Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler

Konu Kimliği: Konu Sahibi sahram,Açılış Tarihi:  07Haziran 2014 (20:52), Konuya Son Cevap : 07Haziran 2014 (22:28). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 07Haziran 2014, 20:52   Mesaj No:1
Durumu:sahram isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38237
Üyelik T.: 24 Ocak 2014
Arkadaşları:0
Konular: 2
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
okuduktan sonra daha dikkatli olursunuz inşaallah

okuduktan sonra daha dikkatli olursunuz inşaallah

VAKTİNDE KILMADIGINIZ NAMAZ

Manifaturacılık yapan bir genç vardı. İşlerinin çokluğunu bahane ederek, namazlarını hep son vaktine bırakırdı. Dükkânın yakınındaki camide, vaktin çıkmasına az zaman kala namazlarını yetiştirirdi.

Bir gece, kan ter içinde kalmıştı. Rüyasında ölmüş, hesap için mizan başına getirmişlerdi. (İbadetlerimi yaptım, haram işlemedim, hesabım kolay geçer) diye ümit ediyordu. Melekler önce iman ve doğru itikat aradılar, hemen önlerine geldi. Sonra namaza sıra geldi; fakat aradılar, bir türlü bulamadılar.

- Ben hiçbir namazımı kazaya bırakmadım, mutlaka bulmanız lazım,diye feryat ediyordu.

Nihayet melekler,

- Kusura bakma, sana ait bir tek namaz bulamadık. Şimdi seni cehenneme atacağız, diyerek yüksek bir dağa çıkardılar. Genç çırpınarak,

- Hayır, bunda bir yanlışlık var,* ben hiç namazlarımı bırakmadım, dediyse de dinlemediler, dağın tepesinden, aşağıda olan cehenneme fırlattılar. O şiddetli korkuyla, dizlerinin bağı çözüldü, birden karşılarına nur yüzlü bir zat çıktı, düşerken havada yakalayıp,

-Ben senin kıldığın namazlarım, dedi.

Genç heyecanla,

- Ben çok perişandım, az sonra cehenneme düşecektim, niye bu kadar geç kaldın? diye sordu.

O da,

- Sen de beni hep son vakte bırakırdın, dedi.

Genç o günden sonra vakti girer girmez namazlarını kılmaya başladı.

Allah hepimizi cehennem ateşinden koru
Bizleri cennetlikler arasında olabilmeyi nasip eyle

Konu Sahibi sahram 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Ben değil biz.... Serbest Kürsü sahram 0 1194 02 Aralık 2014 12:42
okuduktan sonra daha dikkatli olursunuz inşaallah Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler GÖKCEN_AZRA 1 1412 07Haziran 2014 20:52

Alt 07Haziran 2014, 22:28   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
GÖKCEN_AZRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:GÖKCEN_AZRA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27691
Üyelik T.: 26 Nisan 2013
Arkadaşları:15
Memleket:ARZ
Konular: 105
Beğenildi:95
Beğendi:4
Takdirleri:60
Takdir Et:
Standart Cevap: okuduktan sonra daha dikkatli olursunuz inşaallah

Alıntı:
sahram Üyemizden Alıntı Mesajı göster
VAKTİNDE KILMADIGINIZ NAMAZ

Manifaturacılık yapan bir genç vardı. İşlerinin çokluğunu bahane ederek, namazlarını hep son vaktine bırakırdı. Dükkânın yakınındaki camide, vaktin çıkmasına az zaman kala namazlarını yetiştirirdi.

Bir gece, kan ter içinde kalmıştı. Rüyasında ölmüş, hesap için mizan başına getirmişlerdi. (İbadetlerimi yaptım, haram işlemedim, hesabım kolay geçer) diye ümit ediyordu. Melekler önce iman ve doğru itikat aradılar, hemen önlerine geldi. Sonra namaza sıra geldi; fakat aradılar, bir türlü bulamadılar.

- Ben hiçbir namazımı kazaya bırakmadım, mutlaka bulmanız lazım,diye feryat ediyordu.

Nihayet melekler,

- Kusura bakma, sana ait bir tek namaz bulamadık. Şimdi seni cehenneme atacağız, diyerek yüksek bir dağa çıkardılar. Genç çırpınarak,

- Hayır, bunda bir yanlışlık var,* ben hiç namazlarımı bırakmadım, dediyse de dinlemediler, dağın tepesinden, aşağıda olan cehenneme fırlattılar. O şiddetli korkuyla, dizlerinin bağı çözüldü, birden karşılarına nur yüzlü bir zat çıktı, düşerken havada yakalayıp,

-Ben senin kıldığın namazlarım, dedi.

Genç heyecanla,

- Ben çok perişandım, az sonra cehenneme düşecektim, niye bu kadar geç kaldın? diye sordu.

O da,

- Sen de beni hep son vakte bırakırdın, dedi.

Genç o günden sonra vakti girer girmez namazlarını kılmaya başladı.

Allah hepimizi cehennem ateşinden koru
Bizleri cennetlikler arasında olabilmeyi nasip eyle

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: