Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi nermin,Açılış Tarihi:  07 Nisan 2009 (16:24), Konuya Son Cevap : 07 Nisan 2009 (21:49). Konuya 5 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 07 Nisan 2009, 16:24   Mesaj No:1
Medineweb Usta Üyesi
Durumu:nermin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1773
Üyelik T.: 09 Mayıs 2008
Arkadaşları:2
Konular: 45
Beğenildi:5
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Ben de Müslüman bir aileden geliyorum...

Ben de Müslüman bir aileden geliyorum...

ABD Başkanı Obama, TBMM'deki konuşmasında, İslam dünyasına yönelik barış mesajları verdi
ABD başkanı olarak yaptığı ilk ülke ziyaretinin Türkiye olduğunu hatırlatan Obama, "Bana bu ziyareti mesaj için mi verdim diye soruyorlardı. Cevabım çok basit: Evet" dedi.
ABD'nin, Türkiye’nin AB üyeliğini desteklediğini hatırlatan Obama, "Türkiye zorlu siyasi reformlar yapmıştır ancak bu Avrupa’nın iyiliği için değil Türkiye’nin kendi iyiliği içindir. Son birkaç yıl içerisinde de DGM’leri kaldırdınız. Ceza yasasını reforme ettiniz, basın ve toplantı özgürlüğüne ilişkin kanunları güçlendirdiniz. Kürtçe eğitim ve yayınlardaki yasakları kaldırdınız ve tüm dünya devletin yeni Kürtçe televizyon kanalıyla verdiğiniz sinyali not etti. Bu yeni yasalar uygulanmalı ve bu yasalarla oluşturulmuş momentum korunmalı. Demokrasileri statik değildir, ileriye doğru ilerlemelidir.
Dini özgürlükler ve ifade özgürlüğü güçlü ve canlı bir sivil toplum kurulmasını sağlar. Heybeliada Ruhban Okulu’nun açılması da tüm dünyaya bu yönde bir mesaj verecektir" şeklinde konuştu.
Obama sözlerini şöyle sürdürdü:
"Son yıllarda sorunlar yaşandı. Güven zorlandı. Bu zorluk pek çok alanda yaşandı. Özellikle Müslüman inancının olduğu yerlerde yaşandı. ABD hiç bir zaman İslam ile savaşta değildir olmadı, olmayacaktır. Esasen Müslüman dünya ile ilgili ortaklığımız kritik öneme sahip. Fırsatları güçlendirmek adına yapılmalı. ABD'nin Müslüman toplumlarla ilişkisi sadece terörizm ile sınırlanamaz. Müşterek menfaatleri dinlemeliyiz ortak zemin oluşturmalıyız. Bu konuya Müslüman ve İslam dünyasına olan katkısına saygı duymalıyız. ABD Müslüman aileler tarafından zenginleşti. Pek çoğunun ailesinde Müslüman var ve ben de bunlardan birisiyim."

Konu Sahibi nermin 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Ayasofya 'da 85 yıl sonra bir ilk.. Serbest Kürsü EyMeN&TaLhA 2 1753 10 Nisan 2015 22:57
1 Nisan Duyurular/Öneriler/Şikayetler nermin 0 1798 24 Mart 2015 21:36
Imamın vefatı.. Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler su damlası 2 1697 21 Mart 2015 12:30
Dr. Işan Huseyni Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler nermin 0 1993 14 Mart 2015 21:33
Aksemseddin Hazretleri diyorki.. Alimler(Rh) nurşen35 1 1824 14 Mart 2015 13:36

Alt 07 Nisan 2009, 16:56   Mesaj No:2
Medineweb Usta Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart RE: Ben de Müslüman bir aileden geliyorum...

Alıntı:
hasannasrallah Üyemizden Alıntı
ben şahsen bu haberi buraya aktarmandaki hikmeti anlayabilmiş değilim abd başkanıyla iligili haberi buraya aktarmak sana yada bize ne kazandıracak bilmiyorum ama anlaşılan birileri abd başkanının gelişine çok sevinmiş gürünüyor emperyalizme alkış tutmak buna denir bence
dikkatinizi çekerim forumumuzda heber bölümü war ve güncel haberleri yayınlıyoruz şimdiye kadar da herhangi bi sorun olmadı...

haber bu şahsi görüş diil...bu haberi eklemek ile abd sewgisi olduğunu düşünüyosanız bu sizin sorununuz... bişey diyemem...
Alt 07 Nisan 2009, 17:02   Mesaj No:3
Medineweb Usta Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
emperyalist ABD başkanının gelişi eleştirilmesi gereken bir konu ABD türkiyeyi kulanarak islam dünyasını elinin altına çekmek istiyor bunu hala anlıyamıyanlar malesef obamanın gelişini büyük bir onur meselesi olarak gürüyorlar.
amacınız nedir????

haberi beğenmediniz mi düşüncelerinizi yazarsınız , eleştirirsiniz beni ilgilendirmez buna saygı duyarım ama bana ait olmayan düşünce hakkında yorum yapar, benim düşüncemmiş gibi yansıtırsanız buna saygı duymam...
Alt 07 Nisan 2009, 21:00   Mesaj No:4
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:Seleme isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 556
Üyelik T.: 11 Kasım 2007
Arkadaşları:0
Konular: 194
Beğenildi:13
Takdir Et:

Hasannasrallah kardeşim sen yenisin galiba.
Açtığımız konuları beğenmek yada beğenmemek olarak kriterlere ayırmıyoruz.Yeri geldi biz haber başlığında şarondan bile bahsettik yorum yapmadan yada Ahmed Necat'la ilgili haberi dostlarımızla paylaştık genelde konu açan değil de haberle ilgili yorumu okuyucular yaptı ve konuyu açana neden bu haberi açtın bizene demedik demeyizde....
Alt 07 Nisan 2009, 21:11   Mesaj No:5
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:Seleme isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 556
Üyelik T.: 11 Kasım 2007
Arkadaşları:0
Konular: 194
Beğenildi:13
Takdir Et:

Alıntı:
bak kardeşim dikkat edeceğimiz husular olmalıdır depil mi?
ne gibi? Obama ile ilgili açılan konuda subjektif bir değerlendirme göremedim ben.Haberi tv yada gazetede okuduğumuz şekliyle aktarılmış.Yoruma açık bir konudur.Siz yorum yaparken dikkat edilecek hususları dile getirebilirsiniz.
Alt 07 Nisan 2009, 21:49   Mesaj No:6
Medineweb Sadık Üyesi
kurtmehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kurtmehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5446
Üyelik T.: 30 Kasım 2008
Konular: 73
Beğenildi:19
Takdir Et:

TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOKTUR OLMAZDA
MÜSLÜMANINDA MÜSLÜMANDAN BAŞKA DOSTU OOLLLMMMAAZZZZZ

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)