Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Güzel Sözler-Deyımler-Nükteler

Konu Kimliği: Konu Sahibi İslam_Güneşi,Açılış Tarihi:  28 Temmuz 2015 (18:59), Konuya Son Cevap : 28 Temmuz 2015 (18:59). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı1Kez Beğenildi
  • 1 Beğenilen İslam_Güneşi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 28 Temmuz 2015, 18:59   Mesaj No:1
Durumu:İslam_Güneşi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 31470
Üyelik T.: 27 Eylül 2013
Arkadaşları:0
Memleket:Kayseri
Konular: 34
Beğenildi:8
Beğendi:5
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Kadın, Kocası Ve Koca'nın Anası

Kadın, Kocası Ve Koca'nın Anası

KADIN, KOCASI VE KOCA'NIN ANASI

Genç bir kadın, aylardır şantiyede olan kocasına aşağıdaki satırları yazar:

Sevgilim,
Biliyorsun, sen şantiyedeyken nur topu gibi bir bebeğimiz oldu. Sütüm yetmediği için, yavrumuzu besleyebilmek amacıyla bir sütanne tuttum. Yalnız, bu sütannenin zenci olmasından dolayı çocuğumuz, emdiği sütün etkisiyle zaman içinde zenciye dönüştü. Haberin olsun dedim. Bu konuda benim bir suçum olduğunu düşünmezsin umarım.
Öptüm,
Biricik eşin

Kadının kocası da bunun üzerine annesine bir mektup yazar:

'Sevgili anneciğim,
Karım bana gönderdiği son mektupta, sütü yetersiz olduğu için bir sütanne tutmak zorunda kaldığını, o sütannenin zenci olduğunu ve bu yüzden bebeğimizin rengi nin de zamanla koyulaştığını yazıyor. Bundan eşimi sorumlu tutamayız, tabii ki .
Selam ve sevgilerimle'

Annesi ise oğluna şöyle bir cevap yazar:

'Sevgili oğlum,
Aslına bakarsan, sen doğduğunda benim sütüm de yetersiz kalmıştı.
Ama biz fakir olduğumuzdan dolayı, sütanne tutamayıp onun yerine seni inek sütüyle beslemek zorunda kalmıştık. Bu durumda takdir edersin ki, senin safkan bir öküz olmanın sorumlusu ben değilim.
umutvar beğendi.

Konu Sahibi İslam_Güneşi 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Gerçek Dost Kimdir Güzel Sözler-Deyımler-Nükteler İslam_Güneşi 0 1287 29 Temmuz 2015 10:13
Kaz Dağlarında Nereleri Gezelim Bilgi Dağarcığı İslam_Güneşi 0 1697 28 Temmuz 2015 20:57
Kadın, Kocası Ve Koca'nın Anası Güzel Sözler-Deyımler-Nükteler İslam_Güneşi 0 1236 28 Temmuz 2015 18:59
Erzurum ve Çay Güzel Sözler-Deyımler-Nükteler İslam_Güneşi 0 1450 25 Temmuz 2015 10:03
Tuzlu Bulamaç Olayı (Hukuk'un En çok Zorlandığı... Serbest Kürsü Allahın kulu_ 2 1472 25 Temmuz 2015 09:58

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: