Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Muhtelif Konular

Konu Kimliği: Konu Sahibi Esma_Nur,Açılış Tarihi:  18 Eylül 2011 (09:14), Konuya Son Cevap : 18 Eylül 2011 (09:14). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 18 Eylül 2011, 09:14   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4533
Beğendi:6129
Takdirleri:24126
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Ne Olacak Halimiz...

Ne Olacak Halimiz...

Es-Selamu Aleykum ve Rahmetullahi ve Berakatuh

Sözlerime, Allah’ın güzel isimlerinden yüce sıfatlarından medet umarak başlıyorum.

Değerli kardeşlerim! Değerli bu yazıyı okuyan kardeşlerim!
Sizinle paylaşmak istediğim duygularım bir makale değil, daha çok bir söyleşi türünde olacaktır. Ki zaten makale kaleme alacak ehliyette olan biri değilim. Ancak sizlerle paylaşmak istediğim duygularım var.
İnsanlığa bakıyor ve üzülüyorum; Müslümanlara bakıyor ve üzülüyorum; Dindar Müslümanlara bakıyor ve üzülüyorum; Halimize bakıyor ve üzülüyorum; Halime bakıyor ve üzülüyorum.
Hayatımızda iltifat ettiğimiz şeylere bakıyor da, işte bütün bunlara üzülüyorum. İnsanlığa bakıyorum, toplam nüfusta ne kadar da az Rabbine kulluk eden var. İnsanların çok azı dindar olma arzusunda. Bunu bütün insanlık içerisinde ölçüyorum. Dinsizi, Hıristiyan’ı ya da Müslümanı… Dinsizlerin zaten işi olmaz. Hıristiyanlara bakın, kendi dinlerinde ne kadar dindarlar. Çoğunluğu dindar olsaydı, bu umut verici olurdu. Çünkü bu aynı zamanda İslam davetini kabul etme ihtimallerini de arttıracaktı. Ama ruhbanlığı icat eden Hıristiyanların haline bakın, kendi dinleri adına da din umurlarında değil.
Müslümanların cephesine şöyle bir bakalım. Sayıca çok, nitelik olarak oldukça az. Müslüman ismini almış pek çok insanın maalesef din gibi bir olgu hayatlarında yer almıyor. İnternette bulabilirsiniz; İnsanlarla yapılan kimi röportajlarda İslam ile ilgili temel sorulara verilen cevaplar sizleri hayrete düşürür. Kendi kendinize dersiniz ki, “Bu insanlar din adına hiçbir şey mi duymamışlar?” Evet, çünkü duymaya dair hiç kulak kabartmamışlar. Bakın youtuba, müzik kliplerinin izlenme sayıları milyonları bulurken dini sohbetler birkaç yüzlerde gezer. Arada uçurum var.
Çemberi daraltalım, gelelim size bize. Bizim halimiz nicedir. Halimizin niteliği nedir?
Sorumuzun cevabını face de bulabiliriz herhalde. Öyle ya içimiz de dışımız da face oldu. Şu face olmaza nerede cihat ederdik acaba?
Halimizi yansıtan yorumlara bir bakın. Bir ayet yayınlayın, beğenilme sayısına bakın; Bir dedikodu yayınlayın, beğenilme sayısına bakın. Dedikodu ile ilgili yapılan yorumlara bakın; Ayetin hissettirdikleri ile ilgili duygu ve düşünceleri yansıtan yorumlara bakın. Gerçi ayetlerin altında pek bir şey bulamazsınız ama siz yine de bir bakın.
Amerika’ya İsrail’e yağıyoruz, köpürüyoruz. Toplarla kılıçlarla asıyoruz kesiyoruz. En güzel kılıçlı mücahit resmine bayılıyoruz. Tabi hepsi Face de. Gerçekte onlar Müslümanları kesip duruyorlar.
Yayınlanan içerikte fitneye dair, cedele dair bir koku aldık mı, tıklamadan geçmiyoruz. Karanlıklardan nura çıkaracak, takvamızı arttıracak bir koku varsa uzak duruyoruz.

Ey Müslüman kardeşlerim! Ey dindar kardeşlerim! İnsanlık ateşe sürükleniyor. Alevlerin her yanı sardığı, dindar Müslümanları dahi yaktığı bir dünyada yaşıyoruz. Selde bizler de sürükleniyoruz.
Ey Kardeşlerim! Bizler büyük hedefleri olan Müslümanlar olmalıyız. Ahiretin mutluluğunu hedef almalıyız. Gafletten uzak, ahiretimize fayda verecek şeylere kulak vermeli, onlarla meşgul olmalıyız.
Ey Müslümanlar uyanmalıyız ve birbirimizi uyandırmalıyız. Bizler davete muhtacız, çevremizdekiler davete muhtaç, insanlık davete muhtaç.
Çok çalışmalıyız.
Bütün bu temennilerimle sizleri Allah’a emanet ediyorum. Onca meşguliyetiniz arasında şu satırlara vakit ayırdığınız için teşekkür ediyorum.
Selam ve Dua ile…

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....

Konu Sahibi Esma_Nur 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Ne söylerdin? Gündem/ Manşetler Kara Kartal 2 80 01 Mart 2024 08:31
Emine Aba Pazarda Videolar/Slaytlar Esma_Nur 8 353 04 Aralık 2023 17:23
Nehirden denize özgür Filistin 🇵🇸 Videolar/Slaytlar Kara Kartal 1 100 01 Aralık 2023 16:41
Hayallerimizi gerçekleşdirme bölümü Kişisel Gelişim ve Psikoloji Kara Kartal 12 394 01 Aralık 2023 16:29
Çok önemli tesbit Sağlık / Beslenme Esma_Nur 0 109 25 Kasım 2023 20:21

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)