Medineweb Forum/Huzur Adresi

Medineweb Forum/Huzur Adresi (https://www.forum.medineweb.net/)
-   Makale ve Köşe Yazıları (https://www.forum.medineweb.net/516-makale-ve-kose-yazilari)
-   -   sadece Türkçüler okusun bu şiiri!!!KÜRTLER OKUMASIN(!!!) (https://www.forum.medineweb.net/makale-ve-kose-yazilari/16189-sadece-turkculer-okusun-bu-siirikurtler-okumasin.html)

KayıpKentli 02 Eylül 2009 18:11

sadece Türkçüler okusun bu şiiri!!!KÜRTLER OKUMASIN(!!!)

BAŞLIĞA BAKIP KİMSE BENLE KAVGA ETMESİN HAA:) şakaydı, uzaylılar bile okuyabilir bu şiiri...AMA HANGİ KAFALAR NE KADAR ANLAR BU ONLARIN vicdanlarına kalmış bişey...

Bu şiir MEHMET PAMAK abimiz tarafından yazılmıştır.Haksöz sitesinden de alıntılanmıştır. r..Şimdi ŞİİRE GEÇELİM!

Düşünün hele, ülkenin adı olsa Kürdiye
Türke zorla söyletilse,ne mutlu Kürdüm diye

Türkçe yasaklansa, eğitim dili olsa Kürtçe
Hepiniz isyan etmez miydiniz? Söyleyin mertçe

Türk kimliğini savunan, görse baskı, işkence
Çoğu Türkler dağa çıkmaz mıydı, zulüm görünce?

Türkçülüğü hak sayan, kerih sayar diğerini
Biz ümmetçi müminlerse, reddederiz hepsini

Türkçülük de, Kürtçülük de haramdır İslamda, niye?
Çünkü uymaz ümmetçiliğe, tevhidi akıdeye

Yirmi yıl, cahili Türkçülük yaptım bu ülkede
Üstelik Genel Başkanlık da yaptım, şu MHPde

Türkçü bölücülük yaptığımda, hep takdir aldım
İslamda vahdet isteyince, sürekli tekdir aldım

Halkların, İslam kardeşliğini savunduğum an
Hemen takibe alındım, ümmetçi olduğum zaman

Çifte standartsız taraftarıydım, insan hakkının
Özgürlüğünü istedim, Balkanlarda Türk halkının

Savundum hak ve özgürlüğünü, Türkistanlının
Suçlandım, hakkını isteyince, Kürdistanlının

İnsanlık suçuydu, reddettim ben ırkçı bölücülüğü
Ayağımın altına aldım Kürtçülüğü, Türkçülüğü

Türkçüler, bu mesajımızı gölgelemeyi umdular
Ama güneş balçıkla sıvanmadı, rezil oldular

Yeter artık! Bitsin bu zulüm, gelsin özgürlük
Tasfiye olsun haksızlık, faşizm ve ırkçı körlük

Kürde de verilmeli, Türke tanınan bütün haklar
Rabbin tanıdığı hakları, ancak zalim yasaklar

Kürtçe eğitim, kültürel ve siyasi hak verilsin
Yoksulluk ve işsizliğe de, çözümler getirilsin

Dinde kardeşlik, ümmet bilinci kuşatsın yeniden
Türk, Kürt, bütün halklar, kurtulsun ırkçılık fitnesinden

Adalet, huzur ve barış gelsin, halkların arasına
Hak ve hukuk merhemi sürülsün, mazlumun yarasına

Özür dilensin mazlum halktan ve kapansın bu yara
Yeter ki gün aydınlansın, tarihte kalsa da kara

Yeni oyunlar yapılmasın artık, mazlum Kürt halkına
Zalimin foyası çıktı, zulmün herkes vardı farkına

Artık alavere dalavere sökmez, Kürt Mehmete
Yeni oyunla gönderilemez, Kürt Mehmet nöbete

dua dilencisi 05 Eylül 2009 08:44

RE: sadece Türkçüler okusun bu şiiri!!!KÜRTLER OKUMASIN(!!!)

Şahsıma türk,kürt,tatar,cerkez,alevi daha bilmedigim varsa hepimiz kardeşiz bölücülük bu kardeşi kardeşe kışkırtma ...

KayıpKentli 05 Eylül 2009 09:46

Eveeettt: Oltaya ilk balığımız takıldı:)....Hoşgeldiniz..İster Türk ister kürt ister uzaylı ister yeraltı ol...ne olursan ol...Yeterki TÜRKÇÜ VE TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE SAÇMALARIKLARINA inanma yeter.Ha Irkçı Faşistlerin özellikle okumasını istediğim bir şiir yukarıdaki..

eeeee sen şiirin içeriğini bile okumadığın için anlamamışsın tabi GÖNDERMELERİN NEREYE OLDUĞUNU:)....

dua dilencisi 05 Eylül 2009 10:52

balıkmı :) msjımı silmeyi düşündüm ama vazgeçtim konuyu biraz okudum ama böyle imalı göndermeleri anlayamamıştırım hiç bir zman dogru söylemek gerekirse mahcup000 sadece fikrimi ve düşüncelerimi yazdım kardeş ..

namzet davadar 05 Eylül 2009 17:22

ben bir kürt olarak okudum mahzuru var"mı?

Seleme 05 Eylül 2009 23:48

"Türk kimliğini savunan, görse baskı, işkence
Çoğu Türkler dağa çıkmaz mıydı, zulüm görünce?"

????
Yapmayın arkadaşlar dağa çıkanların arkasındakileri görmeyip zulum,baskı,işkence görenlerin dağa çıktığını savunuyorsunuz hala...ne zulmu..ne işkencesi..uzaylılar bile güler buna yaaa

ali 05 Eylül 2009 23:57

sendemi brütüs sfhfgshsfhsgh
yani kürtlerin canı sıkıldı dağa çıkalım dediler.
evi fabrikası kadrosu ekmeği vardı boş ver dediler değişiklik olsun dediler.
bölgedeki köyleri boşaltıp işsiz güçsüz perişan halkı büyük sehir sokaklarına dış güçler saldı sfhfgshsfhsgh
en iyi kürt ölü kürt ata sözü amerika atasözüdür sfhfgshsfhsgh
yapma sema hoca etme kurban olam gözünü sevem yapmaaaa.
sana cehalet yakışmaz 25.gif

Seleme 06 Eylül 2009 00:13

Sevgili Ali,
Bu konu artık türban meselesi gibi ağızda çiğnene çiğnene tadı kaçmaya başladı.Malesef biz Türkler yada Türkiye sınırlarında yaşayan kişiler herşeyi fanatik yaşıyoruz hep ayrılıp kavga etme taraftarıyız buda hiçbişey kazandırmıyor sonra unutup geçiştiriyoruz.Bende doğuluyum ve kürtlerle iç içe yaşıyoruz.Belki benim kökenimde de kürtlük vardır bilemiyorum.Ama bahsedilen baskı,işkence,zulum..bunları yapmadığımız gibi yapıldığına şahit de olmadık.Kimlerin canı sıkıldı dağa çıktı bilmem ama şimdi de canları dağda sıkılmış olmalı ki inmeye başladılar.Yapmayın nolur eller ayırsa bile biz ayrılmayalım.

kurtmehmet 06 Eylül 2009 00:23

Kim ne derse desin türkiyede halk arasinda kürt ve türk sorunu yoktur hiç bir vatandaşa sen kürtsün veya sen türksün aramıza girme diyen yok
bunlar benim şahsi görüşüm..

Emekdar Üye 06 Eylül 2009 00:32

Alıntı:

Seleme Üyemizden Alıntı
Sevgili Ali,
Bu konu artık türban meselesi gibi ağızda çiğnene çiğnene tadı kaçmaya başladı.Malesef biz Türkler yada Türkiye sınırlarında yaşayan kişiler herşeyi fanatik yaşıyoruz hep ayrılıp kavga etme taraftarıyız buda hiçbişey kazandırmıyor sonra unutup geçiştiriyoruz.Bende doğuluyum ve kürtlerle iç içe yaşıyoruz.Belki benim kökenimde de kürtlük vardır bilemiyorum.Ama bahsedilen baskı,işkence,zulum..bunları yapmadığımız gibi yapıldığına şahit de olmadık.Kimlerin canı sıkıldı dağa çıktı bilmem ama şimdi de canları dağda sıkılmış olmalı ki inmeye başladılar.Yapmayın nolur eller ayırsa bile biz ayrılmayalım.

Seleme kardeşim siz demişsinizki İşkence zulüm baskı yapılmadığını.

Doğru bunlar sizlere yapılmadı bizlere yapıldı hemde hiç bir suçumuz yok iken KÜRT olduğumuz için bunları sizler yaşasa idiniz hak verirdiniz Dağa çıkanlar Piknik yapmak adına çıkmadılar onları dağa çıkarmaya zorlayan Zulümler idi karşılıklı zulümleri doğruan sebepleri Türkler veya Kürtler çıkarmadı bundan nemalanmak isteyenler çıkardı Size sade bir örnek verecem :

2000 Nüfuslu bir köyde askerler bütün köylüyü çoluk çocuk demeden gündüz vakti topluyorlar ve o toplumun en yaşlı olanlarını ÜRYAN bir şekilde bir su arkında yüzdürüyorlar bunu hangi din kabul eder isterseniz sizlere yüzlerce örnek verebilirim yaşamadığınız için yoktur diyorsunuz gündüz askerin gece pkknin devlet olduğu bir bölgede yaşamadığınız için ZULMÜN ne olduğunu bilmiyorsunuz Benim amacım kürt yada türk ayrımı yapmak değil lakin ZULÜM yapılmıştır buda insanların nefretle bakışına sebep olmuştur...

ali 06 Eylül 2009 00:32

Alıntı:

Seleme Üyemizden Alıntı
.Ama bahsedilen baskı,işkence,zulum..bunları yapmadığımız gibi yapıldığına şahit de olmadık.Kimlerin canı sıkıldı dağa çıktı bilmem ama şimdi de canları dağda sıkılmış olmalı ki inmeye başladılar.Yapmayın nolur eller ayırsa bile biz ayrılmayalım.

vay vay vay.
hocam enayiyemi benziyorum yoksa alnımda enayımı yazıyor ...
demek ana dilim yasak değildi 80 yıl..
demek köyüm yakılmadı boşaltıılmadı.
demek ceset tarlaları yalandır.
demek asit kuyuları bizim su kuyularıymış devlet arazimizi sulamak için açmış bize ne nankörmüşüz.
demek faili meçhul sayımız onbinler yalanmışşşdağdan inmelerine bile razı değilsin bak.
BU KAN DURSUNNN YETERRRRR

Emekdar Üye 06 Eylül 2009 00:37

Kusura bakmayın biraz abes olacak ama İnsanlara dışkıları yedirildiği vakit sözde hak savunucuları olmaları gereken MÜSLÜMANCIKLAR nerdeydi bunu size sorabilirmiyim bugün kalkmış Müritleri ile övünen sömürgeci güçlerin dilimi kesilmişti.

Seleme 06 Eylül 2009 00:46

Sanırım muhatabınız ben değilim çünkü ben Türk milliyetçiliği yapmıyorum sadece şahit olmadığımdan bahsediyorum yapıldığını söylediğiniz baskı,zulum kürde türk vatandaş tarafından değil devlet kanalıyla yapıldığını ima ediyorsunuz.Bu çok derin bir mesele ki içine bi girersek ergenekondan çıkarız...kimseye-söyleme000

Emekdar Üye 06 Eylül 2009 00:47

Seleme kardeşim sizin yaptığınızı demedik zaten kesinlikle bunu yapanlar bellidir hepimizce bilinen kesimlerdir.Kürt türk kardeşliğini her daim haykıranlardanım ve hep öyle olacaktır KURANIN bize verdiği emrin her daim bilincinde bakış açımız vardır Irksal bazda hiç bir zaman yaklaşmam Müslümanlığın emri gereği bu tür olaylara bakarım .

namzet davadar 06 Eylül 2009 10:11

kıyamerine katılmamak mümkün değil
bu sorunu bir cok kardeşimiz çözmüştür
ama çözmeyenler rejimin kaygılarını kendi kaygıları olarak görenlerdır.
ümit ve temennimiz odur"ki inş bütün kardeşlerimizin bunu aşmasıdır.

KuM TaNeSi 06 Eylül 2009 10:31

bencede artık bunu bu kadar dillendirip budaklandırmanın bi anlamı yok..hak,katen bu türban meselesine döndü...forumda sürekli bu tarz konula dolaşıyor..burda kürt düşmanı bi üye olduğunu düşünmüyorum..tamam bi çok zulüm görülmüş olabilir..şahit oladım ama öyle olduğunu söylüyorsunuz..ama iş düzeltilme yolundayken neden bu propaganda anlamıyorum...bence artık bu tarz konular la forumu meşgul etmeyelim..ne türkçülük ne kürtçülük....elhamdülillah ne mutlu müslümanım diyene.......

dua dilencisi 06 Eylül 2009 11:40

Çok zaman çok insanlarla yan yana geldim aynı sofrayı aynı tası paylaştım aynı kapdan yemek yedik yeri geldi zazasıyla muhabbet ettik yeri geldi alevisiyle dertleştik yeri geldi kürdüyle yardımlastık yeri geldi tatarıyla ,cerkeziyle aynı noktada hemfikir oldum bir taşın altına çok zamanlar olduki ellerimizi beraber koyduk ve zazasıyla ,kürdüyle,çerkeziyle,tatrıyla,alevisiyle türküyle bu Türkiye bir bütündür birileri birşeyler yapıyor ve alasinı yapıyor fitne ve fesat bayragına elbirlik edenler o bayragı göklere cekenler Allaha c.c. verilecek hesapdan korksunlar yaşamaları hayırlıysa yaşatsın mevla yok degilse kim olursa olsun ebedi hayata alsın Mevlam c.c. şahsıma hepsi kardeşimdir cok samimi oldugum insanlar var ayrılıklara düşmeyelim insALLAH Allah c.c. ayrılık düşürenleri ayırsın bizlerden aminnn..

Medine-web 06 Eylül 2009 22:13

Alıntı:

ali Üyemizden Alıntı
sendemi brütüs sfhfgshsfhsgh
yani kürtlerin canı sıkıldı dağa çıkalım dediler.
evi fabrikası kadrosu ekmeği vardı boş ver dediler değişiklik olsun dediler.
bölgedeki köyleri boşaltıp işsiz güçsüz perişan halkı büyük sehir sokaklarına dış güçler saldı sfhfgshsfhsgh
en iyi kürt ölü kürt ata sözü amerika atasözüdür sfhfgshsfhsgh
yapma sema hoca etme kurban olam gözünü sevem yapmaaaa.
sana cehalet yakışmaz 25.gif

ali hoca,
yazdıkların bu bölgenin kaderi oldu 90 lı yıllarda.ve çoğuna hatta yazmadığın bir çok negatifliğe şahit olduk..
bu ve benzerlerini yapan devlet değildir.
devlet utopya değil devlet biziz..sen devlette öğretmensin ben imamım başkası bakandır öbürü çöpçüdür bir diğeri askerdir..bunların bileşkesidir devlet..
şöyle demek lazım;
devlet içindeki bazı sorumsuz haydutların yaptığı devlete mal edilemez.ve zaten devlet şu an bağırsaklarını temizliyor Allaha şükür...bu devlet bu vatan hepimizin.ve içimizdeki pislikleri temizlemek bize düşer..halkını kendisine düşman edecek boyuta getirenler maalesef bu bir kısım haydutların,sorumsuzluğun holiganlığın menfaatçiliğin Allahtan korkmazlığın temsil ettiği devlet idi..geçti inşaallah..
ikinci konu ise düşüncelerini daha saygılı nezaketli yazabilirsin..bir bayan öğretmenimize hitabını ve smileylerini yadırgıyorum..

Seleme 06 Eylül 2009 22:38

Bu konunun konuşulmasını doğru bulmuyorum.Türkiyenin kanayan en büyük yarası olmuştur senelerdir.Karşılıklı çok kan ve gözyaşı aktı.Atılan adımlar hepimiz için hayırlı olacaktır inşallah.Ben şahit olmadım derim siz olduk biz çok çektik dersiniz somut bir delil istemeye kadar iş varır.Saygı çerçevesinde kimseye laf atmaksızın gelin bir bütün olup gelişmeleri bulundırmadan dua ederek bekleyelim...

Ali öğretmenimi tanırım eminim samimiyetimize güvenerek öyle davranmıştır.Asla gönül koymam....

dua dilencisi 06 Eylül 2009 23:54

devlet utopya değil devlet biziz..sen devlette öğretmensin ben imamım başkası bakandır öbürü çöpçüdür bir diğeri askerdir..bunların bileşkesidir devlet..
şöyle demek lazım;
devlet içindeki bazı sorumsuz haydutların yaptığı devlete mal edilemez.ve zaten devlet şu an bağırsaklarını temizliyor Allaha şükür...bu devlet bu vatan hepimizin.ve içimizdeki pislikleri temizlemek bize düşer..halkını kendisine düşman edecek boyuta getirenler maalesef bu bir kısım haydutların,sorumsuzluğun holiganlığın menfaatçiliğin Allahtan korkmazlığın temsil ettiği devlet idi..geçti inşaallah..

Şu kelimeleri bi toparlayabilsem :)) hocam ALLAH c.c. razı ve hosnut olsun cok güzel açıklamışsınız atanıza rahmet ....

KayıpKentli 07 Eylül 2009 17:43

Yazılan tüm yorumların ardından belki şunları ekleyebilirim...

Bu kavga ne yazıkki 2 kürdün 3 tane türke kızıp dağlara çıkma meselesi değildir.

O yüzden Türklerde genelde "bizim kimseyle sorunumuz yok, benim babaannem de kürttü, hepimiz kardeşiz, bizim komşumuz kürt akşam çorba götürdük mesela,dağlara çıkanlar neden çıkmış ki?" anlayılışı hakim. Bu anlayış İNDİRGEMECİDİR.Sorunu besler.Çözmez!

A.Melik abi Konunun Devlet olmadığını söylemiş ama problem bizzat devlet aygıtlarıyla yapıldı.O halde bu devlet araçlarını bu şekilde yürüten sistem/rejim nerden beslenmektedir? Bunu çözmeliyiz.

Pkk Bir Sonuçtur.Akleden arkadaşların şu soruyu sorması gerekir kanaatimce.PKK NEYİN SONUCUDUR?

Mahsun Kırmızıgül'ün GÜNEŞİ GÖRDÜM filminde askere giden bir kardeş eve izne gelir, o gece dağlara çıkan diğer kardeşte eve gelir.Bir asker ve bir pkklı karşılaşır evde.Birbirlerine bakarlar.Asker olan kardeşine der ki:"Bir gün dağda karşılaşacağız o zaman ne olacak?"

Diğer kardeşin cevabı düşündürücüdür:
"Ölürsek Sen Şehid..Ben Terörist"

Pkk'nın NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE diyen ve bundan rahatsızlık duymayan Irkçı uygulamalar ve bu uygulamalara karşı çıkmayanlar en büyük sorumlusudurlar.

Pkk'yı Kürtçe diline ve kimliğine yönelik yapılan baskı,yasaklama ve asimilasyon karşısında sessiz kalan büyük türkiye çoğunluğu sebeb olmuştur.

Haksızlıklar karşısında sustuğumuz için başka yerden başka bir HAKSIZLIK ZUHUR ETMİŞTİR.

önce sorunumuzu tespit edelim.Pkk sorununda 3-5 kürdü suçlayıp, TC sisteminin kemalist ve ırkçı dayanaklarını görmezlikten gelirsek daha vahim PKK lara yol açmış oluruz...

O halde çözüm nedir?

Çözüm sistemle olan iişkilerimizden ve oy verdiğimiz PARTİLERDEN geçmektedir.
Öncelikle MHP nin desteklenmemesi lazım.Bununla birlikte SAĞ partilerin desteklenmemesi lazım.. Yani ABD 'ye taşeron firma olan TANSU ÇİLLER gibi kafaların desteklenmemesi lazım..

Sol partilere gelince, Onlarında ne yazıkki HALKIN DİNİ DEĞERLERİ KARŞISINDAKİ DÜŞMANLIKLARI nedeniyle halkın çoğunluğuna hitap edemiyorlar.

DTP ise sadece kürt sorunundan besleniyor.Kürt sorunu ortadan kalksa DTP nin de bir cazibesi kalmaz.MHP nin de...İkisi de KANDAN VE KAVGADAN varlıklarına destek alıyorlar..

Ortadan PKK yı kaldırın MHP kalmaz. Irkçı sistemi kaldırın Pkk kalmaz.

Bizler Meclise DOĞRU ADAMLAR GÖNDERMİYORUZ. Gönderdiğimiz adamlar yanlış işler yapıyorlar. Daha sonra da bu yanlış adamları TARİKATLAR CEMAATLER GRUPLAR EL BİRLİĞİNCE DESTEKLİYOR..

O yüzden doğuda ciddi bir acı ölüm ve köy boşaltmalar varken maalesef türkiyedeki örgütlü din çevreleri heep sustular..

O halde mevzu Türk-Kürt meselesi değildir.Mevzu sistemdir.Ama ölen çocuklar Kürtlerin ve Türklerin çocuklarıdır..Bu halkın çocuklarıdır...

Eğer akleden bireyler bir YAKIN TARİH OKUMASI yaparlarsa İTTİHAT TERAKKİ kadrolarının daha sonra CHP MHP VE SAĞ PARTİLER eliyle nasıl bir RESMİ TERÖR e imza attıklarını ve VELEDİ ZİNA'ları olan PKK'nın ANALARI OLDUKLARINI anlayacaklardır..

O halde BU PKK'nın babası kim diye soracaksınız di mi?

Babası: ALMANYA YUNANİSTAN FRANSA ABD VE Bölgede ne kadar emeli olan planı olan BÜYÜK ÇAKAL varsa onlar...

Anası: Irkçı Faşist Sağ zihniyetler ve dinci çevreler

VELEDİ ZİNA:Pkk ...

Mazlum ve kullanılanlar ise: Ordunun ve Pkk'nın içindeki GENÇLERDİR!!!

esselam.

tugrulbey 09 Eylül 2009 15:14

Bu şiir değil kışkırtmadan başka birşey olamaz şiiri yazan kişinin daha önce
mensubu olduğu çıkar çatışmalarından dolayı dışlandığı kişilere karşı aldığı cepheden başka birşey değil etki tepki;tepki,etki
ve tabiiki hiç bir mısrasına katılmıyorum
eziklik duygusu içinde yakıldık,yıkıldık,eritildik bıktırdı,BENCE BUDA BİR RANT KAPISI OLDU!!
kayıpkentliyi yorumlarından dolayı KUTLUYORUM sadece halkın hür iradesine müdahaleyi kabul edemem isteyen M PARTİSİNE isteyen D PARTİSİNE oy verir ,ki forumun formasyonu particiliğe uygun değildir.

Medine-web 09 Eylül 2009 22:32

Alıntı:

tugrulbey Üyemizden Alıntı

eziklik duygusu içinde yakıldık,yıkıldık,eritildik bıktırdı,BENCE BUDA BİR RANT KAPISI OLDU!!

bu cümlenizi sinir anında yazdığınız bir cümle olduğunu düşünüyorum..
cümlenin neresini ele alırsınız ki ELİMİZDE KALIYOR.
ölümün yakılmanın öldürülmenin faili meçhulun rantı nedir cidden anlamakta zorlanıyorum.
benim ailem öldürüldü,yakıldı,kayıplarım var,cenazemi bile görmedim tecavüze uğratıldık diye feryad eden birisine bakınız cevabınız ne olmuş ;
yakıldık,yıkıldık,eritildik bıktırdı(tuğrulbey)
el insaf hocam el insaffff
düşünceli000

tugrulbey 10 Eylül 2009 13:48

abdülmelik nick,i ile yazan arkadaş bazen tutarlı ve mantıklı yazılar yazarken bazende ne demek istediği bile anlaşılamayan yorumlar yapıyorsun ya aynı nick,ile farklı kişiler yazıyor yada çok kişilikli bir haleti ruhuyeniz var cümlenin anlatmak istediğini anlamamış olmanızı veya anlamaya çalışmamanı,zı yine sabit fikrinizemi bağlayalım ?
cümle elimizde kalıyor demişşin cümlenin anlamını beğenmemen ,
cümlenin düşük olduğunu göstermez.
ben buda rant kapısı oldu derken!
bu hadiseler olurken kılını dahi kıpırdatmayan,lar bugün mecliste
makyaj,ları ile 3/5 milyarlık takım elbiseleri ile yine her söylemlerinde
bu olanların baş sorumlusu olan kişiyi ( hatta o nu bile kullanıyorlar)
kurtarmaya çabalıyorlar
tekrar ediyorum ben mazlumdan yanayım kim olursa olsun benim için haklı
olması kafidir bir insan eğer haklı durumda iken veya durup duruyor iken
eziyet görüyor,sa bunu kabul etmekte vicdanı olan bir insana sığmaz
bu durum,da eğer yinede bana el insaf diyorsanız ,!!
istanbulda,ki sel felaketinde yağma başladı
bu yağmayı yapanlar kimlerdir
insanlığını askıya asmış
vicdanı kalmamış
İNSAFI,nı yitirmiş
ölüye,saygısı olamayan
haramı ,helali, unutmuş
kişilerdi
İNSAFSIZLIK kavramı kullanılacak,sa
bu şeyler için kullanıyorum
İŞTE BU ŞEREFSİZLER,DE İNSAF YOK.......

KARAKÖSE 10 Eylül 2009 14:44

Düşünsenize, yıllarca en kötü muamelelere maruz kalıyorsunuz, dilinden Allahın adını düşürmeyenler, ya bu insafsızlıktır demek yerine üniforma kutsaldır, yaptıkları her harekette gerekli olduğu için yapılmıştır derler.

Sonra bir gün yaşadıklarınızdan söz edersiniz, yine Allahın adını ağzından düşürmeyenler sizde iyice sıktınız artık demeye başlarlar. Reelden yada islami forumlardan tanıdığım(Medineweb dahil) ve islam öğretisine olan bağlılıklarından dolayı sınırsızca değer verdiğim birçok kişinin bu konuda direkt yada dolaylı olarak kürtleri mahkum ettiğini gördüm, üstelik yasaklı yıllarda doğuya hiç uğramamış oldukları halde, rahatlıkla yalan söylüyorsunuz, söylediklerinize çocuklar bile güler şeklinde tavır takınmalarına hiç bir zaman anlam verememişimdir.

Peki çok değerli müminler hoşunuza gidecek şekilde konuşalım, hani islam kardeşliği icabı:)); "gecen 80 yıl boyunca Yönetim çok adil ve merhamet doluydu, sorunlu olanlar kürtlerdi. zaten tarihte hep başkalarının egemenliği altında yaşamış olmalarıda onların normal haklara sahip olamamaları gerektiğini gösterir. müslüman Kürtler ki, yüce Türk Milleti adı ile onurlandırılmışken, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak gibi bir değerle ödüllendirilmişken, başka bir şey istemezler zaten.Öyle yaa, suriyede kürtler vatandaş olarak bile kabul edilmiyorlar ve kendi yörelerinin dışında çıkma hakları yok, ırak onlara karşı kimyasal silah kullandı. Ama Yüce Türkiye Cumhuriyeti Devleti kürtleri vatandaş olarak kabul etti, onlara ekmek verdi. Gelin yapmayın etmeyin bizler kardeşiz, hepimiz müslümanız, birbirimizle kavga etmeyelim. bu güzel ülkede birlikte yaşayalım. Ermenilerin oyununa gelen bazı bölücülerin dediği gibi bu ülkede kimseye zulmedilmemiştir. Herkes dosttur, herkes kardeştir. Ermenilerin oyununa gelmeyin." hoşa giden şeyler bitti, bu kadar

Bak adamım konumuz yaşananlar ve sonuçlarıdır, buna inanmak yada inanmamak bir sonraki iştir.

ali 10 Eylül 2009 19:09

tuğrul
gel senle anlaşalım.ikimizde müslümanız.ikimizde iman ettik Allaha ve düzenine.sen kürtleri apo ve benzerleri ile suçluyorsun ben türkleri diğer apo(türkeş) ve avaneleriyle suçluyorum.
sen ihl çıkışlısın ilim iman bakımından daha sağlıklı olman lazım.
ben üniversite ikiye kadar iman nedir bilmezdim.Allaha şükür hidayet buldum.
demem o ki anlaşma metni şu olsun;
Allahım ırkçılık faşistlik haksızlık zülüm yapan kim olursa olsun,her iki apo dahil,ergenekon dahil,ülkü ocakları dahil,pkk dahil,tümmmmmmmmm ırkçı zalim faşist kişilere,
30 bin insanın kanından nemalananlara,
bölgeyı uyuşturucu cenneti edenlere,
pkk yi kürtleri kullanıp nemalananlara,
orduyu ataturku kullanıp nemalananlara,
şehidi kanını kullanıp nemalananlara,
yargısız infazcılara,asit kuyuculara,faili meçhul faillerine,
ülkenin bu kirli savaştan çıkmasını kurtulmasını istemeyenlere,
provakatifçilere,abd vs uşaklarına,yerli iş birlikçilerine,
HAKSIZ OLANA FAŞİST OLANA ZALİM OLANA ALLAH LANET ETSİN.

varmısın imzaya turgut..?!

dua dilencisi 10 Eylül 2009 21:19

Ne yazık üzerinde konuşulması gereken örnek verilmesi gereken o kadar çok güzel konu varken bu konu hala devam ediyor...

KayıpKentli 10 Eylül 2009 21:32

Tuğrul'un "tekrar ediyorum ben mazlumdan yanayım kim olursa olsun benim için haklı
" ifadesi için teşekkürler.Erdemli bir Çıkış göstermiş.Lakin A.Melik ABİye karşı yorumunu pek doğru bulmadım.A.Melik Tutarsız görmedim ben...

Ali Kardeşin sözlerinin altına ise BENDE İMZAMI atarım...

Konunun başlığına takılmak yerine konunun içerisinde ORTAK BİR DİL VE TUTUM YAKALAMAYA çalışalım..

Kimin ne konuyu konuşacağı ise O KONUYU KONUŞMAK İSTEYEN KİŞİLERİ İLGİLENDİRİR...

KürtOğlu 10 Eylül 2009 22:17

Alıntı:

KayıpKentli Üyemizden Alıntı
A.Melik Tutarsız görmedim ben...

Ali Kardeşin sözlerinin altına ise BENDE İMZAMI atarım...

evet000
imzalıyorum.

dua dilencisi 10 Eylül 2009 22:41

Kimin ne konuyu konuşacağı ise O KONUYU KONUŞMAK İSTEYEN KİŞİLERİ İLGİLENDİRİR...

iyi o zaman kardeş konuşun zaten yorum yapmam bu başlıga artık ,dogru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmışya :) ama melik hocama karşı daha düzeyli ve dikkatli söz kullanın ben bu siteye üye oldum olalı böyle konuları yada benzerlerini çok okudum demek istedigim böyle konular çözüm çare oluyorsa sizin düşüncelerinize devam edin....

Emekdar Üye 10 Eylül 2009 23:23

Yusuf ulaşın Babası Açılım Durmasın:
Siirt’in Eruh kırsalında çıkan çatışmada yaşamını yitiren er Yusuf Ulaş, Muş’un Malazgirt ilçesine kayıtlı. Şehit erin, ilçe merkezine altı kilometre uzaklıkta bulunan Aynalıhoca köyündeki evinde büyük üzüntü yaşanıyor.
Baba Mehmet Nasır Ulaş, sekiz çocuğundan biri olan oğlunun 10 aylık asker olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Acımız çok büyük. Biz bu kanın bir an önce durmasını istiyoruz. Benim yüreğim yandı, başkasının yanmasın. Barış istiyoruz. Kürt açılımını herkesin desteklemesini bekliyoruz. Vatanımız, devletimiz sağ olsun.”
Acı haberi aldıktan sonra fenalaşan anne Taliha Ulaş ise, yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Şehit Ulaş’ın cenazesi köy mezarlığında toprağa verildi.

Ölen asker MALAZGİRTLİ idi bende MALAZGİRTLİYİM dün ve bugün taziyesi vardı ordaki feryatı duyanlar bilir acının ne olduğunu:
Şimdi size sorayım yüreği yanan baba Barıştan yana ise ve açılımın hiç bir şekilde durmamasından taraf ise Yüreği yanmayan acıları çekmeyen Zulmedilmeyenlere ne oluyur da ortalığı karıştırmak adına Milliyetçi kimliklerini yıkamadıkları için uluyorlar demekki bu işte rantları var Kardeşin kardeşi öldürmesinden taraflar.Daha binlerce Türk ve Kürt evladının bu topraklarda ölmesinimi istiyorlar.

Hepimiz kardeşiz diyoruz o zaman kendimizi Şu ayeti kerime emri gereği bir yokluyalım nasıl kardeşlik anlayışına sahip olunduğu güz yüzüne çıkacaktır.Benim söylemin Hakikat bazında ırksal hiç bir ayrımın yapılamayacağı İSLAM kardeşliğidir Irka soya takılmayacak kadarda Şuur sahibiyimdir bilen bilir.

Müminlerden iki topluluk çarpışacak olursa, aralarını bulup düzeltin. Şayet biri diğerine tecavüzde bulunacak olursa, artık tecavüzde bulunanla, Allah'ın emrine dönünceye kadar savaşın eğer sonunda (Allah'ın emrini kabul edip) dönerse, bu durumda adaletle aralarını bulun ve (her konuda) adil davranın. Şüphesiz Allah, adil olanları sever. (Hucurat 9)

Şimdi Adil şahidler olması gereken MÜMİNLER topluluğu halen neden Erkekçe meydana çıkamıyorlar sizlere soruyorum biz burdayız ve Adilanece haykırıyoruz İSLAMIZ MÜSLÜMANIZ MUHAMMEDİYİZ Diğer alt kimlikler sadece bir tanınma vesilesidir saydığım şeylerin hiç bir zaman üstünde olamayacaktır .

KayıpKentli 11 Eylül 2009 00:02

Kardeşim...
Sana konuşma demedik...Konuş katılım göstermek istiyorsan göster ama KONUNUN ORTASINA GİRİP konunun kendisini ve tartışmaları BOŞ GÖRMEK VE GÖSTERMEK hoş değil...Kardeşim senle bu konu üzerinde tartışmak istemiyorum...

Konu Pkk ve Kürt ve doğudaki olaylara TÜRKÇÜ KÜRTÇÜ bakış açılarının ortasında MÜSLÜMANCA bakmaya çalışmak üzerinedir...Katılım sağlayacaksan bu açıdan sağla yoksa kalkıp konunun GEREKLİLİĞİ ÜZERİNDEN GEREKSİZ BİR YORUM YAPIP sonra da bizi DOĞRU SÖYLEYEN BİRİNİ KOVAN adamlar konumuna düşürme...Böylesi şeylere İhtiyaç duyma kardeşim...

Ya konuma katılma ya da katılım gösterenleri bırak bizim de elimiz armut dilimiz nar toplamıyr...Söylenmesi gereken bişi olursa söyleriz..A.Melik Hepimizin abisidir..Bunu da Unutma...

Mesela bak GEREKLİ VE ÖNEMLİ bir konu asmıştım bugün siteye ama SEN DAHİL YORUM YAPAN KONUYA KATILIM GÖSTEREN olmamış..

Konuya bakmak ve birşeyler söylemek isteyeceğini umuyorum..

http://forum.medineweb.net/thread-27092.html

Amacımız LÜTFEN ÜZÜM YEMEK OLSUN BAĞCI DÖVMEK DEĞİL...Zira BEN BAĞCI değilim kimseyi de kimsenin BAĞCISI konumunda bırakacak değiliz...
Bağcı dövmeye kalkanda kendisine başka site arasın...

Bu sitede kardeşlik esastır..Trip atmak değil...

Medine-web 11 Eylül 2009 15:23

Alıntı:

tugrulbey Üyemizden Alıntı
[size=x-large]
abdülmelik nick,i ile yazan arkadaş bazen tutarlı ve mantıklı yazılar yazarken bazende ne demek istediği bile anlaşılamayan yorumlar yapıyorsun ya aynı nick,ile farklı kişiler yazıyor yada çok kişilikli bir haleti ruhuyeniz var
cümlenin anlatmak istediğini anlamamış olmanızı veya anlamaya çalışmamanı,zı yine sabit fikrinizemi bağlayalım ?

tekrar ediyorum ben mazlumdan yanayım kim olursa olsun benim için haklı
bu durum,da eğer yinede bana el insaf diyorsanız ,!!
istanbulda,ki sel felaketinde yağma başladı,
bu yağmayı yapanlar kimlerdir
insanlığını askıya asmış,
vicdanı kalmamış
İNSAFI,nı yitirmiş
ölüye,saygısı olamayan
haramı ,helali, unutmuş
kişilerdir
İNSAFSIZLIK kavramı kullanılacak,sa
bu şeyler için kullanıyorum
İŞTE BU ŞEREFSİZLER,DE İNSAF YOK...............[/size]

Tuğrul bey efendi,
1-tutarsız sabit fikirli iki yüzlü (!)olarak beni lanse etmişsiniz..çok kişilikli haleti ruhiyeli demek munafıklık demektir .ya ne yazdığını bilmiyorsun yada bile bile edepsizlik ediyorsun.
2-ali hocanın dediği gibi,ve sizde benim sabit fikirli ırkçı bakışımdan yakınıyorsunuz.erkek ol ali hocanın bedduasına imza at.imzalamazsan seni o listede yazılanlara ekliyeceğim.ve ben o bedduayı teredütsüz imzalıyorum.
hadi bakalım...kim ırkçı kim tutarsız kim faşist?
rabbim ırkçılara munafıklara faşistlere insanlara tepeden bakanlara vampirlere zalimlere lanet eylesin...!

tugrulbey 11 Eylül 2009 16:14

Edepsizlik,etmek ne demek sen kimsin sen dokunulmazmısın
sen kaç tane nick,ile yazılar yazıyorsun yalansa yalan dersin olur biter
mübarek cuma günü küfrediyorsun erkeksen demek ne demek
tehdit,mi ediyorsunuz kendini ne zannediyorsun ben imamım diyorsun
bu durumda çocuklarının nafakasını devletten alıyorsun
ama akşama kadar kürt milliyetciliği yapılıp
sehit olan askerlere ne şehidi onlar şehit değildir diyenlere
sülalele,re kadar küfredenlere
yalancılık,ları diz boyu olanlara
aferim,bravo,tebrik aderim
ben kayıp kentliye yorumuna katılıyorum
haksızlıkların karşısındayım
ve bu şiire karşıyım dediğimde İNSAF oluyor
SEN bu şiiri yazan kişiyi ne kadar tanıyorsun
bu adam öyle bir hava yaratıyorki
san,ki islam,dan önce ve islam,dan sonraki hayat tarzı gibi
sanki daha önceki kendi değilmiş gibi
acaba önceleri büyülenmişmiydi
keskin dönüşleri olan birinin yazdığı şiir zannettiği bölücülüğe
karşıyım
senin ali hoca dediğin kişinin bana ettiği küfürleri
bildiğin halde sesini çıkaramadın
şimdi,onun yazılarının altına imzamı atarım diyorsun
bumu erkekliğinin kriteri
ve ben,den de o başlığı tuğrul diye başlayan yazıya imza at diyorsun
bu sitede malazgitli olanlar var bilmiyorsanız onlara sorun
tugrul ve tugrul bey arasındaki farkı
sözüm ona hakaret edeceklerde tugrulbey yerine tugrul yazıyorlar
yüz kere yazdım ister imam olun ister öğretmen olun
ister vekil,ister asıl olun siz bu içinizde,ki kin,den sıyrılmadıkça
sizden bir şey olmaz

Medine-web 11 Eylül 2009 17:28

benim bu sitede 2 niçkim vardır.
Abdulmelik
yaralı_sine
BEN DOKUNULMAZ DEĞİLİM.. AMA İFTİRAYA TERBİYESİZLİĞE DE EYVALLAH DEMEM.

seni deşmek istemiyorum çünkü koku yayılıyor..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

benden senden haksız olanı Allaha havale ediyorum..!

o metni bedduayı imzalamayan benim kardeşim değildir asla ve kat'a..!

burada bize ispatladın ki faşizmin ağına takılmış çırpınıyorsun..

aliyi boş ver.;

"bize şunu söyle ırkçıysam faşistsem Allah belamı versin"
bak ben imzalıyorum.sende imzala kardeşim ol yoksa burada işin olmaz.
burada bir faşisti barındırtmam..!

acizane bir tesbitim şudur;
"şu türk milletinde alimi olsun zalimi olsun dindarı olsun ateisti olsun içlerinde bir mikrop hep gördüm.IRKÇILIK"

namzet davadar 11 Eylül 2009 17:35

BEN BİR MÜSLÜMAN OLARAK TÜRK KÜRT AYRIMI YAPMADAN BU ZÜLMÜN KAHRAMANLARINI LANETLE YAD EDİYORUM.
ya siz?

sevginin_bedeli 11 Eylül 2009 17:39

Alıntı:

Abdulmelik Üyemizden Alıntı

acizane bir tesbitim şudur;
"şu türk milletinde alimi olsun zalimi olsun dindarı olsun ateisti olsun içlerinde bir mikrop hep gördüm.IRKÇILIK"

bu konuda size katılmıyorum. çünkü ben o mikrobu taşımayanına şahidim.
2.si bu konu sanki raydan çıkmaya başladı. ne dersiniz.

namzet davadar 11 Eylül 2009 17:42

bu konuda size katılmıyorum. çünkü ben o mikrobu taşımayanına şahidim.
2.si bu konu sanki raydan çıkmaya başladı. ne dersiniz.

[/quote]

bencede bu konu daha fazla rahatsizlik vermeden konu kilitlensin.

ali 11 Eylül 2009 17:47

bak tuğrul
ben senin kaç paralık imanlı olduğunu bildiğim için yemine davet ettim ki HER KES GÖRSÜN NE ....... OLDUĞUNU!...
ve görüldü ki senin ırkın dinin olmuş imanın FAŞİSTLİĞİN olmuş..... OLMUŞDA DOLMUŞ.....DOLMUŞTA MUŞ MUŞ.......MUŞ

BİZLERE GELİN KARDEŞ OLALIM PALAVRANIZI HİÇ BİR ZAMAN YUTMADIM VE YUTMASINLAR DİYEDE BURADA HEFSALINI ÇEKTİM MEYDANA!...
VE ÇIKTI Kİ SEN BİR FAŞİSTSİN VE SENİN GİBİLER OLDUKÇA BU VATANA HUZUR GELMEZ!...
UNUTMADAN DİYEYİM ben burada istediğim gibi boşalamıyorum.hani p hakaret ettiğin admine kurban ol.o izin vermiyor o senin gibi dandik değil Allaha iman etmiş biri.onun kabesi mescidi haramdır anitkabir değil!....
sana gel reelde görüşelim dedim GELEMEDİNNNNNNN
TEL VER DEDİM VEREMEDİNNNNNNNNNNN
ADRES VER BEN GELEYIM DEDİM VEREMEDİNNNNNNNNNNN
işimiz gücümüze bakmaya başladık sen çıban gibi çıktın piyasaya.
bak evladım ister kurtbey ol ister eşek bey ol..........!
senin gibiler bizim köyde keroğlukerbey diye anılır.

ADMİNİM BANLASAN DA HAKLISIN EME NE OLURSUN 24 SİLME ŞU YAZILARI.

Emekdar Üye 11 Eylül 2009 18:04

Tuğrulbey gelin hangi konuda ne şekilde isterseniz İster Apoya lanet okuyalım İsterseniz Milliyetçi Uluyan Bahçeli ve Türkeşe varmısınız varsanız gelin bu konuyu sonuna kadar nerde kopacaksa kopsun Küfretmeden hakaret etmeden konuşalım bakalım kim içindeki ırkçı zihniyeti yıkamamış ise Allahın laneti üzerine olsun FAŞİST zihniyet sahiplerinin TÜMÜNE söylüyorum.

SAAT: 15:04

vBulletin® Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306