Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.İLAHİYAT-ÖNLİSANS -AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ.::. > İlahiyat Öğrencileri İçin Genel Paylaşımlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi Ayşe2004,Açılış Tarihi:  08 Şubat 2013 (14:38), Konuya Son Cevap : 08 Şubat 2013 (14:38). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme: Değerlendirme: Toplam 1 oy almıştır,  ortalama Değerlendirmesi 5,00 puandır.
Alt 08 Şubat 2013, 14:38   Mesaj No:1
Ayşe2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Ayşe2004 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 23867
Üyelik T.: 30 Aralık 2012
Arkadaşları:0
Konular: 1
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart A.Ö.F'de bütünlemelerin geri gelmesi

A.Ö.F'de bütünlemelerin geri gelmesi

Arkadaşlar
YÖK'ün 22.06.2012 Tarih ve 5854-27380 sayılı kararı uyarınca 2011-2012 eğitim döneminden itibaren tüm üniversitelerin öğrencilerine Bütünleme Sınavı hakkı tanınması zorunluluğu getirilmiş fakat görülen üzre Anadolu Üniversitesi yetkilileri bunun olamayacağını belirterek bütünleme sınavı yapmayı düşünmemektedir. Aöf öğrencileri olarak bizler, bir çoğumuz maddi imkansızlıklar neticesinde örgün bir eğitim görememekte ve hem çalışıp hem okumak zorundayız. Eve çoğu zaman geç saatlerde yorgun argın gelmekte ve derslerimize çalışmakta zoranmaktayız. Bunun üstüne Anadolu Üniversitesi Senatosu, YÖK'ün bize tanıdığı bütünleme sınavı hakkını vermemekle bizleri derslerimizi geçememe riskiyle karşı karşıya bırakmakta ve zaten kısıtlı olan imkanlarımızı daha çok zorlamaktadır.

Bu sebeplerden ötürü YÖK'ün "Tüm Üniversitelerde Bütünleme sınavı yapılması" hususunda aldığı karardan Anadolu Üniversitesi Senatosunun zorluluğu gerekçe göstererek vazgeçmemesini temenni ediyoruz. İlgili ve Yetkili olan kurum ve kuruluşların bu haakımızzdan edilmemizin önüne geçmesini bekliyoruz. Mağduriyetlerimizin giderilmesi ve YÖK'ün aldığı karar uyarınca kredili sistem öğrencilerine de 2012-2013 eğitim yılında da ve sonraki eğitim yıllarında da ( Güz ve Bahar Dönemlerini Kapsayan ) bütünleme sınavlarının yapılmasını sizlerden rica ediyoruz. gibi veya benzeri bir dilekçeyi bimer,yök,cumhurbaşkanlığı veya t.b.m.m. dilekçe mail adreslerine göndererek bütünleme hakkımızın iade edilmesini sağlayabiliriz.Sınava ne kadar çok çalışsak da olası bir terslikten dolayı kötü geçerse bunu telafi etme hakkımız olmalı lütfen destek olun

Konu Sahibi Ayşe2004 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
A.Ö.F'de bütünlemelerin geri gelmesi İlahiyat Öğrencileri İçin Genel Paylaşımlar Ayşe2004 0 1545 08 Şubat 2013 14:38

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)