Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.PEYGAMBERLER-ASHAB-I KİRAM-ALİMLER.::. > Peygamberler-Ashab-ı Kiram-Alimler > Hz.Muhammed(s.a.v)

Konu Kimliği: Konu Sahibi Minam,Açılış Tarihi:  19 Ağustos 2008 (16:37), Konuya Son Cevap : 13 Kasım 2009 (22:36). Konuya 6 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 19 Ağustos 2008, 16:37   Mesaj No:1
Medineweb Usta Üyesi
Minam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Minam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2893
Üyelik T.: 02 Ağustos 2008
Arkadaşları:0
Konular: 94
Beğenildi:22
Beğendi:16
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Sen geliyorsun Ya Nebi…

Sen geliyorsun Ya Nebi…

Medine sokakları senin gelmenle bayramı yaşıyorlardı adeta…

Sokakları n her başında bir gül seni bekliyordu, sen kokularıyla…

Çocukları n feryadı figan hallerle ve ayrı bir sevinçle;

“Efendimiz geliyor, Allah'ı n Rasûl'u geliyor” demeleri geliyor dört bir yandan…

Sen geliyorsun Ya Nebi…

Herkes sana susamış ve sana hasret…

Herkes sana meftun ve sana hayran…

Öylece sükûnet içinde beklenensin ya Rasul....

Sana â ş ı k olan ümmetinden biri, ayak seslerini duymuş olacak ki bağırarak;

“Allah'ı n Rasûl'u geliyor, âlemlerin efendisi geliyor” dediği anda kurbanlar kesiliyor .

Her yan sana akı tılmış kurban kanlarıyla bürülü…

Sen geliyorsun Ya Nebi…

Sen yere bası yorsun, toprak “Allah” diyor.

Sen göğ e bakıyorsun, gökyüzü “Allah” diyor.

Sen ümmetine bakı yorsun, sana âşıklar aynı ağızdan “Allah” diyor.

Sen ümmetine tebessümle Allah'ı n selamını veriyorsun….

Bir tek sözüne canları nı feda eden ümmetin gözyaşlarıyla, Allah'ın selamıyla karşılık veriyor.
Sen geliyorsun Ya Nebi…

Ben ise sana hasret ve sana mahçup…

Gözlerimin içine bakı yorsun, saçımı okşuyorsun…

Ben ise “seni bekliyordum, Ya Rasul…Seni bekliyordum Ya Nebi”

“Beni şefaatine nail eyle” diyerek, nurlu elini ve yüzünü öpüp, o mübarek kokunu içime çekerek

Sen geliyorsun Ya Nebi…
Hani bu fani olan dünyaya değ il de, benim hayal dünyama…

Ke şke bunlar gerçek olsa, senin o nur cemalini bir kere olsun görüp, öpüp ve kokunu içime çekebilsem.

Bir kere olsun seninle konu şabilsem, ne olurdu Ya Nebi…

Ben böyle aslı olmayan hayaller kuruyorum diye,

Bana kı zıyor musun?

Biliyorum bu anlattı klarımın ne aslı, nede sureti yok…

Ama inan efendim, senin zamanı nda olup,

Ah! O an Medine'de olup, seni bir kere de olsa uzaktan görseydim.

“İş te bakın, bu benim Nebim” deseydim…

Sonra da gözya şlar ı içinde;

“Ya Rabbim, sana şükürler olsun ki senin Rasul'unu bana gösterdin”

Sen geliyorsun Ya Nebi…
Diyerek söze ba şlay ı p, gerçek olanı anlatsaydım ne olurdu…

Ya Rabbim burada efendimiz ile kar ş ı laşamadık belki ama…

Sen cennet de olsun kom şu eyle bizi…

Burada diyemedim ama cennet de olsun diyeyim…
Sen geliyorsun Ya Nebi..

Konu Sahibi Minam 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Hutbe:İyiliği Emretmek ve Kötülükten Sakındırmak Tebliğ-İrşad-Vaaz-Hutbe-Nasihat nurşen35 1 2676 25 Mart 2014 18:25
Hutbe:Asr-ı Saadetten Kardeşlik Örnekleri Tebliğ-İrşad-Vaaz-Hutbe-Nasihat Minam 0 2000 24 Mart 2014 19:03
TAVUKLU YILDIZ ŞEHRİYE SALATASI /medineweb mutfağı Salatalar mehmet akif2 4 2275 24 Mart 2014 18:40
Niyetlerimiz Hâlis Olsun... Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler Beytül Ahzan 1 2270 12 Mart 2014 20:41
Diyanet İlmihali 1. Cilt soru cevap... DHBT-Hazırlık/Notlar/Özetler Mihrinaz 6 6969 10 Mart 2014 20:04

Alt 19 Ağustos 2008, 16:46   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:TÜRKcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2609
Üyelik T.: 12 Temmuz 2008
Konular: 114
Beğenildi:8
Beğendi:0
Takdir Et:
Standart Cvp: Sen geliyorsun Ya Nebi…

Efendimiz'i(sav) göremedik ama o bize kardeşlerim dedi..Ya Resul(s.a.v) bizleri cennette sofrana ayık görür müsün...Bize hoşgeldiniz ümmetim der misin???cürmümüz ile geliyoruz...Allah'ım bizi affeyle..Efendimiz'e layık ümmet eyle ...amin...
eline sağlık minam...paylaşımlarının devamını bekleriz...
Alt 20 Ağustos 2008, 08:18   Mesaj No:3
Medineweb Paylaşımcı Üyesi
Durumu:MescidiAksa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2830
Üyelik T.: 29 Temmuz 2008
Arkadaşları:3
Konular: 55
Beğenildi:0
Takdir Et:

Ya Rabbim burada efendimiz ile kar ş ı laşamadık belki ama…

Sen cennet de olsun kom şu eyle bizi…

Burada diyemedim ama cennet de olsun diyeyim
inşallah allahım
Alt 23 Ağustos 2008, 00:34   Mesaj No:4
Durumu:yeşil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 3112
Üyelik T.: 17 Ağustos 2008
Konular: 4
Beğenildi:0
Takdir Et:

sizin kadar anlayamasamda müsadenizle iki satır yadıklarınız hakkında karalamaya çalışayım..

çalışmanız şiirden ziyade etkileyici bir duygu infilakı derken kalpten gelen kelimelerle yazıldığını söylesem yeterli olurmu ??
Alt 13 Kasım 2009, 19:53   Mesaj No:5
Medineweb Usta Üyesi
Minam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Minam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2893
Üyelik T.: 02 Ağustos 2008
Konular: 94
Beğenildi:22
Beğendi:16
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart RE: Sen geliyorsun Ya Nebi…

(Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala âli seyyidina Muhammed)
Rasulüm .. Anlatamadığım bütün cümlelerdesin seni sığdıramıyorum satırlara..

Rasulüm bizi ümmetliğe kabul eyle...
Rabbim peygamberimize layık ümmet olmayı nasip eder inş

Alt 13 Kasım 2009, 19:56   Mesaj No:6
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Andolsun, sizin için, Allah'ı ve ahiret gününü umanlar ve Allah'ı çokça zikredenler için Allah'ın Resûlü'nde güzel bir örnek vardır.
(AHZAB/21)

Peygamberimizde Müminler için en güzel örnekler vardır....
Alt 13 Kasım 2009, 22:36   Mesaj No:7
Medineweb Sadık Üyesi
kurtmehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kurtmehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5446
Üyelik T.: 30 Kasım 2008
Arkadaşları:2
Konular: 73
Beğenildi:19
Takdir Et:

Hz.MUHAMMED (S.A.V) 571 - 632
EĞER BİR GÜN......

Eğer bir gün , Peygamberimiz ziyaretimize gelse

Yalnızca bir kaç günlüğüne.

Hem de aniden gelmiş olsa .

Merak ediyorum ne yapacağımızı ? Biliyorum en güzel odamızı kendisine tahsis edeceğimizi Böylesi şerefli bir misafiri yiyeceklerin en iyisini , içeceklerin en iyisini sunacağımızı.

Onun evimizde görmekten mutlu olacağımıza , Ona hizmet etmemizden alacağımız hazzı başka hiçbir şeyden alamayacağımıza da inanıyorum.

Tüm bunlara rağmen memat ediyor ve düşünüyorum :

Onun evimize doğru geldiğini gördüğümüzde , kapıdamı karşılacağız ? O güzel misafiri içeri almadan " Buyur Ya Resullullah ! " demeden , kollarımızı bu mübarek konuğumuza uzanmış olarak " Hoş geldiniz!" deyip içeri almadan önce neler yapacağımızı merak ediyorum .

Masamın üzerinde bazı gazete ve dergileri saklayıp, onun yerine Kur'an mi koyacağız ?Hala açık saçık programları izlediğimiz televizyonun üzerini örtüyle mi kapatacak veya alelacele yerinde kaldırıp bodrum kattaki izbeye mi saklayacağız ?

Yahut ta koşacak mıyız kapatmaya , O kızmadan önce ? Veya o nurlu misafirin işitmediğini umarak kapatacak miyiz radyomuzu , yüz kızartıcı bantları izlediğimiz videomuzu ?

Evin rafında üst üste dizdiğimiz müzik bantlarını unuttuk galiba.Hemencecik onları kaldırıp , onun yerine Hadis kitaplarımı yerleştireceğiz.

Merak ediyorum . Evimize girmek üzere bulunan bu şerefli Misafirin hemen girmesine müsaade edecek miyiz ? Ya da sağ sola mi koşturacağız ? Yahut da " Biraz bekler misiniz ?" diyerek Onu kapımızın önünde mi bekleteceğiz ?

Merak ediyorum . Eyer Peygamberimiz bir kaç gününü geçirmiş olsa , alışa gelen yaptıklarımıza devam mı edeceğiz ? Her sabah gün doğusuna veya kaba kuşluğa kadar uyabilecek miyiz ?

Ailemizle kavgalı-gürültülü savaş ortamını sürdürebilecek miyiz ? Yoksa bir kaç saat sonra sıkılmaya , daralmaya mi başlayacağız ?

Merak ediyorum.Hiç yüzümüzü asmadan tüm ayla fertlerimizle beraber her vaktin namazını kılabilecek miyiz ? Sabahın erdeninde yatağımızdan fırlayıp sabah namazı hazırlığını yapabilecek , nişanlanma çağına gelen kız ve erkek çocuklarımızı yataklarından kaldırabilecek miyiz ?

Veya, Şerefli Misafirin abdest suyunu dökerken , öbür odada 15 yasına gelmiş ancak secde yüzü görmemiş oğlumuzu nereye saklayacağız ?

Yoksa bir kaç günlüğüne otele veya akrabalarımızın evine mi göndereceğiz ? Merak ediyorum.

Alıştığımız hayat seyrimizin kontrolden çıktığındaki acı halimizi.Bayi'miz gazeteyi kapıdan uzattığında ne yapacağımızı .Müslüman bir sahabe kadının kıyafetine dokunan yahudilere karşı savaş başlatan misafir Peygamber'in yanında o müstehcen gazeteyi okuyabilecek miyiz ?

Acaba diyorum .Peygamberimizi yanımıza alarak, gitmeye planladığımız yerlere götürebilecek miyiz ? 17 yasındaki kızımızın yanına gelerek " Siz ne alırdınız. " diyerek olan şık bir garsonun sözüne karşı tavrımızı.

Acaba diyorum.Gittiğimiz yerde üç-dört saat boyunca yemek masasında Peygamberimiz de buluna bilecek mi ? Yoksa Onu evimize istirahata mi alacağız ?

Düşünüyorum. Hem de gözlerimle görmüş gibi düşünüyorum.Bir kaç günlüğüne evimize olarak gelmiş olan Peygamberimize 24 saatimizi nasıl geçirdiğimizi göstermemizi. " Bonjour" diyerek evimize giren oğlumuzu , yarim etekle arabadan inen genç kızımızı ."Bunda benim suçum yoktur "Ya Resulallah !" deyip ölüp ölüp dirilen ana ve babaları....

Düşünüyorum Peygamberimiz evimize otururken , evimize gelecek aile misafirlerimizi.Peygamberimizden habersiz olan misafirlerimizin girişlerini , konuşmalarını görüntülerini.

Evet evimize sadece bir kaç günlüğüne misafir olarak gelecek olan Peygamberimizce karsı sergileyeceğimiz tavırlarımızı merak ediyorum.Bu Peygambercin nasıl karşılayıp , nasıl uğurlanacağını merak ediyorum.

Peygamberimiz eğer bizimle bir kaç gününü geçirecek olsa , alışagelen yaptığımız islere devam mi edeceğiz ? Yahut da ziyaret bittiğinde ve evimizden ayrıldığında rahat bir nefes mi alacağız ?

Evet sevgili Peygamberimiz bizimle biraz vakit geçirmek için gelse hayatimizi alt-üst mü olacak;

alıntı

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)