Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Hafta'nın Misafiri

Konu Kimliği: Konu Sahibi Mihrinaz,Açılış Tarihi:  11 Mayıs 2015 (10:53), Konuya Son Cevap : 17 Mayıs 2015 (14:22). Konuya 34 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Konu Kapatılmıştır

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 12 Mayıs 2015, 01:39   Mesaj No:11
Medineweb Acemi Üyesi
EzelinNur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:EzelinNur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 46399
Üyelik T.: 24 Kasım 2014
Arkadaşları:0
Konular: 3
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Bu Haftanın Misafiri ''EzelinNur'' Kardeşimiz...

Es selamu aleykum.. Hayırlı geceler..Agır misafir geldii..Herkese cok tesekkur ediyorum..Hos buldum sag olun arkadaslar..Ben Fatma,Trabzon'dan katılıyorum..26 yasındayım.. İlahiyat mezunu olcam insallah..Gec yazdım kusura bakmayın gormedim..Foruma telden baglanıyorum surekli acık aktif gorunsem de her zaman burada degilimdir bilmenizi istedim..
Bu hafta beni iyi agırlayın bakalımm..
Alt 12 Mayıs 2015, 01:47   Mesaj No:12
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

1.Sevgi ve Huzur..
2.Kur'an ve Sunnet ahlakı..
3.Gencligimi fakir ve onurlu yaslılıgımu da zengin gecirmek isterdim..Nedeni su gencsem vd fakirsem bu beni hayır ve hasenata engel kılmaz ve yaslıysam elim kolum tutmuyosa derim su cuzdanımdaki parayı alın da sunu sunu su hayır islerinde yapın vs vsss. )
4.Sadakat ve guven cercevesinde olmalıdır..
5.Batılı bir giyim tarzı..Hos olmayan goruntuler.
6.karadenizliyim ama fıkra filan ezberimde yoktur ogrenirsem insallah anlatırım bigun...

Sorularınız zor ama guzeldi tskler..Umarım bir surc i lisan eylememisimdir..Muhabbetle kalın..
Alt 12 Mayıs 2015, 02:15   Mesaj No:13
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

1.Hayattaki keşkelerin ve iyiki yaptım dediğin önemli anlar nelerdir?

Hayatta keskelerimin olmamasına ozen gosteriyorum..Nasipmis veya nasip degilmis deyip sukrediyorum.. bir ornek verecek olursam İktisat fakultesini yarıda bırakmam misal..

2.Eğitim sistemimizin verdiği eğitim ve öğretimden memnun musunuz? Aile içi eğitim, okul öncesi ve okul eğitimi olarak neler yapılabilir?

Pek memnun degilim..Nesil degisiyor ve egitim sistemi daha kapsamlı olmalı diye dusunuyorum..

3.İçinden çıkamadığınız zor bir durum olsa, ilk kime danışırsınız?

Dua eder ve beklerim.. O'na danısırım..

4.Sizi çok etkileyen bir Ayeti yazınız.?
Bakaka suresi 255

5.Hayat felsefenizi ifade eden, çok etkilendiğiniz bir sözü yazabilir misiniz?

Kendine yapılmasını istemedigin birseyi baskasına yapma, kendine yapılmasını istedigin birseyi de baskasına yap.. Din kulturu ogretmenizin taaa ilkogretim yıllarında kulagımıza taktıgı bir kupedir bu..

6.Etkilendiğiniz ve örnek altığınız, tarihten, günümüzde yaşayan veya ailenizden bir kişilik var mı?

Buna cevabım cok o yuzden kıyaslama yapamadım..Hayatımdaki herkes cok degerli benim icin..

7.Forumumuzda en çok dikkadinizi çeken, sizi en çok etkileyen isimler kimler?
Erol71 di galiba.. yazmıs oldugu ozetleri nasıl usanmeden ve tane tane yazıp paylasmıs die dusunmusumdur ve cokca dua da etmisimdir.Emegine saglık kardesimizin..Allah razı olsun..

8.Okuduğunuz kitabın varmı yaz
arı nedir? İçinde geçen, etkilendiğiniz bir cümleyi bizimle paylaşır mısınız?

Beyaz atlı Ahmed Gunbay yıldız henuz etkilendigim bır kısım olmadı..

9.Türkiye’de ve Dünyada gelişen ve tepki duyduğunuz olaylardan bahseder misiniz?

İslamın cok konusulup ama yasanmadıgı bir dunyaya donusmesi.. Bu beni tedirgin ediyor..

10.En sevdiğiniz yemekler nelerdir ve hangi yemekleri yapmayı biliyorsunuz?

Mantı ve patates salatası..
Cogu yemegi yapmayı biliyorum ama hamur islerine daha yatkınım..

11.unutamadığın ve paylaş
makta sakınca görmediğin bir anını bizimle paylaşırmısın?

Suan sabah ne yedigimi hatırlamıyorum desem yedir kardesim..

Soruların icin tskler baya zordular yanii..Misafire fazla yuklenmemek gerekk.. Umarım Suallerden sınıfta kalmamısımdır..Muhabbetle kalasın..
Alt 12 Mayıs 2015, 02:18   Mesaj No:14
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Mihrinaz kardesim hos buldum.Cok naziksin..gullerin boceklerin ciceklerin balonların icin cokk cokk tskler...
Alt 12 Mayıs 2015, 09:59   Mesaj No:15
Medineweb Emekdarı
Durumu:EyMeN&TaLhA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21422
Üyelik T.: 08 Kasım 2012
Arkadaşları:36
Konular: 784
Beğenildi:131
Beğendi:34
Takdirleri:141
Takdir Et:

Mihrinazla bana bi komsu daha cikti;))

Ben trabzonla ilgili bi soru sorcam musadenizle;)

Trabzonun iklimi insanlarina yansimis olabilir mi?yada soyle sorayim trabzon insanindaki asabiyetin kaynagi ne olabilir.8 yildir burdayim ve disarida cok nadir mutlu insan varmis gibi bi imaj var?sizce sebebi ne olabilir?yada bizim boyle dusunmemize sebep ne olabilir?onyargili mi yaklasiyoruz?

Biraz karisik oldu sanirim sinav yogunlugu kafa darmaduman kusura bakmayiniz;))

Cevabiniz benim icin cok onemli;))cok tesekkur ederim;)
Alt 12 Mayıs 2015, 10:30   Mesaj No:16
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11839
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
EzelinNur Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Es selamu aleykum.. Hayırlı geceler..Agır misafir geldii..Herkese cok tesekkur ediyorum..Hos buldum sag olun arkadaslar..Ben Fatma,Trabzon'dan katılıyorum..26 yasındayım.. İlahiyat mezunu olcam insallah..Gec yazdım kusura bakmayın gormedim..Foruma telden baglanıyorum surekli acık aktif gorunsem de her zaman burada degilimdir bilmenizi istedim..
Bu hafta beni iyi agırlayın bakalımm..
ve aleyküm selam...el ayak çekilince gelmişsiniz başımızın üstünde yeriniz var...inşallah güzel ağırlayabiliriz..en azından forum dostlarının en layıkıyla ağırlayacaklarından emin olabilirsiniz...ilitamla devam etmeyi düşünüyormusunuz yolunuza...

Alıntı:
Mihrinaz kardesim hos buldum.Cok naziksin..gullerin boceklerin ciceklerin balonların icin cokk cokk tskler...

rica ederim...çiçeksiz böceksiz misafir karşılaması olurmu hiç .. aslında futbılcu nun sorularını görünce eyvah bu misafir ebeden gelmez diye düşünmüştüm..şaka bi yana sorularda çok güzeldi sağolasın futbolcu kardeş..içten cevaplarınızada teşekkürler...

sorularımız sizi beklemiş ona göre..daha ikramlık sorularımız var yolda neyse gözünüzü korkutmayalım...eymentalha editörümün sorusunun cevabını bende bekliyorum...selametle..

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 12 Mayıs 2015, 10:34   Mesaj No:17
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Estagfirullah kardesim sorun degil sorunu cok begendim.. Rabbim zihin acıklıgı versin..Cok dogru bi tespit yapmıssın bu durumu ben soyle degerlendiriyorum.. Paranın hukum surdugu dunya da mutluluk yok olmaya yuz tuttugu icin trabzonda artık bundan nasibini alan bir sehir..Nesil degisiyor ve eski toprak dedigimiz buyuklerimiz artık yoklar gibi yokluk gorup tamahkar olmayan kıymetli varlıklarımız artık yoklar..Su anda bencillik var herkes gecim derdine sokakta birbirini dahi gormek istemeyecek durumda..Bolluk cok ama tatmin olma duygusu az ihtiyacından fazlası revansta..sokaktaki insanların kafaları hep dolu o yuzden gulumsemeyi unutuyorlardır.. Biz gulumsemeyi unutsakta sen bize hep gulumse degerli kardesim..Basarılar dilerim sana, hersey gonlunce olsun insAllah..
Alt 12 Mayıs 2015, 10:39   Mesaj No:18
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Rica ederim Mihrinaz kardesim..Sorularınızı bekliyorum elimden geldigince yanıtlamaya calıscam..
İlitamı dusunuyo gibiyim insallah arapcalardan gecip okulu bitirirsem. :rolleyes:
Alt 12 Mayıs 2015, 10:43   Mesaj No:19
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11839
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Estagfirullah kardesim sorun degil sorunu cok begendim.. Rabbim zihin acıklıgı versin..Cok dogru bi tespit yapmıssın bu durumu ben soyle degerlendiriyorum.. Paranın hukum surdugu dunya da mutluluk yok olmaya yuz tuttugu icin trabzonda artık bundan nasibini alan bir sehir..Nesil degisiyor ve eski toprak dedigimiz buyuklerimiz artık yoklar gibi yokluk gorup tamahkar olmayan kıymetli varlıklarımız artık yoklar..Su anda bencillik var herkes gecim derdine sokakta birbirini dahi gormek istemeyecek durumda..Bolluk cok ama tatmin olma duygusu az ihtiyacından fazlası revansta..sokaktaki insanların kafaları hep dolu o yuzden gulumsemeyi unutuyorlardır.. Biz gulumsemeyi unutsakta sen bize hep gulumse degerli kardesim..Basarılar dilerim sana, hersey gonlunce olsun insAllah..
geldiğimizden beri sosyolog olduk..trabzon insanı tarifine ,gördüklerimiz uymuyor diye..hakikaten acaip bir lüx var bu şehirde..açık olanı kaba ve tam açık..kapalı deyip diyaloğ kurmaya kalktıklarım başka telden..bööyle içime yada foruma kapandım gidiyorum bende açıkcası..

bizde her akşam muhabbet aynı aşa yukarı''yaa bu tarabzon insanına noldu,böyle anlatılmamıştı..hani hocalar şehriydi bu şehir..nerde buranın hocaları...''şeklinde oluyor..

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 12 Mayıs 2015, 12:03   Mesaj No:20
Medineweb Emekdarı
Durumu:EyMeN&TaLhA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21422
Üyelik T.: 08 Kasım 2012
Arkadaşları:36
Konular: 784
Beğenildi:131
Beğendi:34
Takdirleri:141
Takdir Et:

Alıntı:
Rabb im razi olsun kardesim guzel temennilerin icin;))evet dogru soyluyosun sehirler hemen hemen ayni insanlar degisti artik.mihrinazin da ifade ettigi gibi manevi yonden zayif burasi.ama itiraf edeyim sahil boyunca dizilen sehirlerin en iyisi.anadolu kulturunun devam ettigi kesimler mevcut hala.buda burasi icin cok iyi bisey.imkanlari cok iyi.cok bereketli topraklari.sukur olayi dedigin gibi yok.sehir tam tefekkurluk aslinda.denizi yesili havasi suyu bereketli topraklari dagi tasi masaallah ne guzel yaratmis Rabb im.insaallah yerdeki camurlar takilmaz gozumuze...insaallah denizin mavisi gokyuzunun berrakligi kalir aklimizda....selam ve dua ile)
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: