Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > İslami Haberler

Konu Kimliği: Konu Sahibi TufeyL,Açılış Tarihi:  09 Ekim 2007 (21:42), Konuya Son Cevap : 10 Ekim 2007 (11:44). Konuya 3 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 09 Ekim 2007, 21:42   Mesaj No:1
Medineweb Kıdemli Üyesi
Durumu:TufeyL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 50
Üyelik T.: 15 Temmuz 2007
Arkadaşları:0
Konular: 116
Beğenildi:4
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart İrtica artıyor: Misâli ben!

İrtica artıyor: Misâli ben!

Adam günahkâr; vefat edip öteki tarafa intikal edince tartıda ne kadar yaramaz biri olduğu anlaşılıp doğruca zebaniler tarafından cehenneme buyur ediliyor. Bizimki kapıdan bakıyor ki durumlar iyi değil, feryat, figan, işkence, baskı, dayak... felâket!..
Cehennemin kapısı üzerine kapatılmadan önce dönüp zebaniye diyor ki:

-Bu yaptığınız baskılar, kabir azabı filan hiç hoş değil; buraya gelenlere böyle kötü davrandığınız işitildikçe kimse buralara gelmek istemiyor, haberiniz olsun!

Siz bu fıkraya bir mim koyun, şimdi bir başka konuya geçelim.

Kendi haline bırakıldığında Türkiye'nin ne kadar hızla kötü yola düşeceği ve teokratik bir devlet olacağı yolunda mütemadiyen aragazı veren haberlere bayılıyorum. Bunlardan biri şöyleydi: Gazete okuyucusu umumi tuvalete giriyor; bakıyor ki adamın biri resmen ve alenen lavaboda abdest almakta! Adamın kanı donuyor, tüyü-tüsü tiken tiken oluyor ve hemen gazetesinin laik yazarına hitaben kâğıda kaleme sarılıyor,

-Üstelik abdest alırken bu adam, bıyığından sular damlatarak etrafına 'n'aaber, bakın nasıl kamusal alanların orta yerinde abdest alıyorum, çatlayın işte, ooh' diye hava atıyordu!

Yok daha neler demeyin; aynen öyle. Resmi kurumlardaki umumi tuvaletlerde, kamu alanı fikrine ne türlü hakaretler yapıldığını ise i'zanınıza havale ediyorum!

Netekim bakınız Milliyet gazetesinin haberine göre molla kılıklı adamın biri cübbeyle uçağa binip "yanıma hatun kişi oturtmayın; feylim bozulur" diye cazgırlık etmeye kalkışmış. Tüyler ürpertici hadiseye baştan sona şahitlik eden E. adındaki duyarlı yurttaşımız, yaşadıklarını en az kendisi kadar duyarlı bir yazara aktarmasa nereden bilecektik?

Haber, birbiriyle bağlantılı irtica konsepti metinleriyle uzayıp gidiyor; meselâ bir süre önce kalkışa hazırlanan uçak rötar yapınca iki yolcu aprona inerek bir güzel namaz kılmışlar da kimse de "hoop hemşerim" dememişmiş. Zaten editör, haberin sonuna apronda deve kesilmesi meselesini bağlamayı da ihmal etmemiş ve bu arada uçuş uzmanları derneği yetkililerinin tüyler ürpertici açıklamaları ile haberi bir güzel aranje etmiş; Dispeçerler Derneği yetkilisine göre bazı yolcular pilota, "hele uçağın burnunu kıbleye çevir kardaş, iki el namaz kılayım da sonra rotana dönersin" deyu haber yollarken hostes kızlarımız da "kıble kalbimizde hacı amca" diyerek vaziyeti idare ediyorlarmış!

Müthiş bir aymazlık! Getireceksin bu yolcuyu çıkış kapısına, "kapıdan çık, kanatlara doğru yürü; iki metre sonra sola dön, mescidimiz oradadır hacıemmi" diyeceksin, göklerdeki irtica olaylarını henüz organize olmadan ezeceksin!

Neyse, şimdi yine fıkraya dönelim. Ben diyorum ki naçizâne, "bu memlekette cahil var, gerici var, mürteci var, hatta teokrasi ve hilafet yanlısı bile çok aransa birkaç tane bulunur ama bunların nesli kesilse bile, şu kafayla haber yapan gazeteciler oldukça tez zamanda yenileri çıkar"

Siz böyle "vurdukça", burada irtica artıyor kardeşim; siz böyle tahrik edici haberler döşendikçe benim burada cübbe giyip uçağa binerek pilota, "uçağı kıbleye çevir pilotcubaşı, on beş dakikalığına da uçağı havada kımıldatmadan beklet" diyesim geliyor, kendimi zabtedemiyorum; bütün lavabolarda abdest tazeleyip, şehirlerarası yollardaki bütün tesis camilerde ikişer rekat tahiyyatül mescid namazı kılasım geliyor. Tahrik oluyorum; içimden gelmese de her sene Kurban Bayramı'nı hac mevsimine denk düşüren bu garip canlı türüne inat fiyaka için ibadet edip, şunları hasetten çatlatmak istiyorum.

Ha, gayret; siz oradan ben buradan biraz daha çabalarsak Cumhuriyet'i yıkıp yerine teokratik hilafet devleti kurulması yakındır; aha buraya yazdım: Dört yüz sene sabreden görür.

AHMET TURAN ALKAN

Konu Sahibi TufeyL 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Ebul vefa hz.'nin duası Dua Bölümü TufeyL 0 2291 19 Mart 2009 15:03
Cennet kapısını açan dua Dua Bölümü TufeyL 0 2305 19 Mart 2009 15:02
Gel sana dünyanın misalini göstereyim Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler Ağlama_Karanfil 1 2063 19 Mart 2009 14:58
BabaanneMaceraları Fıkralar-Hikayeler Kara Kartal 2 1968 18 Mart 2009 00:02
Evlilik aşkı öldürür derler.YaLaN.. Evlilik-Nikah Konuları Mihrinaz 5 1909 17 Mart 2009 22:43

Alt 09 Ekim 2007, 22:04   Mesaj No:2
Medineweb Aktif Üyesi
Durumu:inzar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 68
Üyelik T.: 04 Ağustos 2007
Konular: 28
Beğenildi:5
Takdir Et:
Standart Cvp: İrtica artıyor: Misâli ben!

neşelendiğimiz nokta yazarın kalemindeki ince espri anlayışı.. yapılan ibadetlere yapılan saygısız hitabı değil..
yalnış anlaşılmaya sakın...
Alt 10 Ekim 2007, 11:38   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:CaferTayar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 89
Üyelik T.: 21 Ağustos 2007
Konular: 227
Beğenildi:15
Takdir Et:
Standart Cvp: İrtica artıyor: Misâli ben!

merhaba sevgi değerler
hem keyifli hem mizahi ve hemde aba altı sopa mesafesinde bir yazı
yani eksantirik ne yana çekersen gelecek tarzda
isteseniz bu yoldan başlayıpta medyanın ve bu hilkat garibelerinin bir yerinden çıkarsınız
ama gerek yoktur sanırım hani atalarımızın bir sözü vardır -İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR- diye
bir düşünmek lazım 150 milyonluk bir osmanlı 22milyon kilo metrekare yüz ölçümlü topraklarda
beşyüz yıl müreffeh ve adil asla emperyalist olmadan milletleriyle yaşarken
geçen 285 yıllık ara zamanın kimliğine nazar edip bu hale nasıl geldiğimizi farkedersiniz
adam utanmadan demokratik oylarla milletin teveccühüyle iktidara gelince birilerinin kanına dokunuyorsa
ona demezlermi sen bizim 285 yıldır her gün kanımızı canımızı yakarken gözlerimizin ne hale geldiğini
ve bunun bir ilahi hesablaşma olduğunu ve milletlerinde kaderi olduğunu hatırlatmazlarmı
sanırım izmihlal bitti ve istiklal başladı atalarımızı it veya kelb dediklerinin ulumaları bundan
istiklalin vekaletini alanlar dik duruşlarıyla derin medya ve kara kabus konseptlerinin oyununu bozunca
uşak ruhlu satılmış kalemlere gün doğdu irtica asparagasları adına
ama kafirler istemeselerde allah nurunu tamamlıyacaktır
şimdilik hak adına istiklale vesile olanlara dua vaktidir her namazımızda bu ülkenin umerasına
dua ve destek verelimki istikbalimiz yani evlatlarımız geleceğin teminatı olsun
selam olsun bir hayırlı niyeti gönül ufkunda doğurup düşünenlere ki onlar tiflisle bitlisi aynı görenlerdir
selam olsun bu küresel dünyamızın her yerini islam misyonerleriyle vatan kılan gönül erlerine
ve onların gayretine dualarıyla ve gözyaşlarıyla hasretliğini katan babalar ve annelere
selam olsun vatanından uzaklarda kalmanın hasretini yüreğinde damıtsada vusların hazzınla sukut edenlere
selam olsun gözlerinin altındaki torbanı uykusuz gecelerini ülkesi adına feda eden tayyib insanlara
selam olsun bu gülistan yurdun bağrından çıkıp vatanı gül lerle donatan gül tebesümlülere
selam olsun sıradanlığı tercih edip gayretini hakka havale eden arınçvari değerlere
selam olsun siyonizmin soğuk soluklarını bu ülkenin evlatlarını o kezzabın dehşetinden uyaran yıldız adamlara
bir sözdürki o kafirler için yaşasın cehennem bunu derim sukut ederim
selam ve dua ile
Alt 10 Ekim 2007, 11:44   Mesaj No:4
Medineweb Üyesi
Durumu:karlofca61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 136
Üyelik T.: 11 Eylül 2007
Konular: 34
Beğenildi:0
Takdir Et:
Cvp: İrtica artıyor: Misâli ben!

imdaaaaaaaaaaat irtica varrrrrrrrrrrrr nerdeeeeeeeeeeeeeeee ben ALLAHA KULLUK vazifemi yapıyorum irtica diye içeri attılarrrrrrrr......

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: