Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler

Konu Kimliği: Konu Sahibi MusabBinumeyr,Açılış Tarihi:  20 Aralık 2012 (15:59), Konuya Son Cevap : 20 Aralık 2012 (15:59). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 20 Aralık 2012, 15:59   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
MusabBinumeyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:MusabBinumeyr isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13855
Üyelik T.: 22 Mayıs 2011
Arkadaşları:3
Konular: 254
Beğenildi:49
Beğendi:0
Takdirleri:160
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Dostluk ipi

20 Kuruş Deyip Geçme!!

Bir zamanlar genc bir terzi varmis. Bunun kucuk bir dukkani bir dikis makinasi varmis , gece gunduz calisir kit kanat gecinirmis. Bir kis gunu sobasindan cikan alev le dukkani yanmis kul olmus. Bir sure is aramis bulamamis , ev sahibi kirayi vermedigi icin evden kovmus, Genc adam caresizlik icinde kis gunu parkta kalmak zorunda tir tir titrerken sogukta guzel bir araba durmus icinden yasli bir adam soforune biraz hava alayim demis.

ve adami gormus tir tir titriyor terzide zenginin paltosuna bakiyor mus. Zenginde demiski? paltomu vereyimmi terzi hayir ben terziyim paltoyu guzel dikmemisler, sizi sisman gostermis demis.
adamin hosuna gitmis oda biliyormus paltonun ona yakismagini. Gel demis sana ben dukkan acayim benim elbiselerimi sen dik bundan sonra demis ;

Gel zaman git zaman terzi cok unlu olmus cok buyuk moda evleri acmis paraya para demiyor.
yasli adam bir gun onu ziyarete gelmis orada kalp krizi gecirmis , terzi hastaneye kaldirmis zengin adami para kazanma hirsiyla ucaga binmis is gorusmesine gitmis.

Zengini aramamis. gunler gectikce is yerleri bir bir kapanmis, sira ilk actigi dukkana gelmis nerede hata yaptim ben diye zenginin evine gitmis,
Zengin ona demiski gel otur ben sana bir hikaye anlatacam ben dinliyeceksin ve ondan sonra gideceksin bir daha yuzunu gormek istemiyorumdemis. VE Anlatmaya baslamis

Koyun birinde bir oduncu varmis . Bir gun orman yanmis oduncu issiz kalmis ac kalmis koyu terk ederken bir bulbul onu gormus demiski?
uzulme bak ben senin esegine sihir yapicam sen koy leri dolas esegin sarki soyliyecek sende cok para kazanacaksin demis .
Koyun birinde bir oduncu varmis . Bir gun orman yanmis oduncu issiz kalmis ac kalmis koyu terk ederken bir bulbul onu gormus demiski?
uzulme bak ben senin esegine sihir yapicam sen koy leri dolas esegin sarki soyliyecek sende cok para kazanacaksin demis .
Ormanci cok iyi para kazaniyormus. bir gun bulbul zor durumda kedi bulbulu yemek uzre bulbul yalvarmis ama ormanci orali olmamis , ve bulbul olmus. tabii hemen sihirde bozulmus,

Essek sarki soylerken baslamis anirmaya koylude ormanciyi dovmus sen bizi kandiriyorsun essegin sarki soylemiyor aniriyor diye;

iste demis senin de sihirin bendim, SEN hem para kazansaydin hemde dostluk ipini koparmasaydin bu
gun bu durumda olmazdin demis.

Genc terzi hic bir sey soyliyememis Orayi terketmis

Hayatta boyle insanlar var maalesef, bizler dostluk ipini koparanlardan olmayalim. ALLAHIN ipine SIKI SIKI TUTUNALIM

Konu Sahibi MusabBinumeyr 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Bİr fİrakın ardından Makale ve Köşe Yazıları YaŞuHa 1 2444 09 Aralık 2013 22:01
Hikaye okumakta fayda var Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler GÖKCEN_AZRA 2 2330 25 Kasım 2013 14:27
Köle Olabilmek Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler mehmet akif2 2 2393 17 Kasım 2013 13:01
Nereye atıyorsun adımlarını /medineweb Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler su damlası 3 2507 17 Kasım 2013 12:50
Suriyeli Kardeşimizin Feryadı Videolar/Slaytlar YaŞuHa 1 1826 10 Kasım 2013 13:57

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: