Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.İLİTAM İLAHİYAT LİSANS TAMAMLAMA.::. > İlitam 3.Sınıf Dersleri > İlitam 3.sınıf Genel Paylaşımlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi makbergülü,Açılış Tarihi:  11 Ağustos 2014 (10:59), Konuya Son Cevap : 17 Eylül 2018 (19:03). Konuya 403 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı246Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 11 Ağustos 2014, 11:30   Mesaj No:11
Medineweb Emekdarı
GÖKCEN_AZRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:GÖKCEN_AZRA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27691
Üyelik T.: 25 Nisan 2013
Arkadaşları:15
Memleket:ARZ
Konular: 105
Beğenildi:95
Beğendi:4
Takdirleri:60
Takdir Et:
Standart Cevap: ilitamlar hakkında genel bilgiler

rabbim razı olsun
bu bilgiler çok faydalı olcak forum için
emeğine sağlık
specialman20 beğendi.
Alt 11 Ağustos 2014, 11:38   Mesaj No:12
Medineweb Emekdarı
Durumu:EyMeN&TaLhA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21422
Üyelik T.: 08 Kasım 2012
Arkadaşları:36
Konular: 784
Beğenildi:131
Beğendi:34
Takdirleri:141
Takdir Et:

kazanan arkadaşlarım.Rabb im dgs yi kazanma fırsatı verdi elhamdülillah.yerleştikten sonraki süreçte de Rabb im yar ve yardımcımız olur,bizi darda bırakmaz emin olunuz.

ilitamla ilgili olumlu olumsuz düşünceleri fazla önemsemiyorum.kolay denilen ilitamlar bize zor gelir,zor denilen yerler bize kolay gelir Rabb im bilir biz bilemeyiz..

biz her zaman hakkımızdan hayırlı olanı isteyelim ,bizlere müslamanlara yakışan da budur elbet..

benim bu sene umudum yoktu.şimdiden sonraki süreçtede Rabb im nasip ederse ilitamlı olucaz.Rabb im bu süreci hayırlarla tamamlamamızı nasip etsin.inşaAllah=)

selam ve dua ile
specialman20 beğendi.
Alt 11 Ağustos 2014, 12:37   Mesaj No:13
Medineweb Usta Üyesi
erol 71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:erol 71 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15208
Üyelik T.: 10 Aralık 2011
Arkadaşları:14
Konular: 2
Beğenildi:129
Beğendi:420
Takdirleri:1528
Takdir Et:

Makbergülü illaki faydalı bir şey yapacaksın. Çok faydalı bir konu olmuş. Hepsi bir arada.

Arkadaşım,Sakarya'da yüz yüze eğitim zorunlu deniyor ama gelmeyene bir şey demiyorlar.
Yüzyüze eğitime gitmek faydalı oluyor. Öğrenci olduğunuzu hissediyorsunuz. Yurtta evden daha iyi çalışılıyor. Son hafta tekrarı iyi oluyor. Müsait olanlar gidebilir.
specialman20 beğendi.
Alt 11 Ağustos 2014, 12:47   Mesaj No:14
Medineweb Emekdarı
makbergülü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:makbergülü isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17068
Üyelik T.: 03 Mart 2012
Arkadaşları:26
Memleket:arz
Konular: 171
Beğenildi:211
Beğendi:27
Takdirleri:246
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

mevlam hepimizden razı olsun canlar elimden geldiğince tek başlıkta toplamak daha güzel geldi ayrı konularda bu paylaşımlar var fakat sadece bu konuya bakmak isteyenler için forumun yeni yüzünede aşina olmayanlara kolaylık olsun istedim

songül ablam sağolasın biz senden öğrendik işleri kolaylaştırmayı gülüm sen sakarya hakkında detaylı olarak anlatırsın artık. evet pek çok yerde farklı yorumlar var ama genelde yüzyüze eğitim mecburi diye bir uygulamaya rastlamadım.esnek tutuluyor sanırım bu konu. şimdiye kadar pek çok ilitam mezunu yada okuyanıyla sohbet ettim malatya ve 19 mayıs için çok olumsuz yorumlar edindim hatta malatyada okuyan arkadaşım sıkıntılarına hep şahit oldum.bu konuda her ilitamın zorluk derecesi mutlaka var fakat oralarda ki hocaların tutumları farklı yorumlara sebeb oluyor bunu anladım.her okuyan aynı hocayla okumadığı için aynı okul için farklı yorumlar mevcut.bu konuya dikkat edin bence seçimleri yaparken bu çok önemli sanırım.hala tercihler açıklanmadı bu bile yeterince kaos aslında.eğitim sistemindeki aksaklıklar okurken yaşanacak sıkıntıların habercisi mgibi sanki.mevlam okuyacak tüm kardeşlerimin yar ve yardımcısı olsun..çelik gibi sabır ve azim versin herkese..aminnn
specialman20 beğendi.

"Allah hiç kimseye taşıyabileceğinden daha fazlasını yüklemez."

|| BAKARA 286. ||

MAZARET insanın kendine söylediği en büyük ''YALAN''dır !! ..

Velhasıl-ı kelâm.
Namaz, duâ, gayret, nâsip. . .
Alt 11 Ağustos 2014, 12:59   Mesaj No:15
Medineweb Usta Üyesi
erol 71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:erol 71 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15208
Üyelik T.: 10 Aralık 2011
Arkadaşları:14
Konular: 2
Beğenildi:129
Beğendi:420
Takdirleri:1528
Takdir Et:

Alıntı:
makbergülü Üyemizden Alıntı Mesajı göster
mevlam hepimizden razı olsun canlar elimden geldiğince tek başlıkta toplamak daha güzel geldi ayrı konularda bu paylaşımlar var fakat sadece bu konuya bakmak isteyenler için forumun yeni yüzünede aşina olmayanlara kolaylık olsun istedim

songül ablam sağolasın biz senden öğrendik işleri kolaylaştırmayı gülüm sen sakarya hakkında detaylı olarak anlatırsın artık. evet pek çok yerde farklı yorumlar var ama genelde yüzyüze eğitim mecburi diye bir uygulamaya rastlamadım.esnek tutuluyor sanırım bu konu. şimdiye kadar pek çok ilitam mezunu yada okuyanıyla sohbet ettim malatya ve 19 mayıs için çok olumsuz yorumlar edindim hatta malatyada okuyan arkadaşım sıkıntılarına hep şahit oldum.bu konuda her ilitamın zorluk derecesi mutlaka var fakat oralarda ki hocaların tutumları farklı yorumlara sebeb oluyor bunu anladım.her okuyan aynı hocayla okumadığı için aynı okul için farklı yorumlar mevcut.bu konuya dikkat edin bence seçimleri yaparken bu çok önemli sanırım.hala tercihler açıklanmadı bu bile yeterince kaos aslında.eğitim sistemindeki aksaklıklar okurken yaşanacak sıkıntıların habercisi mgibi sanki.mevlam okuyacak tüm kardeşlerimin yar ve yardımcısı olsun..çelik gibi sabır ve azim versin herkese..aminnn
Her okulun kendine göre zorlukları var. Fakat memnuniyet olayı kişiden kişiye değişir. Sakarya ilitam hakkında Face deki yorumları okuyanlar tercih yapmaya korkar. İlk dönem bazı sıkıntılar vardı ama zamanla alışıyorsunuz. Mükemmeli bulmak çok zor...
Alt 11 Ağustos 2014, 13:12   Mesaj No:16
Medineweb Emekdarı
makbergülü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:makbergülü isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17068
Üyelik T.: 03 Mart 2012
Arkadaşları:26
Memleket:arz
Konular: 171
Beğenildi:211
Beğendi:27
Takdirleri:246
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
erol 71 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Her okulun kendine göre zorlukları var. Fakat memnuniyet olayı kişiden kişiye değişir. Sakarya ilitam hakkında Face deki yorumları okuyanlar tercih yapmaya korkar. İlk dönem bazı sıkıntılar vardı ama zamanla alışıyorsunuz. Mükemmeli bulmak çok zor...
aynen öyle canım emeksiz yemek yok

"Allah hiç kimseye taşıyabileceğinden daha fazlasını yüklemez."

|| BAKARA 286. ||

MAZARET insanın kendine söylediği en büyük ''YALAN''dır !! ..

Velhasıl-ı kelâm.
Namaz, duâ, gayret, nâsip. . .
Alt 11 Ağustos 2014, 15:02   Mesaj No:17
Medineweb Emekdarı
GÖKCEN_AZRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:GÖKCEN_AZRA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27691
Üyelik T.: 25 Nisan 2013
Arkadaşları:15
Memleket:ARZ
Konular: 105
Beğenildi:95
Beğendi:4
Takdirleri:60
Takdir Et:

Alıntı:
erol 71 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Alıntı:
aynen öyle canım emeksiz yemek yok
haklısınız
biz bilmeyiz, rabbim bilir
hakkımızda hayırlı olan ne ise rabbim onu nasip etsin bizlere inşallah
Alt 14 Şubat 2015, 23:35   Mesaj No:18
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:sultan5 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 31180
Üyelik T.: 18 Eylül 2013
Arkadaşları:2
Konular: 10
Beğenildi:7
Beğendi:9
Takdirleri:43
Takdir Et:

Allah razi olsun. Bu bilgilere eski diyorlar acaba gercekmi eger gercekse yeni ilitam hakkinda bilgilere nasil ulasiriz .
Alt 15 Şubat 2015, 01:47   Mesaj No:19
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

Alıntı:
SİVAS İLİTAM HAKKINDA GENEL BİLGİLER
*Geçme notu 45 'tir. Ders başarı notunun hesaplanmasında; ara sınavların ortalamasının etkisi %10, yarıyıl sonu sınavının etkisi %90’dır

*Klasik sınav yapılmaktadır.

*Çan eğirisi vardır.

*Harç ücreti 513.50 tl dir.

*Birinci sınıf derslerinin en çok üçünden başarısız olan öğrenci ikinci sınıfın derslerini alır. Üç dersten fazla dersten başarısız olan öğrenciler, başarısız oldukları bu dersleri tekrar ederler, ikinci sınıftan ders alamazlar.

*Yaz okulu bulunmaktadır.Ders açılması için 25 kişinin başvurması gerekmektedir.

*Kur'an sınavı finalde mülakat şeklinde yapılır.Yüzyüze eğitim zorunlu değildir.Fakat yüzyüze eğitimin verildiği haftaiçi Kur'an sınavı da yapıldığı için sınava gelmek zorunludur.Ezberler;30. Cüz Yasin,Tebareke,Amme,Fetih,Hucurat,Rahman,Saff,Cuma sureleridir.

*Kura'n-ı Kerim sınavı hafta içi yapılır. Diğer 6 sınav hafta sonu Cumartesi 3 ; Pazar 3 şeklinde bölünmüştür.

*Kitap verilmiyor.Pdf çıktı alınmaktadır.

Sivas - Cumhuriyet Üniversitesi:[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
dönemlik harç +250 tl material ücreti ile 763.5 liracık oldı

ders sayısı geçen donem 10 bu dönem 9 sınavlar 3 günde ancak yapılıyor

cuma günü erkenden kuran sözlü sınavı için gidiyorsun cumartesi pazar ve pazartesi final sınavları oluyor

final notu en az 45 ortalama en az 45 olması lazım ki bağıl sistemde değerlendirmeyi girebilsin

bir derste geçme notu yüksek ise 60 ile bile büte kalınabilir
Alt 15 Şubat 2015, 01:48   Mesaj No:20
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

songül ablamız çok başarılı olduğu için sakarya ilitam ona zor gelmedi

maşallah diyorum başka da birşey demiyorum

Konuyu Toplam 2 Kişi okuyor. (0 Üye ve 2 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: