Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > .::MEDİNEWEB YAZARLAR ODASI.::. > Yazarlar > Muhsin Arslan

Konu Kimliği: Konu Sahibi Muhsin Arslan,Açılış Tarihi:  03 Aralık 2010 (23:28), Konuya Son Cevap : 12Haziran 2016 (00:03). Konuya 21 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı6Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 11Haziran 2016, 20:39   Mesaj No:21
Medineweb Üyesi
Durumu:servetim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 77
Üyelik T.: 12 Ağustos 2007
Arkadaşları:0
Konular: 2
Beğenildi:8
Beğendi:5
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
Muhsin Arslan Üyemizden Alıntı Mesajı göster
İnsan yaşını devirdiği yıllar ile ölçmekle hata eder. Devirdiğiniz yıllar derimizi buruşturur ki bu normaldir.

İdealsiz sorumsuz yıllar ise ruhu buruşturur. 'Her yaşın bir güzelliği, Özelliği vardır.' Ama ruhu

yaşlı olanların her yaşta hiç bir cazibesi yok. Gençte olsa, olgunda olsa, yaşlıda olsa...

Bazen seksen yaşında bir gence rastlıyoruz, bazen yirmi beş yaşında bir ihtiyara! Seksen yaşına

gelmiş gençler, kaliteli, onurlu bir yaşam sergilediklerinden özgüven tamdır. Derileri buruşmuş olsa

da,yumuşacıktırlar.

Buna karşın yirmi beş yaşlarında görünen yaşlı ruhlular, aksi, sert, hırçın, kırıcı inciticidirler.

Yaşadığı hayatın hakkını verenler, hakkından taviz vermeyenler, başkasının hakkına girmeden hakkını

verenler, seksen yaşında da olsa 'gençtir'.

Hak hukuk tanımayan, çevresinin başına bela olan, parazitlik görevini üstlenenler yirmi yaşında da

olsa 'yaşlıdırlar'.

Mutsuz hırçın kişiliksiz idealsiz başıboş insanlar, etrafına mikrop saçar. Nerde huzur varsa bozarlar, nerde

tebessüm varsa yok ederler, nerde mutluluk varsa diş bilerler.'benim yoksa onun da olmasın(cıdırlar)'.

Mutlu, Huzurlu kişilikli olanlar, etraflarına güven verirler, moral verirler, olumsuzlukları düzeltmek için

direnirler.'benim var onunda olsun(cudurlar)'.

Kendinize inandığınız güvendiğiniz ölçüde, Yüreğinizde taşıdığınız ideallerin kalitesi kadar gençsiniz.

Güvensizliğe sorumsuz, idealsizliğe kapılıp, bana ne, amanın boş ver(ici) olduğunuz kadar Yaşlısınız. 'Yılların

eskittiği vücuttan değil, idealsizliklerin eskittiği ruhsuzluktan korkunuz.'

Endişeler, Güvensizlikler, idealsizlikler, sorumsuzluklar, korkular ruhu esir aldı mı, sahibini ölmeden önce canlı

cenaze yığını haline getirir.

Gerçek yaşınızı takvim yaprakları değil, ruhunuzun duyguları tespit eder. Birçok kişi bu yanılgıdadır. Gençlik ya

da yaşlılık nüfustaki doğum tarihimiz değildir.

Bu yanılgıya düşen birçok hanım, bu sendromdan kurtulmak için yaşını hep gizlemeye çalışır. Bu yanılgıyı

kabullenen toplum 'kadının yaşı sorulmaz' oyuncağıyla avunur. Aynı yanılgıya giren birçok erkekte yaşını hep

küçültmeye çalışır. Genç görünmeye çalışır. Evet, 'görünmeye çalışır'.Halbuki hissedilen yaş en geçerli

ölçüttür.

İnsanı yaşatan ümittir,emeldir.öldüren ümitsizliktir,korkudur.ümitle beraber girişken çalışkan olmak

evladır.Yoksa tek başına 'Ümit sadece sefilliktir.'

ömrün her çağı güzeldir.yaşama sanatına vakıf olanlar,hayatın her anını mutluluğa çevirme

şansına sahiptirler.Hayat gerçekten güzel,hayatı Yaratan En güzel.

yeter ki biz çirkinleştirmiyelim,çirkinleşmiyelim,çirkinliklere imza atmıyalım...

Peki siz kaç Yaşındasınız ?

saygılar..
Muhsin Arslan
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
yaşımı bu makaleye göre hesapladım daha baliğ değilim kanaati hasıl oldu
Alt 12Haziran 2016, 00:03   Mesaj No:22
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1171
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

Alıntı:
servetim Üyemizden Alıntı Mesajı göster
yaşımı bu makaleye göre hesapladım daha baliğ değilim kanaati hasıl oldu
Bu durum daha da vahim Servet hocam

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)