Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler

Konu Kimliği: Konu Sahibi Medine-web,Açılış Tarihi:  09 Temmuz 2007 (22:55), Konuya Son Cevap : 11 Ekim 2023 (16:58). Konuya 304 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı36Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 07 Şubat 2008, 11:31   Mesaj No:21
Medineweb Paylaşımcı Üyesi
Durumu:Seher Yeli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 778
Üyelik T.: 02 Şubat 2008
Arkadaşları:0
Konular: 138
Beğenildi:14
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cvp: Adini Sen Koy (Yasanmis Hikaye)

(4)

Eve gec vakit gidiyor olman ailende problem olmuyor mu, diye sordum.
- Arkadaslarimla beraber oldugumu ve benim yanlis hareket etmeyecegimi biliyorlar,ayrica sana karsi sonsuz güvenim var,cevabini verdi.Ondan sonra da acikcasi sorma ihtiyaci hissetmedim.Cünkü sorunca hatanin bende oldugu ortaya cikiyordu.Insani nefsi de bastiriyor,icimden " Sen gezdiriyorsun dolastiriyorsun ,isi iyice karistirma " diye sesleniyordu.

Haftalik bayanlara ait dini sohbet yerlerini ögreniyor,bu derslere katilmasini saglamak icin elimden gelen herseyi yapiyordum.O da yeni bir cevresinin olduugndan memnun görünüyor,bu derslerden cok memnun oldugunu söylüyordu.Sürekli yeni kitaplar,Risaleler veriyordum.cesitli sorulari geldigi zaman onca isimin arasinda cesitli eserlerden saatlerce arastirma yapip onlari yaziya dökmek benim icin tarif edilmez bir zevkti.

Zaman süratle ilerlemis takvim yapraklari nisan an 29´una gelmisti.Gecenin saat 23´unde telefonum caldi.Tabii ki bu saatte arayan ondan baskasi olamazdi ve actim.bana dedi ki:

- Ya biliyor musun ,bugun bir arkadasin nisanina gittim.Bir salonda nisan yapmislardi.Arkadasim o kadar güzel görünüyordu ki , kiyafetleri,takilari....Cok begendim,kapaliydi da.
peki bu ni$an misyonumuza uygun bir skilde mi tertip edildi ?
- Uygun olmayan haller de vardi,ama ben zaten fazla kalamadim.

(...)

Ondan sonra ben daha fazla üzerine düsmeye basladim.Özel telefon hatlari aldim onun icin kendime.Sirf onun arayabileyecegi ve sirf benim onu arayabilecegim.Kimsenin bilmedigi numaralar.hemen her zaman acik,topklantida derste ,nerde olursam olayim,ararsa kalkip konusuyorum.Hatta bir seferinde özel görüsme odasinda cok özel bir toplantidayken aradiigndan bile,bakan beyden özür dileyerek disari cikip telefonuna cevab verdigimi ve teamüle aykiri bu hareketimden dolayi da cevremde oldukca aydirgandigimi hic unutamiyorum.

Zaman ilerlerken üniversite yillarindan beri bekledigim bedelli askerlik firsati yüzümüze gülmüs ve bedelli son tertip olarak Temmuz 15 inde askere gitmistim.Cep telefonu mesajlari askerlik süresince de hic durmadan devam etti.28 günlük askerligin büyük bir bölümünü nüfuzumu kullanarak komutanlardan izin alip Istanbul`da gecirdim.Ne icin ? sadece ve sadece Sema icin....

Askerligi henüz yarilamsitik ki,gecenin bir yarisinda cep telefonuma bir mesaj geldi.Mahreme (ayib) yakin bir mesaj,ama bana ait olmadigi kesinlikle belliydi.Bu mesaj bana gelmiyordu.Cünkü birkac mesajin ortasinda olan ve mana bütünlügünü ancak diger mesajlarla tamamlayabilecek bir mesajdi.Bu mesajin kesinlikle ve kesinlikle bir erkege yazildigi belliydi.

Fevkalade canim sIkIldi .Askerligin bitmesine yaklasik 10 gün vardi.Komutandan tekrar izin alarak Istanbul´a geldim.tabii bu arada moralim müthis derecede bozuk ve hicbir isle ilgilenemez bir duurmdaydim.Niyetim,bu tarz seylerden zaten nefret ettigimi ,bu ve buna benzer seylerin bir daha olmamasi gerektigini söylemekti.Ama bunu nasil söylemeliydim.Kirilmadan dökülmeden ,nazikane ve nihane olmaliydi.Sema´ya karsi öyle de bir huyum vardi.Konu ne olursa olsun aman kiirlmasin,aman dökülmesin...

Kadin erkek münasebetlerinin nasil olmasi konusunda kendi bilgilerim ve muhtelif eserlerden derledigim bir yazi yazdim ve Baltalimaninda bir restoranta yemek esnasinda yaziyi kendisine verdim.Ama bir sartim vardi,bunu sesli okuyacaktik.Okuduktan sonra tabii ne demek istedigimi anladi. " tamam ,bundan sonra senin istedigin sekilde daha düzgün yasayacagim " diye söz verdi.

28 günlük askerligin yarisini Istanbul´da gecirmis olmakla birlikte Agustos´un ikinci haftasi tezkereyi alarak Istanbul´a döndüm.Bu ayin sonuna dogru yine bir yemek esnasinda yanimda biriyle telefonla konusuyordu,o ara cep telefonunun sarzi bitti.haliyle benim telefonumu verdim;aradi ,fakat aradigi sahis bir erkekti.Is arkadasi oldugunu söylüyordu.Erkeklerle olan münasebetler konuusnda ne kadar titiz oldugumu bildigi ve yüz ifadelerimden canimin sIkIlmis oldugunu gördugu halde,bir de üstüne konusma esnasinda " canimcigim cicimcigim " ifadelerini kullanmaz mi?... Actigi sahis kendi is yerinde calisan birisiymis .Ama bu kadar da olmazdi,hatasini anlayarak özür dilemisti,ama bu beni sakinlestirmeye,bende olusan üzüntü ve kederi gidermeye yetmemisti.

Sema´nin bu ve benzeri hareketleri insanin sabir sinirlarini zorluyordu.Bu konuya artik bir kesinlik getirmek gerektigine karar vermistim.iste bu tarihlerde yine bir hafta sonunu beraber gecirmek üzere uzun zamandir planladigimiz Adalar´i ziyaret etmek icin yola ciktik.Tabii sinirlerimin cok gergin oldugunu hissediyor,beni sakinlestirmek icin türlü yollar deniyordu.Ama kendisi de sair zamanlarda beni sakinlestirebildigi halde o an bunu basaramadigini gayet iyi bilyiordu.Fayton gezintisi ve yemegin arrdindan :

- Seninle bir konusma yapacagim,ömrü hayatimizda bu tarz ilk ve son konusma olacak.Öncelikle bir soru : Sen benimle ömür boyu bir beraberlik düsünüyor musun?
- Tabi ki var , dedi.Elbetteki ömür boyu bir beraberlik düsünüyorum.Yoksa bu zamana kadar bosu bosuna miydi bütün yaptiklarimiz,bütün gezdiklerimiz,bütün tozduklarimiz ? Bosu bosuna mi gezdim seninle ,bosu bosuna mi görüstük,o kadar zaman harcadik?

Ben bu teyidi aldiktan sonra:
- madem öyle ,benim bazi prensiblerim var dedim.Eger benimle ömür boyu bir beraberlik düsünüyorsan bu prensibleri tatbik etmek zorundasin.Altini ciziyorum zorundasin ! Erkeklerle olan münasebetin su saatten itibaren degisecek.Ben geriye dönük mahalle,okul, is arkadaslari mefhumuna katlanamam.Erkek arkadaslarinla kesinlikle ve kesinlikle konusmak, mesaj yazmak, e-mail yazmak, görüsmek olmayacak.....
Eger bunlari yapacaksan benimle beraber olursun.Bunlari yapmayacaksan, sana ne kadar gün istiyorsan o kadar gün musade veriyorum.Eger benim cizdigim cizgide olabileceksen görüselim,eger olmayacaksan bundan böyle görüsmeyelim.Istersen ben yaninda olmadigim zaman iyice düsün.Su andan itibaren seni aramayacagim,bu aksamda da sehir disina cikiyorum,karra verirsen ararsin görüsürüz,yoksa bir daha görüsmeyecegiz ,dedim.

Bu görüsmenin ardindan hüzünlü bir sekilde ayrildik.Ve ben de Istanbul´u bir müddet icin terk ettim.Aradan gececek olan 4 gün icerisinde gercekten de aramadim.Bir yila yakin devam eden bu alislanligi frenlemek benim icin cok zor olmustu.Dördüncü gün gece bana telefon acarak ,söyle dedi:

(devam edecek ins)

Kılınmayı bekleyen vakit namazından

daha önemli değildir!!
Alt 07 Şubat 2008, 16:32   Mesaj No:22
Takdir Et:

Yok bana ait degil başka bir yerde okumuştum bende sizin gibi merakla...
Siz şükredin ordaki arkadaş kaç günde bir ekliyordu yaklaşık 1 ay sürmüştü.
Ama ben öyle yapmayacagım dayanamadım size birtane daha ekliyorum hemen.
8 bölüm bunu söyleyim geliyor şimdi sıradaki...

daha önemli değildir!!
Alt 07 Şubat 2008, 16:36   Mesaj No:23
Takdir Et:

(5)

- Söylediklerin cok dogru, hepsine katiliyorum, hatali davrandigimi biliyor ve kabul ediyorum.Senin dediklerin hepsini yapacagim, ama bundan böyle tek basima yapacagim.Söyledigin sekildeki Islami hayati ben tek basima yasayacagim.Tek basima.

-Bensiz mi, dedim.
-Sensiz , dedi.
- Peki, diyerek kapattim telefonu.
Bir dakika gecmeden tekrar aradi.
- Sebebini sormayacakmisin ,dedi.
-Sebebini sormaya gerek yok.Sen kararini vermisin.Bana da bu karara saygi duymak kaliyor.

Aglamakli bir sekilde konustu:
-Sen cok iyi bir insansin .Herkesten farklisin,her seye olumlu yaklasiyorsun.Olgun bir insansin.

Bu sefer dedim ki:
-Sana sekiz ayimi harcadim.Bugüne kadar kimseyle konusmadigim sekilde konustum seninle.Bugüne hic kimseyle muhatap olmadigim halde seninle muhatap oldum.Hicbir arkadasimin söylemeye cesaret edemedigi seyleri,sen bana söyledigin halde ben bunlari kabulledim.Sen tuttun bu sekilde hareket ediyorsun .GÖNÜL TAHTIMA oturttugum yegane ve tek insansin.Bundan sonra baskasi o tahta oturamaz,orasi ebediyen bos kalacak.Buna ragmen mi?

Sustu:
- Sözlerimi geri aliyiorum ,dedi,kapatti telefonu.
Görüsmelerimiz yine devam ediyordu tabii.Hafta sonlari da mutlaka beraber oluyorduk.Ama ben hala bazi sorularin cevabini bulamiyordum.Niye erkeklerle bu kadar sIk iliskileri vardi,niye mesajlar geliyordu,niye ben varken hala net arkadaslari vardi?

Bir gün , " Benden istediklerini,senin hosuna giden hareketlerimi,hosuna gitmeyen hareketlerimi bana not at.Ben de kendime ona göre cekidüzen vereyim " diye not atti.

Ben de ona tam cevab olabilecek bir mail yazdim.Özellikle kiyafet ve erkek arkadaslari noktasinda durdum.Ancak,icimde bütün bu yazdiklarimin pek de fazla bir seyi degistirmeyecegi hissi vardi.

Bu arada görüdügüm yakaza yani yari aygin yari rüya gercek payi vardi.Sema Erkan isimli yakisikli bir gencle nisanliydi.Onunla mutlaha görüsmek istedigimi haber salmistim.Nitekim de bir arkadas Erkan´i arayarakbenden bahsetmis numarami vermis.Nihayetinde Erkan´la telefonda karsilastik.Tam bir saat görüstük.Görüsme neticesinde öncede de anlattigim gibi , " Bir arkadasin nisanina gittim" dedigi tarihte nisanlandigini ögrendim.Erkan´in ifadesiyle cocukluktan beri arkadaslik etmis olduklarini, benim söylediklerimde bir hata olmasi gerektigini,benim yalan söylüyor olabilecegimi, eger dogruysa veya a kisiden bahsediyorsak mutlaka görüsmemiz gerektigini söyledi.Ertesi gün vakit ayirip görüsmek üzere telefonumu kapattim.

Benim hala zihnimde su iki ihtimal vardi.Ya farkli kisilerden bahsediyoruz, ama farkli kisi olmasi mümkün degil.Ya da Erkan´la nisanliydilar, büyük ihtimalle benim yüzümden nisani bozdular, Erkan da bunu gururunu yediremiyordu.Yani görüstügü insanla aralarini bozmaya calisiyordu.

Ben pervasizdim, her ihtimale karsi silahimi belime taktimve ertesi gün onun is yerine gittim.Erkan´la karsilastik.Cok yakisikli ve beyefendi biriydi.Gercekten ilk gördügüm anda acidim.Eger hakikaten böyle birsey varsa cocuga yazik olmustu.Bir toplanti odasina gectik.

-Bahsettigimiz kisinin a oldugunu anlayabilmemiz icin bir resim gösterir misiniz,dedim.

Cikartti cüzdanini ve nisanda cekilmis olduklari resimleri gösterdi.Resimdeki sahis Sema´nin ta kendisiydi.Orada bir ikilem yasadim.Benim yapmam gereken iki sey vardi.Birincisi, "Kusura bakma Erkancigim,farkli kisiden bahsediyormusuz.Senin nisanlin sana sadik biri,ben yanlis yaptim,özür dilerim " deyip cikmakti , onlari kendileriyle bas basa birakip ahirette hesaplasmakti.Ikincisi Sema´yi bu genc ve yakisikli dlikanliya o an icin layik göremedigimden bütün her seyi anlatmakti.

Ve .... secenegi kullandim.

(devam edecek ins)

daha önemli değildir!!
Alt 07 Şubat 2008, 19:40   Mesaj No:24
Durumu:maşuk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 523
Üyelik T.: 04 Kasım 2007
Konular: 1
Beğenildi:2
Takdir Et:

ayeti kerime :
şeytanın tuzağı şüphesiz zayıfdır.
.............
ayeti kerime :
kadının tuzağı gerçekten çok büyüktür.
-----------------------------
büyüklerin bir sözü ;
şerri bir hedefe
gayrı şerri bir şekilde
VA_RI_LA_MAZ__
...........
Allahım !
şerli kadınların tuzağına düşüp de
oyuncağı olmaktan sana sığınırım....
Alt 08 Şubat 2008, 08:41   Mesaj No:25
Takdir Et:

[SIZE=18px](6)

Ikinci secenegi kullandim.

Anladigim kadariyla Sema öyle kisilikteki biriydi ki , Erkan´dan baska erkeklerle de telefonlastigi, konustugu, samimi davrandigini biliyordum artik.Erkan´a ileriki hayatlarinda yazik olacakti.Coluk cocuk olduktan sonra böyle bir sey patlak verirse bu bir kisinindegil bircok kisinin kaldiramayacagi agir bir yük olacakti.Bu yakisikli delikanli insana bu kizi göremedigim icin dedim :

-Arkadas a sahistan bahsediyoruz.Bunu sana ispatlarim.

Bütün notlari döktüm ortaya .Kendi telefon ayrintilarimi ortaya koydum. "Ben istihbarat birimleriyle cok yakinim.Bir saat sonra onun telefon detaylarini da sana getirecegim" dedim.

Agladi, tabii bunaldi.Ramazan ayindayiz, üstelik günlerden Cuma.Erkani aldim Cuma namazina götürdüm.Biraz daha samimilestik.Son bir yili kapsayan bazi hadiseler anlattim ben ona.Aksam iftirdan sonra tekrar görüsmek üzere ayrildim.

Tekrar görüstügümüzde , Erkan bey´e :

-Bir aksam birlikte karsiya Anadolu yakasna gitmis miyidiniz,dedim.Gittiklerini söyledi.Hatirladiklarimi aktardim: Bir gün Valide Sultan Sofrasinda yemek yerken, telefoi calmisti.Meger arayan nisanlisiymis .Hemen kalkip ,uzakta konusmus , aceleyle gelip:
- Hemen kalkmamiz gerek, demisti.Annemler karsiya akrabalarima gidiyorlarmis, beni bir yerden alacaklar.

Ben de istedigi yere birakmistim.Megerse Erkan bey aramis, ablasina gidecegini, onun da gelmesini istemis .

Bu arada Erkan´in da anlattiklarindan anliyordum ki ;Sema bazen nisanlisiyla yaptiklarini birlikte yapmisiz gibi anlatir,sonra hatirlar,degistirirdi.Söz gelisi," Bir gün senine Fethi Pasa´ya yürüyerek cikarken..." diye baslamis,hemen degistirmisti.Cünkü,biz arabayla gitmistik.O aksam nisanlisina sordum:

-Siz yürüyerek Fethi Pasa´ya ciktiniz mi?
-Evet,ciktik cevabini verdi.
Erkan Bey ,bütün bunlardan sonra:

-Abi cesaretine hayranim,ben olsam senin bu yaptiklarina cesaret edemezdim,dedi.

Bu isi ortaya cikarisima hayran olmustu, beni tebrik etti.Fakat arkadasi pek ikna olmusa benzemiyordu.Hala nisandan vazgecirip kendimin devam edecegini saniyordu.Bana döndü :

-Peki, dedi.Madem böyle , kizla bir telefon konusmasi yapar misin? Biz de paralelden dinleyelim.

-Yaparim, diyerek hemen paraleli olan bir telefondan aradim.

Yaklasik bir saat konustuk.Tabii konusmamiz , cok samimiydi.Böylece benim aylardir cok iyi görüstügüme inandilar.Cünkü, paralelden dinliyorlardi.Hatta "Seni her zaman özlüyorum,daha eve gelir gelmez icimde icimde sana karsi bir özlem basliyor." cümlesi her seyi ortaya dökmüstü.Yaptigim bu konusmanin ardindan arkadasinin bana karsi olan tavirlari degisti ve "sana abi diyorum.Su ana kadar senden nefret ediyordum, ama bu andan itibaren benim abimsin.Bu tarz hareket edebidigin icin seni tebrik ediyorum,demisti.

Az sonra nisanlisi Erkan Bey,Sema`yi aradi.Onunla konusurken benim kadar icten ve yumusak degildi.Cok sert konusuyor,tartisiyorlardi.Dikkat ettim,Sema,Erkani sürekli kavgaya cekiyor,arkasindan:

- Sen böylesin zaten,hep bagirara konusursun ,diyordu.

Telefon konusmasi bitti.ben de paralelden dinledim.

Bu konusmanin ardindana aklimda yaptiklarimin dogru olup olamdigina dair bir soru isareti belirledi.Benimle cok samimi ve sevecen konustugu halde ,Erkanla hic de öyle icten konusmamisti ? Bu kiz ne yapmak ne istiyordu ? Bunu mutlaka ögrenmeliydim,yoksa ömür boyu vicdanimin sesini dinlemek zorunda kalabilirdim.

Gerci her sey ortaydi.Ikimizde aldatilmistik.

Ben bu nisani bitiririm, diye konustu Erkan.
Ben de iliskimi kesecegimi söyledim.Erkan Bey:
- Sen onu yarin aksam iftara cagir ,ben de geleyim ,yüzügü vereyim,dedi.

Birden aklima konusmaya basladigim günlerde gördügüm rüya geldi.Hani biz onunla yemek yerken gelip nisanli oldugunu söyleyen kisi....Her sey tipli gördügüm gibi oluyordu.

Akilma bir sey takilmisti.

Erkan bey ,yüzügü verirken kendini tutamaz, kavga ederse ne olacakti ?

-Bak ,dedim.Ben yemege cagiririm,fakat sen kendine hakim olmaz,kavga edersen olmaz.

Dogrusu o da sinirlerine hakim olamayacagina düsünüyordu.

-Kavga ederim,dogru söylüyorsun,kendimi tutamam.

Baska türlü anlastik.Ben Sema´yi iftara cagiracak ve bir ara lavaboya gidince de o gelip yüzügü verecekti.

Bunu aynen uyguladik.Ben iftara davet ettim.O da kabul etti.Oysa o gun Erkan Beyin ailesi Sema`lara gelecek ve dugun gününü tespit edeceklermis.

