Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler

Konu Kimliği: Konu Sahibi Muallim,Açılış Tarihi:  30 Eylül 2008 (14:10), Konuya Son Cevap : 01 Ekim 2008 (00:59). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 30 Eylül 2008, 14:10   Mesaj No:1
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:Muallim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 3960
Üyelik T.: 21 Eylül 2008
Arkadaşları:0
Konular: 5
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Bir Tevekkül İliştir Kalbime Eyy Rabbim!!

Bir Tevekkül İliştir Kalbime Eyy Rabbim!!

Bir tevekkül ilistir kalbime ey Rabbim;

Ilik bahar rüzgarlari gibi ferahlatsin yaralarimi. Sürüklesin sonbahari, eylülü hatta hüznü bile. Ben ikindi vaktinin yorgun tutsagiyim. Uzayan gölgemle birlikte kisalan ömrüm, kizillasan gökyüzüne dalmis sönük gözlerim var. Muhtaçligimi, acizligimi katip duama bir tutam tevekkül istiyorum Rabbim; bakislarima, yitiklerime, kaybedislerime. Bir tevekkül istiyorum Rabbim; gözlerimin kapandigi yer umut, açildigi yer u Ekber!

Bir tevekkül ilistir kalbime ey Rabbim!

Suskunlugumun adi olsun. Ayaza çekmis gecelerimin sizilarini sustursun önce. Dindirsin bütün hesaplarimi, kavgalarimi, anlamsiz gürültülerimi. Sakin ve suskun bir teslimiyette bulayim alemin huzurunu. Biliyorum, sessizlik gecenin üzerinde bir yük degildir sadece. Her kalem kagitlara önce sessizligi yazar ve her sessizlik önce aska bular kendini. Meryem suskunluguna bulanmis ask-i tevekkül istiyorum senden ey Rabbim. Yalnizca senden ve yalnizca senin askini istiyorum. Bir insirah, bir genislik, bir tevekkül… Kalemimin ilk hecesi süküt, son hecesi Nün…

Tebessümler biraksin yüzümde. Bahari bekleyen tohumlarim filizlensin kalbimin otaginda. Ufak bir çocuk safligiyla bürünsün duam ellerime. Gözyaslarim bekledigim mustularimi beslesin. Bir tevekkül bahset ey Rabbim gönlüme, duama, sabrima. Yeni bir dirilisi müjdeleyen bir bahar örülsün hayatima. Gözyaslarimin dilini bilen sensin, tut kelimelerimin niyazini, tut ellerimi, tut beni ey Rabbim ve bir tevekkül kondur yüregime…

Armaganim olsun. Yagmur damlasi gibi usulca islatsin çatlamis ruhumu. Bütün dayanaklarimi ve bütün tutamaklarimi birakip ardimda senin saglam ipine sarilayim simsiki. Seni bulayim hep aramaklarimda. Titresin kalbim ismini her duydugumda. Sah damari yakinliginda degsin alnim secdeye. Atmasina izin verdigin kalbim senin askinla atsin. Senin isminle baslasin baslamaklarim. Ben aceleye meyyal gönlümle hicretini tamamlayamayan bir muhacirim. Ellerim bos, boynum düsük, dizlerim titrek. Bir tevekkül istiyorum Rabbim; sana giden yollarimi açan, yüregime bir fetih, hasretlerime bir vuslat… Fazlindan bir tevekkül istiyorum ey Rabbim beni sana baglayan, yalniz sana, sadece sana.

La ilahe illallah

Konu Sahibi Muallim 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Bir Tevekkül İliştir Kalbime Eyy Rabbim!! Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler TÜRKcan 1 1579 30 Eylül 2008 14:10
Dünyanın En kısa Masalı:)) Fıkralar-Hikayeler Medine-web 11 5368 27 Eylül 2008 18:34
Yaşayarak Öğrenme Çocuk ve Aile Sağlığı Esma_Nur 1 2010 24 Eylül 2008 20:58
Bana Derdini söyle,sana kim olduğunu söyliyim Serbest Kürsü Muallim 0 1661 21 Eylül 2008 14:15
Hz.Ali'den Ramazan Duası Dua Bölümü havra 2 2027 21 Eylül 2008 00:58

Alt 01 Ekim 2008, 00:59   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:TÜRKcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2609
Üyelik T.: 12 Temmuz 2008
Arkadaşları:0
Konular: 114
Beğenildi:8
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cvp: Bir Tevekkül İliştir Kalbime Eyy Rabbim!!

bu yazıyı yazan kalem kalbindeki tevekküle teslim olmuş birkalem olsa gerek..

ne mutlu tevekkül edebilenlere..

Sen'den gelene amenna diyebilene..

Allah razı olsun..kalbiniz tevekkülle dolsun..

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: