Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Güzel Sözler-Deyımler-Nükteler

Konu Kimliği: Konu Sahibi MERVE DEMİR,Açılış Tarihi:  27 Şubat 2008 (02:10), Konuya Son Cevap : 17 Mart 2014 (23:14). Konuya 2 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 27 Şubat 2008, 02:10   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Durumu:MERVE DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5587
Üyelik T.: 05 Aralık 2008
Arkadaşları:14
Konular: 2038
Beğenildi:114
Beğendi:0
Takdirleri:270
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart MalcomX den Sözler

MalcomX den Sözler

Kimse size özgürlüğü veremez. Kimse size eşitlik adalet yada başka bir şey veremez. Erkekseniz gidin ve kendiniz alın.

Özgürlüğü elde etmenin tek yolu dünyadaki diğer tüm ezilmiş halkları tanımaktan geçer: Brezilya, Venezüella, Haiti, Küba ve evet Küba halkının kan kardeşleriyiz bizler.

Amerika islamı anlamaya muhtaç. çünkü bu din ırk sorununu söküp atan dindir.

En iyi nasihat; iyi örnek olmaktir.

Bir İnsanın düşünmeye ihtiyacı varsa, gidebileceği en iyi yer, bana sorulursa, üniversiteden sonra, hapishanedir.

Kitaplar bir tür zihin vitaminidir.

Beni, "amerikadaki en öfkeli zenci" diye anıyorlar. Bu ithamı inkar edecek değilim.

Konu Sahibi MERVE DEMİR 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN ülke tv Canlı... Videolar/Slaytlar Medine-web 1 2758 22 Ağustos 2013 23:41
İran Emperyalizmi Makale ve Köşe Yazıları Medine-web 6 3367 26 Ocak 2013 21:53
gerekli gereksiz bir şiir.. Makale ve Köşe Yazıları MERVE DEMİR 0 3097 06 Aralık 2012 09:48
olmamış kayınbiradere mektup :) Komik Paylaşımlar Allahın kulu_ 10 6973 03 Kasım 2012 22:19
İslamın kurtuluşu bilinçlenme ile mümkündür Makale ve Köşe Yazıları Esadullah 11 6425 02 Ekim 2012 20:16

Alt 26Haziran 2008, 22:46   Mesaj No:2
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:rizwanbara isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2384
Üyelik T.: 25Haziran 2008
Arkadaşları:0
Konular: 3
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Malcolm X'den Güzel sözler

Malcolm X, Sözler...

Hayatımın erken dönemlerinde öğrendim ki eğer bir şeyi istiyorsan, biraz gürültü yapsan iyi olur.

Eğitimli değilim, herhangi bir alanda da uzmanlığım yok... Ama samimiyim ve benim samimiyetim benim kimliğimdir.

Özgürlüksavunmasındaki güç, zorbalık ve zulüm namına kullanılan güçtenbüyüktür, çünkü güç, gerçek güç, bizim aksiyon, uzlaşmaz aksiyon üreteninancımızdan gelir.

"BY ANY MEANS NECESSARY"
GEREKEN HER YOLLA

"Whena person places the proper value on freedom, there is nothing under thesun that he will not do to acquire that freedom. Whenever you hear aman saying he wants freedom, but in the next breath he is going to tellyou what he won't do to get it, or what he doesn't believe in doing inorder to get it, he doesn't believe in freedom. A man who believes infreedom will do anything under the sun to acquire . . . or preserve hisfreedom."

Bir insan özgürlüğe doğrudürüst önemverdiğinde, güneşin altında, o özgürlüğü elde etmek için yapmayacağıhiçbir şey yoktur. Ne zaman birinin özgürlük istediğini söylediğiniduyduğunuzda, ama sonraki nefesinde onu almak için ne yapmayacağınıveya onu almak yolunda yapılmasına inanmadıklarını anlatacaksa, o kişiözgürlüğe inanmıyordur. Özgürlüğe inanan bir adam özgürlüğünü eldeetmek veya onu muhafaza etmek için güneşin altında herşeyi yapacaktır.

"You show me a capitalist, and I'll show you a bloodsucker."
Bana bir kapitalist gösterin, ben de size bir kan emici göstereyim.

