Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler

Konu Kimliği: Konu Sahibi sessiz23,Açılış Tarihi:  17 Eylül 2008 (23:34), Konuya Son Cevap : 17 Eylül 2008 (23:34). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 17 Eylül 2008, 23:34   Mesaj No:1
Medineweb Aktif Üyesi
Durumu:sessiz23 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1256
Üyelik T.: 07 Nisan 2008
Arkadaşları:0
Konular: 77
Beğenildi:7
Beğendi:0
Takdirleri:37
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart islam hatunu....

islam hatunu....

Amr ibni Harisin kızı meşhur şaire Hansa çok güzel kahramanlık şiirleri söylerdi. İslamiyeti kabul etmeden önce felakete tahammül edemezdi. Bu yüzden öldürülen kardeşleri için yazdığı şiirlerinde şöyle diyordu.
-"Eğer etrafımda benim gibi yakınlarımın ölümünden dolayı ağlayanlar olmasaydı, bu ızdıraba daha fazla tahammül edemeyerek, intihar edecektim."
Daha sonra Müslüman olduğunda, dört oğlunu birden Kadisiye Muharebesine gönderirken şöyle diyordu:
- "Ya islamın zafer bayrağını Kadisiyede dalgalandıracaksınız, yahut da din uğruna cihad ederken şehid olduğunuzu duyacağım"
Nitekim öyle olmuştur. Hasta yatağında yatarken dört oğlunun şehadet haberi getirilince:
-"Yani ben şimdi şehid anası mı oldum?" diye soruyor, evet diyorlar, dört şehid anası tekrar soruyor:
-"Zafer kimlerde?"
-Zafer müslümanlarda, şimdi Kasidiyede İslamın bayrağı dalgalanıyor.
-"İslamın bir zaferi için dört oğlum feda olsun duyan Hansa Hatun ellerini açarak şöyle yalvarıyor:
-"Ya Rabbi! Bana emanet ettiğin dört kahramanı gene senin dinin uğruna feda etmiş bulunuyorum. artık beni şehid anaları defterine kayd eyle. Benim için şehid anası olmak kafi ikramdır. Bunu Benden esirgeme!"
Her ne zaman Hansa Hatundan söz edilse Efendimiz (S.A.V) onun için:
-"Örnek İslam kadını", buyururlardı..

Ya Bizler??? Kaç çocuğumuzu islam uğruna feda ettik? Kaç çocuğumuza islam eğitimi verebildik? O Anne çocuğunu islama hizmet etmesi için Cihada Gönderiyordu ve şükrediyordu.. Ama bizler ise bir medreseye veyahut dini erğitim merkezlerine bile göndermekten aciziz..... kapıldık dunya sevgisinin, malın mülkün, dunyalıkların peşine... Benim kızım okul okumasa, iş sahibi olmazsa evde kalır veya aç kalır, diyoruz.. Ama islami terbiye almazsa Neler Neler kaybeder?? diyemiyoruz... unutmayalım ki paradan puldan Daha değerli şeyler vardır.... haaa Sözüm sadece bayanlara Değil... Erkeklere de aynısından....... ilk okul çağına kadar indi aşk meşk işleri hoşlanmalar felan... bunun sorumlusu kimler? islami bilgiler edinmeyip islam terbiyesi almadan avrupalıların modernlik derslerini alanların sonu ne oluyor acaba? Vicdanımız nerde? Vicdanı olan kimseler vicdanların sorularına Bile cevab veremezlerken Allaha Nasıl Hesap Verecekler acaba? Daha, Talebul ilmi feriydetun Ala kulli muslimin.. Hadisi şerifini bile anlamayıp araştırmayıp kendi kafalarına gore yorumlar yapan kardeşlerimiz var.... bu hadisi kendi kafamıza gore yorumlarken unutmayalım ki şöyle bir hadisi şerif daha vardır: Men helle heramen ev herreme helalen fekad kefere.... Mealen: Helale haram, Harama da helal diyen kimse kufurdedir... Yani kendi kafasına gore veyahut bir şeyi kesinlikle bilmeden yortum yapan kimse kufurdedir hukum verdiği zaman.... Farkında olmamız Dileğiyle ve tedbirli Davranmamız dilegiyle inşaALLAH Vesselam................

Konu Sahibi sessiz23 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
11 Ayın Sultanı ramazan Oruç-Ramazan sessiz23 0 1946 22 Ağustos 2009 22:40
Etkili Öğretmenlik Eğitimi Çocuk ve Aile Sağlığı sessiz23 1 2383 27 Nisan 2009 00:29
Çocuğun Gelişim Çağları Çocuk ve Aile Sağlığı sessiz23 0 2102 27 Nisan 2009 00:25
Çocuk eğitimi-Duygusal Gelişim Çocuk ve Aile Sağlığı sessiz23 0 1969 27 Nisan 2009 00:21
Çocuğu Tanımanın Eğitimdeki Yeri ve Önemi Çocuk ve Aile Sağlığı sessiz23 0 1851 27 Nisan 2009 00:18

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: