Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > İslami Rüya Tabirleri

Konu Kimliği: Konu Sahibi su damlası,Açılış Tarihi:  12 Aralık 2015 (20:32), Konuya Son Cevap : 15 Şubat 2023 (23:31). Konuya 46 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı63Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 18Haziran 2018, 15:07   Mesaj No:11
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1151
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:

Bende dün akşam ruyamda hayr olsun koydeyim bugday biciyorum.ve buğdayın arasından yılanları kovsun diye ilaç döktüm fakat elimle bi tanesini yakaladım ve öldürdüm yılanı görüp aniden yakalamam reflex olarak muthisti
su damlası beğendi.

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 18Haziran 2018, 16:19   Mesaj No:12
Medineweb EDİTÖRÜ
su damlası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: su damlası isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 13055
Üyelik T.: 18 Aralık 2010
Arkadaşları:18
Memleket:sivas
Konular: 695
Beğenildi:8128
Beğendi:9303
Takdirleri:25516
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Allahın kulu_ Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Bende dün akşam ruyamda hayr olsun koydeyim bugday biciyorum.ve buğdayın arasından yılanları kovsun diye ilaç döktüm fakat elimle bi tanesini yakaladım ve öldürdüm yılanı görüp aniden yakalamam reflex olarak muthisti

Hayr olsun canom..

Rüyada yılan Öldürmek düşman ve rakipleriniz üzerine galip gelmeye ve zafere ulaşmaya işaret eder. Rüyada yılanı öldürdüğünüzü görmek, girişeceğiniz işte başarıya ulaşacağınza işarettir. Yine rüyada yılanı öldürmek veya kesmek te düşmana karşı zafere yorumlanır. Rüyada yılan öldürmek düşmanı yenmek anlamına gelir.
Allahın kulu_ beğendi.

"Bir yαrım αklın kuyusundα öbür yαrım αşkın kuytusundα...
Cennet ve cehennem αrαsındα.Ucu sırαttαn geçen bir uçurum kenαrındα...
Â'râftα.....
Ârâfın dα αrαsındα...Ar ve αf yαrαsındα..."
Alt 20Haziran 2018, 14:57   Mesaj No:13
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Rüyada Ellerinde Siğil Görmek
Rüyasında ellerinin üzerinde siğil olduğunu gören kişinin şansı ve kısmeti açılır, işleri ve kazancı artar, evinde bolluk ve bereket olur derler. Bu rüyayı gören kişinin rüyası, hayatının her günün adeta bayram havasında geçeceğine, hiçbir vakit geçim zorluğuna ve yokluğa düşmeyeceğine işaret eder.

Rüyayı gören kişi bizide görür elbet
Mihrinaz ve Allahın kulu_ beğendiler.

Â'râftα.....
Alt 11 Mart 2019, 11:52   Mesaj No:14
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11774
Beğendi:8954
Takdirleri:26191
Takdir Et:

Rüyamı su damlasına anlatmaya geldim.)))

Sevgili editim bol atraksiyonlu ekşını yüksek bir rüya anlatayım sana..

Akşam vakti kzımla eve doğru gidiyorum..elinde tabancayla gelişi güzel etrafa ateş eden birini görüyorum ve kızıma isabet edecek diye çok korkuyorum.Dur ihtarlarımı dinlemiyor. Delikanlının dibine kadar gidip tabancasının ucuna parmağımı sokuyorum Sıkıyosa ateş et diyorum o derece Şaşırmadım tabi ama çok kızdılar, kovalamaya başladılar o korku ve kovalamacayla sağsalim eve attık kendimizi.)))

Sonrasında bak sonra ne oluyor. Oğlumla dışarı çıkıyorum tedirgin şekilde..Hani rüyada kedi köpek peşine düşer kaçarsınya biz aslandan kaçıyoruz Haydeeee Apartman kapısını iyi kapatamadığımdan koca aslan girdi binanın içine .) Asansöre binip evin kapısını anahtarla açıp kendimizi eve atışımız. ))) Merdivenlerden yukarı da çıkamaz herhalde deyip bi rahatlama da olmadı değil))) Daha bitmedi dur...Evde bi bebek var..Kucağıma mis kokulu bir bebek aldım. Kimindi bilmem. Zaten bu hengamenin arasında onu sorgulayacak durumumda yoktu..

Sevgili su nedir bu karmakarışık rüyanın tabirisi...Korku komedi aksiyon dram ne ararsan var. Hiç anlamam bu işlerden. Uzmana danışayım, bir tavsiye alayım dedim. Durumum iyimi? Kaç vakte kadar iyileşirim dersin
su damlası beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 12 Mart 2019, 09:42   Mesaj No:15
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Rüyamı su damlasına anlatmaya geldim.)))

Sevgili editim bol atraksiyonlu ekşını yüksek bir rüya anlatayım sana..

Akşam vakti kzımla eve doğru gidiyorum..elinde tabancayla gelişi güzel etrafa ateş eden birini görüyorum ve kızıma isabet edecek diye çok korkuyorum.Dur ihtarlarımı dinlemiyor. Delikanlının dibine kadar gidip tabancasının ucuna parmağımı sokuyorum Sıkıyosa ateş et diyorum o derece Şaşırmadım tabi ama çok kızdılar, kovalamaya başladılar o korku ve kovalamacayla sağsalim eve attık kendimizi.)))

Sonrasında bak sonra ne oluyor. Oğlumla dışarı çıkıyorum tedirgin şekilde..Hani rüyada kedi köpek peşine düşer kaçarsınya biz aslandan kaçıyoruz Haydeeee Apartman kapısını iyi kapatamadığımdan koca aslan girdi binanın içine .) Asansöre binip evin kapısını anahtarla açıp kendimizi eve atışımız. ))) Merdivenlerden yukarı da çıkamaz herhalde deyip bi rahatlama da olmadı değil))) Daha bitmedi dur...Evde bi bebek var..Kucağıma mis kokulu bir bebek aldım. Kimindi bilmem. Zaten bu hengamenin arasında onu sorgulayacak durumumda yoktu..

Sevgili su nedir bu karmakarışık rüyanın tabirisi...Korku komedi aksiyon dram ne ararsan var. Hiç anlamam bu işlerden. Uzmana danışayım, bir tavsiye alayım dedim. Durumum iyimi? Kaç vakte kadar iyileşirim dersin
Ve aleyküm selam...
Aslında karışık bir rüya değil ,Hayra yoralım hâyr olsun inşaAllah...

Ruyada silah gormeye bakalım önce ;

Rüyada silah görmek; düşmanlar karşısında üstünlük elde etmeye, hastalıklardan uzak bir şekilde sağlıklı yaşamaya, keder ve ızdırap veren durumlardan ise uzaklaşmaya delalet etmektedir. Rüyada silah görmenin başka bir barındırdığı anlam ise; rüya sahibinin zayıflıktan sıyrılarak kudret elde edeceğine aynı zamanda şayet borçları var ise borçlarından en kısa zamanda kurtulacağının alametidir.

Güzelmiş ...

Gelelim Aslan görmek ne imiş ;

Rüyada aslan görmek, Devlet başkanı ile tabir edilir.
Rüyada aslanla karşılaşan ve korku duyan bir kimse maceralı sayılan bir işten büyük kazanç sağlayacak ve üstün, önemli biriyle dost olacak anlamına gelir.

Aslandan kaçtigini ve hayvanin kendisini kovalamadigini gören, korku ve endiseden kurtulur, düsmanina üstün gelir.

Çok güzel bence attığın adımda üstün başarı elde edeceksin Rüya diyip geçmemek lazım nasılda anlatıyo seni can dediğim

RÜYADA BEBEK GÖRMEK NE ANLAMA GELİR?
Rüyada bebek görmek mutluluk ve neşenin habercisi sayılır. Rüyanızda bebek görmüş olmanız belki size iç sıkıntısı verebilir. Fakat rüyada bebek görmek iyiye yorumlanmakta olup olumsuz düşünmeye gerek yoktur. Şansı simgeleyen bebek ile görülen rüyalar, şanslı günlerin kapıda olduğunun habercisidir. Beklemediğiniz kapılar size açılabilir, gündemde olmayan maddi gelirler ortaya çıkabilir. İçgüdülerinize ve fikirlerinize güvenmelisiniz zira bu dönemde aklınıza gelen fikirler size fayda sağlayacaktır. Gireceğiniz işlerde şansınız yüksek olacaktır.

Bazı durumlarda rüya, bebeğin nasıl görüldüğüne göre farklı şekillerde de tabir olunmaktadır. Örneğin mutlu ve güzel bir bebek feraha ermeye delalet ederken, ağlayan bir bebek içinizdeki pişmanlıkların sembolü olabilir. Aşağıda rüyada bebeğin görülme şekillerine göre, çeşitli tabirler yer almaktadır. Rüyanızda gördüğünüz diğer nesneler ve olaylarla birlikte yorumladığınızda rüyanızın size ne anlatmaya çalıştığını çok daha net anlayabilirsiniz.

Rüyanızda bebek sevdiğinizi görmeniz, alacağınız güzel haberlerin müjdecisidir.

Söylecek söz kalmadı , Ruyayı hâyra çıkaran Rabbime şükürler olsun..

Umarım açıklayıcı olmuştur ....
Ruya gördüm nedir diye düşünmeyelim açıklamalar burda inşaAllah...

Â'râftα.....
Alt 12 Mart 2019, 09:55   Mesaj No:16
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11774
Beğendi:8954
Takdirleri:26191
Takdir Et:

Eskilerin var bi bildiği..Suya anlatın diyolar. Ben damlasına anlattım. Derya deniz yorumladın
Dilim tutuldu. Bu yorumlar karşısında
Hayır diyelim Hayır olsun.

Allah razı olsun gelişinizlede, yorumlarınızlada ferahlattınız efenim.
su damlası beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 11 Ekim 2019, 09:07   Mesaj No:17
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4491
Beğendi:6074
Takdirleri:23737
Takdir Et:

Esselaamm bayadır sormamışım rüyada yüzümde sivilcemi desem yaramı desem öyle bir şeyler çıkmışdı anlamı nedir?

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 11 Ekim 2019, 13:10   Mesaj No:18
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Esma_Nur Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Esselaamm bayadır sormamışım rüyada yüzümde sivilcemi desem yaramı desem öyle bir şeyler çıkmışdı anlamı nedir?
Ve Aleyküm selam...

Hayır olsun inşaAllah..Hayra yoralım ..

Rüyada Sivilce Sıkmak
Rüyada sivilcesini sıktığını gören kişi, sevdiklerine, ailesine ve yakın çevresine müjdeli bir haber verecek ve onları çok mutlu edecektir. Rüya sahibi sevdikleri ile bir sevincini paylaşacak ve onları da bu mutluluğa dahil etmek isteyecektir.

Rüyada Sivilce Çıkması
Rüyada sivilce çıkması, gerçektekinin aksine çok hayırlı ve güzeldir. Büyük kısmetler, bol para ve bol mülk, sağlığın ve mutluluğun daim olması şeklinde tabir edilir. Rüya sahibi için hayatının bir dönüm noktasıdır.

Rüyada Sivilce Koparmak
Rüyada sivilce koparmak kabullenilmesi güç olan şeyleri kabullenip, hayatı ve bu gerçekleri olduğu gibi görmeye delalet eder. Rüya sahibi kabullenmeyi istemediği şeyleri, kafasında kendi yarattığı şekilde düşünmekten artık vazgeçip, onlarla yüzleşip, gerçek halleriyle kabul edecek diye tabir edilir.

Rüyada Sivilce Kanaması
Rüyada sivilcenin kanaması rüya sahibinin hiç beklemediği bir işten, beklemediği anda hayırlı bir haberler alarak, ondan yarar sağlaması anlamına gelir.

Rabbim hayra çıkarsın..Biz para yönünü dileyelim ona çıksın inşaAllah...
Esma_Nur ve Mihrinaz beğendiler.

Â'râftα.....
Alt 11 Ekim 2019, 13:37   Mesaj No:19
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Sivilceyi koparmadım sıkmadım sadece yüzümde gördüm güzelmiş rüyam o dönüm noktasını yaşarsam size yemek ısmarlıyım ))) güzellikler sevdiklerinke yaşanırsa tadına doyulmaz tşkler su damlası
su damlası beğendi.

Alt 03 Mayıs 2021, 11:26   Mesaj No:20
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Selamünaleyküm bende rüyamda çok ama çok sevdiğim aynı zamanda değer verdiğim bir yakınım bana kocaman şefaf bir bidonla gül suyu yolladığını gördüm.. Sadece gül suyu değil bir takım yiyeceklerde vardı anlamı nedir acaba su damlam?
su damlası beğendi.

« rüya tabirleri | - »

Konuyu Toplam 2 Kişi okuyor. (0 Üye ve 2 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: