Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Hafta'nın Konusu

Konu Kimliği: Konu Sahibi vertyucek,Açılış Tarihi:  25 Mart 2015 (04:15), Konuya Son Cevap : 25 Mart 2015 (04:15). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 25 Mart 2015, 04:15   Mesaj No:1
Medineweb Üyesi
Durumu:vertyucek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 26456
Üyelik T.: 08 Mart 2013
Arkadaşları:0
Konular: 89
Beğenildi:33
Beğendi:24
Takdirleri:146
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Uyuşturucu Hızlı Ve Acılı Bir ölümdür Gençler Uzak durun

Uyuşturucu Hızlı Ve Acılı Bir ölümdür Gençler Uzak durun

Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym
Rahman Rahim Allah'ın adı ile başlarım. Alemlerin Rabbı Allah'a hamd olsun. Salât ve selâm, PEYGAMBER EFENDİMİZ’in ve onun pak âlinin ve ashabının tümüne.

وَمَا تَوْفِيقِي إِلاَّ بِاللّهِ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَإِلَيْهِ أُنِيبُ
ve mâ tevfîkî illâ billâh, aleyhi tevekkeltu ve ileyhi unîb
selamun aleyküm rahmetullahi ve berakatühü

Hızlı yaşa genç öl cesedin yakışıklı olsun...

Ne kadar karizmatik bir söz değil mi arkadaşlar?peki gerçekten de öylemi acaba?biri size gelse dese ki ya ne kadar yakışıklısın(yada güzel) hadi ölde cesedin yakışıklı olsun yaşlı olmasın dese ona ne derdiniz? -Git başımdan deli misin nesin?derdiniz değil mi?

Evet kulağa karizmatik gelse de APTALCA bir söz aslına bakarsanız bu.

Konumuzda bu sözle kesişiyor aslında...uyuşturucu veya uyarıcı belası sadece keyif verici bir şey zannedilse de en değerli varlığınızı en hızlı bir şekilde kaybedebileceğiniz ve aklınıza bile getirmediğiniz acılarla ölebileceğiniz bir şey uyuşturucu illeti,belası...gerçekten de sözdeki gibi hızlı bir şekilde öldürüyor insanları ama öldürürken de gerçek manada hayatı zindan ediyor.

UYUŞTURUCU MADDELER SON DERECE ZARARLI KİMYASALLAR İÇERDİĞİ İÇİN İLK KULLANDIĞINIZDA!!! BİLE SİZİ ACI BİR ŞEKİLDE ÖLDÜREBİLİR

Uyuşturucu veya uyarıcı aslında ne olduğunu bilseniz yanına bile sokulmayacağınız çeşit çeşit kimyasalı,yanına bile yaklaşmayacağınız çeşitli korkunç hastalıklara sebep olan maddeyi bünyesinde barındıran bir bela.

Ama ne yazık ki bu illet öyle ortamlarda öyle kişiler tarafından bize sokuluveriyor ki yılandan daha SİNSİ...teknoloji geliştikçe oda kendini geliştirdi,değiştirdi daha ölümcül ve aynı zamanda bize ulaşması daha da kolay hale geldi.ve ne yazık ki en acısı da kullanma yaşı da fena halde düşmüş durumda.okul önlerinde şekere benzeyen uyuşturucuların satıldığını duymuştum kısa süre önce!!!

Uyuşturucu veya uyarıcı illeti çok kıskanç bir arkadaş...öyle ki sizi ilk içimle eline aldığı zaman kendisinden başkasını size haram ediyor.cebinizdeki paradan,sağlığınıza,ailenizden dostlarınıza,cilt sağlığınızdan psikolojinize neyiniz var neyiniz yoksa her şeyden sizi ayırıp yalnızca kendisine bırakıyor,köle ediyor.zaten uyuşturucu kullananların aklında tek ama tek bir şey oluyor güdülenmişçesine : uyuşturucu aramak - bulmak - kullanmak başka hiçbir şeyi umursamıyorlar…

Uyuşturucunun en şiddetle vurduğu şey sizin aklınız,psikolojiniz.bu da akıl gücünüzün,zihninizin zayıflayarak zalimler zalimi uyuşturucunun kölesi haline gelmenizi sağlıyor.ne koçyiğitler,babayiğitler,ne temiz hanımlar yürüyen ölülere dönüyorlar.ve artık kurtulmanız çok zorlaşıyor.hemen hastahaneden,uzmanlardan yardım alınmassa çok geç olabiliyor.

Uyuşturucu veya uyarıcı illetininin 2 esas kullanımı vardır.

İlk kullanım :daha bu ilk kullanımdan sonra kişi artık eski insan değildir.bir kez bile kullanılması ile kullananı bir daha bırakmamak üzere pençesine alan uyuşturucu belası ilk kullanımda cömert davranır ve büyük bir haz verir.daha sonraki kullanımlarında bu ilk deneyimdeki hazzı hiç bir zaman bulamayacak olan kullanıcılar hep o ilk kullanımı yakalamak için kullandıkları illetin dozunu artırırda arttırırlar.

Son kullanım :Şimdi diyeceksiniz ki “bu zıkkım öyle bırakması kolay bir şey değil son kullanımda nasıl oluyormuş.” Evet bu illeti bırakması çok zor.eğer hastahanelere başvurup ondan kurtulmuyorsanız zaten siz onu bırakamıyorsunuz o sizi bırakıyor...Son kullanım namı değer Altın Vuruş yada daha doğrusu Ölüm Vuruşu ...Ölüm Vuruşunda yüksek dozda ve avuçla yutulan bu pislik sizi habis bir şekilde öldürüyor.

Evet ilk kullanımda da değimiz gibi kişi hiç yakalayamacağı o ilk kullanımdaki hazzı yakalayabilmek için doz artışına gidiyor.ama kullandığıda akide şekeri değil!!normalde yanına yaklaşmak istemeyeceğiniz vucudu ve sağlığı mahveden binbir çeşit zehir,binbir çeşit kimyasal!!!ne oluyor en sonunda eğer hastahanelerden yardım alınmazsa VUCUD İFLAS,ve acı bir ölüm.

Ha ben kullanırım sonra hastahaneye gider kurtulurum demeyesiniz.biraz kanser olayım sonra hastaheneye gider iyileşirim diyormusunuz?emin olun ciddi manada söylüyorum yazıyı okumaya devam ederseniz kanserin bile bu uyuşturucu madde belasından daha insafllı olduğunu göreceksiniz.bırakmak öyle kolay değil bu pislikleri.durum sizin sandığınız kadar basit değil!!!hatta çok ciddi.

Benim iradem kuvvetlidir,istediğim zaman bırakırım demeyin.bu pisliği hafife almayın bunun en önemli hilesi ilk kullanımda ciğerinize binbir çeşit bağımlılık yapıcıyla işlemesi bir daha da sizi kolay kolay bırakma-ması!psikolojik sağlığınızı bozduğu için iradenizide elinizden alır.

Hele bir de kullanan fakir ise...yandı gülüm keten helva.bu felaket üstüne felaket demek!!o zaman uyuşturucu sadece sağlığınızı,ömrünüzü çalmayacaktır.sizi diğer binbir türlü belaya bulaştıracaktır.oraya hiç girmeyelim çünkü ne anlatmakla biter nede anlatmakla anlaşılır.hani derler ya yaşamayan bilemez bunu diye işte öyle…!!!emin olun ki bu söylediklerimin hiç biri abartı değil.uyuşturucu parası bulamayınca insanlar deliriyor,cinnet geçiriyorlar.sonra CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH korusun neler oluyor neler...

Uyuşturucu ayda 3-5 bin lira kazanan insanlara göre bir şey değil.zaten önce psikoloji,sonrada sağlığınızı bozan bir şey olduğu için işinizide size kaybettirecektir yakın zamanda.

Hafıza kaybından,İLK KULLANIMDA ÖLÜM tehlikesi bulunan bu melet düzenli hayatı mahvetmetmektedir.

Tabi bu yukarıda saydığımız iki kullanım arasında olanlar da var...yani hızlı ölüm dediysek dediysek kolay ölüm demedik...bu illete düşmüş olanın başından bela eksik olmuyor ki.birazcık araştırma yaptım ben bile bu zamana kadar bu denli bir canavar olduğunu bilmiyordum bu uyuşturucunun...yaşam sürenizi anında 10 kat mesala gençseniz 30,40 yıldan 3,4 seneye indiriyormuş bu illet!!!içinde etleri çürütenler,derilerin rengini yeşile çevirenler,dişleri dökenler,etleri kangrenleştirenler,damarları patlatarak iç organları mahvedenler ve daha nice illet,nice bela…

Bu illete müptela olan bir de Ceza alırırım,hapse girerim korkusuyla uyuşturucu bıraktırma merkezlerine gitmekten çekiniyorlar ve kendilerine boşu boşuna yazık ediyorlar.asıl bu merkezlere gitmezseniz cezaya tutulabilirsiniz.uyuşturucu kullandığınızı yakalanmadan önce bildirmezseniz cezayı asıl o zaman alıyorsunuz!!!bu da cabası.

Uyuşturucu illetinden kurtulmak isteyenler için hazırlanmış Türk Ceza Kanununun pişmanlıkla ilgili 192.maddesinin 4 bendi şöyle diyor

5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 192
Etkin pişmanlık
(1) Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti suçlarına iştirak etmiş olan kişi, resmi makamlar tarafından haber alınmadan önce, diğer suç ortaklarını ve uyuşturucu veya uyarıcı maddelerin saklandığı veya imal edildiği yerleri merciine haber verirse, verilen bilginin suç ortaklarının yakalanmasını veya uyuşturucu veya uyarıcı maddenin ele geçirilmesini sağlaması halinde, hakkında cezaya hükmolunmaz.

(2) Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alan, kabul eden veya bulunduran kişi, resmi makamlar tarafından haber alınmadan önce, bu maddeyi kimden, nerede ve ne zaman temin ettiğini merciine haber vererek suçluların yakalanmalarını veya uyuşturucu veya uyarıcı maddenin ele geçirilmesini kolaylaştırırsa, hakkında cezaya hükmolunmaz.

(3) Bu suçlar haber alındıktan sonra gönüllü olarak, suçun meydana çıkmasına ve fail veya diğer suç ortaklarının yakalanmasına hizmet ve yardım eden kişi hakkında verilecek ceza, yardımın niteliğine göre dörtte birden yarısına kadarı indirilir.

(4) Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanan kişi, hakkında kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmaktan dolayı soruşturma başlatılmadan önce resmi makamlara başvurarak tedavi ettirilmesini isterse, cezaya hükmolunmaz.
(1)

Tabi bide ZARARSIZ UYUŞTURUCU kullananlar da var.20,22 yaşında toy bir gençti. “abi zararsız bizim içtiğimiz hatta faydası var” diyordu.gülermisin ağlarmısın.zararsız uyuşturucu,uyarıcı,şucu,bucu YOK!hangi türü,hangi şekli olursa olsun farketmez.sakın ola size biri bunun zararı yok zararı olan öbürleri derse enayice inanmayın.yahu hangi kimyasal madde zararsız olabilir.bize tedavi etsin diye verilen ilaçlar bile bir zaman sonra zarar veriyor vucudumuza.sırf zehir bunlar zararsızı olurmu?hemen hastahanelere,yeşilaya başvurulmalı,kurtulunmalı bu illetten.

Peki nasıl oluyorda uyuşturucu bu kadar zararsız hatta parıltılı görünebiliyor hala?çünkü onun zararını uzun süre kullandıktan sonra ortaya çıkacağını zannediyoruz,bende öyle sanıyordum,fakat önce (gerçek manada) zombiye çevirdiği kurbanını sadece bir kaç yılda acılar içinde öldürüyormuş meğer bu pislik.birde genelde filimlerde izliyoruz onu ışıltılı mekanlarda,yakışıklı,güzel oyuncular artisler kullanıyor yani gerçek yüzünü görmüyoruz onun ama işin aslı tam anlamıyla Dehşet,Felaket!!!0

UYUŞTURUCU MADDELER SON DERECE ZARARLI KİMYASALLAR İÇERDİĞİ İÇİN İLK KULLANDIĞINIZDA!!! BİLE SİZİ ACI BİR ŞEKİLDE ÖLDÜREBİLİR

Peki gençlerimiz bu illetin pençesine nasıl düşebiliyorlar?merak,arkadaşım kullanıyor bende kullanayım,gencim,güçlüyüm bana bişey yapmaz(salakça) bazıları arkadaşları tarafından dışlanmamak veya cesaretlerini kanıtlamak,korkak denilmemek için bu illetin pençesine düşüyorlar.ama uyuşturucu belası hiç bir şeye benzemez!!daha ilk kullanımı ile kişiyi pençesine alan uyuşturucu belası kurbanının dünyasını mahvetmeden,acı bir şekilde öldürmeden bırakmıyor öyle kolay kolay.

Yani enayilik ederek bana korkak demesinler diye bulaşmayın sakın bu illete.size uyuşturucu ikram edilen yerden yangın yerinden kaçarcasına uzaklaşın bir dahada arkanıza bakmayın sakın.en sevdiğiniz kişi bile verse size bu illeti almayın çünkü sizi yarın,birgün en sevdiğiniz bile terkedebilir ama uyuşturucu belası sizi asla terketmez!!!bu illetle başbaşa kalırsınız,hastahanelik olursunuzda kimsenin umrunda bile olmazsınız.

Evet bu ve bunun gibi nedenler bile bile lades...birde sarhoşken,bilmeden düşülen cinsten düşüşler var.zaten içki bütün kötülüklerin anasıdır demiş PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM.HAZRETİ İSLAM’DA akıl korunması gerekli birşeydir şuuru kapalı insan herşeyi yapabilir.

PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM buyuruyorki:

İÇKİ
(İçki, bütün kötülüklerin başıdır.) [Taberani]

(İçki kötülük doğurur.) [Beyheki, Ruzeyn]

(İçki her kötülüğün anahtarıdır.) [İbni Mace]

(Allah’a ve ahirete inanan içki içmesin, içki içilen sofraya da oturmasın!) [Taberani]

(İçkiden sakının! Ağaç dal budak saldığı gibi, içki de, kötülük saçar.) [İbni Mace]

(İçki, günahların en büyüğüdür, her kötülüğün ve her günahın anasıdır.) [Taberani]

(İçki içenin haya perdesi yırtılır, şeytan ona yoldaş olur, her kötülüğe sevk eder ve her iyilikten alıkoyar.) [Taberani](2)

Evet Kişi içkili iken normalde yapmayacağı işleri kolaylıkla yapabilir.sonuç felaket olur.zaten bu illetlerin dedesi içki,sigara gibi illetlerdir.dedesi ile dostsak uygun ortam olunca torunları ilede buluşuruz bir şekilde MAZALLAH!!!

Asıl sebep sizsiniz seçtiğiniz yaşam tarzı,gittiğiniz ortamlar seçtiğiniz arkadaşlar.bunlar sizi hiç ummadığınız anda bu uyşturucu belası ile başbaşa bırakıp güzelim hayatınızı bir anda ve kısa sürede zindana,ahiretinizide sonsuz cehenneme çevirebilir.istiğfarı tevbe edip bunlardan kurtulmayı bize nasip eylesin CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH.amin ecmain ve selamun alel MÜRSELİN vel hamdulillahi RABBÜL ALEMİN.

İçki ile ilgili diğer hadisi şerifler:
(Alkoliğin, kabrinden kalkarken, iki gözü arasında, "Bu Allah’ın rahmetinden mahrumdur" yazısı görülür.) [Deylemi]

(Rahmet melekleri, sarhoştan uzak durur.) [Bezzar]

(İçki içenin, kıyamette yüzü kara, dili sarkıktır, pis kokusundan herkes kaçar.) [Zevacir](1)

Uyuşturucuya saplamanın en önemli sebeplerinden biri HUZURSUZLUK! insanımızda huzur yok.zaten yaşadığımız bu çalkantıların ana sebebide huzursuzluğumuz tahammülsüzlüğümüz,doyumsuzluğumuz.bunlar gençlerde dahada güçlü olabiliyor.buluğ çağına erişmiş gençler aileleri tarafından yeterli ilgi ve sevgi göremiyorlar.hayatta manen yalnız kalıyorlar.buda onların huysuz,mutsuz,karamsar olmalarına sebep oluyor.zamanımız çok kötü bir zaman emin olun gençlerinizi korumazsanız başta uyuşturucu veya uyarıcı belası olmak üzere her türlü kötülüğe bulaşıp hayatlarını zindana çevirmeleri çok kolay.

Onlara attığımız en büyük kazık en büyük yardımız olan CENABI ALLAH CELLE CELALÜH ile onları buluşturmuyor zalim hayatla başbaşa bırakıyor olmamız zaten.bir yerde “En büyük yetimlik ALLAH’TAN kopuk yaşamaktır diye bir yazı okumuştum.evet çok doğru bir söz.bir gencin hayatta herşeyi olabilir para,araba,ev,kat,yat ama içinde huzuru yoksa O’nun kalbi dış dünyasının aksine bir harabeden farksız olacaktır!son model arabalarada binse,herşeyi istediği zaman alabilsede mutsuzdur,huzuru olmayan birinin hayatı sarayın içinde de olsa zindandır!

Oysaki kalbi huzurlu biri ne kadar fakir olursa olsun kulubede dahi sarayın içindekilerden daha mutlu,daha güzel bir hayatı yaşar.

Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym

Bunlar, iman edenler ve gönülleri Allah'ın zikriyle sükunete erenlerdir. Bilesiniz ki, kalpler ancak Allah'ı anmakla huzur bulur.
Ra’d / 28

Öyle ise siz beni (ibadetle) anın ki ben de sizi anayım. Bana şükredin; sakın bana nankörlük etmeyin!
Bakara / 152

Evet insanın yalnızca bedeni yokki.bir de ruhu var.evler arabalar,güzel yemekler v.s sizin bedeninize yani hayvani yönünüze yani, nefsinize hitap eder oysaki kalbinize yani manevi yönünüze yani ruhunuza hitap eden ruhunuzu besleyen tek şey vardır oda CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH’LE alakalı olan şeylerdir.bunların en başında KURAN’I KERİM okumak,dinlemek gelir,dua gelir,zikir gelir,ibadet gelir.yani müzik ruhun gıdasıdır lafı geçersizdir.ruhun ne olduğunu bilmeyenlerin uydurmasıdır.müzik nefsi tatmin eder nefiste doyumsuzdur hep daha çok ister.insanı çeşit çeşit illete belaya sevkeden şeytan ve nefistir.sonrada bunlar insanı mahveder.

UYUŞTURUCU VE UYARICI MADDELER SON DERECE ZARARLI KİMYASALLAR İÇERDİĞİ İÇİN İLK KULLANDIĞINIZDA!!! BİLE SİZİ ACI BİR ŞEKİLDE ÖLDÜREBİLİR!!!

Oysaki RABBİ ile (CELLE CELALÜH) güçlü ilişkileri olanları kimse yıkamaz.

Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.
Zâriyât / 56
(Mealler Diyanet Vakfı Meali kuranmeali .com)

Evet ne yazıkki yaratıldığımız gaye ile yaşayamadığımız için kaçınılmaz olarak sıkıntıya düşüyoruz.

Bilimsel verilere görede ibadet eden kişiler daha huzurlu ve mutlu olduklarından psikolojisi bozuk insanların daha çok yakalandığı kalp hastalıklarına daha az yakalanıyor,intihar oranları ise ceza gününü,ahireti unutmadıkları için %100 (yüzde yüz) oranında düşüyormuş.

CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH bu illete düşenlere yardım eylesin,kurtarsın.ruhi sıkıntıları olanlar mutlaka psikolojik yardım da alsınlar.ayıp değil.uyuşturucu gibi illetlere bulaşmasınlar.

şu sohbeti dinlemenizi tavsiye ederim
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

(1)[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]. turkhukuksitesi.com/mevzuat.php?mid=5140

(2)[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]. dinimizislam.com/detay.asp?Aid=1502

Konu Sahibi vertyucek 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Cübbeli Ahmet Hoca ile 54 Farz Dersleri 2.... Videolar/Slaytlar vertyucek 0 95 31 Temmuz 2023 22:55
Depremlerin devam edeceği başka sıkıntılarında... Dua Bölümü vertyucek 0 254 01 Mart 2023 19:44
Muazzam bir Salavat İsmi Azamdan olduğuda... Hafta'nın Konusu Mihrinaz 3 528 24 Şubat 2022 03:20
PEYGAMBERİMİZ AYI İKİYE BÖLDÜ! Hafta'nın Konusu vertyucek 2 514 12 Ocak 2022 21:27
Bitcoin (BTC) Can Alıyor Dikkat! Hafta'nın Konusu Kara Kartal 2 553 16 Ekim 2021 01:46

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: