Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi Boşluk,Açılış Tarihi:  18 Eylül 2009 (20:18), Konuya Son Cevap : 10 Şubat 2011 (19:47). Konuya 2 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 18 Eylül 2009, 20:18   Mesaj No:1
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:Boşluk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 126
Üyelik T.: 10 Eylül 2007
Arkadaşları:0
Konular: 10
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart BOŞANMAMAK İÇİN ELİNİZDEN NE GELİYORSA ONU YAPIN !..

BOŞANMAMAK İÇİN ELİNİZDEN NE GELİYORSA ONU YAPIN !..

Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in bir soru önergesine verdiği cevap, felâkete işaret ediyor.

Ne demektir, yılda yaklaşık 200 bin yuvanın yıkılması?..

Anne babaları bir kenara bırakıyorum;

her yıl en az yarım milyon çocuğun perişanlığa sürüklenmesi demektir!..

*

Boşandın mı çok şey bitti.

Hele çocuk varsa, büsbütün bitti.

Sanılmasın ki, bir anne, bir baba, boşanmanın ardından öyle kolayca rahata huzura erebilecektir.

*

Son çareyi tüketmeden, iş tamamen umutsuz bir noktaya gelmeden, aman ha “boşanmayı” filan aklınızdan geçirmeyin.

Hiçbir tartışmada, “boşanmaktan” bahsetmeyin, ima bile etmeyin.

Akıllıya kırk kez “deli” derseniz, delirebilir;

“Boşanma”nın iması bile, Allah muhafaza o kötü “son”u getirebilir.

*

Bu konuda sıkıntı yaşamakta olan okuyucularıma yalvarıyorum;

“boşanmamak için” elinizden geleni yapın!..

Ve...

Bunun için de...

Allah aşkına, etraftan gelen “negatif” telkinlere “kulağınızı” kapatın...

Daha iyisi;

Bu tür telkinlerin gelmesine sebep olmayın...

Yuvanızda olan biteni “etrafla” paylaşmayın!..

*

Eşinizi en iyi siz bilirsiniz; problemlerinizi ancak “ikiniz” çözebilirsiniz.

Bu alandaki “danışmanlık” hizmetlerine asla rağbet etmeyin; çok büyük ihtimalle yanlışa yönlendirilirsiniz...

Danışmanlık hizmetleri, “tek tip”tir; kendi problemlerini çözmekten aciz ve de bu alandaki yetkinliğe nasıl ulaştığı meçhul şahıslar, aynı durumdaki diğerlerine neyi tavsiye ediyorlarsa size de onu tavsiye ederler.

Sizi, sizden iyi kimse tanıyamaz!..

Birbirlerinizin meziyetlerini de zaaflarını da ancak siz bilirsiniz!..

Ve tekrar edeyim, problemlerinizi ancak ikiniz çözebilirsiniz!..

*

Annelerinizi, babalarınızı elbette çok seversiniz...

Canınızdan üstün tutar, saygıda asla kusur etmezsiniz...

Bu böyle olmakla birlikte, “evinizde olup biteni” Allah aşkına, onlara bile aksettirmeyiniz!..

*

Bir “para meselesi” var;

“Benim param, senin paran”, “Ben çalışıyorum”, “Ben de çalışıyorum” tartışmaları yapılıyor.

Kız çocukları, sürekli olarak “Üniversiteyi bitir, bir işin olsun. Kocan kötü çıkarsa, hiç olmazsa ayazda kalmazsın” telkinine maruz kalıyor.

Hanımlar için meslek edinmenin temel amacı, “müstakbel eşe karşı silahlanmak” haline geliyor!..

Bu, hanımın içine çocuk yaşta atılmış bir şüphe tohumu.

O tohum zamanla büyüdüğünde, boşanmaların başta gelen sebeplerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Kız çocukları mutlaka okumalı; bu okuma daha iyi bir anne ve daha iyi bir eş olmaya hizmet etmeli.

*

Erkek çocuklarına da berbat mesajlar veriliyor;

Kızının flörtünden haberdar olduğu için haklı olarak küplere binen baba, oğlunun flörtleriyle övünebiliyor!..

Erkek çocuğununki çapkınlık oluyor, kızınki ise...

Her neyse!..

Böyle; babası, dayısı, amcası vs. tarafından “pisliğe” yönlendirilen erkek çocuğu...

Aile babası olduğunda, “alışkanlıklarını” sürdürme eğilimine girebiliyor...

Genellikle “erkek”lerin faili olduğu “eş aldatmalar” da boşanmaların önde gelen sebepleri arasında yer alabiliyor.

*

Bir “sonradan görme” sendromu...

Gençken, maddi durumu iyi değilken, mevkice hatırı sayılır bir yerde bulunmuyorken, “Bir yuva kurayım da hayatım düzene girsin” diye düşünerek evliliğe adım atanlardan bazıları zamanla büyük değişim geçiriyor.

Ağırlıklı olarak erkekler, “parayı, mevkii” buldu mu, “Evlenmek için acele edecek ne vardı?” havalarına giriyor...

Evdekini beğenmeme, gözü dışarıya dikme havaları da; pek çok yuvanın yıkılmasına sebep oluyor.

*

Boşanma, ancak “başka türlüsü mümkün olmuyorsa” düşünülebilecek bir yol.

Bilhassa, “çocuk” sahipleri...

Buradaki “Başka türlüsü mümkün olmuyorsa” üzerinde hassasiyetle durmak durumundalar.

Boşanmanın sonrası ne olacak; “üvey baba-anne” ile çocuklar arasındaki denge nasıl kurulacak?..

Çocuğun “eksik” bırakılan sevgiyi edinmesi nasıl sağlanacak?..

“Anne bir” ya da “baba bir” kardeşler arasındaki ilişkiler nasıl olacak?..

Parçalanmış ailelerden gelen çocukların suça çok daha fazla eğilimli oldukları biliniyor...

Suçu teşvik eden günümüz dünyasında; yuvasını dağıtmış analar, babalar çocuklarını hangi tedbirlerle nasıl tutacak?..

Aman ha bu da unutulmasın:

Çocuk büyüyüp de geçmişi sorgulamaya başladığında, hesaplar nasıl verilecek?..

*

Beş yılda bir milyon yuva dağılmış;

en az iki buçuk milyon çocuk demek bu!..

İki buçuk milyon çocuk...

İçimiz acımıyor mu?..

VAKİT

Konu Sahibi Boşluk 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
BOŞANMAMAK İÇİN ELİNİZDEN NE GELİYORSA ONU YAPIN... Serbest Kürsü Esma_Nur 2 1625 18 Eylül 2009 20:18
ERDOĞANDAN KABİNEYE KÜRT / TÜRK ŞİİRİ İslami Haberler dua dilencisi 1 1935 13 Eylül 2009 10:46
AZİZİM ! Şiirler ve Şairler namzet davadar 1 1235 02 Eylül 2009 21:04
Şaka Gibi...27 sene küs kaldılar, peşpeşe öldüler Fıkralar-Hikayeler Esma_Nur 1 1377 24Haziran 2009 17:14
KUTSALA DOKUNMA(MA)K ÜZERİNE !.. Serbest Kürsü Boşluk 0 1431 05Haziran 2009 17:57

Alt 18 Eylül 2009, 21:39   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
KARAKÖSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KARAKÖSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5710
Üyelik T.: 18 Aralık 2008
Konular: 48
Beğenildi:14
Beğendi:0
Takdirleri:53
Takdir Et:
Standart RE: BOŞANMAMAK İÇİN ELİNİZDEN NE GELİYORSA ONU YAPIN !..

Demekki hızla avrupalılaşıyoruz.
eskiden avrupa, amerika hakkında konuşurken, güpegündüz yol ortasında adamı vuruyorlarmış kimse müdahale etmiyormuş.
adam annesinin babasının yada eşinin başını kesip çöpe atıyormuş. tartıştığı kişiyi gözünü kırpmadn testere ile doğruyormuş falanda filanda.

sonra derdikki, onların hallerinden belli, yok olmaya mahkumlar. bizim gençliğimiz dünyanın geleceğini inşa edecek.

Şimdi görüyoruz ki, bizim gençliğimiz dediğimiz kavram çok daha kötü yola doğru gidiyor, bu gidişin en büyük sebebide aile terbiyesinden yoksunluk ve metropollerde, beton dünyasında yaşama hevesi.
kısacası boşanmak çocuğunu aile terbiyesinden, sevgisinden yoksun bırakmak demektir. bunu gerçeği zaten herkes dili ile taşır, ama amelde tersi oluyor.
Alt 10 Şubat 2011, 19:47   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4532
Beğendi:6127
Takdirleri:24126
Takdir Et:
Standart Cevap: BOŞANMAMAK İÇİN ELİNİZDEN NE GELİYORSA ONU YAPIN !..

unutmayalım yaşadığımız olumlu veya olumsuz fiiler imtihandır.ne şımaralım nede ben dayanamıyorum artık dielim kısacası şeytana prim vermıyelim. RABBUL ALEMIN yolundan ayırmasın.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)