Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi Mahru,Açılış Tarihi:  05Haziran 2013 (21:31), Konuya Son Cevap : 10Haziran 2013 (17:02). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 05Haziran 2013, 21:31   Mesaj No:1
Medineweb Usta Üyesi
Mahru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mahru isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 22196
Üyelik T.: 30 Kasım 2012
Arkadaşları:8
Konular: 18
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:60
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Varsın! Peki Sorgulayan mısın?

Varsın! Peki Sorgulayan mısın?

Varız nefes alan canıyla kanıyla insanız. Birde müslümanız. Tuhaf değil mi? bir böcek olarak yaratılabilrdik, müslüman olup müslümanlığını bilmeyen de olabirdik ama biz buradayız. Varız ama durmaktayız... Tuhaf değil mi ? nefes almamızın bile bir anlamı varken sadece yaşayıp ölmeye razıyız. Ölmek hemde hiç birşey yapmadan boşuna ölmek gülünç, komik çünkü burası sirk değil değil mi? Yaşıyoruz peki hangimiz kendi derdini bırakıp başkaları için endişelendi? Bunun cevabını verirken ben utanıyorum bunları yazarken bile utanıyorum. Başkalarını düşünmek peki ya hangi kesim mi ? Allah ın sevgisini tatmayanları mı? yoksa Allah a kul oldukları için öldürülenleri mi ? En utanç ve sinirlendiğim kesim olan kendi kendini yiyenleri mi ? Yazmak yada yazmamak okumak yada okumamak tuhaf değil mi ? Yazılarımdan hiç bir şey anlamamak dahası benim yazımı okurken beni hissetmek yada hissetmemek? Tuhaf değil mi bu yazıyı okurken sorgulamamak? neden bunu yazma gereği duymuş 16 yaşındaki velet! Bazen düşünüyorum hiristiyan olarak yaratılabilrdim , yahudi olabirdim bu liste böle sürer gider ama hayvan olabirdim olabilrdiniz! ama insanız ve müslümanız! 5 vakit namazını kıldın mı farz orucunu tuttun mu senden iyi müslüman yok en komiğide bu oysa sırf üslüman olduğu için öldürülen din kardeşlerin var sonra Senin hergün tattığın Allah sevgisini tatmayan insanlar var iyi insanlar var sen sadece kendin için namazlarını kılıp orucunu tutup cennete gitmek isterken onları düşünmeden yaşayıp ölümsüzlüğü iyi yaşamak isterken binlerce insan Allah ı tanımazken sen hiç çaba sarfetmiyorsun!Üzülüyorum kimseyi umursamayan büyüklerime üzülüyorum bunları düşünürken ben kendi işine bak diyenlere kendime üzülüyorum neden varsınız abilerim ablalarım neden varsınız dinkardeşlerim neden bu kdar bencilsiniz ey müslümanlar o iyi insan olup ama müslüman olmayanlarla Allah ın sevgisini neden paylaşmıyorsunuz! Din kardeşlerinizi neden korumuyorsunuz bunları benden iyi bilmenize rağmen hiç birşey yapmadan tüm yaşamınızı bencilce yaşıyorsunuz. Tebrikler belki cennete girebilrsinz ama cehenneme giren çok kişi var. Allah ı hissedemeyen hatta düşünemeyen çok çok kişi var...

Konu Sahibi Mahru 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Yüreğimden izler... Makale ve Köşe Yazıları Mahru 8 1821 15 Kasım 2013 20:43
Varsın! Peki Sorgulayan mısın? Makale ve Köşe Yazıları Mahru 1 1539 05Haziran 2013 21:31
İştah Açıcı Ama Zehirli Serbest Kürsü Tuba_ 13 7096 02 Mart 2013 18:34
En Sevdiğiniz Canlılar :) Anket'ler-Röportaj'lar Mahru 5 2024 28 Şubat 2013 22:04
Bir Baba Aileyi Geçindiriyor Serbest Kürsü Mahru 8 1890 24 Şubat 2013 21:23

Alt 10Haziran 2013, 17:02   Mesaj No:2
Medineweb Usta Üyesi
Mahru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mahru isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 22196
Üyelik T.: 30 Kasım 2012
Arkadaşları:8
Konular: 18
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:60
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Varsın! Peki Sorgulayan mısın?

saat şaşmadan ilerliyor sessizlik yolunu kaybetmiş gibi şarkı söylüyor...
Ağaçlar rüzgarla dans ederken kul Allah a yöneliyor.
Hala putlara hala sessizliğin, yalanın ve kayboluşa tapılıyor.
Şeytan en büyük düşman
Şeytan karanlıklara saklanan hayası kırgın varlık
Söylesenize insanlık
Sen de mi ?
Kayboluşun şarkısı mırındanmak istersin
Sende mi ağlamak istersin
Sende mi düşmek istersin ?
İnsan !
Ne hayvan!
Ne de canidir ... İnsan!
Sadece sonsuz sevgiyi arayan...

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: