022, 09:01   Mesaj No:8
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Mümkünse ekonominin kitabını yazmasınlar
Mümkünse konuşmasınlar
2 milyonluk eve 28 bin aylık ödeme. Ülkenin asgari ücretli emekli, memuru bu kadar alıyor da bizimmi haberimiz yok
Faiz indi zam bindi neydi bu şimdi
Kiracıları Allah korusun Bu gidişle ev almayan kalmayacak zorunlu mülk edinme yasası da geririrlerse şaşırmayız dimi. Allah'ın adaletine sığındık Onda zerre şaşma olmaz. Elbet O'nunda var bir hesabı

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Alt 12 Mayıs 2022, 09:46   Mesaj No:9
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4491
Beğendi:6074
Takdirleri:23737
Takdir Et:

Kriz falan yaşamiyoruz kriz geçer sistemli bir şekilde fakirlesiyoruz nasıl geçen seneyi ariyorsak bu günleri de arayacağız :( zengin iyice z nginlsiyor Orta olanlar geriliyor zamanın acıyarak kucak acdigimiz Suriyeliler bizi bizim yerimizde istemeyecekler ben İstanbul'dayım başakşehir ilçesinde Suriyeliler hatırı sayılır konut edinmisler ve Türklere kiraya vermiyorlar ! Konut satışlarına bakdiginizda satışlar hep yabancı uyruklular adamlar dolar zengini biz fakirlesdikce onlar zenginlsiyor benim gariban vatandaşimda ev sahibi olmak için yıllarca kredi ödesin yaşamaya hakkı yok konfor sahibi asla olamaz zaruri ihtiyaçlarını karşılamak yeterli! Olacakları söyleyeyim yüksek oranda göç başlayacak büyük sehirlerden kendi topraklarına dönecek bir kısim bir kısımda hani Suriyeliler bir kaç aile beraber oturuyordu ya.. işte bir kısımda o şekilde yaşamak zorunda kalacak. Şu yaşadıklarımız ilerde belgesel olacak inanın..herkes kendi parasının doktoru olacak başka türlü olmaz, insanları öyle cahileştirdilerki en ilimlisi bile kanmış durumda nemi yapacagiz arasdiragiz paramızı nasıl yönetiriz sistemin dışına nasıl çıkarız bir şeyi herkes yapıyorsa ve normal gibi görünüyor da tersini yapmak lazım ben bunu öğrendim .

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 13 Mayıs 2022, 12:35   Mesaj No:10
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

Ensar-muhacir, mazlum-mağdur, Nuhun Gemisi, zaten hepimiz göçmeniz, insanlık-vicdan, Anadolu irfanı vs tıkandık artık. Gitmiyor. Şehrin içinde yaşayan yabancı vatandaş olarak bizler köyümüze dönelim en iyisi. Evin yok konforun yok alışveriş için bir mağazaya, dükkana girsen yüzüne bakan yok. Hadi gel köyümüze geri dönelim. Köyü olmayanları, olan köylere alırız Devletin göçmen politasızlığını, hatasını vatandaşına ödetmesi, ırkçılığı kapıya dayandırmış vaziyette. Biz fakirlesirken onların bu zengin, rahat, gevşek, hali, bizi kendi ülkemizde sığınmacı hale getirdi. İktidarın içerdekini hain, düşman ilan edip, dışardan gelene ensar muhacir irfan, insan, vicdan söylemindeki ikilem, tezatlık sinir uçlarımıza dokunuyor. Kendi gencini, hiç bir güvencesi, sosyal hakkı olmadığı, düşük ücretlli işleri beğenmiyor diye nankörlükle suçlayıp, yabancıları ucuz aynı vasifsizlikta çalıştırdıkları için " bakın onlar çalışıyor, kalkıniyoruz" demek insanına düşman olmak demek, o garipleri sömürmek.. Bu uçuk fiyatlı evlerin alinmasi konusundaki müjde de belliki bizi kapsamıyor. 2 milyonluk evleri alamayan ezikleriz biz

Rahmetli Özal "ben zengin severim" diyormuş, bunlarda müteahhit ve beton seviyor.Bitmemiş inşaat için mütahhite kredi,lüks eve alana kredi, eve ekmek götüremiyene,emekliye,memura vaat 😏😒
Kara Kartal beğendi.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: