Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.PEYGAMBERLER-ASHAB-I KİRAM-ALİMLER.::. > Peygamberler-Ashab-ı Kiram-Alimler > Hz.Muhammed(s.a.v)

Konu Kimliği: Konu Sahibi _bülbül_,Açılış Tarihi:  13 Mart 2008 (17:41), Konuya Son Cevap : 23 Temmuz 2008 (21:38). Konuya 4 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 13 Mart 2008, 17:41   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Durumu:_bülbül_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 468
Üyelik T.: 25 Ekim 2007
Arkadaşları:0
Konular: 330
Beğenildi:21
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Hazreti peygamber e en layık saray

Hazreti peygamber e en layık saray

Hazreti peygamebrin dünyaya teşrif ettiği rebiul evvel ayında bulunmaktayız malumunuzdur bugün biz deflerle kudümlerle taleal bedrularla o nu gönlümüzün sarayına davet ettik
şiirlerle naatlarla o nu yad ettik
nefsimizi o na şikayet ettik bu ay boyuncao bizimle imiş gibi yaşamaya çalışalımsabah namazını onun manevi imamlığında namaz kılalım
akşam yattığımızda da o nunlaberaber yatalım o nunla beraber güne başlayıp o nunla günümüzü sonlandıralım

ben bugün cemaatimle başlangıcı yaptım aynı şeyi forumdada yapalım
hepimizi gönül saraylarının tahtlarına hoşgeldiniz efendim.....!

Konu Sahibi _bülbül_ 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Adem olmaktır tek hevesim Şiirler ve Şairler kurtmehmet 3 2463 22 Mayıs 2010 10:27
Dostlarımız........ Güzel Sözler-Deyımler-Nükteler su damlası 4 2191 09 Mayıs 2010 09:35
İsmailce kurban olabilmek Hacc-Umre-Kurban kurtmehmet 3 2945 21 Kasım 2009 19:58
Ömür seccadesini gönül dergahına serenlere...... Makale ve Köşe Yazıları _bülbül_ 2 2205 12 Kasım 2009 20:52
çarpık çağ..... Şiirler ve Şairler _bülbül_ 2 1934 12 Kasım 2009 20:43

Alt 13 Mart 2008, 21:40   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Emekdar Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Emekdar Üye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16627
Üyelik T.: 11 Şubat 2012
Arkadaşları:2
Konular: 315
Beğenildi:48
Takdirleri:149
Takdir Et:
Standart Cvp: Hazreti peygamber e en layık saray

…Aciz yürekten gönüller sultanına sesleniş…

“Ey Sevgili! En Sevgili! Gönlümün en güzel yerinde yeri olan, peygamberler makamının efendisi... Dünya insanı Sana muhtaç anlarnı,yaşamakta. Senin olmadığın iklimlerin yağmurları bulanıktır şu zamanlarda. Ötelerden bir bahar rahmeti düşmüyor, gönüllere insanlık ki hasretsensiz bahara, Rahmet damlarına.
Hazanı yaşamkta kainat sensiz şu baharı unutmuş çirkef dünyda sen gelimiştinde bahara hasret dünya kavuşmuştu ya rahmet damlalarına,damlarala arınmıştı tüm kirlerinden.

Kâinata teşrifinle susuz gönüller, suya kandı cennet yamaçlarının rengini aldı ve hayat çeşmesinden kana kana işti bahara hasret gönüller
Ah Ah efendim ne büyük şerefti Seni bilmek...senin ümmetin olmak, Seni bize bildiren Rabb’e şükürler olsun... şimdi efendim şimdi hazanı yaşamakta ümmetin ümmetim dediğin AH Efendim ah o üzüm siyahı gözlerinden damla damla gözyaşlarını döktüğün o güzel gözleriden dökülen damlalarda bu garib aciz ümmetininde yeri varmıdır ki..

Rabbim ne güzel bir lutuftur ki Yaratılışın müceğferi olan gönüllerin efendinsin bir damla gözyaşında yer almak o birdamla gözyaşında yer ala bilmek için neler vermezdim ki ..

İçim, en derin yerinde sızlıyor. Kalbimin en derinliklerinde hissediyorum efendim Öyle bir sızı ki ses versem, kim bilir deli divane derler. Hani demiştin ya bir, zaman gelecek siz onları görseniz bunlar Müslüman değil onlar sizi görseler deli derlerdi diye işte ben o deli derlerdi dediğine talibim efendim varsın deli desinler, Varsın kimse duymasın hıçkırışımı... Bu hicranımı Sana ulaştırmak istiyorum ben...

Ey kendisine yollanan selamları işiten Yarr gönüller sultanı vefalı dost! Sana ümmet olmak için Seni sevmek yeterse eğer, işte ben seviyorum. Seni sevmek candan olmaksa eğer işte canım birtane değil bintane olsa veririm. Senin yolunda efendim seni Elbette seviyorum. Mutlaka seveceğim. hep seveceğim nasıl sevmemek olur mu?

düşünmek bile tüylerim diken diken olmasına yetiyor Nasıl sevmem? Kalbimin bütün zincirleriyle nasıl bağlanmam sana?
Kimler Seni ölesiye sevmedi ki Ya ResulALLAH?
sen demiştin ya asabdan birisi gelmişti sana demiştide benseni çook seviyorum diye sende o zaman hazır ol sıkıntılar diye efendim korkuyorum laiki ile sevmiyormuyum ki acabada sıkıntısısız tasasız bir hayat içindeyim

Hz. Bilâl’e kızgın kumlar üzerine dayanma gücü veren, Sana olan bağlılığı ve sevgisi değil miydi?

hertürlü işkenceler maruz kalan asabın senin ayağına bir diken batmasında ölümü göze olan sahabe nede dayanma güçünü bu sevgi vermiyormuydu Hz. Ebubekir’e, “Anam babam Sana feda olsun
Ya ResulALLAH!” dedirten bu sevgi değil miydi?..
efendim uhutta şehit edildiğini sanan Hz. Musab, Sana olan sevgisi yüzünden Cenab–ı Hakk tarafından şehadet mertebesiyle ödüllendirilmemiş miydi?bu nasıl bir sevgi idi ki ölümü bile göze almışlardı Nasıl sevmem?şimdi ben nasıl sevmem Elbette seviyorum ve seveceğim. Bir ömür boyu.” Salat selam senin üzerine olsun

Allah razı ola bülbül kardeş
Alt 23 Temmuz 2008, 21:19   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Gönül sarayım

Medine'ye yol almışım
Aşkı ummana dalmışım
Kalbi rahmana salmışım
Gönül sarayım Medine

Aşarım kızgın çölleri
Yoluna düktüm gülleri
Sızlıyorum hasretiyle
Nurdur Medine illeri

Düştüm dikenli yollara
Yol aldım patikalara
Boynum bükük gönül yara
Gönül sarayım Medine

Beni düşürdü çöllere
Doladı gonca güllere
Girer dertli gönüllere
Gönül sarayım Medine
Alt 23 Temmuz 2008, 21:28   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cvp: Gönül sarayım

Gönlüme senin aşkın ve hasretinle öyle bir köşk inşa ettim ki bu köşkün tek sahibi sensin senin gibi sultanın sultana talip olabilsem keşke Ah Efendim gönlümün gülü sabahımın güneşi hayatımın baharı seni seviyoruz ya Rasulallah Ebu Bekir gibi ciğer kokularım yayılmadı daha ismini duyunca kendimi sen de bulup kendimi ben de kaybedip nefsimden geçemedim. Ben belki layık değilim ama

Sen alemlere rahmetsin
İki cihana servetsin
Dinimizi öğretensin
Şefaat ya Resulallah

Sevgin şifa kalbimize
Layık olmalıyız size
Ümmet olmak şeref bize
Şefaat ya Resulallah

Hasretle seni anarım
Salatu selam yollarım
Sensiz hep garip yaşarız
Şefaat ya Resulallah

Mevlamız Habibim dedi
Cennet emrine verildi
Kur-an size gönderildi
Şefaat ya Resulallah

Şefaatine layık olabilmek dileğimle.....
Alt 23 Temmuz 2008, 21:38   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cvp: Gönül sarayım

Yine kervan var muhteremler hasret aldı başını gidiyor ah keşke keşke yollar açılsa bir davet gelse Ravza'dan

Hacılar yol almış gider
Bu gönlümü hazan eder
Ben de acı ben de keder
Özlerim güzel Mekke'yi

Beytullah'a bakın hele
Arafatla gelir dile
Güzel Mekke'yi görünce
Gönülde kalır mı çile

Hacılar durun gitmeyin
Beni gülümden etmeyin
Yaralıyam incitmeyin
Özlerim güzel Mekke'yi

Ben de sizinle geleyim
Yolunuza serileyim
Kabe'yi görmek dileğim
Özlerim güzel Mekke'yi

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)