Medineweb Forum/Huzur Adresi

Medineweb Forum/Huzur Adresi (https://www.forum.medineweb.net/)
-   Hafta'nın Misafiri (https://www.forum.medineweb.net/111-haftanin-misafiri)
-   -   Bu Haftanın Misafiri "eRkam_turabii" kardeşimiz (https://www.forum.medineweb.net/haftanin-misafiri/28889-bu-haftanin-misafiri-vequoterkam_turabiivequot-kardesimiz.html)

mehmet akif2 13 Nisan 2014 01:04

Bu Haftanın Misafiri "eRkam_turabii" kardeşimiz

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...][Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...][Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Bu Haftanın Misafiri "eRkam_turabii" kardeşimiz

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...][Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...][Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

misafirliğin hayırlı olsun eRkam_turabii aramıza ve misafirhanemize hoşgeldin

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

arkadaşlar siz de özele kaçmadan misafirimize soru sorabilirsiniz

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...][Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...][Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...][Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

tecelli 13 Nisan 2014 01:10

Cevap: Bu Haftanın Misafiri "eRkam_turabii" kardeşimiz

hayırlı olsun kardesim konuklugunuz isim benzerligi degilse ben kardesimi tanıyorum sanırım kapanan forumumuz ravzada vardı:):)

Nesli_Nur 13 Nisan 2014 02:05

Hayrlı olur inşaAllah msafrlgn ,Medineweb'e hosgeldin :):)
paylaşımlarının devamını dilerim..c*

nurşen35 13 Nisan 2014 02:52

Hoşgeldin Erkam Turabii, misafirliğin hayırlı ve uğurlu olsun. Hemen sorumu sormak istiyorum.

Van'ın en meşhur yemeği nedir , tarif eder misin?
Sitemizde sizi yazar olarak tanıdık, başka bir mesleğiniz varmı?

azranur 13 Nisan 2014 07:22

hoşgeldiniz,misafirliğiniz hayırlı olsun ...

NİSAREYYAN 13 Nisan 2014 12:39

Misafirliğiniz hayırlara vesile olsun inş.

hiranur86 13 Nisan 2014 12:48

misafirliğin hayırlı olsun kardeş

Tuba_ 13 Nisan 2014 13:05

Medinewebe hızlı giriş yapan abimiz misafirliğiniz hayırlı olsun insaallah

mehmet akif2 13 Nisan 2014 13:12

misafirimize ikramlıklarımızı sunalım

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

mehmet akif2 13 Nisan 2014 13:15

çayımızı da sıcak sıcak doldurduk herkese afiyet olsun

hiranur86 13 Nisan 2014 13:26

turabi kardeşime sorularım

selamün aleyküm,

1-Putçuluk asrında nice putperestin ağzından besmele çıkıyorken onların ve onları Müslüman görenlerin besmelenin mahiyetini anladıklarını söyleyebilir miyiz?

2- Şirk ilaç diye insanlara yutturulup insanlık şirk hastalığına yakalanmışken, insanlar şirkten kurtulup, tevhide nasıl kavuşacaklar.

3-İnsanlara senelerce film, dizi, eğlence, yarışma, maç seyrettirenlerin amaçları nelerdir?

4-Allahın dininin emir ve yasaklarının uygulanmadığı bir toplumda, kimin ya da kimlerin emir ve yasakları uygulanmaktadır

Medineweb 13 Nisan 2014 14:12

misafirhanemize hoş geldiniz :):) güzel bir hafta geçirmek temennisiyle hayırlı konukluklar :):)

FECR 13 Nisan 2014 14:18

Misafirliğiniz hayırlı olsun

İslaminesil 13 Nisan 2014 14:39

Selamun Aleyküm...
Misafir edip İkramda bulundunuz Rabbim sizi mükafatlandırsın inşallah .
Hoşbulduk cümleten Allah razı olsun aranızda bulunmak kardeşliğinize talip olmak kadar güzel bir duygu olamaz herhalde.
Sorulan sorulara inşallah bildiğim kadarı ile cevap vereyim..

İslaminesil 13 Nisan 2014 14:52

Alıntı:

nurşen35 Üyemizden Alıntı (Mesaj 326974)
Hoşgeldin Erkam Turabii, misafirliğin hayırlı ve uğurlu olsun. Hemen sorumu sormak istiyorum.

Van'ın en meşhur yemeği nedir , tarif eder misin?
Sitemizde sizi yazar olarak tanıdık, başka bir mesleğiniz varmı?

Değerli büyüğüm hosbulduk ,
Vanın yemek kültürü sayılmakla herhalde bitmez,Çünkü medeniyetler beşiği olduğu için süre gelen yemek çeşitleri halen devam etmekte,Örnek vermek gerekirse;
1)-Van kahvaltı kültürü ile meşhurdur, genelde büyük şehirlerde Van kahvaltı sofrası diye açılan yerler mevcut bulunmakta.
2) keledoş dediğimiz yeresel yada aşiretsel olarak yapılan yemek türüdür.
3) Ayran aşı dediğimiz bi tür yemek daha varki bu genelde özel yapılır misafire göre..

daha niceleri varki yeni yeni tatmaya başladım çünkü memleketime uzun süreden sonra yeni yerleştim...

Diğer sorunuz yazarlıkla alakalı , O kadar da değilde yazarlık ,lakin yazmayı seviyom ,oda herhalde bi aralar tek kalmaktan olacak ki epey yazmışım sonra gec farketdim :))
Düşünce ufkunu zorlamayı seviyom, Araştırmayı daha çok seviyom yeterki bir şey kafada takıla dursun sonuç alana kadar irdelerim...
İnsanlarımız özgüvenlerinden dolayı yazmaktan çekinir ,lakin bir denedikten sonra insan beynindeki b
ellek hafıza kartını pc takar gibi gözün önüne gelir ve hafızayı çalıştırmaya başlar yeterki bellekteki birikimini islami kullansın ...

Umarım açıklayabilmişimdir.

İslaminesil 13 Nisan 2014 14:57

Alıntı:

tecelli Üyemizden Alıntı (Mesaj 326960)
hayırlı olsun kardesim konuklugunuz isim benzerligi degilse ben kardesimi tanıyorum sanırım kapanan forumumuz ravzada vardı:):)

Allah razı olsun Abi inşallah hayır olur...ki hayırda işimiz olur inşallah..

Bi yerlerde üyeliğim olacak ve ravzada yabancı gelmiyor eyerki banner ve logo tasarımları varsa ve ismim varsa benimdir :)))

nurşen35 13 Nisan 2014 15:04

Aynı bölgeden olduğumuz için acaba, aynı tat olan yemek çeşitlerimiz var mı, diye merak etmiştim. Sadece ayran aşı, bizde ayran çorbası diye adlandırılıyor. Yazarlık konusunda da Rabbim yolunu daha da genişletsin, selametle.

İslaminesil 13 Nisan 2014 15:34

Alıntı:

hiranur86 Üyemizden Alıntı (Mesaj 327025)
turabi kardeşime sorularım

selamün aleyküm,

1-Putçuluk asrında nice putperestin ağzından besmele çıkıyorken onların ve onları Müslüman görenlerin besmelenin mahiyetini anladıklarını söyleyebilir miyiz?

2- Şirk ilaç diye insanlara yutturulup insanlık şirk hastalığına yakalanmışken, insanlar şirkten kurtulup, tevhide nasıl kavuşacaklar.

3-İnsanlara senelerce film, dizi, eğlence, yarışma, maç seyrettirenlerin amaçları nelerdir?

4-Allahın dininin emir ve yasaklarının uygulanmadığı bir toplumda, kimin ya da kimlerin emir ve yasakları uygulanmaktadır

Aleykum selam kardeşim hosbulduk..Sorularını bildiğim kadarı ile cevap vermeye çalışıyım kardeşim..

1)-Putun tanımını aslında iyi kavramak lazım kanaatindeyim,Allaha ortak koşmak Asrı saadetde nasıl olmuş günümüz de nasıl dır,diye iki bölüme ayırırsak ,Müşrik tabir etdiğimiz Mekkelilere neden müşrik denildi diye karşımıza soru çıkar ki binaleyn onlar putperesti ,yani Allah şirk koşuyorlardı hani kendiler de demiyorlarmıydı Biz menata uzza ya diğer putlara inanmamizin nedeni Allah yaklaştırsınlar diyedir,Bunun dışında putperstlik görülen nesne dışında görülmeyen fikirler dahiline girerki bunlarıda başka bir örnekle misal vermek gerekirse ,Allah gökyüzünün bizlerde yeryüzünün hakimiyiz ,Allahı tanıyorlar lakin yerde hiçbirşeylerine karışamaz gibi bir inanç içindeydiler..
Bilmemek mesuliyet anlamında kayıklanacak bir durum değildir yani bilmekle hükümlüdür,bugünümüz çadaş putları ve onların tabiinleri putperstler ki açık ve alayani görüyorunuz işledikleri şirktir ,islamda bunlara müşrik der,Bunlar besmele bilse ne olur bilmese ne olur ,Allah ı yegana hüküm sahibi , yerlerin ve göklerin sahibi olduğunu kabul etmedikten sonra...

Zaten günümüz Müşrikleri Ezanın mahiyetinin gerçek anlamını bilselerdi camilerde okunmalarına izin verirlermiydi Sonuc ta ezanda ne deniliyor La ,,,Neye La ,kime La, Allah bunların hepsine hayır diyor benden başka ilah ve kanun koyucu...

2) Şirk bataklığı konusuna Hz Aliden güzel bir sözle başlamak isterim Derki ilim kapısı,Şirk karıncanın kımıldaması kadar hassastır,Şuan ümmet olarak öyle bir şirk bataklığındayız ki,analayani şirklere bile ses edemiyoruz nedeni ise elbetdeki Hıyanetin hocalarının eliyledir,Allahın bize dönderdiği Asıl islami ,bu kurum ve şahıslar kendi menfi dünyalık çıkarlarına ses etmeyecek kendi ilahlarına karışmayacak bir islam ile halka gitdiler buna karşı çıkan Alimlerde şehid edildiler,
Ümmet okumaktan aciz davetçiler davet etmekten aciz konuma gelirse Tevhidi İslam nasıl bu putperestlerin önüne geçecek,,

Tevhidi islam kalblerimizde ve evimizde olmak üzeri her birey üzerine düşeni yaparsa elbetdeki Allahın dinnine yardım dilirse Allah bunu karşılığını peyde pey verecektir ki bizler samimii olursak...
Burda en büyük görev Alimlere ,hocalara düşüyor sonuçta bir birey olmak ayrıdır ,yüzbinleri peşinden giden biiri olmak ayrıdır..
ilk önce bu hocaların islamı anlatmaları lazım dır ki !! buda çiçeklerle anlatılmaz Tagut put şirk müşrikle anlatılır.

3)Elbetdeki bu gibi dünyalık eğlenceleri modern tabi edilen ülkelerin elinden geldiğini düşünürsek ,bu halka yapılan bir uyuşturucu operasyonudur,Uyustucu içenler yada Alkol kullanlar kendilerindemidir İdrak edebiliyorlarmı ,yanlarınında evleri talumar edilse tepki verebiliyorlarmı Hayır Neden peki çünkü kendinde değillerdir ,buna mukabilen uyutulduklaru süre icersinde onları yapanlar istedikleri doğrultuda istediklerini yaptırırlar..

4)Elbetdeki Allahın emir ve yasaklarının uygulanmadığı yerde tagutların kanunları geçerlidir,dünyalık olan bu kanunlar nefislerinde işlerine geldiği için müşrik toplumların Allahı kanun koyucu değilde Tamam bizi yaratdı bize karışamaz mantığı ile şeytanın yoldaşları olmuşlardır ki Cehennem alevinin odunları olmaya taliptirler.

Hakkın helal et kardeşim yazarak biraz toparlamk zor oluyor bu sorulara ayrıca birdaha yine yazacam Allah razı olsun günümüz sorunların en büyüğü olan putperstlik müşrik ve şirk konusu ülkemzde yaygın görülen ve işin ilginç yanı Allah için olduğunu sanan zavallılar var,ve bunlarda bizlerin belki en yakınları yani içimizde olanlar,bu konuda bizlere cok önemli görevler düşüyor hak nerden gelirse gelsin kimden gelirse gelsin dinlemeli ve dinletmelidir ,yasamalı ve yasatmalıdır.

İslaminesil 13 Nisan 2014 15:40

Alıntı:

nurşen35 Üyemizden Alıntı (Mesaj 327060)
Aynı bölgeden olduğumuz için acaba, aynı tat olan yemek çeşitlerimiz var mı, diye merak etmiştim. Sadece ayran aşı, bizde ayran çorbası diye adlandırılıyor. Yazarlık konusunda da Rabbim yolunu daha da genişletsin, selametle.

Allah razı olsun Büyüğüm,,genelde yemekler her ilde aynı farklı tad damak bakımdan farklıdır.bizde acem köftesi vardır ,diğer ileerde farklı isimlerle içindekilerde ayndır genelde ,
Ama bizde bu vardır fasulye ve kuru soğan herkesin zaten göz bebeği değilmidir gerçi bu aralar fasulye cok pahalı onun yerine etli yemekler yiyioz et hani biraz daha ucuz ondan olabilir :))

ilahiyatçı 1 13 Nisan 2014 15:46

hoşdeldiniz hayırlı olsun misafirliğiniz..............

ikramlar çaylar geç kalmışım gibi.........

İslaminesil 13 Nisan 2014 15:51

diğer misafirlik konuları na o kadar göz atmadım herhalde soru sorulmadan cevap veren ilk ben olacam kendimi az tanıtım
Nicimden anlaşıldığı üzere Adım Erkam, Van depreminden 3 gün önce görev için memlektim olan vana dönüş yaptım Taktiri ilahi gelişimin 1 günü babamı trafik kazasında kaybettim,2 gün sonra ise van depremi oldu ,Amenna ne geldiyse başüstüne dedik hayata yeniden tutulmaya başladık;
okul hayatımı sivasta bitirdim ilk görev yerim aydın sonra İstanbul ve suan Van nasip olursa vanla bitecek ümidi içersindeyim..Bir kurumda çalışıyorum adı kalsın...
Evliyim iki çocuk babasıyım 4 yaşında huseyin ubeydullah faruki diye oğlum,zeynep nisa diyede 10 aylık kızım var.
Memurluk dışında Rahmetli babamın işyerinide çalıştırıyorum hafta sonları ve hafta içleri 17 den sonrada esnafım...
Allah esnaflara yardım etsin bunuda diyim İslamdan gem vuran bazen basın yayında boy boy görünen hocaların bi gelip esnaflık yapsınlarda Müslüman esnaf kardeşlerin halini anlarlar.Bu zorlugu rağmen esnaf abiler var ki islam için davet yolunda öyle güzel çalışmaları yapıyorlar ki taktir etmemek elde değil.Yani ensesi kalınlar tv baslarında pc baslarında islami anlatmaya dursunlar halkın nezdinde öyleleleri varki hem yaşıyor hem örnek oluyorlar...
Dünya işte....

İslaminesil 13 Nisan 2014 15:53

Alıntı:

ilahiyatçı 1 Üyemizden Alıntı (Mesaj 327068)

Hosbulduk Kardeşim çay bahane kardeşlik inşallah Allah için olursa şehanedir..:))

hiranur86 13 Nisan 2014 15:54

Alıntı:

eRkam_turabii Üyemizden Alıntı (Mesaj 327066)
Hakkın helal et kardeşim yazarak biraz toparlamk zor oluyor bu sorulara ayrıca birdaha yine yazacam Allah razı olsun günümüz sorunların en büyüğü olan putperstlik müşrik ve şirk konusu ülkemzde yaygın görülen ve işin ilginç yanı Allah için olduğunu sanan zavallılar var,ve bunlarda bizlerin belki en yakınları yani içimizde olanlar,bu konuda bizlere cok önemli görevler düşüyor hak nerden gelirse gelsin kimden gelirse gelsin dinlemeli ve dinletmelidir ,yasamalı ve yasatmalıdır.

Allahumme amin, helal olsun abi Allah sizi şehit etsin inşallah c* az da olsa güzel açıklamışsınız ..

ilahiyatçı 1 13 Nisan 2014 15:54

Alıntı:

eRkam_turabii Üyemizden Alıntı (Mesaj 327072)
Hosbulduk Kardeşim çay bahane kardeşlik inşallah Allah için olursa şehanedir..:))

evet000(:

İslaminesil 13 Nisan 2014 16:06

Alıntı:

hiranur86 Üyemizden Alıntı (Mesaj 327073)
Allahumme amin, helal olsun abi Allah sizi şehit etsin inşallah c* az da olsa güzel açıklamışsınız ..

Allah razı olsun kardeşim ...
Duanız en güzel verilecek bir hediyedir...Allahumme Amin

mehmet akif2 13 Nisan 2014 16:40

Alıntı:

ilahiyatçı 1 Üyemizden Alıntı (Mesaj 327068)

ikramlıklarımı ve çayı ilk sayfada misafirimize sundum(:

İslaminesil 13 Nisan 2014 16:45

Alıntı:

mehmet akif2 Üyemizden Alıntı (Mesaj 327023)
misafirimize ikramlıklarımızı sunalım

Allah razı olsun ikramda bulunuyosunuz ama insanın canı gercektenden dolma çekiyor ne edceksiniz o zaman peki bence siz gelen misafire sadace çay ikram edin Aç olanlar olabilir.

mehmet akif2 13 Nisan 2014 16:47

Alıntı:

eRkam_turabii Üyemizden Alıntı (Mesaj 327071)
diğer misafirlik konuları na o kadar göz atmadım herhalde soru sorulmadan cevap veren ilk ben olacam kendimi az tanıtım
Nicimden anlaşıldığı üzere Adım Erkam, Van depreminden 3 gün önce görev için memlektim olan vana dönüş yaptım Taktiri ilahi gelişimin 1 günü babamı trafik kazasında kaybettim,2 gün sonra ise van depremi oldu ,Amenna ne geldiyse başüstüne dedik hayata yeniden tutulmaya başladık;
okul hayatımı sivasta bitirdim ilk görev yerim aydın sonra İstanbul ve suan Van nasip olursa vanla bitecek ümidi içersindeyim..Bir kurumda çalışıyorum adı kalsın...
Evliyim iki çocuk babasıyım 4 yaşında huseyin ubeydullah faruki diye oğlum,zeynep nisa diyede 10 aylık kızım var.
Memurluk dışında Rahmetli babamın işyerinide çalıştırıyorum hafta sonları ve hafta içleri 17 den sonrada esnafım...
Allah esnaflara yardım etsin bunuda diyim İslamdan gem vuran bazen basın yayında boy boy görünen hocaların bi gelip esnaflık yapsınlarda Müslüman esnaf kardeşlerin halini anlarlar.Bu zorlugu rağmen esnaf abiler var ki islam için davet yolunda öyle güzel çalışmaları yapıyorlar ki taktir etmemek elde değil.Yani ensesi kalınlar tv baslarında pc baslarında islami anlatmaya dursunlar halkın nezdinde öyleleleri varki hem yaşıyor hem örnek oluyorlar...
Dünya işte....

zaten herkes sizin kendinizi tanıtmanızı bekliyordu

sizinle tanıştığımıza memnun olduk

foruma bir geldiniz pir geldiniz

paylaşımlarınız çok güzel ve burdakilerle seviyeli konuşmanız da dikkatlerden kaçmıyordur eminim

mehmet akif2 13 Nisan 2014 16:49

Alıntı:

eRkam_turabii Üyemizden Alıntı (Mesaj 327083)
Allah razı olsun ikramda bulunuyosunuz ama insanın canı gercektenden dolma çekiyor ne edceksiniz o zaman peki bence siz gelen misafire sadace çay ikram edin Aç olanlar olabilir.

:)

İslaminesil 13 Nisan 2014 16:50

Allah razı olsun kardeşim bende memnun oldum,İnsallah rabbimizde memnun olur kardeşliğimizden...

mehmet akif2 13 Nisan 2014 16:51

keledoş yemeğinin içeriğini daha once netten bakmamıştım

içine konulan heliz otunun tadı nasıl acaba ıspanak ya da madımak otuna benziyor mu

İslaminesil 13 Nisan 2014 16:53

Şimdi ne dersem yalan olur Abla epeydir bende yememişim tam olarak nasıl bir tad var diyemiyorum ama farklı olmalı ki helizden başka bir şey konulmuyor.

Lalü Aşk 13 Nisan 2014 17:27

Hoşgeldiniz..misafirliğniz hayırli olsun inşallah :)

azranur 13 Nisan 2014 18:24

Alıntı:

mehmet akif2 Üyemizden Alıntı (Mesaj 327088)
keledoş yemeğinin içeriğini daha once netten bakmamıştım

içine konulan heliz otunun tadı nasıl acaba ıspanak ya da madımak otuna benziyor mu

karışık ve zor bir yemek,herkes yapamaz,benim annem yapamaz,teyzelerim istediğimiz zaman yapar.çok güzel ve ağır bir yemektir.canım istedi şimdi gel tezkere gel tezkere....:):)

İslaminesil 13 Nisan 2014 20:07

Alıntı:

Lalü Aşk Üyemizden Alıntı (Mesaj 327102)
Hoşgeldiniz..misafirliğniz hayırli olsun inşallah :)

Hosbulduk kardeşim..

İslaminesil 13 Nisan 2014 20:10

Alıntı:

azranur Üyemizden Alıntı (Mesaj 327119)
karışık ve zor bir yemek,herkes yapamaz,benim annem yapamaz,teyzelerim istediğimiz zaman yapar.çok güzel ve ağır bir yemektir.canım istedi şimdi gel tezkere gel tezkere....:):)

en azında keledoş yapan birileriniz var kardeşim :))

gün ışığı 13 Nisan 2014 23:18

Hayırlı olsun misafirliğin...

İslaminesil 13 Nisan 2014 23:36

Alıntı:

gün ışığı Üyemizden Alıntı (Mesaj 327188)
Hayırlı olsun misafirliğin...

Eywallah kardeşim Allah ecrinizi versin insaAllah

bilinmez 14 Nisan 2014 07:24

Misafirliğiniz size ve medinevebe faydalı olur inşaAllah..

Size ilk sorum şu olacak,[sorular daha sonra gelecek inşaAllah]

Sizce muhammed bin abdullah ile Muhammed Rasulullah arasındaki fark neydiki,mekkeli müşrikler,Muhammed abdullah ile gül gibi geçinip gidiyor ve hiç bir sorunlarıda yoktu hatta ona eminlik vasfınıda vermişlerdir.Muhammed Rasulullah onlara ne söyledide bu kadar TEPKİLERİNİ ALDI,

Bu günki kendini müslüman zan eden topluma ,gerçek manada tevhid ehli olanlarda AYNISINI SÖYLERLERSE AYNI TEPKİ VE TAVIRLA KARŞILAŞIRLAR MI..

Veya bu gün,yaşadığımız bu şirk toplumunda ,kendini müslüman zan eden müşrikler ,tevhid ehli olanlara gülümseyip,,Muhammed Rasulullah as ma koydukları tepkiyi koymuyorlarsa,bunun sebebi nedir....

su damlası 14 Nisan 2014 11:32

Hayırlı olsun misafirliğiniz kardeşim..Sitemize tekrar Hoşgeldiniz...Paylaşımlarınız güzel ve etkiliyici devamını dilerim inşaALLAH...

SAAT: 22:42

vBulletin® Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306