Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Güzel Sözler-Deyımler-Nükteler

Konu Kimliği: Konu Sahibi KEVİR,Açılış Tarihi:  25Haziran 2008 (21:10), Konuya Son Cevap : 23 Şubat 2014 (22:53). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 25Haziran 2008, 21:10   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:KEVİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1676
Üyelik T.: 05 Mayıs 2008
Arkadaşları:0
Konular: 70
Beğenildi:4
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Ünlülerin Son Sözleri

Ünlülerin Son Sözleri

*Yatağının başucundaki kandil alev alan Voltaire:[FONT=Verdana][SIZE=3] “Ne? Daha şimdiden alevler ha?”

*İç savaşta siperden düşmanı gözetlerken vurularak ölen General Sedgewick: “Bu mesafeden bir fili bile vurama...”

*Rus ruleti oynayan Rock Yıldızı Terry Kath: “Merak etme, dolu değil”

*Fransız Dil Bilimci Dominique Bouhours: “Ölmek üzereyim veya ölüyorum. Her iki ifade de doğrudur”

*Karl Marx: “Hadi oradan... Son sözler yeterince doğru söz söylememiş aptallar içindir”

*Ünlü yazar George Orwell: “Ellisine gelen herkes hak ettiğini bulacaktır”

*Kafka: Max Brod’dan bütün eserlerini yok etmesini isteyerek, “Ortada yazar olduğuma dair hiçbir kanıt kalmasın”

*Canlı gömülmekten korkan ünlü besteci Chopin: “Beni kesip, içimi açmalarını sağlayacağına yemin et. Böylece canlı canlı gömülmekten kurtulurum”

*Sir Winston Churchill: Her şeyden öyle sıkıldım ki...

*Franklin Roosevelt: “Korkunç bir baş ağrım var”

*Asılmadan önce son bir içki içmek isteyen katil Neville Heath: “Tüh, bunu duble yapsaydınız keşke...”

*Yazar Damon Runyon: “Eserlerimi bir bronz muhafazada tutun ve yılda bir kez bana hatırlatması için birini görevlendirin”

*George Bernard Shaw: “Beni bir antika olarak saklamaya çalışıyorsun,ama işim bitti.Öleceğim.Bu da benim için yeni bir deneyim olacak”

*Richard Wagner: “Bu cehennemin aşağılık yaratıklarına çok düşkünüm ve onların hasretini çekiyorum”

*Rus edebiyatçı Anton Çehov: “Çok zamandır şampanya içmemiştim”

*İngiliz Kralı 2. Charles: “Ölümüm çok uzun sürdü, umarım beni affedersiniz”

*Fransız ressam Eugene Delacroix: “Mezarıma ne resim ne heykel ne de fotoğraf, hiçbir şey koymayınız”

*Ünlü edebiyatçı Gogol: “Bir merdiven çabuk bir merdiven getirin”

*Goethe: “Biraz daha ışık”

*Pakistanlı şair İkbal: “Haşa ben ölümden korkmuyorum. Çünkü ben Müslümanım. Her Müslümana yakışan da ölümü tebessümle karşılamaktır. Hakikaten ölüm ebediyet alemine açılan ilk perdedir”

*Filozof Kant: “İşte bu iyi”

*Avusturyalı bestekar Joseph Haydn: “Bu müthiş harp beni bitirdi”

*İngiliz şair Lord Byron: “Her şey bitti, artık çok geç”

*Vatan şairi Namık Kemal: “Biraz dinleneyim”

*Oscar Wild: “Ya duvar kağıdı gidiyor, ya da ben”

*Peyami Safa: “İşte bu fena”

*Hayatı boyunca bir megaloman olarak yaşayan ve gözünü kırpmadan Roma'yı cayır cayır yakan adam olarak tarihe geçen imparator Neron'un son sözü hayat felsefesini tamamlayıcı bir cümle olarak zihinlerde kalmıştır.'Dünya büyük sanatkarı kaybediyor.'

*Prusya Kralı Frederic'in son sözü:'Beni köpeklerimin yanına gömün'

*Büyük matematikçi Wilhelm Theodor'un son sözü;''Cenaze merasimimde papaz sözü fazla uzatmasın.''

*Suyun kaldırma kuvvetini bulan fizikçi Arşimed,son söylediklerinin son sözleri olacağını bilemezdi tabii,Siraküza şehrinde yaşayan Arşimed,şehri işgal eden Romalı bir askerin,toprağa çizdiği şekillere bastığını görünce bağırır:''Şekillerimi bozma

*Sağır besteci Ludwig Von Beethoven: Dostlar, alkışlayın! Komedi sona erdi

*MHP’nin lideri Alpaslan Türkeş: “Oğlum, sıcak oldu. Şu kaloriferleri kapatın. Camları açın. Daralıyorum”

*Ünlü karikatürist Cemal Nadir: “Ah iyi olsam, terliklerimi giysem, şu odada dolaşsam, şu köşeye geçsem, resimlerimi yapsam”

*İdam edilen Fatin Rüştü Zorlu: “Allah memleketi korusun, millete zeval vermesin, haydi allahaısmarladık”

*Victor Hugo: “Siyah bir ışık görüyorum”

*Charlie Chaplin :(“Tanrı ruhunu affetsin” diyen papaza cevabı) Neden olmasın?Ne de olsa kendi malı değil mi?
*Marco Polo :Kimse bana inanmayacağı için,gördüklerimin yarısını bile anlatmadım

*Yahya Kemal Beyatlı :Ölmek kaderde var yaşayıp köhnemek hazin.Buna bir çare yok mu ya Rabbil alemin?

*Hert Crane :Hepiniz hoşçakalın ( ABD li şair 1912 de intihar etmek için gemi güvertesinden atlarken)

[FONT=Verdana][SIZE=3]

*Albert Einstein :Ben görevimi burada bitiriyorum

*Wolfang Amadeus Mozart :Ölümün tadı dilimin ucunda.Bu dünyadan olmayan bir şey hissediyorum.

*Emily Dickinson :İçeri girmeliyim sis yükseliyor

*Leonardo Da Vinci :Çalışmalarım olması gereken kaliteye erişmediği için Tanrı’yı ve insanlığı gücendirdim

*O’Henry :Yakın ışıkları.Eve karanlık gitmek istemiyorum.

*Alfred E. Housman :Çok güzel,yani onu yukarıdakilere anlatırım(İngiliz şair 1936 doktorunun anlattığı fıkrayı dinledikten sonra)

*James Joyce :Kimse anlamıyor mu?

*William Saroyan :Herkes ölür ama bana bir ayrıcalık tanınır sanıyordum.Ne olacak şimdi?

*Thomas Wolfe :Tamam Mabel geliyorum (ölmüş karısına sözleri)

*Chris Hubbock,:televizyon spikeriydi ve bir canlı yayında şunları söylemişti: “Şimdi de kanal 40’ın daima en taze ve en kanlı haberleri verme politikasına uygun olarak, bir intihar girişimini canlı sunuyoruz.” Sonra silahını çıkarıp kendisini vurdu

*Katil James Rodges: kurşuna dizilmeden önce son bir isteğinin olup olmadığı sorulduğunda, şöyle demişti: ”Eee, evet, kurşun geçirmez bir yelek istiyorum!”

*Socrates: “Crito, Asclepius’a bir horoz borcum var; ödemeyi unutmazsın, değil mi?

*H. G. Wells :Zaman Makinesi” ve “Görünmez Adam” gibi bilim kurgu klasiklerinin yazarı “Gidin…Ben iyiyim!”

*Henry Ward Beecher,:kölelik karşıtı bir din adamıydı. Zamanının en ünlü hatiplerinden biriydi. Dünyadan ayrılmadan şu sözleri söyleyecek kadar vakit buldu; “Şimdi sır başlıyor.”

*John Adams: ABD’nin 2. Cumhurbaşkanıydı. Son sözleri, tamamlanmamış bir cümleydi: “Thomas Jefferson… Hala yaş…”.(Thomas Jefferson, ABD’nin 3. Cumhurbaşkanıdır.)

*Georges Danton:Fransız Devriminin radikal; fakat pragmatik lideriydi. Onun uzlaşma arzusu, rakip fraksiyonlar tarafından kabul görmemişti. İhtilal mahkemesinde yargılanmış ve 5 Nisan 1794’te giyotine gönderilmişti. Celladına şöyle demişti: “Kellemi insanlara gösterin, o görülmeye değer.”

*Amerikalı yazar Gertrude Stein:1946’da öldü. Gider ayak da şu sözü söyledi: “Cevap nedir?” Yalnızca sessizlik karşıladı onu. “Peki, soru ne o halde?”diye tamamladı o da son sözlerini.

Galileo:“Dünya yuvarlaktır ve kendi etrafında döner.” dediği zaman, adamı asmaya karar verirler. İdam sehpasında“Son sözün ne?”diye sorarlar. Galileo “Beni assanız da, kesseniz de dünya dönüyor.”

*Che guevara:Vur, korkak herif, sonuçta sadece bir adam öldüreceksin

*Musollini: Beni göğsümden vurun

*Deniz Gezmiş: Yaşasın tam bağımsız Türkiye! Yaşasın Marksizm-Leninizm! Yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği!! Yaşasın işçiler, köylüler! Kahrolsun Emperyalizm!

*Konrad Adenauer: Ağlayacak bir şey yok.

*[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]:Suçsuzum

*[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]:İskoç viskisinden martiniye geçmemeliydim

*[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]:Yüce tanrım ve ölümümün şahitleri: Filozof olarak yaşadım Hıristiyan olarak ölüyorum.

*Louisa May Alcott:Bu menenjit değil mi?

*Gabrielle D’anunzio : (İtalyan yazar)Sıkıldım, sıkıldım

*Jane Austen :Ölmek dışında hiçbir şey istemiyorum.(İngiliz yazar)

*Sir William S. Gilbert :Çek ellerini omzumdan, debelenme! (İngiliz libretto yazarı, 1911, Havuza düşen bir kızı kurtarmaya çalışırken kalp krizi geçirir)

*Katherine Mansfield: Sanırım, öleceğim. Yağmuru seviyorum. Yağmurun yüzüme değmesine bayılıyorum(Ingiliz yazar, 1923)

*James Thurber:Allah korusun, Allah kahretsin(ABD'li ressam ve yazar, 1961)

*Jul Sezar:Sen de mi Brütüs? (Roma İmparatoru, M.Ö. 44)

*Ricard III: At! At! Bir ata krallığımı veririm! (İngiliz Kralı, 1485)

*Vespasien:Bir imparator ayakta ölmeli(Roma İmparatoru, 79)

Ve ve ve ve

Hz.Muhammed:“Allahım beni bağışla rahmetinle muamele et ve beni Rafik-i A’la’ya ulaştır.”

Hz.Ebubekir :“Ya Rabbi, Müslüman olduğum halde ruhumu al ve beni salihlere ilhak eyle”

Hz.Ömer :Namaz üzerinde sırtından hançerlendi.süt içirdiler, süt sırtındaki yaradan çıktı.son sözü Oğluna “Başımı yastıktan alıp yere koy,umulurki Allah benim bu halimden dolayı merhamet edip afeder”

Hz.Osman: Kuran okurken şehid edildi. Kanı kuranın “Allah sana kafidir” ayetinin üstüne sıçradı. Son sözü “Ya Rabbi Ümmet-i Muhammed arasındaki tefrikayı kaldır ve kendilerini birleştir”

Hz.Ali: son sözü ”Lailahe illallah muhamedün resullulah”

Konu Sahibi KEVİR 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Zerdüştün Yakarışı Şiirler ve Şairler Yitiksevda 4 2526 09 Eylül 2009 21:13
sizce medineweb... ne yaparsınız...? Anket'ler-Röportaj'lar Nebevi Sevda 11 6348 20 Ekim 2008 14:48
Soyun Devamı Gereklidir Makale ve Köşe Yazıları KEVİR 0 2128 06 Eylül 2008 01:06
Sevgi İle İlgili Sözler Güzel Sözler-Deyımler-Nükteler Sakkurem 32 21115 20 Ağustos 2008 23:24
Zemahşeri'den Sözler Güzel Sözler-Deyımler-Nükteler rizwanbara 1 3611 19 Ağustos 2008 23:02

Alt 23 Şubat 2014, 22:53   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Tuba_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Tuba_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20781
Üyelik T.: 10 Ekim 2012
Arkadaşları:13
Konular: 73
Beğenildi:17
Beğendi:6
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Ünlülerin Son Sözleri

Ve ve ve ve

Hz.Muhammed:“Allahım beni bağışla rahmetinle muamele et ve beni Rafik-i A’la’ya ulaştır.”

Hz.Ebubekir :“Ya Rabbi, Müslüman olduğum halde ruhumu al ve beni salihlere ilhak eyle”

Hz.Ömer :Namaz üzerinde sırtından hançerlendi.süt içirdiler, süt sırtındaki yaradan çıktı.son sözü Oğluna “Başımı yastıktan alıp yere koy,umulurki Allah benim bu halimden dolayı merhamet edip afeder”

Hz.Osman: Kuran okurken şehid edildi. Kanı kuranın “Allah sana kafidir” ayetinin üstüne sıçradı. Son sözü “Ya Rabbi Ümmet-i Muhammed arasındaki tefrikayı kaldır ve kendilerini birleştir”

Hz.Ali: son sözü ”Lailahe illallah muhamedün resullulah”

allah razı olsun

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: