Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler

Konu Kimliği: Konu Sahibi Minam,Açılış Tarihi:  22 Ekim 2008 (15:25), Konuya Son Cevap : 22 Ekim 2008 (17:58). Konuya 3 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 22 Ekim 2008, 15:25   Mesaj No:1
Medineweb Usta Üyesi
Minam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Minam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2893
Üyelik T.: 02 Ağustos 2008
Arkadaşları:0
Konular: 94
Beğenildi:22
Beğendi:16
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Bir gencin ailesine yazdığı mektup...

Bir gencin ailesine yazdığı mektup...

[FONT=][FONT=Comic Sans MS]
Sevgili Annecim ve Babacım...
Bu mektubu okuduğunuz zaman üzüleceğinizi biliyorum. Aylardan beri sustuğum için de üzülüyordunuz. Ama ne yapalım başka türlüsü elimden gelmiyordu. Beni affedeceğinizi, mazur göreceğinizi umarım. Anneciğim ve Babacığım, Ben artık İslam dinini terk ederek Hıristiyan oldum. Eğer böyle yaptığım için bir günah işlemişsem bilin ki, bu günah tamamen size aittir. Çünkü siz, bana dinimi öğretmemiştiniz. Ben, adımın Müslüman olduğunu biliyordum o kadar... Fakat, Müslümanlık nedir? Nasıl olur? Peygamberim kimdir? Nasıl bir zattır? Kur'an nasıl bir kitaptır, nelerden bahseder? Müslümanlıkta nasıl ve niçin ibadet edilir? İşte bütün bunlar bence bilinmeyen şeylerdi. Bana anlatmadınız, öğretmediniz. Buraya geldiğim zaman, çoğu Fransızların dindar olduklarını gördüm. Hemen her evde birkaç İsa ve Meryem'e ait resim vardı. Yemeğe oturdukları zaman dua okuyorlardı. Ben ise onlara alık alık bakıp durmaktan başka bir şey yapamıyordum. Din, iman Allah. Peygamber, Kur'an ve ibadet hakkında bana bir çok sorular sorarlardı. Ama ben hiçbirine cevap veremiyordum. Siz, bana bunları öğretmemiştiniz. Hatta benim memleketimde dindarlık ayıptı. Mesela lisede derse giren bazı hocalar dindarlığın, yobazlık, gericilik olduğunu anlatırlar, ondan sonra derse başlarlardı. İçimizden birisi dinden bahsedecek olsa, öğretmenler olsun, öğrenciler olsun hemen alay ederlerdi... "Hey yobaz, kaçıncı asırdasın?" derlerdi... Oruç tutmak bir suç, namaz kılmak ise bir ayıptı... Burada ise, durum tam tersine. ne kadar aldanmışız? Ne kadar aldatılmışız? Avrupa’nın dinsiz olduğunu zannederdik. Dinsizliği ilerilik, dindarlığı gerilik sayardık. Halbuki ne kadar yanılmışız, burada herkes dinden, imandan, İsa'dan bahsediyor. Dinsizler ise pek sevilmiyor. çoğu kimsenin cebinde İncil var. Bütün bunların karşısında içimde bir boşluk duydum. Hıristiyanların çoğu ibadet ediyordu. Ben ise ne kendi dinimden, ne de onların dininden bir şey bilmiyordum... Yavaş yavaş Hıristiyanlığı öğrenmek için bir merak sardı beni... Öğrendim ve nihayet işte Hıristiyan oldum. Artık tahsil masraflarımı kilise üzerine aldı. Bundan sonra bana, ister mektup gönderin, ister göndermeyin. Siz bilirsiniz, ama tekrar ediyorum. Eğer dinimi terk edip günahkar olmuşsam, bu günah tamamen size aittir. Allah sizi affetsin...

NOT: Bu mektup, Fransa'ya okumaya giden bir gencin ailesine yazdığı gerçek mektuptur...

Konu Sahibi Minam 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Hutbe:İyiliği Emretmek ve Kötülükten Sakındırmak Tebliğ-İrşad-Vaaz-Hutbe-Nasihat nurşen35 1 2676 25 Mart 2014 18:25
Hutbe:Asr-ı Saadetten Kardeşlik Örnekleri Tebliğ-İrşad-Vaaz-Hutbe-Nasihat Minam 0 2000 24 Mart 2014 19:03
TAVUKLU YILDIZ ŞEHRİYE SALATASI /medineweb mutfağı Salatalar mehmet akif2 4 2275 24 Mart 2014 18:40
Niyetlerimiz Hâlis Olsun... Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler Beytül Ahzan 1 2270 12 Mart 2014 20:41
Diyanet İlmihali 1. Cilt soru cevap... DHBT-Hazırlık/Notlar/Özetler Mihrinaz 6 6969 10 Mart 2014 20:04

Alt 22 Ekim 2008, 16:32   Mesaj No:2
Medineweb Paylaşımcı Üyesi
Durumu:MescidiAksa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2830
Üyelik T.: 29 Temmuz 2008
Arkadaşları:3
Konular: 55
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdir Et:
Standart Cvp: Bir gencin ailesine yazdığı mektup...

şu andada gerçekten

böle anne ve babalar varmıdır ya

allahım ıslah etsin ne diyelim

biz söz vardır agaç yai iken egilir diye

çocuklara küçüklükten

başlanmalı egitim

sonrası gelir zaten

ama böle anne ve babalar olduktan

sonra çocugun dinini ögrenmesi bi yere

konudaki çocuk gibi dininden sogur gider bile

minam hocam emegine saglık

allah razı olsun
Alt 22 Ekim 2008, 17:40   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
Huzurİslam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Huzurİslam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 9
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:0
Konular: 392
Beğenildi:19
Takdirleri:87
Takdir Et:

Ziya kardeşim haklı olabilirsin.
Ben konuya farklı bir pencereden bakıyorum.
Benim kafama taklına şu;

Alıntı:
Fakat, Müslümanlik nedir? Nasil olur? Peygamberim kimdir? Nasil bir zattir? Kur’an nasıl bir Kitaptır nelerden bahseder? Müslümanlıkta nasıl ve niçin ibadet edilir? işte bütün bunlar bence bilinmeyen şeylerdi. bana anlatmadınız, öğretmediniz.

Diyorya mektubun sahibi
Madem bunları sormayı akıl ediyor da neden islamiyeti araştırmıyor.Fransa'da hiçmi müslüman yok,ortamını neden müslümanlardan seçmemiştir.ya misyonerlerin eline düştü ya da kalbi bozukmuş zaten.
Rabbim kalblere iman vermeli. evet ailelerin dini ögretmesi mutlaka şart ama.. bi insanın da dinini ögrenmesi lazım, araştırması lazım..

Rabbim bizleri iman yolundan ayırmasın.. AMİN..
Alt 22 Ekim 2008, 17:58   Mesaj No:4
Medineweb Paylaşımcı Üyesi
Durumu:MescidiAksa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2830
Üyelik T.: 29 Temmuz 2008
Arkadaşları:3
Konular: 55
Beğenildi:0
Takdir Et:

Alıntı:
huzurislam Üyemizden Alıntı
Ziya kardeşim haklı olabilirsin.
Ben konuya farklı bir pencereden bakıyorum.
Benim kafama taklına şu;

Alıntı:
Fakat, Müslümanlik nedir? Nasil olur? Peygamberim kimdir? Nasil bir zattir? Kur’an nasıl bir Kitaptır nelerden bahseder? Müslümanlıkta nasıl ve niçin ibadet edilir? işte bütün bunlar bence bilinmeyen şeylerdi. bana anlatmadınız, öğretmediniz.

Diyorya mektubun sahibi
Madem bunları sormayı akıl ediyor da neden islamiyeti araştırmıyor.Fransa'da hiçmi müslüman yok,ortamını neden müslümanlardan seçmemiştir.ya misyonerlerin eline düştü ya da kalbi bozukmuş zaten.
Rabbim kalblere iman vermeli. evet ailelerin dini ögretmesi mutlaka şart ama.. bi insanın da dinini ögrenmesi lazım, araştırması lazım..

Rabbim bizleri iman yolundan ayırmasın.. AMİN..

çok dogru sölüyosun abi haklısın

oda ayrı bi gariplik tabi

çocuk kendiside araştırabilirdi

ama abi demekki çocuktata dinini

ögrenmek için bi heves yokmuş galiba

baksana hemen hristiyanlıgı benimsemişş

ne diyeliim allahım bizleri ıslah etsin

sonumuzu hayr etsin

inaşllah

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)