Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > Tebessüm-Mizah Alanı > Komik Paylaşımlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi ahmetmeydani,Açılış Tarihi:  09 Nisan 2013 (17:27), Konuya Son Cevap : 27 Nisan 2013 (22:31). Konuya 3 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 09 Nisan 2013, 17:27   Mesaj No:1
Durumu:ahmetmeydani isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27144
Üyelik T.: 08 Nisan 2013
Arkadaşları:0
Memleket:Diyarbakır Ama Adana'dayım
Konular: 45
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Ayniye Vaki

Ayniye Vaki

Bu kısıma, üye arkadaşların başlarından geçen komik olayları yazmasını rica ediyorum. İlk olay benden netekim.

Bir arkadaşım var. Çocukları yoktu bir ara. Takriben 20 sene çocukları hiç olmadı. 20 sene sonra bir daha evlendi her iki hanımında da çocuk sahibi oldu. Şu an 3 tane çocuğu var. Ben de iki günde bir onları ziyarete giderdim teselli vermek için. Bir gün dedi ki:
-Yaw bir tane köpek var. Alışmış gelip bizim balkonun altında yatıyor, kovuyorum geri geliyor.
-Şimdi burda mı?
-Burda!
Hemen dışarı koştum elime kureği aldım ama köpek kaçtı. Arkasından küreği fırlattım. Kürek köpeğe değeceğine yeni diktiği nar ağacının filizini kökten kesti. Gülerek içeri girdim ve:
-Yaw Mehmet valla kürek köpeğe değmedi, narı kökünden kopardı ama bu köpekte şeref haysiyet varsa bir daha gelmez.
Aradan bir kaç gün geçti dedim ki:
-Köpek geldi mi gene?
-Yok bir daha gelmedi.
-Demekki şerefi varmış.

Konu Sahibi ahmetmeydani 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Bolivya ABD’nin Yardım Kuruluşuna Kapı Gösterdi! Bilgi Dağarcığı ahmetmeydani 0 1322 02 Mayıs 2013 11:14
Ağrı`daki kutlamada Hizbullah hedef alındı Bilgi Dağarcığı ahmetmeydani 0 1656 02 Mayıs 2013 11:01
Myanmar`da İki camiye saldırı İslami Haberler ahmetmeydani 0 1473 02 Mayıs 2013 10:58
Varsın Muhammedi Sevdayı Yazmasınlar Serbest Kürsü Allahın kulu_ 1 1698 02 Mayıs 2013 10:52
Myanmar kutlu doğum İslami Haberler Allahın kulu_ 28 10136 30 Nisan 2013 11:31

Alt 10 Nisan 2013, 11:34   Mesaj No:2
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Ayniye Vaki

Aynı arkadaş başka bir gün:
-Yaw dedi bir tane horoz alışmış, tavukları toplayıp bizim bahçeye getiriyor. Kaç kere kovduysam fayda etmedi. Geçen gün yakaldım kulaklarının dibine dibine bir kaç tokat attım, gitti, gidiş o gidiş.
Dedim ki,
-Onlar gene senin komşunun bahçesine geliyorlar, tavuklar diyor ki "bey bey şu yandaki bahçeye de gidelim" horoz:
"Ya bırakın Allah cc belasını versin, orada bir deli adam var, geçen gün kapıştık. Şimdi gitsek gene kapışırız, en iyisi gitmeyelim". Arkadaş başladı gülmeye.

Bir gün de...
Alt 12 Nisan 2013, 23:30   Mesaj No:3
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Sanırım 16 yaşlarındaydım. ilkbaharın ilk günleriydi.Kuzeyden insanın iliklerini donduran bir poyraz esiyor. Güneyde ise güneş var. Yani kuytu bir yer bulursanız tam da güneşte kalınacak bir hava. Mahallede yeni yapılmakta olan bir ev vardı. Henüz kaba inşaatı bitmişti ve ince işleri yapılmamıştı daha.
Etrafta da kimseler yok. Ev mahallenin hemen dışında. Ön tarafta ufuk çizgisi ve alabildiğine tarlalar görünüyordu. Buğdaylar yemyeşil. Tam da hayal kurulacak bir ortam. Ben de gözlerimi ufka diktim ve hayaller alemine dalış yaptım. Bu şekilde nekadar zaman geçti bilmiyorum. Bir türlü o alemden kendimi alamıyorum. Kendimden tamamen geçmişim desem yeridir. Tam o esnada....

Arkası Ba'dehu İnşaallah.

Alt 27 Nisan 2013, 22:31   Mesaj No:4
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

bir tavuk da duvarın evin doğusundaki duvarın yanında yayıla yayıla benim olduğun tarafa doğru geliyormuş meğer. Benim tavuktan haberim yok, tavuğun da benden. Tavuk tam köşeye geldi ve beni gördü. Önce tavuk beni gördü. Ben zaten hayallere dalmıştım. Dünyadan haberim yok. Tavuk "pırrrrrrrrrrrr kığğğğğğğğğğğğğ'" dedi ve sola kaçtı. Ben de sağa kaçtım. İki üç adım attımki o esnada hayallerden sıyrıldım. Baktım ki tavuk. Elime taş aldım ama tavuk kaçtı. Tabi hayallerim de suya düştü. Fiemanillah.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.kaabalive.net Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.medineweb.net Yeni Sayfa 1
.::.Bir Ayet-Kerime .::. .::.Bir Hadis-i Şerif .::. .::.Bir Vecize .::.

Medineweb Sosyal Medya Gruplarımız:  Medineweb  Medineweb  Medineweb  Medineweb Medineweb     

www.alemdarhost.com sunucularını Kullanıyoruz.