Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.PEYGAMBERLER-ASHAB-I KİRAM-ALİMLER.::. > Peygamberler-Ashab-ı Kiram-Alimler > Hadis-i Şerif

Konu Kimliği: Konu Sahibi kamer34,Açılış Tarihi:  31 Mart 2011 (04:53), Konuya Son Cevap : 06 Nisan 2011 (13:47). Konuya 34 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı1Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 05 Nisan 2011, 11:34   Mesaj No:21
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:HALUK GÜMÜŞTABAK isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 10862
Üyelik T.: 01 Ekim 2009
Arkadaşları:1
Konular: 86
Beğenildi:3
Beğendi:0
Takdirleri:62
Takdir Et:
Standart Cevap: "Haluk GE-TE-A'nın İtirafları"

düşünce ve inanç adına her söylenene saygı duyarım, fakat kabullenemediğim şey, bir insanın karşı düşüncede, fikirde olan birisine saygısız bir üslup kullanmasıdır. Bir düşünün isterseniz siz benim gibi düşünmediğiniz ve inanmadığınız için, ben size sizin bana takındığınız üslubu, sözcükleri kullanıyormuyum? Kullanmış olsaydım kimbilir neler söylerdiniz.

Ben ne söylersem siz söylemediğim sözleri, anlamları bana malediyorsunuz. Doğrusu bu sözlerinizden Rabbim e sığınırım. Herşeyin doğrusunu huzuru mahşerde göreceğiz, onun için kendimizi temize çıkarmak yerine, nasıl daha temiz olmalıyız ona bakmanın en doğru yol olacağını unutmayalım.

Size artık bu konu ile ilgili cevap vermeyeceğim. Dikkat edin ben hiddetli ve sinirli değilim. Sinirlenen ve hiddetlenen kendi inancından emin olmayandır, lütfen bunu unutmayınız. Ne siz benim inancımdan sorumlusunuz, nede ben sizin inancınızdan, peki bu hiddet niye. Medeni tartışma bu üslupta olmaz, önce bunun farkına varmanızı dilerim. saygılarımla
Alt 05 Nisan 2011, 11:34   Mesaj No:22
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Hiç unutmadığım bir söz vardır. Bunu her zaman dostlarıma hatırlatırım.

( Suçlamak için işaret parmağınızla birini gösterdiğinizde geri kalan parmaklarınızın çoğunun SİZİ gösterdiğini UNUTMAYIN !)
Alt 05 Nisan 2011, 12:06   Mesaj No:23
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

DUYURU

Haluk bey peygamber konusu tarafımdan medineweb forum paylaşım sitemizde artık kapanmıştır.Gerekli tüm deliller verilmiş ve üzerine mülaza edilmiştir. Artık dileyen dilediği görüşü kabulde serbestir. Dinde zorlama yoktur. Başka konularda konulara katılım sağlayabilir peygamber konusu hariç görüşlerinizi açıklayabilirsiniz.

Bizi adil olmamakla size karşı sert uslup ile itham etmeketsiniz.Eğer bir parça adil olsaydınız emin olun böyle düşünmezdiniz.Biz sitemizde tabana taban zıt fikirlere dahi bu kadar tahammül ettik bazen bize karşı saygısızca ithamlara rağmen kimseyi paylaşım sitemizde banlamadık yazı yazmasını engellemedik.

Sizden istirhamım bu almış olduğum karara saygı duymanızdır. Bu konuyu artık dilerseniz şahsi aramızda konuşabiliriz. Bana akşam harettintorino@hotmail.com dan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla Medineweb forum baş editörü kamer34
Alt 05 Nisan 2011, 12:13   Mesaj No:24
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Demekki yanılmamışım, söylenen sözleri çok düşünüp daha sonra söylemek önemlidir. Bu sözü acaba bu sitede yada herhangi bir yerde hiç kimse birbirine söyleme hakkına sahipmi?

( Başka konularda konulara katılım sağlayabilir peygamber konusu hariç görüşlerinizi açıklayabilirsiniz.)

Peygamberimizin konusunu sizmi tekelinize aldınız yoksa? Lütfen söylediklerinizi önce düşününüz. Yanlış anlaşılmalar olabilir. Ben inanıyorumki siz içinizden daha farklı düşündünüz, ama sözcükleriniz çok farklı.
Alt 05 Nisan 2011, 15:03   Mesaj No:25
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

bakın haluk bey insanlar niçin mülaza ederler bir sonuca varmak için. siz bu kadar delile rağmen ikna olmuyorusunuz. O halde konuyu uzatmanın bir faydası yoktur.

Her iki tarafta delillerini ortaya koymuştur.artık söz kalmadı aynı cümlelri tekrar edip duruyoruz. bırakalım herkes salim kafayla kendi düşüncesini oluştursun.

Sizin bir değil düşüncelerinizin bir çoğu Kur'an aykırı şu aşağıdaki cümlerinize bakın ve düşünün Kur'an-ı tekrar okuyun

Gelelim bizi yönetenleri seçmeye. İşte burada yine kur’an a ses vermeliyiz. Rabbim ne diyordu? Ehil insanları yönetici olarak seç, işte demokrasi, cumhuriyet yönetimi. İşte bu ehil insanlar da, çıkaracağı kanunları yine toplumun refahını sağlayacak onların istediği şekilde, genel çoğunluğun doğrultusunda yönlendirecektir, ama hiçbir inanca sınırlama getirmeden, engel olmadan.

Ehil insanları yönetici olarak seç, işte demokrasi, cumhuriyet yönetimi. ve demokrasi sizce batıdaki tanımı bumu. Size söylüyorum siz okuduklarını anlamıyorsunuz bunada alınganlık gösterdiniz.

Koskoca islam dinini getirdiniz batının dinin temanatı altına koydunuz. Batıdaki demokrasi tanımı halkın kendi kendini yönetmesi yasama yetkisinin o üzden tağuti sistemlerde "yasama yetkisi kayıtsız şartsız milletindir.diye yazılır hemde kocaman harflerle tabi bunu görebilene.

Oysaki benim tabi olduğum islam dininde o cümle şöyledir "yasama yetkisi kayıtsız şartsız Allah'ındır.GÖRÜDNÜZMÜ radaki farkı?

Demokrasilerde siznde söylediğiniz gibi allah yeryüzündeki işlere karışamaz kişi dilediği gibi yaşar bayan ister mini etek ister başı açık ister etlerini teşhir eder buna allah karışamaz.

Demokrasilerde erkek ve kadın ön evlilik adı altında izna ederler eğer bu iş hoşlarına giderse evlenirler daha neler neler.

Demokrasilerde heykeller yapıp ona saygı duymak onun önünde put olmak vardır.

Oysaki islamda puta tapmak şirktir haramdır necistir.

Oysaki islam dininde kadın sokağa çıktığında nur /31. ayeti okuyarak çıkar Allah'tan korkar etlerini insanlara teşhir etmez. eveleneceği zaman peygamber sav in sünnetine uygun hareket eder eşini takvası olanlardan seçer şimdi gördünüzmü farkı.

Farkın olması doğaldır çünkü biri Allah'ın dini biri kulların dini.Bu aradaki farkı ancak müslümanlar anlar.Allahı yeryüzü işlerinizde soyutladığınız için ilah sıfatını iptal etmiş bulunuyorunuz.

Allah'ın rab sıfatına yukarıdaki yazımdada belirtim mekke putperestleride inanıyorlardı.
Alt 05 Nisan 2011, 18:22   Mesaj No:26
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Siz şu sözün bile anlamını anlayamamış ve kendinizce saptırıyorsanız, doğrusu sözün bittiği nokta gelmiş demektir. Burada ne anlatılmak isteniyor lütfen birkez daha düşünün.

yasama yetkisi kayıtsız şartsız milletindir.
Alt 05 Nisan 2011, 20:45   Mesaj No:27
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Siz şu sözün bile anlamını anlayamamış

Haluk bey cümlelerinizi kurarken kelimlerinizi dikkatli seçin lütfen BEN BİRİLERİ gibi salakmıyım bu kelimenin ne manaya geldiğini anlamayayım.

Tağutların ortaya çıkardıkları terimlerin içlerini kalkıp Allah'ın ayetleriylemi doldurayım. "o söz tam olarak şöyledir"Hakimiyyet kaıtsız şartsız milletindir" Bu söz şirk!tir. Sen şimdi söyle bakalım bu sözün anlamı ney. Demokrasi tanımı nedir buyrun sizden dinleyelim.

Alt 05 Nisan 2011, 21:21   Mesaj No:28
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

İranı düşünün. Bir kısım Müslüman var, başın örtülmesi Allah emri değildir diyor ve bunu uygulamak istiyor. Ama İranda laik bir yönetim olmadığı ve kendi inançlarını topluma zorla kabul ettirmeye çalıştıkları içindir ki, başını zorla kadınların örtmelerini sağlıyorlar.

bakın haluk bey bu cümleler sizin

Her zaman olduğu gibi yine ezbere konuşmuşsunuz. Siz İrana gittinizmi oradaki başını başka yerlerini açan insanlar acaba kuranda baş örtüsü olmadığına inandıkları içinmi bunu yapıyorlar.

Size bişey söyleyeyim mi siz hakikaten ezbere konuşuyorsunuz.Siz şöyle irana gidin o muhalif kuruplarala bir konuşun ondan sonra bu cümleleri kullanın.

İranda mollallar ve Amerikan ve batı dünyası hayranı insanlar arasında kıyasıya bir ölüm yaşam mücadelesi var. Batı ve Amerika güdümümdeki muhalfiler iktidarı elinde tutan mollalar arasında dini yönde değil siyasi yönde problem var.Muhalif gruplar şah döneminde kalma dinle islamla alakası olmayan kafirlerdir.Bunlar şuanda batı tarafından besleniyorlar.

Tabi batı hayranı ve kuklası durumundaki mujalif gruplar her ülkede olabilir oradada var.İran bir şii devletidir. tahranda imam humeynin kabristanı var burada atatürk nasıl put edinmişse orada da imam edinilmiş.

Mollalar inanılmaz şekilde dikkatli tabiri caizse 24 saat tetikte bekliyorlar çünkü batı güdümündeki bir avuç zındık heran iranın başına iş açabilirler.fakat size şunu söyleyeyim bu muhalif ve zındık grupların sayısı bizim ülkemizdeki batı güdümündeki medyanın anlattığı kadar değildir.

İran yapı olarak çok sağlam bir ülkedir dışa bağımlılığını en askari düzeye indirmeyi başarmıştır.Orada tüm arabalar aynı tiptir otübüsler kamyonlar taksiler hep kendi üretimleri.Otobüsler ortadan ikiye ayırmışlar bayanlar ve erkekeler ayrı ayrı oturoyorlar.Bu uygulama süper.istanbul gibi kadın erkek hayvan sürüsü gibi üst üste bindirmiyorlar.

Tek en büyük kusuru Şii olması değil şuan ankai anayası Kuran (şeriat) eksenli olmaması.Fakat Kuranın bir çok emirleri orada uygulanıyor.Gönül isterdeki islam devleti olsun.

Alt 05 Nisan 2011, 21:28   Mesaj No:29
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

MÜSLÜMANLARDAN kardeşim ben sizin dediklerinizi güzel anladım hakikaten fark çok büyük.
Alt 06 Nisan 2011, 00:39   Mesaj No:30
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Bugün bu ülkede, başka devletlerin boyunduruğunda yaşamıyorsak, bunu Mustafa Kemal Atatürk e borçlu olduğumuzu asla unutmamalıyız.
HALUK beyden alıntı

HALUK bey daha öncede sormuştum fakat cevabını alamamıştım.tüm kalbimle söylüyorum buna inanın atatürkün kazandığı hangi savaş var bana söylermisiniz. Bu mantık bana çook seneler önce daha ilk okula giderken daha hiçbirşey bilmezken bana birileri tarafından anlatılmıştı.

Şimdide bu sözü siz iddia ediyorsunuz. Ben şahsen birinci dünya savaşının osmanlı komutasında geçtiğini biliyorum. Eğer bu konuda yanıldığımı söyleyenler varsa lüyfen beni uyarsınlar.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)