A masada iftari yaptik.Ben gayet sakin bir sekilde ,hicbir sey yokmus gibi hareket ediyordum.Her türlü hadise karsisinda sogukkanli olusumu , Sema da daha önceki bazi olaylarda görmüstü.

Sonradan ögrendiigme göre, Erkan Bey a gün ögle vakti Sema`ya gitmis ,cicek götürmus ve telefonda sert konustugu icin özür dilemis.Henüz yüzügü vermemis tabii.Belli etmemis.

Her neyse.. Corbalarimizi ictikten sonra lavaboya gitmek icin kalktim.Onlara zaman tanimak icin on dakika oyalandim.

Döndügümde masada kimse yoktu .

( devam edecek ins)

daha önemli değildir!!
Alt 08 Şubat 2008, 22:44   Mesaj No:26
Takdir Et:

(8 )

Benimle öylesine öylesine tanisti.Bu arada da nisanlandi.Fakat zaman ilerledikce hem benim genis maddi imkanlarim hem insani iliskilerimi begendi.Nisanlisinin cevresi ve maddi imkanlariyla kiyasladi.Iki tercih arasinda bocaladi..Belki birini tercih edecekti,fakat nasil yapacagini bilemedi.

Her neyse....Hayatinin en büyük hatasini yapti.Iki erkekle iliskisini bir arada götürmeye calisti.Haydi erkek olsa ve iki kizla iliskis olsa ,bazen oldugu gibi birisini resmi ,digerini dini nikahla yürütebilirdi diyelim (ne kadar dogru ise) .Eslerinin de izini varsa,bu bir sekilde yürürdü.Ama, bir kizin iki erkek tarafindan paylasilmasi ,ne Islami , ne vicdani kaildere uymayan bir sey.

Eger bunu bilmeyerek ve cahiliginden yapmissa ,belki affolabilir.Gerci ben hic bir sekilde hakkimi hella etmiyecegim.Ancak mantikli gerekceleri var ve bunlari izah ederse,o baska.... Ya bir de bilerek bizim iyi niyetimizle ,oynadiysa,o zaman mahser gününde isi cok zor.

Evet,yaklasik bir bucuk yil süren bir hikaye , ardinda bes binin üzerinde cep telefonu mesaji, 450 civarinda mail ve paramparca olmus bir kalp birakarak böylece hazin ve hüzün bir sekilde sonuclanmisti. Tanistigim günlerdeki uc uyariyi unutamiyorum.

O günlerde ,ehl-i kalp olan babam, "Oglum dikkat et,ayagin kaymasin " demisti.Yazik ki ayagim kaydi, ama Allah´in inayetiyle ucuruma yuvarlanmadan atlattim.

Yine ilk konusmaya basladigim günlerde gördügüm bir yakazada, Sema´yla lokantada yemek yedigimi ve bir baskasinin uzaktan bizi seyrettigini görmustum.benzerini yasadim.

Ve kendisine hürmet ettigim ,látifevari "Hocam " dedigim bir büyügüm, " Dikkat et ,seni iyi görmüyorum bugünlerde,hareketlerini ve fiillerini kontrol et ! " demsti.aynen cikti.

Bana en yakin arkadaslarim diyerek taktim ettigi Müge ve Süheyla´nin da bu hazin hikayede yükümlü olduklarni düsünüyorum.Zira beneden haberleri vardi ve nisanli olan arkadaslarini yanlis olan bu tuutmundan dolayi ikaz etmemisler ve bu gidise bir dur dememislerdi.

Bu olay bana gösterdi ki , en huzurlu ,en zararsiz,en rahat yol ,mesru dairedeki yol.Gerci bir kez elini bile tutmadim.fakat dinen konusmamiz ve bulusmamiz ve bir masa etrafinda oturmamizda caiz degildi.

Bu arada anne ve babalara sesleniyorum: oglunuzu ve kizinizi iyi yetistirin,iyi takip edin.Özellikle kizini calistiran babalar ! Evladiniz is yerinde nasil ,biliyor musunuz? Belki bir kac kurus para kazaniyor,ancak iffet ,haya ve namusunu yeterince koruyabildiginden emin misiniz ? Ya oglunuzdan ....?

Özellikle kadin erkek karisik calislan is yerlerinde mahremiyet konusu, cok gevsemis durumda .Güya benim yasadigim olaydaki kiz, dindar bir ailenin cocuguydu.Ama yetmiyor , herkesin dindarlik anlayisi farkli.Her konuda ,tam ve eksiksiz Allah´in dediklerini uygulamak gerekiyor.

Rabbim ,bu karmakarisik cagda ,genc kardeslerimize ve büyüklerimize yardim etsin
ve onlari günahlardan korusun.

-son-

daha önemli değildir!!
Alt 08 Şubat 2008, 22:47   Mesaj No:27
Takdir Et:

7
Görevlilere sordum.Bir beyin geldigini,biraz tartistiklarimi,sonra ikisinin de kalip ciktigini ögrendim.hemen hesabi ödeyip disari ciktim.Sema´yi nasil olsa disarda bulurum diye dusundum.Gercekten de Sema`yi disarda taksi bekliyordu.Beni görünce uzaklasmaya calisti.
- Sema dur, dedimse de orali olmadi.
-Bekle diyerek yanina vardim.Durmak istemedi.Otoritemi kulaanmak zorundaydim.
-Dur, yoksa dünyayi sana dar ederim.Beni taniyorsun,dedigimi yaparim biliyorsun,simdi dur oldugun yerde.

Durdu agliyordu.
- Hayrola , ne oldu,kim geldi,neden agliyorsun ,dedim.

Bu arada telefonlar geliyor,bir taraftan onlari cevapliyor, " Tamam ben az sonra ararim " gibi sözler söylüyordu.

-Görevlilere sordum.Bir beyin geldigini , biraz tartistiginizi, sonra ikiniizn de kalkip ciktiginizi ögrendim.Bana ne oldugunu anlatir misin , diye israr ettim.

- Gercekten gelenin kim oldugunu bilmiyor musun?

Olaylari gercek yüzünü onun agzindan duymak ve gercekleri,yalnizca gercekleri ögrenip ömür boyu beynimde soru isaretleriyle dolasmama icin o güne kadar ilk defa yalan söylemek durumunda kaldim.

-Hayir kim oldugunu bilmiyorum.
-Bana iskence yapma, bal gibi biliyorsun !
-Hayir bilmiyorum.Anlat bana gelen kimdi, neler oldu?

Ne söylesem diye düsünüyordu.Hemen aklina bir sey geldi:
-Iliskimizin oldugunu kuzenim ögrenmis , o geldi az önce.Cok agir laflar söyledi,dedi.

Beni kandiracagini saniyordu.

-Bana bak, dedim.Eger kuzenin ya da ailenden biri gelse seni böyle birakip gitmez , alir götürürdü. Dogruyu söyle bana .

Hálá gitmeye yelteniyordu.Bir yere gidemeyecegini , uygun bir yere gidip konusmamiz gerektigini söyledim.
Bir yere girip birer nescafe ictik.Biraz sakinlesti.

Daha sonra Üsküdarda eskiden samimi oldugunu bilgidim Süheyla isminde bir arakadasina gitmek istedigini söyledi.Oraya götürdüm."Beni saat 23 de al " dedi.Dedigi saatte gidip aldim.Artik gercekleri söyletmenin zamani gelmisti.Her seyi anlatmasini istedim.Gelen kimdi ? Anlatmaya basladi.

- Mahallediki arkadaslardan biri, annesini bize göndermisti benim icin.Sonra olan oldu, aileler arasi birseyler yapildi....

-Sakin bana nisan yapildi deme !

-Dedim bile....

O ana kadar mutlaka gecerli bir sebebi vardir, belki de nisanlisindan coktan ayrilmisti, bunu bana söyleyemedi diye kendi kendime bahaneler cikariyordum, ama artik her sey bütün acikligi ile ortadaydi.

Yaptiginin büyük bir hayat oldugunu, iki kisiyi aldattigini, bir süredir her seyi hissettigimi, ama yorum yapamadigimi söyledim.

Üsküdar Meydanindaydik.O kadar agir ve bagirarak konusuyordum ki, tanidigi varsa coktan rezil olmustu.Daha sonra [/SIZE][COLOR=#000000][SIZE=2]evlerine götürdüm ve biraktim.

Sonradan ögrendigime göre , evde herkes ona inanmis , suclu bulunmamis.Babasi Erkanin babasini suclamis.Cünkü , a gece nisanlisinin ailesi gelerek nisan hediye edilen her seyi iade etmis .

Beni daha sonra Erkan´in babasi aradi.Sema´nin babasinin anlatilanlara inanmadigini , her seyin bir iftira veya uydurma oldugunu , kizlarin ismini kirletmis olduklarini düsündüklerini, bir hadise varsa ispatlanmasi gerektigini söylemis.Ve bu yüzden kizin babasiyla görüsmemi istedi...Aslinda hadiseyi bu sekilde kapatmak istiyordum.Sema´nin hatasi yüzünden tüm ailenin rencide olmasina gönlüm razi degildi.Nihayetinde hata sadece Sema´daydi.

-Sizinle görüsürüm,ama babasiyla görüsmem.Cünkü kizin yaptigi hataya ailesini karistirmayalim,dedim.

Kabul etti.Belli bir yerde görüsmk üzere anlastik.Ama maalesef kizin babasini da cagirmis.
-Bunun gelmemesi gerekiyordu,dedim.

Hadisenin daha fazla dallanip budaklanmasini istemiyordum.Sorulan bütün sorulari gecistirerek cevab verdim.Kardesi Rahmi de ordaydi.Ikisinin sirdas olduklarini biliyordum.Kolundan tutarak biraz öteye götürdüm ve :

-Bak Rahmi, ablan büüyk bir hata yapti.Olayin daha fazla uzamamasini istemiyorum.Babana makul bir lisanla söyle,bu konu burada kapansin,daha fazla kimse rencide olmasin.

O da ikna oldu.

Kizin babasi olaydan sonra Sema´yi i$e göndermemis.Ama bu bir hafta sürmüs.Is yerinden gelerek,ona ihtiyaclari oldugunu söylemisler ve tekrar calismaya baslamis .Bügün nasil oldu da böyle bir hatayi yapti, nisanli oldugu halde benimle niye görüstü, anlayabilmis degilim.Hálà hakkinda iyi düsünmeye calisiyorum.

Acaba zorla mi nisanlanmisti da benimle görüsmeye basladi? hayir ! Kendi mahallerinden ve dört yildir görüstügü birisiymis nisanlisi.

Acaba, benimle bir dost veya arkadas olur diye tanisti da ,daha sonra ilgi duydu ve nisani birakacak miydi,desem,bu da zor.Cünkü ,is o kadar ilerlemis ki , nisanin bittigi gece dügün gününü tesbit icin bulusacaklarmis.

En olumlu aklima gelen $u:

( final ile son buluyor)

daha önemli değildir!!
Alt 08 Şubat 2008, 23:03   Mesaj No:28
Takdir Et:

Hatasız kul olmaz özür diliyorum mesajların yerleri yanlış oldu 2 finali vardı ancak böyle ekleye bildim özür diliyorum..

daha önemli değildir!!
Alt 17 Şubat 2008, 11:09   Mesaj No:29
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1171
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

ders alınması gereken bir paylaşım..
bir yıl boyunca görüştüğü insanı tanımayacak kadar ferasetsiz gence mi,
islami hasasiyetini ayaklar altına alarak,gayri meşru görüşmelere mi,
kızını eğitemeyen,üç beş yüzlü yalancı yetiştiren ebeveyne mi,
bu gençleri alaya alırcasına ,her birisine ayrı ayrı ihanet eden kıza mı,
hayatını mahfeden,macera ustası gençlremi,
hangisine kızayım/acıyayım...?

seher yeli
Alt 17 Şubat 2008, 11:53   Mesaj No:30

ali

Medineweb Aktif Üyesi
Durumu:ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 18
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:1
Konular: 4
Beğenildi:2
Takdir Et:

hocam istisnalar kaideyı bozmaz.masum kardeşlerimi tenzih ederim.mutlaka eli öpülesi helal süt emmiş anaların kızları vardır.
üniversite ortamında bu tipleri bulmak imkansız gibi..!üniversitede evlenmek isterseniz,eş adayınızın ilk aşkı siz değilsiniz asla asla..! bırakın aşkı ,bakiresini zor bulursunuz.(masumları tenzih)
bunları gördükçe, okuma yazma bile bilmeyen bir köylü çiçeği alıcam inşaAllah

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)