"Nonviolence is fine as long as it works."
Şiddet kullanmamak iyidir, işe yaradığı sürece.

"You can't separate peace from freedom because no one can be at peace unless he has his freedom."
Huzuru özgürlükten ayıramazsınız çünkü hiç kimse özgürlüğüne sahip olmadan huzur içinde olamaz.

"Nobody can give you freedom. Nobody can give you equality or justice or anything. If you're a man, you take it."
Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer insansan -adamsan-, sen alırsın.

"Theonly way we'll get freedom for ourselves is to identify ourselves withevery oppressed people in the world. We are blood brothers to thepeople of Brazil, Venezuela, Haiti, Cuba -- yes Cuba too."
Özgürlükelde edebilmemizin tek yolu kendimizi dünyadaki her mazlum insanlabirlikte tanımlamaktır. Biz Brezilya, Venezuela, Haiti, Küba, - evetKüba'nın da- halklarıyla kan kardeşiyiz.

"I am not educated nor am I an expert in any particular field. But I am sincere and my sincerity is my credentials."
Ben eğitimli değilim, herhangi bir alanda da uzman değlim. Ama samimiyim ve samimiyetim benim referansımdır.

"Ibelieve in a religion that believes in freedom. Any time I have toaccept a religion that won't let me fight a battle for my people, I sayto hell with that religion."
Ben özgürlüğe inanan bir dineinanıyorum. Ne zaman insanlarım için savaşmama izin vermeyen bir dinikabul etmek zorunda kalsam, o dinin canı cehenneme derim.

"You're not supposed to be so blind with patriotism that you can't face reality. Wrong is wrong, no matter who says it."
Gerçekle yüzyüze gelemeyecek kadar vatanseverlikle kör olmamalısınız. Yanlış yanlıştır, kimin söylediği önemli değil.

"Power never takes a step back except in the face of more power."
Güç asla geri adım atmaz, daha fazla güç kazanmak dışında.

"A man who stands for nothing will fall for anything."
Hiçbir şeye taraf olmayan bir adam, herhangi birşey için yıkılacaktır.

"We are nonviolent with people who are nonviolent with us."
Bize şiddet uygulamayanlara karşı biz de şiddet uygulamayız.

[CENTER]
"Wedeclare our right on this earth to be a human being, to be respected asa human being, to be given the rights of a human being in this society,on this earth, in this day, which we intend to bring into existence byany means necessary."
Bugün, burada -dünya üzerinde-, butoplumda bir insan gibi saygı görmek ve bir insan gibi haklarımızınverilmesi için gereken her yolla var kılmayı amaçladığımız "insanlık" hakkımızı bildiriyoruz.

"Concerning nonviolence, it is criminal to teach a man not to defend himself when he is the constant victim of brutal attacks."
Şiddet kullanmamaya dair, bir insana ölümcül atakların kurbanı olduğunda kendisini savunmamayı öğretmek suçtur.

"If you're not ready to die for it, put the word 'freedom' out of your vocabulary."
Eğer uğrunda ölmeye hazır değilseniz, "özgürlük" kelimesini lûgatınızdan çıkarın.

"Without education, you're not going anywhere in this world."
Eğitim olmadan, bu dünyada hiçbir yere gitmiyorsun.

"Itis a time for martyrs now, and if I am to be one, it will be for thecause of brotherhood. That's the only thing that can save thiscountry." - February 19, 1965 (2 days before he was murdered)
Zamanşehitlik zamanıdır, ve ben bir şehit olacaksam, bu kardeşlik uğrunaolacaktır. Bu ülkeyi kurtaracak tek şey budur. - Şehadetinden iki günönce.
Alt 17 Mart 2014, 23:14   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Tuba_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Tuba_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20781
Üyelik T.: 10 Ekim 2012
Arkadaşları:13
Konular: 73
Beğenildi:17
Beğendi:6
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: MalcomX den Sözler

Gerçekle yüzyüze gelemeyecek kadar vatanseverlikle kör olmamalısınız. Yanlış yanlıştır, kimin söylediği önemli değil.

Gelecek, bugünden ona hazırlananlara aittir.

Eğitim, gelecek için geçiş iznimiz. Çünkü gelecek, ona bugünden hazırlananların olacaktır.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)