Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > İslami Haberler

Konu Kimliği: Konu Sahibi enderhafızım,Açılış Tarihi:  08 Nisan 2013 (17:54), Konuya Son Cevap : 08 Nisan 2013 (17:54). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 08 Nisan 2013, 17:54   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
enderhafızım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:enderhafızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5879
Üyelik T.: 28 Aralık 2008
Arkadaşları:32
Memleket:İst
Konular: 1383
Beğenildi:166
Beğendi:17
Takdirleri:216
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
evtx Bir 28 Şubat Parodisi...

Bir 28 Şubat Parodisi...

Bir 28 Şubat Parodisi

08 Nisan 2013 Pazartesi 15:55

Geleceği parlak çok sayıda subay sakıncalı personel diye fişlenip cadı avına maruz kaldı.

Vazifede, her konuda mükemmel bir subaydır. Ancak, inançları gereği eşinin kapalı olması Atatürkçü çizgideki düşünceye, dolayısıyla da TSK geleneklerine uymamaktadır. Çalışkan bir subaydır. Ancak Atatürkçü düşünce sistemine uymayan bir fikir yapısına sahip olup, ailesi ile birlikte davranış ve tavırlarıyla Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yapısına ters düşmektedir. Takibi gereklidir.

Postmodern darbe 28 Şubat sürecinde binlerce insan fişlendi. Ağır baskılara uğrayan yüzlerce mağdur oluştu. En büyük baskıyı Türk Silahlı Kuvvetleri personeli yaşadı. Sakıncalı personel diye fişlenenler adeta cadı avına tabi tutuldu. Çok sayıda parlak subay Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları ve üçlü kararname ile ordudan atıldı. Üç yıl önce yapılan yasal düzenleme ile TSK'dan atılan 1661 kişiden 1531'i haklarını geri aldı. Seslerini duyuramayan ve uğradıkları baskı ve zulüm sonucunda istifaya zorlanan mağdurlar ise, "Zorunlu Emekli-İstifa Grubu" adıyla bir platform oluşturdu. Hak arayışına giren grubun elinde, uygulanan mobbingi (bezdirme) ispatlayan çok sayıda belge var. Bu belgelerde subayların üstleri tarafından doldurulan sicillerinde dikkat çeken ifadeler var: "Vazifede her konuda mükemmel bir subaydır. Ancak inançları gereği eşinin kapalı olması Atatürkçü çizgideki düşünceye, dolayısıyla TSK'nın geleneklerine uymamaktadır. Bu konuda kendisini geliştirmesi gereklidir... Çalışkan bir subaydır. Ancak Atatürkçü düşünce sistemine ters düşen bir fikir yapısına sahip olup, ailesi ile birlikte davranış ve tavırlarıyla Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yapısına ters düşmektedir. Takibi gereklidir." "Zorunlu Emekli-İstifa Grubu” sözcüsü emekli Yüzbaşı Ekrem Ata, “Tasfiyelerin asıl amacı, darbeye karşı olan, vatanını milletini seven kadroların etkisiz hale getirilmesidir. Bu süreç 1993'de başladı" dedi. Platform üyesi diğer mağdurlar ise, yaşadıklarını şöyle anlattı...

Doç. Dr. Sabahattin Gül: GATA'da tabip kıdemli binbaşı idim. Malatya Asker Hastanesine tayin ettiler. Mahkeme kararı ile GATA'ya geri döndüm. Bu sefer YÖK'ün yaptığı doçentlik sınavına girmemi yasakladılar. Üst komutanlar tarafından açık açık tehdit edildim. Ordudan ayrıldıktan sonra dahi hakkımdaki takibat devam etmiş. Başbakan Erdoğan'a mektup yazıp uğradığım baskıları anlatttım.

Emekli Yarbay Cemal Erdoğan: Başörtülü eşimi ancak arabayla lojman binalarının bulunduğu yere sokabiliyordum. O zaman da arkamda bir inzibat arabası siren çalarak geliyordu. Kovalamaca yaşanıyordu.

Emekli Binbaşı Selahattin Arslan: Kuleli Askeri Lisesi'nde din öğretmeniydim. Buna rağmen namaz kılıp oruç tutuyorum ve eşim başörtülü diye görevden aldılar. Personel subaylığına atadılar. Daha sonra çeşitli taktiklerle istifaya zorladılar.

Habervaktim
Türkiyegazetesi

Konu Sahibi enderhafızım 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
En Pratik Sağlık Bilgileri Pratik / Faydalı Bilgiler enderhafızım 0 67 14 Ekim 2023 13:10
Kur'an Güzel Konuşun Diyor, Konuşuyor... Serbest Kürsü su damlası 3 2308 24 Kasım 2016 14:16
Geeflow - Diriliş (15 Temmuz Darbe Rap Şarkısı) İlahiler/Ezgiler enderhafızım 0 1910 23 Kasım 2016 12:06
Otuz Kuş & Dursun Ali Erzincanlı (Şehit Ömer... İlahiler/Ezgiler Esma_Nur 1 2661 23 Kasım 2016 11:44
15 Temmuz Demokrasi Marşı (İndir) İlahiler/Ezgiler enderhafızım 0 2207 23 Kasım 2016 11:10

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: