Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.PEYGAMBERLER-ASHAB-I KİRAM-ALİMLER.::. > Peygamberler-Ashab-ı Kiram-Alimler > Hz.Muhammed(s.a.v)

Konu Kimliği: Konu Sahibi MERVE DEMİR,Açılış Tarihi:  09 Ağustos 2007 (15:20), Konuya Son Cevap : 14 Nisan 2024 (20:50). Konuya 436 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı15Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 20 Nisan 2013, 22:23   Mesaj No:301
Medineweb EDİTÖRÜ
su damlası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: su damlası isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 13055
Üyelik T.: 18 Aralık 2010
Arkadaşları:18
Memleket:sivas
Konular: 696
Beğenildi:8199
Beğendi:9419
Takdirleri:26389
Takdir Et:
Standart Cevap: SALAVAT I ŞERİF kampanyası..

1000 tane de ben aldım..Rahman kabul buyurur inşaALLAH...

"Bir yαrım αklın kuyusundα öbür yαrım αşkın kuytusundα...
Cennet ve cehennem αrαsındα.Ucu sırαttαn geçen bir uçurum kenαrındα...
Â'râftα.....
Ârâfın dα αrαsındα...Ar ve αf yαrαsındα..."
Alt 22 Nisan 2013, 21:35   Mesaj No:302
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:Asrı SAadet isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 19811
Üyelik T.: 08 Ağustos 2012
Arkadaşları:0
Konular: 5
Beğenildi:1
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: SALAVAT I ŞERİF kampanyası..

Alıntı:
su damlası Üyemizden Alıntı Mesajı göster
1000 tane de ben aldım..Rahman kabul buyurur inşaALLAH...
Rabbim yar ve yardımcınız olsun inşAllah
Efendimiz sizi çok ama çok sevsin
seviyor du şimdi dahada sevecek inşAllah
çünkü onu çok memmun ettiniz

Ayrıca
Böyle bir etkinliğe katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum
Rabbim yar ve yardımcınız olsun
Efendimiz o mahşer gününde çok yardım etsin sizi hiç bırakmasın
Rabbim Efendimizin Nurunu Üzerinizden Eksiltmesin

Rabbim ailenize işinize aşınıza Peygamberimizin Bereketini Versin

Herdaim Diliniz
Allah desin
Efendimiz Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi ve Sellem Diye Salavat Çekiversin

Hayırlı Akşamlar
Selametle
Allah Razı Efendimiz Hoşnut Olsun inşAllah
Alt 07 Kasım 2013, 01:09   Mesaj No:303
Medineweb Üyesi
Efecan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Efecan71 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 31885
Üyelik T.: 07 Ekim 2013
Arkadaşları:3
Memleket:Kırıkkale
Konular: 22
Beğenildi:3
Takdir Et:
Standart HER GÜN 10 SALAVAT ÇEKİYORUZ.. Buyurunuz..

“Kıyamet günü bana insanların en yakını, bana en çok salâvat edendir.”
(Hadis-i Şerif)

“Yeryüzünde Allah’ın seyyah melekleri vardır; ümmetimin selâmlarını bana ulaştırırlar.” (Müstedrek, 2:456, no. 3576.)

Hep birlikte HER GÜN 10 SALAVAT getirmeye ne dersiniz?..

1.000'den geri sayıyoruz.. Okudukça 10 SALAVAT düşüyoruz..

ALLAH KABUL ETSİN... (İnşallah)

1.000 990.. Allah kabul etsin...

Alt 07 Kasım 2013, 17:44   Mesaj No:304
Medineweb Emekdarı
YaŞuHa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:YaŞuHa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13867
Üyelik T.: 24 Mayıs 2011
Arkadaşları:6
Konular: 399
Beğenildi:29
Beğendi:5
Takdirleri:53
Takdir Et:
Standart Cevap: HER GÜN 10 SALAVAT ÇEKİYORUZ.. Buyurunuz..

Salavat çekelim de layıksak Allah ve resulüne
O nun adını anarken temiz olcak insan.edep ve ahlak degerlerinden ödün vermeden Allah ve resulünün yolunda ilerliyecek.işte o zaman salavatın anlamı olur demi
Alt 07 Kasım 2013, 19:52   Mesaj No:305
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
YaŞuHa Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Salavat çekelim de layıksak Allah ve resulüne
O nun adını anarken temiz olcak insan.edep ve ahlak degerlerinden ödün vermeden Allah ve resulünün yolunda ilerliyecek.işte o zaman salavatın anlamı olur demi

Bizim irademizle olacak davranış bunlar...Layık olmak için önümüzde engel yok kuru ve gereksiz bahanelerden kurtulmak gerek sadece...Layık değilsek eğer layık olmaya çalışmalıyız...Yorumun için teşekkür ederim

Kur'an-ı Kerim'de Rabbimiz buyuruyor ki:
"Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber’e salât ediyorlar. Ey iman edenler! Siz de ona salât edin, selâm edin." [Ahzab Suresi- 56]

Yani evvela Rabbimiz bize Peygamberimiz(a.s.m)'a salavat getirmemizi ve selam vermemizi Kur'an ı Kerim'de emrediyor.

Bu âyeti kerimeyle, Peygamberimiz (asv)'e salât ve selamlarımızla hürmetlerimizi sunmak farzdır; her Müslüman için yerine getirilmesi gerekli bir görevdir. Her Müslüman en kısa şekilde: "Âllâhümme salli alâ Seyyidina Muhammed" "Allâh'ım Seyyidimiz Muhammedi rahmetinle tebrik et ve esen kıl"diye salât getirir.

Rasûlü Ekrem Efendimiz (asv) de, "Yanında benim adım anılıp da bana salât getirmeyen kişinin burnu sürtünsün, hakarete uğrasın."buyurmuştur. (Tâc, V, 145).

"Kıyamet günü bana insanların en yakını, bana en çok salavât okuyandır." [Tirmizi, Salât 357]

1. “Kim bana bir defa salât getirirse, Allah da ona on salât getirir ve on günahını affeder; on derece yükseltir.” (Nesei, Sehv, 55)

2. “Yeryüzünde Allah'ın seyyah melekleri vardır. Onlar ümmetimin selâmını (anında) bana ulaştırırlar.” (Nesei, Sehv, 46)

3.“Kim bana tek bir defa salât u selâm getirirse, Allah da ona on defa salât eder.” (Dâvud, Vitr, 26; Dârimî, Rikâk, 58)4. “Kıyamet günü bana insanların en yakını, bana en çok salâvat edendir.”43
“Gerçek cimri, yanında anıldığım hâlde bana salâvat etmeyendir.” (Tirmizi, Daavât, 110)

5. Bir gün Resûlullah sevinçli olarak geldi. Kendisine: “Sizi sevinçli görüyoruz!” denilince, şöyle buyurmuşlardır: “Bana melek geldi ve şu müjdeyi verdi: “Ey Muhammed! Rabb'in diyor ki:
“Sana salât eden herkese benim on rahmette bulunmam, selâm eden herkese de benim on selâm etmem sana (ikram olarak) yetmez mi?” (Nesei, Sehv, 55)

6. “Allah benim için iki melek görevlendirmiştir. Ben bir Müslüman’ın yanında anıldım da bana salâvat getirdi mi, mutlaka o iki melek ona: “Allah seni bağışlasın” derler. Allah Teâlâ ve diğer melekleri de o iki meleğe cevap olarak: “Âmin” derler. Bir Müslüman’ın yanında adım zikrolunduğunda da bana salâvat getirmedi mi, mutlaka o iki melek: “Allah seni bağışlamasın.” der. Yüce Allah ve öteki melekler de o iki meleğe cevaben: “Âmin” derler.” (Heysemî, Mecmeu'z-Zevâid, 10/164–166) buyurmuşlardır.

Hz. Ömer (R.A) diyor ki: "Öğrendiğime göre dua yerle gök arasında bir yerde asılı kalır, Peygamber Efendimiz (S.A.V)'e salat-ü selam getirmedikçe onun hiçbir cümlesi göğe yükselmez." (Tirmizi)

Efendimizin (s.a.v.) üzerine Salâvat getirmenin fazileti
Efendimiz (s.a.v.) buyuruyor:
"Üzerime Salâvat-ı Şerife getiren kimseleri melekler rahmetle anar, meleklerin rahmetle andıkları kimseyi Allah (c.c.) affeder. Allah'ın affetti i kimse için bütün varlıklar rahmet okurlar."
"Üzerime bir defacık Salâvat-ı Şerife getiren kimse için Allah Teala görevli meleklere: Bu kulumun üç gün içerisinde meydana gelen günahlarını yazmayınız emrini verir."

"Üzerime bin defa Salâvat getiren kimseye Allah (c.c.) narı ile azab etmez."

"Cibril bana: Ya Muhammed (s.a.v.) Sana senden önce hiçbir kimseye getirmedi im bir müjde ile geldim. Allah Teala senin için söyle buyurdu:
Ümmetin den kim ayakta iken üç defa Salâvat getirirse, oturmadan önce Allah (c.c.) onu bağışlar. Otururken üç defa getirirse kalkmadan Allah'ın affına mazhar olur, buyurunca efendimiz (s.a.v.) bu müjdeler üzerine şükür secdesine kapandı."
"Kim sabahları üzerime onar defa Salâvat getirirse kırk senelik günahı silinir."

"Cuma günü üzerime yüz defa Salâvat getirenin seksen yıllık hatalarını Allah (c.c.) affeder."

"Üzerime Cuma günü veya gecesi yüz defa Salâvat okuyan kimsenin yüz türlü haceti kabul edilir."

"Bin defa üzerime Salâvat getiren ölmeden önce cennetle müjdelenir."
"Cebrail (a.s.) bana gelerek: Ey Allah'ın Resulü, senin üzerine Salâvat getiren kimse için yetmiş bin melek istiğfar getirir, buyurdu."

"Üzerime getirilen Salâvat sırat üzerinde bir nurdur."

"İnsanların bana en yakını üzerime en çok Salâvat getirenidir."

"Allah'ın yeryüzünde gezen melekleri vardır. Ümmetimin üzerime getirdikleri Salatü selamları bana ulaştırırlar. Getirdikleri Salatü selam bana ulaşır ulaşmaz ben de onlar için isti far ederim."

"Üzerime Salâvat getirenlere kıyamet günü şefaatçi olurum. Salâvat getirmeyenden ise uzağım."
(Bu hadisler El Mustadraf2/283'ten tercüme edildi)

Alt 07 Kasım 2013, 19:54   Mesaj No:306
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

980... ALLAH KABUL ETSİN... (İnşallah)

Alt 10 Kasım 2013, 12:56   Mesaj No:307
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

970... ALLAH KABUL ETSİN... (İnşallah)

Alt 10 Kasım 2013, 14:03   Mesaj No:308
Durumu:Nick Yusufum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33481
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:0
Memleket:Çorum
Konular: 0
Beğenildi:0
Takdir Et:

Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina ve Nebiyyina Muhammed.Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina ve Nebiyyina Muhammed.Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina ve Nebiyyina Muhammed.Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina ve Nebiyyina Muhammed.Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina ve Nebiyyina Muhammed.Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina ve Nebiyyina Muhammed.Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina ve Nebiyyina MuhammedAllahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina ve Nebiyyina MuhammedAllahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina ve Nebiyyina Muhammed.Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina ve Nebiyyina Muhammed.Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina ve Nebiyyina Muhammed.Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina ve Nebiyyina Muhammed.[.[[[.[.[[[.[.[.[
Alt 10 Kasım 2013, 18:42   Mesaj No:309
Medineweb Emekdarı
YaŞuHa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:YaŞuHa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13867
Üyelik T.: 24 Mayıs 2011
Arkadaşları:6
Konular: 399
Beğenildi:29
Beğendi:5
Takdirleri:53
Takdir Et:

Allahümme salli ala muhammedin ve ala alihi ve ashabihi ve evladihi ve ezvacihi ve zürriyyetihi ve ehli beytihi ve asharihi ve ensarihi ve eşyaıhi ve muhıbbihi ve ümmetihi ve aleyna meahüm ecmeıyne ya erhamer rahımiyn

Allahumme Amin
Alt 31 Aralık 2013, 21:35   Mesaj No:310

klm

Medineweb Acemi Üyesi
klm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:klm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 26093
Üyelik T.: 15 Şubat 2013
Arkadaşları:1
Konular: 4
Beğenildi:0
Takdir Et:
Standart 8 milyar salavat okumaya katılır mısın?

Hem bugünlerd Türkiyenin içinde bulunduğu kaos hemde ,Hristiyanlık adetlerinin çok yaygınlaştığı şu dönemde ''Son peygamber.info''nun başlattığı salavat kampanyasına sen de katılmak istersen lütfen sayısını bildirin.

Rabbim hepimize Kuran ve Sünneti seniyyeye uygun yaşamayı nasip etsin.

Konuyu Toplam 13 Kişi okuyor. (0 Üye ve 13 Misafir)